Az ETO kiejtette a címvédő Podgoricát

2013.03.10. 18:49
Heidi Löke (jobbra) ismét győzelmet ünnepelhetett a Podgorica ellen (Fotó: Action Images, archív)
A Győri Audi ETO KC 22–21-re nyert a címvédő Buducsnoszt Podgorica otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 5. fordulójában. A magyar csapat így továbbra is százszázalékos a sorozat mostani kiírásában, a montenegrói együttes pedig már nem juthat az elődöntőbe. A 2. csoportban a Krim Ljubljana legyőzte a továbbra is pont nélküli Zvezdát, így már biztos ott lesz a legjobb négy között.

A hangulatra nem lehetett panasz, telt ház fogadta a csapatokat, amelyek közül a Győr igazi erődemonstrációt tartott. Úgy verte meg ugyanis idegenben a címvédőt, hogy számára már nem bírt igazi téttel a találkozó – hiszen az előző fordulóban már biztosította csoportelsőségét –, a hazaiak viszont az életükért, azaz a továbbjutásért harcoltak, szó szerint.

Az ETO remek védekezésére alapozva hat góllal elhúzott az első félidő közepére (5–11), a Buducsnoszt sokáig csak büntetőből tudott betalálni. A játékrész második felében azonban visszaesett a győriek támadójátéka, így a szünetig egygólosra csökkent az előnyük.

A fordulás után mindkét csapat kapkodó játékot mutatott be, támadásaikban rengeteg volt a hiba. Az utolsó tíz percnek a Podgorica kétgólos előnnyel vághatott neki, ám így sem sikerült megszereznie a továbbjutási reményeinek életben tartásához szükségez egy pontot.

Hiába hoztak ugyanis néhány érthetetlen ítéletet a francia játékvezetők, a végig jól játszó Heidi Löke és Görbicz Anita góljaival az ETO fordított, és a 11. mérkőzését is megnyerte a BL mostani kiírásában, a montenegrói együttes számára pedig nemcsak a címvédés marad álom, hanem az elődöntő is.

1. FÉLIDŐ

1–5. perc: Görbicz hétméteresből szerezte meg a mérkőzés első gólját, Knezsevics lövését Lunde védte. Büntetőből már Knezsevics nyerte a két játékos párharcát, bár a norvég kapus beleért a labdába. Lekics átlövésből jegyezte az első akciógólt. A hazaiaknak nincs szerencséjük, két támadásuk is kapufával végződött, Radicsevics indulásból nem hibázott. 1–3

6–10. perc: Amorim hamar megkapta első kétperces kiállítását, de Lunde könnyen védett. Emberhátrányban Radicsevicsre jött ki a győri figura, aki a lécre ejtett. Knezsevics átlövése elkerülte a kaput, de büntetőből másodszor is eredményes volt. Görbicz keze sem remegett meg a büntetővonalról. Az első tíz percben csak az ETO lőtt gólt akcióból, Lekics kettőt is. Löke indításból növelte négygólosra a vendégelőnyt. 2–6

11–15. perc: Megtört a jég, Dragana Cvijics beállóból mattolta Lundét. Gjeorgjievszka szerencsés gólt lőtt, a kapufáról Lundéra, róla a hálóba pattant a labda, de Amorimtól azonnal jött a válasz. Knezsevics próbálkozása sikertelen volt, ráadásul a montenegrói átlövő még a földön is maradt az Amorimmal való találkozás után. 4–8

16–20. perc: Gjeorgjievszka lövésébe Lunde csak beleütni tudott, hárítania nem sikerült. A francia játékvezetők egy győri támadás alatt kiosztottak egy sárga lapot (Lazovicsnak), majd egy kiállítást (Knezsevicsnek) is. Görbicz egyből ki is használta az emberelőnyt, első akciógóljával. A Szepesit váltó Kovacsics, majd Amorim is betalált, hatgólos hátrányban pedig Dragan Adzsics időt kért (5–11). Újabb peches gól (győri szempontból), ismét Lundéról pattant be a labda. Amorim sózott oda egyet, második kétpercesét is megkapta. Emberelőnyben négygólosra faragta hátrányát a Podgorica. 7–11

21–25. perc: Löke beállóból kilőtte a bal felső sarkot. Gjeorgjievszka az az oldalhálót találta csak el, így 1–1-gyel megúszta az emberhátrányt a Győr. Amorim visszatért (de csak támadásban), Löke helyén pedig Tervel védekezik az ETO-nál. Cvijicset nem először találták meg a győri falban, a beálló pedig nem hibázott. Radicsevicset Orbán váltotta a jobb szélen. Löke jobb térde ütközött egy hazai védőjátékossal, de a norvég beálló folytatni tudta a játékot. Egy lerohanás itt, egy ott, előbb egy Lunde-védés, majd egy Woltering-hárítás. 8–12

26–30. perc: Ambros Martín kihasználta első időkérését. Eladta a labdát az ETO, és nem tudott visszazárni, Mehmedovics használta ki. Löke beállóból állította vissza négygólos különbséget, majd ismét ápolni kellett, mert Lazovics közben rácsúszott a bal bokájára, le is kellett cserélni. Knezsevics ellentmondást nem tűrően tört be, és a léc alá bombázott. Pavicsevicsnek hatalmas helye volt a bal szélen, élt is a lehetőséggel. Újabb véleményes győri belemenést követően egy gólra zárkózott a Podgorica a szünet előtt. 12–13

2. FÉLIDŐ

31–35. perc: A második félidő úgy kezdődött, mint az első, egy Görbicz által értékesített hetessel. Cvijics negyedszer szomorította a győrieket. Löke visszatért a pályára, ki is harcolt egy büntetőt és egy kiállítást. Vukcsevics is tehetetlen volt Görbe hetesével. Rédei-Soós újra támad, védekezésben ezen az oldalon könnyebb lecserélni, mint az első játékrészben. 13–15

36–40. perc: Valahogy sikerült eljuttatni a labdát Lökéhez, negyedszer volt eredményes a szőke beálló. A másik oldalon is megvillant a falban dolgozó ember, természetesen Cvijics. Tervelt pedig még ki is állították. Pavicsevics nagy szögben ugorhatott be a szélrő, de Lunde lábai alatt a lécre pattintott. Nagy a kapkodás mindkét oldalon, elszúrt támadások jöttek futószalagon. 14–16

41–45. perc: Knezsevics kapufájával folytatódott a sikertelen próbálkozások sorozata, ezután Gjeorgjievszkát küldték ki két percre, már másodszor a meccsen. Löke tette ki a szélre Szepesinek a labdát, de utóbbi közben elindult a sarokból, így a passz nem talált embert. Lekics leblokkolta Bulatovics lövését, de a lepattanó labdára nem figyelt, a hazai átlövő így duplázhatott (15–16). Ambros Martín időt kért. Amorim belemenése után az egyenlítésért támadhatott a Buducsnoszt, és bár először még a kapufa megmentette a Győrt, Bulatovics lerohanásánál már az sem. 16–16

46–50. perc: Knezsevics góljával először vezet a Podgorica. Cvijics megúszta büntetés nélkül a Görbicz ellen elkövetett szabálytalanságát, a reklamáló Ambros Martín viszont kapott egy sárgát a franciáktól. Egy szépen kijátszott támadást Radicsevics fejezett be góllal a szélről. Bulatovics visszavette a vezetést a hazaiaknak, majd Woltering védése után Gjeorgjievszka talált be. Blokkolt győri lövés után a Buducsnoszt támadhatott, de Gjeorgjievszka lövése messze elkerülte a kaput. Nem úgy Radicsevicsé. Cvijiccsel nem bírnak a győriek, már a hatodik gólját szerezte a megtermett szerb. 20–18

51–55. perc: Amorim csak a harmadikat, de ugyanannyit ért. Görbicz betörésből egyenlített (20–20). Amorim harcolt ki kétpercest kiállítást, a francia Mendy pihenhet. Lökét csak a hatoson belül állították meg, Görbicz hétméteresével újra az ETO-nál az előny. Emberelőnyben nyitott védekezést mutat be a Győr, Adzsics pedig letette a T-betűt a zsűriasztalra. A blokkon lelassuló labdát Lunde két kézzel fogta meg. 20–21

56–60. perc: Bulatovics törte meg a hatperces hazai gólcsendet (21–21). Lunde újabb védése után Löke villámgyorsan felért az ellenfél kapujához, Görbicz pazar passza után pedig bevágta a labdát. Hazai időkérés két perccel a vége előtt. Knezsevics lövését Lunde védte, de a játékvezetők szerint a sáncról pattant ki a labda, amely így maradt a Buducsnosztnál. Amorim a harmadik kiállítását is megkapta 1:07-tel a vége előtt. Mehmedovics előtt ott volt a hely, de nem merte bevinni, majd két montenegrói egymásnak ment, a Győr megszerezte a labdát. Az utolsó időkérés Martín nevéhez fűződik. Elvették a bírók a labdát, 11 másodperce van a Podgoricának az egyenlítésre. Lehozták a kapust a hazaiak, de Knezsevics mellélőtte. A Győr 22–21-re nyert, továbbra is százszázalékos, a Podgorica pedig az utolsó forduló eredményeitől függetlenül kiesett! 21–22

BUDUCSNOSZT:
WOLTERING, Nikolics, Gjorgijevszka 3, A. BULATOVICS 4, CVIJICS 6, Knezsevics 4 (2), Pavicsevics 2. Csere: Vukcsevics (kapus), Lazovics, Mendy, Mehmedovics 2, Jezic
GYŐR: LUNDE, RADICSEVICS 4, Rédei-Soós, GÖRBICZ 7 (5), LÖKE 5, Lekics 2, Szepesi. Csere: E. Amorim 3, Kovacsics 1, TERVEL, Orbán A., Sirián
Az eredmény alakulása. 5. perc.: 1–3. 10. p.: 2–6. 16. p.: 5–8. 18. p.: 5–11. 28. p.: 9–13. 37. p.: 13–16. 46. p.: 17–16. 50. p.: 20–18. 53. p.: 20–21. 56. p.: 21–21
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5
Ambros Martín
: – Az egész csapatnak jár a dicséret. Ellenfelünk az életben maradásért, az elődöntőbe jutásért küzdött, így nem csak ők, szinte minden ellenünk volt – de így is képesek voltunk a győzelemre. A Podgoricának a második félidőben többször is volt esélye a mérkőzés megnyerésére, de igazából már az első félidő is nagyon nehéz volt számunkra.