Női kézi: vége a bajnokságnak, az Érd zárt a 4. helyen

2019.05.18. 19:47
Az Érdnek a Dunaújvárost kellett legyőzni a 4. helyért (Fotó: kohaszkezi.hu, archív)
A női kézilabda NB I-ben a szombati négy meccsel befejeződött a 2018–2019-es szezon. Az Érd dunaújvárosi győzelmével eldőlt, hogy Szabó Edina csapata végzett a 4. helyen, míg a Vác lett az 5.

A női kézilabda NB I-ben a lényegi kérdések már korábban eldőltek. A bajnoki címet a Győri Audi ETO KC nyerte meg, a 2. Ferencváros és a 3. Siófok előtt, kiesett a Budaörs és az Eger. Említettek közül szombaton az EHF-kupa-győztes Siófok éppen a Budaörsöt fogadta és győzte le 35–27-re.

Az utolsó forduló előtt az volt a kérdés, hogy melyik csapat végez a 4. helyen az Érd, Vác kettősből, de a nemzetközi kupaindulás szempontjából ennek nincs tétje, ugyanis a 4. és 5. helyezett is indulhat az EHF-kupában. (A nemzetközi kupaszereplőket hivatalosan később határozza meg az európai szövetség, de ha a Fradi idén is szabadkártyát kap a BL-re, akkor a 3–6. helyezettek indulhatnak az EHF-kupában).

Az Érd már az első félidő végén négy góllal, 15–11-re vezetett Dunaújvárosban, a 30 perc alatt hat gólt szerző Katarina Krpezs-Slezák vezérletével, és miután a meccs képe a folytatásban sem változott (az Érd 32–24-re győzött), így eldőlt, hogy a sokáig a 3. helyért is versenyben lévő érdiek zártak a 4. pozícióban, a Vác hiába győzte le nagy csatában a DVSC-t. Említést érdemel, hogy a váciak utolsó két gólját a súlyos sérülésből visszatérő Kuczora Csenge szerezte,

NŐI KÉZILABDA NB I
26. (UTOLSÓ) FORDULÓ
SIÓFOK KC–BUDAÖRS 35–27 (16–13)
Siófok, 1200
néző. V: Hantos, Rózsahegyi
SIÓFOK: Dedu – Kobetic 5, Nze-Minko 5 (3), Böhme 4, Janjusevics 1, Jezic 3, Aoustin 1. Csere: Solberg (kapus), Hmirova 1, González, Such 3, Wald 5, al-Gaui 6, Perianu, Takács 1, Barkóczi. Edző: Tor Odvar Moen
BUDAÖRS: Sipeki – Dávid-Azari 3 (2), Zsigmond 1, Szabadfi 4, Pálos-Bognár 4, Hornyák 5, Braun 3. Csere: Wéninger, Kastl (kapusok), Gerháth 1, Horváth L. 1, Hajduch, Lendvai 1, Soós 4, Csáki. Edző: Neukum Tamás
Az eredmény alakulása. 10. perc: 6–4. 19. p.: 10–9. 29. p.: 16–12. 45. p.: 24–18. 54. p.: 33–23
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Tor Odvar Moen:
– Fantasztikus este volt, tele vagyunk érzelmekkel, ez most nem a szavak pillanata, ezt meg kell élni, át kell érezni. Boldog vagyok, és büszke a csapatomra.
Neukum Tamás: – Jól kezdtünk, az első félidőben vezethettünk volna. A másodikban ellenfelünk hosszabb kispadja döntött. Ez a játékrész tükrözte az egész idényünk gondjait.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ–ÉRD 24–32 (11–15)
Dunaújváros, 700
néző. V: Őri, Pozdena
DUNAÚJVÁROS: Csapó Kyra – Grosch 3, Szekerczés 4 (3), CIFRA, Nick, FERENCZY 7 (3), Kazai 2. Csere: Csapó Kincső (kapus), SZALAI 4 (1), Bouti, Molnár B. 1, Sirián 2, Jovovity 1, Monori, Dombi. Edző: György László
ÉRD: Janurik – KRPEZS-SLEZÁK 11 (3), Kiss N. 2, TÓTH G. 3, SZABÓ L. 5 (1), KOVACSEVICS 3, Lassource 2. Csere: Foggea (kapus), Lavko 1, JERABKOVÁ 3, Schatzl Natalie 1, Gávai, Simon A. 1, Reizinger, Landi. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–2. 5. p.: 2–2. 24. p.: 8–12. 32. p.: 13–15. 37. p.: 14–20. 55. p.: 21–30
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 4/4
György László:
– Roppant nehéz mérkőzés volt, ahogyan számítottunk is rá. Nem mi voltunk az esélyesek. Borzasztóan sok negatív dolog történt velünk a bajnokságban, a kilencedik hely tükrözi az erőnket.
Szabó Edina: – Dicsérhető a csapatom, remek együttes. Büszkék vagyunk játékosainkra, hiszünk bennük. Köszönjük minden stábtagnak, a klub dolgozóinak és a szurkolóknak a támogatást.

GVM EUROPE-VÁC–DVSC SCHAEFFLER 35–34 (18–17)
Vác, 600
néző. V: Horváth, Marton
VÁC: Arenhart 1 – JOVETIC 8, HÁMORI 6, Lakatos 4, Helembai F. 2, KÁCSOR 7 (1), Radoszavljevics 2. Csere: BUKOVSZKY (kapus), Szamoránsky P., Diószegi 1, Szabó K. 1, De Souza, Kuczora 3 (2). Edző: Szilágyi Zoltán
Debrecen: Oguntoye – VARSÁNYI 4, Kovács Anna 3, Tóvizi 2, DESZPOTOVICS 9, Grigel, Vantara-Kelemen 1. Csere: Szabó D. (kapus), BORDÁS 4, Bulath 2 (1), PUNYKO 8 (2), Szabó P. 1, Zamfirescu, Borgyos, Arany. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása: 6. perc: 5–2. 10. p.: 7–7. 17. p.: 12–8. 25. p.: 15–14. 35. p.: 23–19. 43. p.: 27–23. 49. p.: 29–29. 55. p.: 33–31
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 3/3
Szilágyi Zoltán:
– A nekünk nagyszerű bajnokság remek befejezése volt a mérkőzés. A lányok egész évben emberfelettit nyújtottak, köszönet érte. Remek együtt dolgozni velük. A szurkolóink is az egész évben fantasztikusan biztattak bennünket.
Köstner Vilmos: – Büszke vagyok csapatomra, hiszen a nekünk tét nélküli összecsapáson is úgy küzdöttek, mintha az életükért harcoltak volna. A meccs összképe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABA–ALBA FEHÉRVÁR KC 26–31 (10–14)
Békéscsaba, 600
néző. V: Bócz, Wiedemann
BÉKÉSCSABA: Horvát D. – Kovács A. 2, Vukajlovics 5, Marincsák 6 (4), GIRICZ 5, WALFISCH 7, Bottó. Csere: Csizmadia (kapus), Dombi K. 1, Kukely, Agbaba, Gidai. Edző: Horváth Roland
SZÉKESFEHÉRVÁR: MISTINA – MÁJER 5, Gorsenyina, Zsilinszkajtye 2, Boldizsár 2, MENDY 6, Szarka A. 1. Csere: Vajk (kapus), TEMES 6 (4), Varga E. 4, Rózsás, Pelczéder 4, Utasi 1, Piller, Tornóczky. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–2. 13. p.: 6–5. 24. p.: 7–12. 35. p.: 13–15. 43. p.: 17–18. 44. p.: 18–21. 57. p.: 22–27
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 5/4
Horváth Roland:
– Erős ellenfelet kaptunk az évzáróra, ezen a meccsen is a kapusok közötti különbség döntött. Tíz ponttal fejeztük be a bajnokságot, de sikerült benn maradnunk, ez a legfontosabb. Nagyon sok fiatal, 18–19 éves kézilabdás játszott nálunk, s bár a finisre elfáradtak, ízelítőt kaptak, milyen kemény világ a sportágunk.
Deli Rita: – Úgy fejeztük be a bajnokságot, ahogy szerettük volna. Nag erőbedobásra késztetett bennünket a Békéscsaba. Büszke vagyok a csapat egész éves teljesítményére.

14. Eger 26 2 1 23 548–825 –277 5
A bajnokságot megnyerő Győr a Bajnokok Ligája főtábláján indulhat a 2019–2020-as idényben, míg a második Ferencváros megpályázhatja a BL-szabadkártyát. Ha megkapja, akkor a 3–6. helyezett csapatok az EHF-kupában indulhatnak ősztől (pályázható még egy hely). A Budaörs és az Eger kiesett az élvonalból. Az NB I B Keleti csoportját megnyerő Szent István SE és a Nyugati csoportban élen végző Szombathelyi KKA feljutott az NB I-be.