Női kézilabda NB I: a Győr kiütötte a Vácot, újra kikapott a Siófok

2020.10.14. 19:51
Nze Minko tízszer talált be a Vácnak (Fotó: Török Attila, archív)
A Győri ETO hazai pályán 43–19-re legyőzte a Vácot a női kézilabda NB I-ben, míg az MTK meglepetésre két góllal felülmúlta a Siófokot.

A Győr eredetileg a DVSC-vel, míg a Vác a Dunaújvárossal játszott volna ebben az időpontban, azonban a koronavírus-járvány közbeszólt, így végül a két csapat egymással csapott össze. A Bajnokok Ligájában kemény meccseken edződő ETO láthatóan nagyon komolyan vette a találkozót, míg a legutóbb két és fél hete pályára lépő Vácnak inkább csak az első félidőben voltak momentumai, akkor is főleg támadásban.

Lakatos Rita helyén bemutatkozhatott a Kispesttől a napokban megszerzett Aron Andrea a váciaknál, akiket sérülések is sújtottak a győri találkozón. Hámor Konszuéla bokája fordult ki, míg a második félidőben Grosch Vivien egy ártatlan szituációban a térdét fájlalva maradt a földön.

A Győr a szünetben már kilenc góllal vezetett, de a folytatásban sem állt le. Az egyre inkább formába lendülő Estelle Nze Minko majdnem tökéletesen játszott, egy lövést hibázott csak, és tíz góllal zárt, míg Eduarda Amorim hét találatig jutott.

A későbbi mérkőzésen sorozatban harmadszor maradt pont nélkül az idénynek nagy tervekkel nekivágó Siófok. A Győrrel szembeni vereség még beleférhetett (bár hazai pályán elég nagy volt a különbség a csapatok között), utána a Debrecenben kapott pofont már a Balaton-parti csapat is elég borúsan értékelte honlapján a szeptemberi összefoglalóban. Ezt követte a mostani, MTK elleni mérkőzés, és az újabb vereség.

Az első félidőben főleg az MTK, a másodikban a Siófok vezetett, a hajrá percei aztán megint a hazai csapat szája íze szerint alakultak. A fővárosiak két legeredményesebb játékosa, a kilencig jutó Szöllősi-Zácsik Szandra és a héttel záró Pál Tamara szerezték az utolsó két találatot.

NŐI KÉZILABDA NB I
GYŐRI AUDI ETO KC–VÁCI NKSE 43–19 (20–11)
Győr,
1311 néző. V: Altmár, Horváth M.
GYŐR: Leynaud – Lukács V. 3, Kurtovic 2, S. Oftedal 1, Brattset, E. AMORIM 7, Fodor Cs. 5. Csere: Silje Solberg (kapus), V. Kristiansen 4 (2), Görbicz 1 (1), NZE MINKO 10, FALUVÉGI D. 4, Edwige, ANNE M. HANSEN 6. Edző: Danyi Gábor
VÁC: Triffa – Diószegi 2, Hámori 2, KÁCSOR 5, Helembai F. 2, Kuczora 3 (2), Radoszavljevics 1. Csere: Bukovszky, Bálint A. (kapusok), Szabó Laura 1, Grosch 1, Szondi, Aron 1, Szeberényi, Bárdy 1. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–4. 16. p.: 11–4. 22. p.: 13–8. 25. p.: 17–10. 32. p.: 22–12. 44. p.: 30–16. 50. p.: 34–17. 57. p.: 40–19
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2
Danyi Gábor:
– Koncentráltan, eredményesen és fegyelmezetten játszott a csapat. A védekezésünk volt az alap, ebből sok támadási variációt is kipróbálhattunk. Mindenki lehetőséget kapott, és úgy érzem, éltek is az eséllyel a játékosok.
Szilágyi Zoltán: – Sajnos csak momentumaink voltak ezen a mérkőzésen. A találkozó végére szinte elfogytunk, teljesen szétestünk. Passzív és puhány védekezésünkkel túlságosan tiszteltük a Győrt.

MTK BUDAPEST–SIÓFOK KC 33–31 (16–15)
Népfürdő utca (zárt kapuk mögött). V
: Réti, Szedmák
MTK: GYŐRI B. – DÁVID-AZARI 6, Szekerczés 4, Dakos 2, MARINCSÁK 2, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 9, Pelczéder 1. Csere: SUBA (kapus), PÁL T. 7 (1), Szabados, Sallai 1, Juhász Eszter 1, Sári. Edző: Golovin Vlagyimir
SIÓFOK: Eckerle – Such 2, Van der Heijden 3, Pena 4 (2), Kobetic 5, Snelder 1, Hársfalvi 1. Csere: Szikora (kapus), Böhme 5, Aoustin 5, Jezic 3, Tomori, Kiss N. 2, Niombla, Lapos. Edző: Bent Dahl
Az eredmény alakulása. 7. perc: 6–2. 15. p.: 10–7. 20. p.: 10–12. 40. p.: 20–23. 50. p.: 26–27. 55. p.: 29–30
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2
Golovin Vlagyimir:
– Rendkívül gyors tempóval tudtunk játszani, ami fontos volt, ráadásul kapuban végig nagyon jó teljesítményt nyújtottunk. Volt tartásunk, így a vége előtt akkor sem roppantunk össze, amikor kettővel vezetett a Siófok és végül fordítani tudtunk.
Bent Dahl: – Elismerésem Golovin-mesternek, véleményem szerint Magyarország legjobb edzője, munkája meglátszik az MTK teljesítményén. Nagyon csalódott vagyok, nem az MTK-t lenézve, de ezeket a pontokat hoznunk kellene. Nem kaphatunk ennyi gólt, így nem lehet meccset nyerni.

1. Mosonmagyaróvár 7 6 1 194–192 +2 12
2. Győr 5 5 184–99 +85 10
3. Siófok 8 5 3 258–207 +51 10
4. Debrecen 7 5 2 197–172 +25 10
5. MTK 6 4 2 187–180 +7 8
6. Vác 7 4 3 187–198 –11 8
7. FTC 3 3 98–56 +42 6
8. Boglári Akadémia-SZISE 6 2 4 173–176 –3 4