Női kézilabda NB I: hiába Kuczora 12 gólja, nyert a DVSC

R. P.R. P.
2022.12.17. 18:52
Kuczora Csenge 12 gólja ellenére a Vác kikapott a Debrecentől (Fotó: Török Attila, archív)
A női kézilabda NB I 7. fordulójában a DVSC-Schaeffler 34–33-ra győzött a Praktiker-Vác ellen, míg az MTK és a Budaörs 28–28-as döntetlent játszott egymással.

Úgy tűnt, hogy a DVSC hazai parketten sima győzelmet arat, hiszen az első félidőben nyolc góllal is vezetett a Vác ellen. A félidőben is hat gól volt a különbség, ami a 40. percben ismét nyolcra nőtt. A folytatásban a vendégek feltámadtak, és szívós munkával lecsökkentették a különbséget. Azonban a Vácnak az egyenlítés már nem jött össze, a DVSC egyetlen gólt megtartott az előnyéből. Így Kuczora Csenge hiába jutott 12 gólig a Vácban, a hétgólos Planéta Szimonetta vezérletével a hazaiak örülhettek.

Nagyon szoros meccset vívott egymással az MTK és a Budaörs. Úgy tűnt, hogy a vendég budaörsiek megnyerik a meccset, mert három góllal is mentek a második félidőben, de a mérkőzés hajrájában az otthon játszó fővárosiak feltámadtak, és átvették a vezetést. Innentől a vendégek kapartak a döntetlenért, és ez sikerült is Buday Dániel csapatának: a vége 28–28 lett.

Az MTK-ban Simon Petra nyolc gólt dobott, a Budaörsben Schneider Éva hat góllal vette ki részét a pontszerzésből.

Meglepő csabai siker (Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

A Békéscsaba házigazdaként meglepetésre 29–24-re legyőzte a Mosonmagyaróvárt. Az első pontjait szerző csabai csapatban Bucsi Lili tíz, Marija Lanistanin nyolc góllal, Marina Razum 17 védéssel járult hozzá a sikerhez. Az Európa-ligában csoportkörös vendégeknél Lancz Barbora volt a legeredményesebb öt találattal.

KÉZILABDA
NŐI NB I, 7. FORDULÓ

MTK Budapest–Moyra-Budaörs 28–28 (14–14)
Riz Levente Sport- és Rendezvényközpont, 200 néző. V: Horváth P., Marton.
MTK: GYŐRI B. – GROSCH 5, Szabó K. 1, Szabó Laura 1 (1), SIMON 8, Pál T. 2 (2), Pelczéder 4. Csere: Suba Sára (kapus), Mazák-Németh, Dakos 2, ROMÁN 4, Sallai 1, Juhász Eszter. Edző: Vágó Attila
BUDAÖRS: VARJAS-SIPEKI – SZABÓ-MÁJER 4, Szekerczés 1, Gorilszka 3 (1), HUDÁK 4, Pálos-Bognár 4 (1), Tóth Melinda 4. Csere: Pásztor (kapus), SCHNEIDER 6 (2), Gergely-Zsigmond 1, Smid, Szabadfi, Mlinkó 1. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 14. p.: 4–7. 23. p.: 11–9. 36. p.: 14–18. 45. p.: 19–19. 53. p.: 26–24. Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4
Vágó Attila:
– Több játékosom sem egészségesen vállalta a játékot, köszönet érte. Jól kezdtünk, majd a félidőre felzárkóztunk, a második játékrész közepére ismét négy gólról jöttünk vissza. A végjátékban pontatlanok voltunk, erre a jövőben fel kell készülni. A döntetlen igazságos.
Buday Dániel: – Jó, taktikus, hajtós mérkőzés volt, végig hullámzott az eredmény. A második félidő elején volt egy jó periódusunk, majd fordított az MTK, de a végén volt lehetőségünk nyerni. Összességében örülök az egy pontnak.

DVSC Schaeffler–Praktiker-Vác 34–33 (20–14)
Debrecen, 1200 néző. V: Bóna, Földesi.
DVSC: Gabriel – TÖPFNER 5 (3), Hámori K. 4, Füzi-Tóvizi, Jovovity 2, Vámos P. 3, PETRUS 3. Csere: Torda (kapus), Kácsor 2, PLANÉTA 7, Vámos M. 2, Bordás 3, Szabó N. 3. Edző: Szilágyi Zoltán
VÁC: Pásztor B. – Bánfai K. 1, Ferenczy 1, KUCZORA 12 (5), HELEMBAI 6, MARINCSÁK 8, Schatzl Natalie 2. Csere: BUKOVSZKY (kapus), Kovalcsik 1, Ballai B. 1, Kurucz, Kovács Anikó 1, Ballai A. Edző: Herbert Gábor
Szilágyi Zoltán:
– Sajnos immáron tendencia, hogy nem tudjuk lezárni a meccseket. A fordulópont az volt, hogy Bukovszky Anna elkezdett jól védeni, nálunk pedig nem működött a védekezés, nem volt kaputeljesítmény. Hornyák Dóra kiválása után keressük azt a szerkezetet védekezésben, amelyik működik, hiszen nem szoktunk ilyen sok gólt kapni.
Herbert Gábor: – Megérdemelten nyert a Debrecen, bár a meccs végét izgalmassá tudtuk tenni. Sok a harmincnégy kapott gól, ráadásul olyan szituációkból volt többször is eredményes a DVSC, amilyenre készültünk. Pozitívum, hogy komoly hátrányban sem omlottunk össze, a második félidőre úgy jöttünk ki, hogy mindent megpróbálunk. Ennyi volt benne!

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Motherson Mosonmagyaróvári KC 29–24 (15–12)
Békéscsaba, 600 néző. V: Dáné, Marton Zs.
BÉKÉSCSABA: RAZUM – Andróczki 3, LANISZTANIN 8 (5), BUCSI 10, Mayer Sz., GYIMESI 1, Kukely K. 1. Csere: Szabó D. (kapus), GIRICZ L. 3, Termány, Török F., Borbély M. 3. Edző: Papp Bálint
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Mihály P. 1, PÁSZTOR N. 2, Albek 2, Ivancok 3, Tóth Eszter 2 (2), Stranigg Zs. 1 (1). Csere: Mistina K. (kapus), LANCZ 5, Tóth Nikolett, Faragó L., Csire 2, Kovács P. 4, Sztankovics K. 1, Bardi 1. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–4. 12. p.: 6–6. 18. p.: 9–8. 24. p.: 12–10. 34. p.: 16–12. 36. p.: 16–15. 41. p.: 20–17. 47. p.: 22–19. 52. p.: 25–20. 55. p.: 25–22. Kiállítások: 14, ill. 16 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 4/3
Papp Bálint:
– Becsülettel felkészültünk, tudtuk, mi az erőssége a Mosonmagyaróvárnak. Nagyon egységesek voltunk, a második félidőben akadt holtpontunk, de meg tudtunk újulni és újra ellépni négy-öt góllal. A védekezésünk és a kapusteljesítményünk meghatározta a játékot. Ez a csapat diadala, amelynek óriási erőt kell adnia.
Gyurka János: – Okosan és pontosabban játszott, jól küzdött a Békéscsaba. Több lőtt gól, jobb védekezés kellett volna tőlünk. Úgy éreztem, nem pörögtünk fel a mérkőzésre úgy, ahogy kellett volna, enerváltak, lassúak voltunkm időnként lobbant csak lángra a csapat. Sokat hibáztunk, dekoncentráltan játszottunk, három meccsre való rontásunk volt, így nem lehet nyerni.

Kisvárda Master Good SE-NEKA 23–15 (11–9)
Kisvárda, 360 néző. V: Altmár, Horváth M.
KISVÁRDA: MÁTÉFI D. – Udvardi 2, KARNIK SZ. 3, Bouti 1, Sápi 1, Juhász G. 3, Mérai 2. Csere: GRAOVAC (kapus), Radojevics, Trúnková 1, HABÁNKOVÁ 2, Siska 2 (1), Akijama 5 (3), Sztamenics 1, Kadlicsek. Edző: Bakó Botond
NEKA: Wéninger – Gém 1, Kovalcsik, JUHÁSZ K. 3, Varga E., Kellermann, Szabó A. 2. Csere: Zaj, Németh K. (kapusok), Csíkos 3, Szabó L. 1, Uhrin 2 (1), Horváth P. 1, Molnár D. 1, Csata 1. Edző: Bohus Bea
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 12. p.: 5–4. 24. p.: 9–5. 27. p.: 10–8. 32. p.: 11–10. 37. p.: 15–10. 45. p.: 18–11. 54. p.: 21–15. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/1
Bakó Botond:
– A kapott gólok száma azt mutatja, hogy a védekezés és a kapusteljesítmény dominált, ha hibáztunk is hátul, jöttek a bravúrok a kapuban, főleg a második félidőben. A lerohanásokon és a támadásokon még látszott a kapkodás, ami annak köszönhető, hogy tőlünk csak a győzelem volt elfogadható. A védőfal azonban rendre korrigálni tudott, a nyolcgólos különbség pedig összességében a lelkeknek is jót tett.
Bohus Bea: – Mélyen a tudásunk alatt teljesítettünk, át kell gondolni a hogyan továbbot, hogy min változtassunk. Ez így nem mehet tovább, nagyon szégyellem magam a játékosok helyett is. Remélem, a DVSC ellen már látható lesz a javulás.