Ismét a Fradi! Szikora-parádéval nyert a bajnok az ETO ellen

2015.11.04. 17:53
Szikora Melinda az ETO ellen is igazolta bombaformáját (Fotók: Szabó Miklós)
A címvédő FTC-Rail Cargo Hungaria 29–28-ra nyert hazai pályán a Győri Audi ETO KC ellen női kézilabda NB I szerdai rangadóján a Népligetben. A találkozó hatalmas csatát és végletekig kiélezett meccset hozott: Szikora Melinda, Zácsik Szandra és Hornyák Dóra egyaránt parádésan játszott a hazaiaknál, ám a győzelemhez az utolsó másodperces ETO-kapufa is kellett.

FTC:
SZIKORA – Kovacsicz 1, HORNYÁK D. 8, Pena 4, Szamoránsky P. 1, ZÁCSIK 8, Schatzl 3. Csere: Hlogyik (kapus), Szekeres, Mészáros R., Szekerczés 4 (2), Lukács, Szarka, Cifra. Edző: Elek Gábor
GYŐRI ETO:
Grimsbö – Bódi 2, Sulland 1, Görbicz 6 (4), H. Löke 4, Tomori 5, KOVACSICS 5. Csere: Kiss É. (kapus), Amorim 1, Groot 4, Broch, Knedlíková. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 5. perc:
2–4. 8. p.: 4–6. 12. p.: 7–7. 18. p.: 10–11. 23. p.: 13–13. 27. p.: 17–15. 35. p.: 20–19. 42. p.: 23–21. 48. p.: 24–24. 56. p.: 28–25. 60. p.: 28–28
Kiállítások:
8, ill. 12 perc
Hétméteresek:
3/2, ill. 4/4
Kiállítások: 8, ill. 12 perc

Elek Gábor:
– A győzelmet a stábomnak ajánlom, nélküle nem tartanánk itt. Hatalmasat küzdött a csapatom, ismét megmutatták a lányok, mennyire tudnak egymásért harcolni, akkor is, ha az egyik legfontosabb játékosunk hiányzik. De ez a győzelem csak akkor ér valamit, ha szombaton is nyerünk, ezt nem szabad elfelejtenünk.
Ambros Martín: –
Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, és az elején nem védekeztünk elég jól, amivel meghoztuk a Ferencváros önbizalmát. Úgy látszik, kicsit megfogott minket a Midtjyllandtól elszenvedett vereség meg az, hogy nagy rajtunk a nyomás. A játékosok igyekeztek, de ez most csak ennyire volt elég.

Mondhatni, a Ferencváros sikeresen „altatta el” az ETO-t a bajnokság csúcsrangadóján. Egyrészt Szucsánszki Zita sérülése után a mérkőzés egyértelmű esélyesének kiáltatott ki az ETO, másrészt a találkozó eleje is úgy alakult, hogy a győri csapat vezetett, de egyszer sem engedte el két gólnál többel ellenfelét a hazai fél, amely a második félidőt is remekül bírta erővel.

Hornyák Dóra győztes gólt szerzett korábbi csapata ellen

Szikora Melinda az első perctől fogva óriási tartást adott a Fradinak, a bombaformában lévő kapus 18 védéssel, több parádés mentéssel járult hozzá csapata győzelméhez. Az első félidőben nagy szerepe volt abban, hogy az ETO nem tudott meglógni nagyobb különbséggel, de a második játékrészben is kimagaslóan teljesített, ziccereket hárított, ráadásul felfejlődött mellé a hazai hatosfal is.

A vendégeknél Görbicz Anita kezdett irányítóban, jól mozgatta csapatát, de voltak hibái is, csúcsformája nélkül vezéregyéniség nélkülinek tűnt az ETO. Tomori Zsuzsanna, Heidi Löke és Kovacsics Anikó is hasonlóan sokat vállalt, de mindannyiuknak voltak szürkébb periódusai, a kispadról pedig a vártnál kevesebb segítség érkezett.

Elek Gábor első félidei időkérése után nem sokkal átvette a vezetést a bajnok, és a folytatásban inkább a Fradi akarata érvényesült. Zácsik Szandra parádés góljait követően a szünetben két góllal vezetett a Fradi, amely a második játékrész közepén kisebb hullámvölgybe került, de Hornyák Dóra – és persze Szikora – játékának köszönhetően túltette magát a hétperces gólcsenden, és a végjátékban jobban használta ki lehetőségeit.

Másfél perccel a vége előtt egyenlített Ambros Martín csapata, hiába azonban a hajrában Kiss Éva – olykor ámulatba ejtő – védései, Hornyák szaggatottról elengedett lövése beakadt, a túloldalon pedig Bódi Bernadett ejtése után kipattant a labda a kapufáról. Nagyobb szívvel küzdött a Fradi, és ez győzelmet ért.

A címvédő átvette a vezetést a tabellán.

60. A KAPUFA DÖNTÖTT.
Bódi az utolsó másodpercben a szélről ejtett, de a labda kijött a jobb oldali kapufáról.
60. HORNYÁK BEDOBTA!!
A szaggatottról. 29–28
60.
Hornyákkal szemben szabálytalankodtak, törlés. 33 mp.

60. Időkérés. Elek Gábor hívta magához lányait, 52 mp.
59. EGYENLŐ.
Görbicz labdájával Löke fordult be, hetes. Hlogyik a kapuban, de Görbicz bedobta. 28–28
59. KISS!!
Lukács ziccerben futott, de a győri kapus ezt is hárította.
56.
Zácsik passza után Penát csak szabálytalanul lehet megállítani. A hetest Szekerczés bedobta. 28–25
56.
KI DOB A GYŐRBŐL GÓLT? Szikora ismét védett, Bódival szemben.
55.
KÉT PERC! Martín hiába kért időt, a Fradié a labda, és Amorim odacsapott Hornyáknak – két perc győri hátrány.
55.
Ambros Martín kikérte harmadik idejét is.
54. Tomori
találta meg a hosszú sarkot, Schatzl gyorsan reagált. 27–25
53. Hornyák
még emberhátrányban villant meg talpról. 26–24
52.
Amorim betörése után is a Fradi-kapus a labda végállomása.
51.
Szikora védett Sulland lövése után.
51.
Elcserélte magát a Fradi, két perc Mészárosnak.
50.
HIBA. Elszórta előnyben a labdát a Fradi.
47. GYŐRI ELŐNY.
Groot betörése a rendezetlen fal ellen sikeres, visszavette a vezetést a győri csapat! 23–24
45.
Szamoránsky próbálta meg átejteni Kisst, nem jött össze.
44.
Groot lövését könnyedén ütötte ki Szikora.
43.
Schatzl szélső próbálkozását elkapta Kiss.
43.
Tomori lövését olvasta Szikora.
42.
Hornyák szedett le egy indítást Löke elől.
42. Groot
lövése becsorgott Szikora alatt. 23–21
42.
Harcosan védekezik a Fradi, Martín újra időt kért.
41.
Ismét Zácsik, ebben benne volt a fal és Kiss is. 23–20
41.
Szikora újra Löke-ziccer után védett. A norvég rosszul fogott talajt, de ő is folytatni tudja.
40. ZÁCSIK!
A Fradi kismamája újabb káprázatos gólt lőtt. 22–20
39.
Görbiczet kicsit faultolták, így mellé ment a labda, de nincs sípszó.
39.
Pena szépen csinálta meg a helyzetet, de mellé dobott.
38. Kovacsics
sárga lapot kapott a második félidő elején, most pedig megérett neki a kétperces kiállítás.
37. Kovacsics
hozta fel egy gólra az ETO-t. 21–20
37.
Tomori esett rá Mészárosra, ápolni kell. Szerencsére nincs nagy baj.
37. Szamoránsky
húzta vissza Tomorit, kétperces kiállítás.
35. MEGINT SZIKORA!
Elképesztő védés Löke befordulása után. Jár a vastaps.
34. Lukács bevetődésénél takarta a szöget Kiss.
33.
Görbicz lövése ment lefelé, Szikora spárgázott.
33.
Passzív a Fradi, Hornyák lövése mellé szállt.
32. Kovacsicz
lökte Kovacsicsot, előbbinek kiállítás, utóbbinak hetes. Görbicz bedobta Hlogyiknak. 19–18
31.
Elkezdődött a második félidő. Maradt Kiss a győri kapuban, Pena lövését védte.

30. SZÜNET.
30.
Szikora kilenc védésnél tart. Pena-lépéshiba, de az ETO nem ér fel a támadással.
22.
Kovacsics maradt üresen középen, de Szikora ismét bravúrt mutatott be.
19.
…majd másodszor hárította az átlövést is! Grimsbö is védett egyet, de Hornyák Dóra pattintása túl közelről jött. 11–11
18. SZIKORA!
Görbicz ziccerénél védett óriásit a kapus…
18. Zácsik
gyorsan kihasználta az előnyt kilencről. 10–11
18. Grooté
az első kiállítás.
17.
Görbicz ismét a védő oldala mellett engedte el a labdát, de most mellé ment.
16.
Schatzl lövése mellé ment a szélről.
16.
Szép alulról felhúzott gól Görbicztől. 9–11
15.
PECH. Szamoránsky lőtt a kapu mellé, de hetest kapott. Kiss jött be a hetesre, Szekerczés lövése meg ki, két kapufa után…
14.
Elek Gábor időt kért. „A támadójáték rendben van, de tizenhárom perc alatt tíz gólt kaptál!”
8.
Újabb Szikora-hárítás, most Bódival szemben. Schatzl hozta közelebb a Fradit, Bódi válaszolt. 4–6
7. Löke
ezt a helyzetet már bedobta. 3–5
7.
Löke ziccere után Szikora ütötte ki a labdát, Zácsik megindulása után Grimsbö is védett.
3.
Sok a technikai hiba, Tomori lövését védte Szikora, majd lépés itt, belemenés ott.
2. Hornyák Dóra
átlövése után egyenlített a Fradi. 1–1
2.
Grimsbö védése után Amorim vétett lépéshibát.
1. Görbicz
hetesből szerezte az első gólt. 0–1
1.
Az ETO kezdte a meccset.

ELŐZMÉNYEK

A Fradi zöldben, az ETO fehérben játszik.

A meccs előtt az előző bajnokság gólkirályát, Nerea Penát köszöntötték.

Tomori Zsuzsannát volt, aki tapssal, volt, aki füttyel fogadta a Népligetben.

A bajnok Fradi a részleges bokaszalag-szakadás miatt kidőlt Szucsánszki Zita nélkül játszik, így bekerült a zöld-fehérek keretébe a Hlogyik Petrához hasonlóan 16 éves Márton Gréta.

A találkozót megelőző ifimeccsen az ETO 36–27-re nyert, a junioroknál viszont a Fradi diadalmaskodott 45–31-re.