Újabb brazilveréssel indul Tokióba a női kéziválogatott

PAPP BÁLINT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)PAPP BÁLINT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2021.07.12. 15:45
A tokiói olimpiára felkészítő mérkőzésen a magyar női kézilabda-válogatott Brazíliát fogadta Siófokon. A sok hibával tarkított találkozó túlnyomó részében a brazilok vezettek, de a hajrá a magyaroké volt, így 24–23-as győzelemmel utazhatnak a lányok az olimpiára.
A brazilok nem adták olcsón a bőrüket  (Fotó: Dömötör Csaba)
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!
A brazilok nem adták olcsón a bőrüket  (Fotó: Dömötör Csaba) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

NŐI KÉZILABDA, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

MAGYARORSZÁG–BRAZÍLIA 24–23 (13–14)
Siófok, 800
néző. V: Bíró, Kiss
MAGYARORSZÁG: Szikora – Lukács V. 3, Klujber 3 (3), Kovacsics 1, Bordás 3, Szöllősi-Zácsik 3, Márton G. 3. Csere: Bíró B., JANURIK (kapusok), Tomori, Háfra N. 2, Kiss N., Szucsánszki, Kisfaludy 1, Helembai F., SCHATZL NADINE 4, Vámos P. 1 (1). Szövetségi kapitány: Elek Gábor
BRAZÍLIA: ARRUDA – De Castro 5 (2), Guarieiro, T. Araújo 2, E. Amorim 2, Da Rocha 1, Rodrigues 2. Csere: Arenhart (kapus), DE PAULA 6, Vieira 1, Ventura, Do Nascimento 2 (1), Matieli, L. Araújo 2, Bitolo. Szövetségi kapitány: Jorge Duenas
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–6. 10. p.: 5–9. 18. p.: 8–13. 27. p.: 13–13. 37. p.: 14–17. 41. p.: 18–18. 46. p.: 20–19. 51. p.: 20–22.
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3
Elek Gábor:
– Ebben a meccsben egy igazán örömteli volt: megnyertük. A tizenkettedik percben tizenegy kapott gólnál jártunk, nyilván mérges voltam emiatt. Aztán a védekezésünk összeállt, de támadásban rengeteg ziccert elrontottunk, sok volt az eladott labda és a technikai hiba. Ha nem megy olyan jól a játék, akkor természetesen segít a küzdőszellem, ami most is jó volt.
Jorge Duenas: – Az első félidő első felében kiválóan védekeztünk és hatékonyan támadtunk, aztán cseréltünk néhányat és megakadt a játékunk. Támadásban egyre többet hibáztunk, összességében azonban ez az összecsapás is remekül szolgálta a felkészülésünket az ötkarikás játékokra.

Nem gyakran játszhatott korábban hétfő délután négykor mérkőzést a magyar női kézilabda-válogatott, pláne a nyár kellős közepén. Ám a brazilokkal vívott keddi, újabb siófoki olimpiai felkészülési mérkőzés még smafu ahhoz képest, hogy két hét múlva Tokióban a második csoportfordulóban japán idő szerint délelőtt 11-kor, itteni idő szerint hajnali négykor indítja útnak a labdát a két válogatott.

Olcsó poén, de tényleg mintha álmoskásan kezdett volna a magyar csapat (amely múlt pénteken 34–31-re múlta felül a dél-amerikai kirakategyüttest). Védekezésben és támadásban sem találták sokáig a ritmust a pontatlan és kapkodó mieink. Húsz perc sem telt el, a brazilok már öttel elléptek, mi pedig a fejünket vakarva azon morfondíroztunk, hogy ezt két hét múlva biztosan nem lenne jó látni azon a tokiói reggelen. Jellemző jelenet volt, amikor Klujber Katrin csodás labdacsenése után a gyors hazai lerohanás során előbb Lukács Viktória, majd a kipattanóból próbálkozó Márton Gréta ziccerét hárította elképesztő bravúrral Renata Arruda. Az olykor hajmeresztő jeleneteket és megoldásokat és sok kimaradt helyzetet hozó első félidő hajrájára azonban így is sikerült egy gólra megközelíteni a riválist (13–14).

A szünet után is elképesztően hullámzó játék jellemezte a meccset. Nem indult jól magyar szempontból a második félidő, de gyors időkérés után egy nyolc perc alatt elővezetett 6–2-es sorozattal végre sikerült átvenni a vezetést – az utolsó kilenc percre fordulva kétgólos magyar hátránynál megint Eleknek kellett időt kérnie... Schatzl Nadine két pazar gólját követően, kétgólos hazai előnynél az utolsó percben egy brazil időkérésnél aztán már mosolyogni és viccelődni is volt kedve az összegyűlő magyar csapatnak. Reméljük, két hét múlva Tokióban is így ér véget a két válogatott összecsapása. 24–23

A mieink ezzel gyakorlatilag letudták az ötkarikás felkészülés első három, balatonboglári, erdélyi és siófoki szakaszát, a pénteki, tokiói indulással pedig megkezdik a negyedik etapot a japán akklimatizációval, na meg az egyaránt kétszeres olimpiai arany-, ezüst- és bronzérmes Norvégia elleni július 22-i tokiói edzőmeccsel.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, egy góllal nyertünk. 24–23

60. perc: Nincs sok idejük a braziloknak, viszont Nascimento kínai figurából lőtt nagy gólt a jobb felsőbe. 24–23

60. perc: Brazil időkérés.

60. perc: Gól! Schatzl futott be a szélről beállóba, és csodásan lőtt a bal felsőbe. 24–22

59. perc: Eladtuk a labdát, Araújo indult, ziccerben azonban mellélőtt.

58. perc: De Paula lőtt betörés után, a labdája Janurikról a kapufára, onnan pedig kifelé pattant.

57. perc: Újra vezetünk! Amorim rossz passzát Tomori kapta el, majd a megfontolt, sokpasszos támadás végén Schatzl lőtte be a bal alsóba. 23–22

56. perc: Kovacsics kígyózott át a védőfalon, majd kapott egy hetest. A hest Vámos a jobb felsőbe lőtte. 22–22

55. perc: Labdát szereztünk, Tomori esett nagyot, de nem jött a brazil kiállítás. Sőt, Háfra eladta. Megpróbálták üres kapura bedobni a brazilok, de Janurik visszaért a kapuba.

54. perc: Kisfaludy kapott kétperces büntetést.

53. perc: Technikai hiba a brazilloknál, Schatzl most nagyon koncentrált, és szépen be is lőtte. 21–22

52. perc: Itt az újabb hetes, Kovacsicsot nem tudják szabályosan megállítani. A hetest Klujber a kapu bal oldala felé lőtte, de Arruda védett.

51. perc: Magyar időkérés.

51. perc: Háfra eladott labdáját ellopta Larissa Araújo, végigrobogott, és belőtte. 20–22

50. perc: Vámos nagy lendülettel tört kapura, de elfelejtette, hogy Arruda az alsó sarokra tartó lövéseket fogja, odalőtt, nem is lett gól.

50. perc: Megint a brazilok vezetnek, De Paula lőtt nagy gólt kintről. 20–21

49. perc: Schatzl a kapufát döngette meg. Kár volt érte.

48. perc: Janurik többször is nagyot védett, de mivel a kipattanó mindig a braziloké lett, így végül De Paula talált be.

47. perc: Passzívig támadtunk, majd Kovacsics alsó lövését védte a kapus.

47. perc: Janurik védte remekül De Paula lövését.

46. perc: A brazilok rögtön időt is kértek.

46. perc: Itt az újabb hetes, ezt is Kovacsics harcolta ki. Újból Klujber állt oda a heteshez, és ezt is belőtte! 20–19

45. perc: De Paula lövését védte az imént beállt Janurik Kinga.

44. perc: Labdát vesztettek a brazilok, a vezetésért támadhattunk. De nem jött össze, mert előbb Szucsánszki, majd Lukács lövését védte Arruda.

43. perc: Kovacsics harcolt ki hetest, amelyet Klujber a bal alsóba pattintott. 19–19

42. perc: De Paula nem hagyta, hogy sokáig örüljünk az egyenlítésnek, gyorsan vezetést szerzett a braziloknak. 18–19

41. perc: Amorim lövését könnyen védte Bíró. Az ellemtámadásból Schatzl kapta a labdát a bal szélen, és lőtt a bal felsőbe. 18–18

40. perc: Vámos csodás passzát szedte össze Bordás, és lőtt a kapu közepébe. 17–18

39. perc: Jött Bordás, és vele a gól beállóból. 16–18

39. perc: Rodrigues vette észre, hogy szabad az út, be is gyalogolt a kapuba. 15–18

38. perc: Szucsánszki látta meg, hogy a jobb szélen szabadon maradt Lukács, aki ezúttal remekül lőtt a léc alá. 15–17

38. perc: Magyar időkérés.

38. perc: Araújo került megint helyzetbe, és szépen pattintott a kapuba. 14–17

37. perc: Lukács elhagyta a labdát, jöhettek a brazilok. Sok a hiba a játékban.

36. perc: Klujber rossz passza után Larissa Araújo gyors indulás után lőtt a bal alsóba. 14–16

35. perc: Nascimento maradt nagyon egyedül a jobb oldalon a lövése viszont kijött a kapufáról.

35. perc: Lépéshiba mindkét oldalon... Aztán Zácsik lőtte el, beletette a kezét az egyik védő, és így ment be a brazil kapuba a labda. 14–15

34. perc: Amorim látott volna lehetősége a bal alső kilövésére, de néhány centit tévedett.

33. perc: Nem találtuk a rést a brazil védelmen, végül Klujber lőtte el, de ez messze volt a jótól.

32. perc: Rontott magyar támadás után Amorim lőtt a bal alsó felé, de Bíró védett.

31. perc: A brazilok kezdték a második félidőt, De Paula futott be a magyar védőfalba, és lőtt gólt. 13–15

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, vezetnek a brazilok. 13–14

30. perc: Elképesztő. Háfra óriási csellel került helyzetbe, de Arruda kivédte a ziccert.

30. perc: Megtört a jég, Vieira talpról nagy dugót lőtt a bal felsőbe. 13–14

29. perc: Újabb brazil rontás után Helembai kapott óriási labdát, de a nem is rossz lövést kivédte a kapus.

28. perc: A brazilok megint nem jutottak lövéshez, jó ideje nem tudtak gólt lőni. Lukács a jobb szélről kellő lendület nélkül vállalkozott, Arruda kifogta a lövést.

27. perc: Újabb labdaszerzés után Márton indult, és nem könnyen, de valahogy begyötörte a labdát a kapuba. 13–13

26. perc: Márton a bal szélről nem tudta bedobni, a kipattanót viszont Szucsánszki összeszedte, és hetest harcolt ki. A hetest Klujber a jobb alsóba lőtte. 12–13

25. perc: Az emberhátrányunk letelt, Bíró pedig szép védéssel szomorította el a brazilokat.

24. perc: Szucsánszki labdát szerzett, hosszasan támadott a magyar csapat, majd Klujber lövése találta el a brazil kapust.

23. perc: Kisfaludy rántotta le Matielit, kiküldték két percre.

22. perc: Az imént beállt Bíró próbált labdaszerzés után gólt lőni a brazilok üres kapujába, de elmérte.

22. perc: Brazil időkérés.

21. perc: Vieira lépéshibája után jöhetettünk, szép akció végén Háfra pattintott a kapuba. 11–13

20. perc: Lukács kapott labdát a jobb szélen, a lövése a kapus lábáról pattant a hálóba. 10–13

20. perc: Lépéshiba a braziloknál, a gyors indítást Rodrigues visszahúzással akadályozta meg, két perc.

19. perc: Labdát szereztünk, Lukács gyorsan idnult, de Arruda kivédte, akárcsak a kipattanót megszerző Márton lövését.

19. perc: Háfra szépn találta meg a rést a brazil védőfalon, és be is lőtte. 9–13

18. perc: Tomori összehozott egy hetest, amelyet Nascimento nagy erővel lőtt a léc alá. 8–13

18. perc: Jól védekeztek a brazilok, sokáig nem találtuk a rést, de aztán Kisfaludy mégis megjátszható lett, és be is lőtte. 8–12

17. perc: Ventura tört be, és harcolt ki hetest. A hetest De Castro nem tudta belőni, mert Szikora védett.

16. perc: Lukács szerzett labdát, aztán rosszul passzolt...

15. perc: Kiss előkészítetlen átlövését könnyedén ütötte ki Arruda.

14. perc: Háfra labdát vesztett, a brazilok erőszakosan támadtak, majd óriási rést hagytunk a védőfalon, Rodrígues köszönte szépen, és belőtte. 7–12

13. perc: Magyar időkérés.

13. perc: Újabb elrontott magyar támadás után De Castro a jobb szélről ejtett a magyar kapuba. 7–11

12. perc: Amorim nagy lövése a kapufáról pattant az oldalvonalon túlra.

12. perc: Márton nagyon biztosan lövi a helyzeteit, szépen lőtt a bal alsóba. 7–10

11. perc: Amorim válaszolt egy óriási átlövéssel. Fel kellene erősíteni a védekezést. 6–10

11. perc: Zácsik most nem adta el, hanem óriási gólt lőtt a bal felsőbe. 6–9

10. perc: Zácsik eladta a labdát, Guariero a saját hatosáról lőtt az üres kapuba. 5–9

9. perc: Megint brazil hetes és magyar emberhátrány, most Klujbert küldték ki. A hetest De Castro biztosan lőtte a jobb alsóba. 5–8

9. perc: Zácsik visszatért már, és góllal jelentkezett. Kellett már. 5–7

8. perc: De Paula most nem rontotta el, nagy erővel lőtt a magyar kapu bal oldalába. 4–7

7. perc: De Paula bántóan egyedül maradt, de szerencsére mellélőtt, az ellenakcióból viszont Lukács villámgyorsan indult, és lőtt gólt a bal alsóba. 4–6

6. perc: Márton Gréta kapott jó labdát a bal szélen, és be is lőtte. 3–6

6. perc: Újabb brazil gól, ezúttal De Paula lövése akadt el Szikorában, de csak annyira, hogy bevánszorogjon a kapuba. 2–6

5. perc: Elrontott magyar támadás után gyorsan indultak, Araújo nagy gólt lőtt a léc alá. 2–5

5. perc:Amorim nem várt a többiekre, elindult, és a rá jellemző átlövéssel lőtt gólt. 2–4

4. perc: Kovacsics tört be, majd lőtt gólt a kapus lába között. 2–3

4. perc. De Castro kapott labdát a jobb szélen, és pimaszul betekerte a jobb alsóba. 1–3

3. perc: Üres kapuval támadtunk passzívig, végül Klujber lövését lábbal mentették a brazilok. Maradt nálunk, de nem sikerült sokáig lőni, Háfra végül elvállalta, de Arruda könnyen védett.

2. perc: Zácsik eladott labdájából megindult előre a brazil szélső, Zácsik visszahúzta, hetes és két perc. A hetest De Castro lőtte a kapu jobb oldalába. 1–2

1. perc: Nem sokat késett a brazil válasz, Da Rocha a bal szélről lőtte be. 1–1

1. perc: Szép góllal kezdtünk! Zácsik jó passzából Bordás fordult be, és lőtt gólt. 1–0

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a magyar csapat tiszta zöldben, a brazil sárga-kékben játszik.

A MAGYAR NŐI VÁLOGATOTT OLIMPIAI KERETE
Kapusok:
Bíró Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), Janurik Kinga (FTC-Rail Cargo Hungaria) Jobbszélső: Lukács Viktória (Győri Audi ETO)
Jobbátlövők: Kiss Nikoletta (Siófok KC), Klujber Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), Tomori Zsuzsanna (Siófok KC)
Irányítók: Kovacsics Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), Szucsánszki Zita (FTC-Rail Cargo Hungaria), Vámos Petra (DVSC Schaeffler)
Beállók: Bordás Réka (DVSC Schaeffler), Kisfaludy Anett (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balátlövők: Háfra Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), Szöllősi-Zácsik Szandra (MTK Budapest)
Balszélsők: Márton Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria), Schatzl Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Szövetségi kapitány: Elek Gábor
Edző: Danyi Gábor
Szakmai tanácsadó: Görbicz Anita

Tartalékok (sérülés esetén nevezhetőek be): Szikora Melinda (Siófok KC), Helembai Fanny (Váci NKSE)

ELŐZMÉNYEK

A magyar női kézilabda-válogatott hamarosan lezárja felkészülése magyarországi szakaszát. Elek Gábor szövetségi kapitány három hétig dolgoztatta a lányokat a Balaton partján, illetve ebből néhány napot Székelyudvarhelyen vendégeskedtek. A mieink két olimpiai szereplővel csaptak össze, Montenegrót 28–22-re,Brazíliát elsőre 34–31-re sikerült legyőzni,a dél-amerikaiak elleni második összecsapás hétfő délután következik, szintén a siófoki Kiss Szilárd Sportcsarnokban. Az együttes néhány nap pihenőt követően pénteken utazik el az olimpia helyszínére,Tokióba, ahol július 25-én, Franciaország ellen kezdődik el számára a torna.