Legyőzte a magyar női kéziválogatott Brazíliát Siófokon

BOBORY BALÁZS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)BOBORY BALÁZS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2021.07.09. 18:20
A tokiói olimpiára felkészítő mérkőzésen a magyar női kézilabda-válogatott három góllal legyőzte Siófokon Brazíliát. Az olimpiáig még egy találkozó lesz Siófokon, szintén Brazíliával, majd irány Japán.
Háfra Noémi támadásban a brazilok elleni meccsen (Fotó: Török Attila)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Háfra Noémi támadásban a brazilok elleni meccsen (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

NŐI KÉZILABDA, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁGBRAZÍLIA 34–31 (20–18)

Siófok, 800 néző. Vezette: Horváth, Marton
MAGYARORSZÁG: Janurik – LUKÁCS V. 4, KLUJBER 10 (7), Kovacsics 1, Kisfaludy, Háfra N. 2, Schatzl Nadine 2. Csere: Szikora, Bíró B. (kapusok), Bordás 2, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 6, Vámos P. 1, Helembai F., Márton G. 3, Kiss N. 2, Tomori 1, Szucsánszki. Szövetségi kapitány: Elek Gábor
BRAZÍLIA: Moreschi – Rodrigues 2, Nascimento 4 (1), VIEIRA 4, Guariero, T. Araújo 3, Fermo 2. Csere: Arenhart 1, Arruda (kapusok), DE PAULA 5, E. Amorim 3, L. Araújo 1, Gomes 1, De Castro 3 (1), Bitolo 1, Da Rocha, Matieli 1, Ventura. Szövetségi kapitány: Jorge Duenas
Az eredmény alakulása. 3. p.: 1–3. 6. p.: 4–3. 13. p.: 7–7. 17. p.: 11–12. 23. p.: 14–15. 34. p.: 21–21. 42. p.: 25–25. 45. p.: 28–25. 51. p.: 30–26. 58. p.: 32–30
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 3/2
Elek Gábor:
– Sok mindenen változtattunk a Montenegró elleni mérkőzéshez képest, de a brazilok is ugyanezt tették, így azért reális képet kaptunk. A védekezésünk szörnyű volt az első félidőben, a támadójáték viszont szellemes, bár az ellenfél is hasonló módon teljesített hátul, mint mi. A második játékrészben sok taktikai hibát követtünk el, de azért vannak ezek a felkészülési mérkőzések, hogy ezeket folyamatosan kijavítsuk.
Jorge Duenas: – Kemény mérkőzés volt, a felkészülés közepén kissé fáradtabbnak tűntek a lányok. A sebességgel nem volt gond, de a védekezésünk az első félidőben nem működött. Ebben javultunk a fordulás után, de a támadásra nem maradt elegendő energiánk. Ezzel együtt kiváló teszt volt ez az olimpia előtt.

A nemzet bombázója.

A megtisztelő becenevet az 1974-es német labdarúgó-válogatott gólvágója, Gerd Müller kapta annak idején, de lassan nyugodtan rá lehetne aggatni itthon Szöllősi-Zácsik Szandrára is, aki a tavalyi Európa-bajnokságon robbantott először két gyermeke születése után, a márciusi olimpiai selejtezőn aztán rengeteget tett azért, hogy a mieink ott legyenek Tokióban, és úgy tűnik, az sem vetette vissza, hogy májusban megsérült a válla. A kiváló balátlövő a magyar válogatott olimpia előtti második felkészülési mérkőzésén a 16. percben szállt be a padról, aztán tíz perc alatt ötször lőtte rojtosra az ellenfél hálóját, sokat téve ezzel azért, hogy a hazai együttes kétgólos vezetéssel menjen az öltözőbe.

Kellett is Szöllősi-Zácsik – illetve Klujber Katrin – gólerőssége a könnyed és ötletes dél-amerikaiak ellen, akik néha bántóan könnyedén húzták szét a szellős magyar falat és főleg szélről mattolták kapusainkat. A kedden, Montenegró ellen sokat dicsért magyar védekezés, most nem állt össze, annál jobban ment a támadás, a mieink széles repertoárból dolgoztak és harminc perc alatt húsz találatig jutottak, pedig Elek Gábor ezen az összecsapáson is rengeteget forgatta csapatát, és nyilvánvalóan nem is akart mindent megmutatni a riválisnak, amellyel az olimpián is összecsap válogatottunk.

És a kísérletezés nem fejeződött be a fordulás után sem, az első játékrészben végig pihenőt kapó Szucsánszki Zita és Tomori Zsuzsanna is lehetőséghez jutott, kellett is a rutin a magyar csapatnak, amely folyamatosan egy-két góllal vezetett, de akadtak hullámvölgyek a játékában. A kapusok megint harmadolták a mérkőzést, Janurik Kingát és Szikora Melindát Bíró Blanka követte a sorban. Mindhármuknak voltak szép védései, de a győzelem azon múlt, hogy a magyar csapat védekezése feljavult az első félidőhöz képest és a 45. percben először sikerült a mieinknek három góllal elhúzni.

Klujber nagyszerű formában értékesítette a heteseket, mellette meg mindig akadt valaki, aki a nehezebb pillanatokban egy-egy újabb gólt hozzátett a terméshez. A slusszpoén persze nem lehetett másé, mint a hajrára visszaszálló Szöllősi-Zácsiké, aki mellesleg azt is megmutatta, hogy a gólpasszokkal sem áll hadilábon. Így lett meg a győzelem a második tesztelés alkalmával is, az utolsó hazai edzőmérkőzést ismét a brazilok ellen játssza a magyar csapat hétfőn, aztán utazik Tokióba.

TOVÁBBI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS, SIÓFOK
Július 12., 16.00: Magyarország–Brazília

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, nyert a magyar válogatott. 34–31

60. perc: A végére jutott még egy szép gól Zácsiktól a bal alsóba. 34–31

60. perc: Magyar időkérés.

60. perc: Nascimento gólja kozmetikázott némiképpen az eredményen. 33–31

59. perc: Márton Gréta lőtt szép gólt egy szép támadás végén a bal szélről. 33–30

58. perc: De Paula ugrott fel két lábról, a lövést Bíró védte, Tomori viszont nem tudta összeszedni a labdát, amelyre lecsapott De Paula, és ezt már belőtte. 32–30

58. perc: Brazil időkérés.

58. perc: Bordás hagyott ki ziccert, a kipattanót Szucsánszki lőtte mellé, bár mintha húzták volna egy kicsit.

57. perc: Amorim akárhonnan képes gólt lőni, most is akárhonnanról lőtte… 32–29

57. perc: Zácsik lőtt a blokkba, de maradt a labda nálunk, majd Szucsánszki lövése beleragadt Arenhart kezébe.

56. perc: Brazil kapufát is láthattunk Da Rochától.

55. perc: Bordás kapott nagyszerű átadást, be is pattintotta a labdát. 32–28

55. perc: Vieira lövését Bíró védte nagy bravúrral.

54. perc: Tomori most bent maradt támadásban is, és betörés után lőtt a léc alá. 31–28

54. perc: Magyar időkérés.

54. perc: Vámos belemenése után De Paula lepte meg a magyar védelmet. 30–28

53. perc: De Paula ütemtelenül, talpról lőtt a bal alsóba. 30–27

52. perc: Vieira lövése ment mellé, a magyar támadás viszont nehezen bontakozott ki, és végül el is vesztettük a labdát.

51. perc: Klujber harcolt ki hetest, ha belövi, a tizedik gólja lesz. Arenhart beleért, de a labda így is bement. 30–26

50. perc: Rodriguesnél fújtak belemenést, Vámos mutatta a szabálytalanságot.

49. perc: Brazil időkérés.

48. perc: Bíró védte Vieira lövését, az ellenakcióból passzívig játszottunk, majd Kiss lőtt nagyon fölé.

47. perc: Labdát szereztünk, Márton Gréta pedig a jobb szélről szépen lőtt a rövidbe. 29–26

47. perc: Vámos lövése nem volt kellőképpen előkészítve el is szállt a léc fölött.

46. perc: A másik oldalon is hetes, ezt Vieira harcolta ki, és Cardoso bár kihagyta, a kipattanót belőtte. 28–26

45. perc: Vieira gyenge lövése után gyorsan indultunk, Márton pattintotta be. 28–25

43. perc: De Paula lövése szállt mellé, gyorsan indultunk, Vámost csak hetest érően tudták megállítani. Amorim ment le két percre. A hetest Klujber a bal felsőbe lőtte. 27–25

42. perc: Egyenlítettek a brazilok, majd az ellentámadásból betörés után Kiss lőtt szép gólt. 26–25

42. perc: Háfra lőtt eléggé fölé.

41. perc: De Paula olyan jól vált le a védőkről, hogy ziccert dobhatott, és a jobb alsót választotta. 25–24

40. perc: Vámos két emberrel a nyakán lőtt szépen a jobb alsóba. 25–23

40. perc: Az újabb magyar labdaeladás után Arenhart a saját kapujából lőtt gólt az üres magyar kapuba. 24–23

39. perc: Így aztán jöhettek a brazilok, de Cardoso ellőtt a kapu mellett.

39. perc: Tomorit küldték ki két percre, megint gyakorolhatjuk az emberhátrányos játékot, majd labdát szereztünk, de rossz volt Szucsánszki passza.

37. perc: Elrontott brazil passz után gyorsan indultunk volna, de ebből végül nem lett semmi. Így jött az építkezés, amelynek a végén Szucsánszki harcolt ki hetest. A hetest Klujber a kapu jobb oldalába lőtte. 24–22

36. perc: Háfra betörés után talált a hálóba, hiába ért bele a lövésbe Arenhart. 23–22

35. perc: Amorim hát mögötti passzát Tamires Araújo dobta be. 22–22

35. perc: Lukács kapott labdát a jobb szélen, és tökéletesen lőtte ki a jobb alsót. 22–21

34. perc: Szucsánszki eladta a labdát, így a brazilok támadhattak az egyenlítésért. Kisfalud hetest és kétpercest érően szabálytalankodott. A hetest Cardoso a jobb felsőbe lőtte. 21–21

33. perc: Belemenés Kissnél, jöhettek a brazilok, majd a jobb szélről Cardoso lőtt gólt. 21–20

32. perc: Itt az első és második gól a félidőben, előbb Kiss Nikoletta lőtt gólt, majd Amorim maradt bántóan egyedül, neki ez ziccer. 21–19

31. perc: Amely brazil támadással indult. Viszonylag sokáig támadhattak, de végül támadót fújtak a bírók.

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, két góllal vezetünk. 20–18

30. perc: Jött a brazil gól, menetrend szerint, majd Helembai harcolt ki hetest, amelyet Klujber a bal alsóba pattintott. 20–18

30. perc: Szikora remekül védte Gomes ziccerét, a másik oldalon Schatzl végre ismét betalált a bal szélről. 19–17

29. perc: Hetest kaptunk, amelyet Klujber a kapu jobb oldalába lőtt. 18–17

28. perc: Ha nem tudnak közel jönni a brazilok, ellövik távolról. Mint ahogy Vítolo tette, és be is ment... 17–17

28. perc: Brazil időkérés.

28. perc: Jól loptunk labdát, Schatzl indult, mint a villám, és biztos kézzel váltotta gólra a ziccert. 17–16

27. perc: Vámos került helyzetbe, de sajnos elhibázta a lehetőséget.

26. perc: Nem tartott sokáig az előny, Larisa Araújo lőtte be beállóból. 16–16

26. perc: Szikora szép védése után a magyar támadásból Zácsik talált be átlövésből. 16–15

25. perc: Eladták a brazilok, Lukács pedig a jobb szélről váratlanul a bal fölsőt vette célba, és be is talált. 15–15

24. perc: Klujber lövése a lécről ment fölé.

23. perc: Türelmesen játszanak a brazilok, Amorim megvárta, míg Gomes üresen maradt, majd adta a labdát, a játékostárs pedig belőtte. 14–15

22. perc. Nem tartott sokáig a brazil előny, Zácsik lőtte be a bal felsőbe remekül. 14–14

22. perc: Elrontott magyar támadás után a jobb oldalon Nascimento maradt egyedül, és biztosan lőtte be a jobb szélről. 13–14

21. perc: Amorim remek átadását Tamires Araújo lőtte be a hatosról. 13–13

20. perc: Labdát loptunk, Zácsik megindult, kétpercet érően szabálytalankodtak vele, ráadásul hetes. A hetest Klujber belőtte. 13–12

20. perc: Most Zácsik lövi egymás után a gólokat, ezúttal átlövésből. 12–12

18. perc: Hetest kaptak a brazilok, Amorim harcolta ki. A hetest Nascimento a bal felsőbe vágta. 11–12

17. perc: Megy a gólpárbaj, Zácsik találatára Rodrigues válaszolt pillanatok alatt. 11–11

17. perc: Igaz, ami igaz, a brazilok is nagyon szép támadás végén egyenlítettek Fermo révén. 10–10

16. perc: Nagyon szép magyar támad végén az imént beaállt Zácsik lőtt gólt ziccerből. 10–9

16. perc: Magyar időkérés.

16. perc: Amorim messziről lőtt rá egy labdát, védekezés nélkül könnyű neki... 9–9

15. perc: Bordás szedett össze egy kapufáról kipattanót, majd lőtt a jobb alsóba. 9–8

15. perc: Nem akarnak lemaradni a brazilok, De Paula lőtt szép gólt. 8–8

14. perc: Moreschi védése után jöhettek a brazilok , de Bordás labdát szerzett, Kovacsics indította Lukácsot, aki bedobta a ziccert. 8–7

13. perc: Nascimento maradt egyedül a jobb oldalon, és szépen ejtett a jobb alsóba. 7–7

12. perc: Háfra előbb lövés helyett lepattintotta, majd az elszálló védők helyéről ügyes gólt szerzett. 7–6

12. perc: Vieira ment át a magyar védőfalon úgy, mint kés a vajon, persze hogy belőtte. 6–6

11. perc: Hosszasan támadott a magyar csapat, aminek az lett a vége, hogy elvesztette a labdát…

9. perc: Klujbernek jól megy, ezúttal is betalált. 6–5

9. perc: Hibák a magyar védekezésben, ezt használta ki Tamires Araújo, aki a hatosról a jobb alsóba lőtt. 5–5

8. perc: Háfra labdájából Klujber tört be, és lőtt a kapu jobb oldalába. 5–4

7. perc: Szép támadásunk belemenéssel ért véget, de a gyorsan induló braziloké is…

7. perc: Vieira keze jól sül, ezúttal is nagyon kipókhálózta a jobb felsőt. 4–4

6. perc: Fermo a bal szélről ezúttal nem tudott túljárni Janurik eszén, az ellentámadásból Háfra harcolt ki hetest, amelyet Klujber lőtt a jobb felsőbe. 4–3

5. perc: Vieira lövését védte Janurik, gyorsan támadtujk, és Kovacsics lőtte be betörés után az egyenlítő gólt. 3–3

4. perc: Klujber nagy csellel küldte el a védőjét, majd kissé jobbról a kapu jobb oldalába lőtt. 2–3

3. perc: Háfra lövését védte Moreschi, nem volt túl jó lövés. Az ellentámadásból Vieira lőtt távolról gólt. 1–3

3. perc: Vezetnek a brazilok egy elrontott magyar támadás után a bal szélről Fermo talált be. 1–2

2. perc: Vieira eresztette el kissé jobbról, a labda meg a jobb alsóba surrant. 1–1

1. perc: Mindjárt góllal kezdtünk, Lukács a jobb szélről, elég éles szögből lőtt a kapu jobb oldalába. 1–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a magyar csapat tiszta fehérben, a brazil tiszta kékben játszik.

A MAGYAR NŐI VÁLOGATOTT OLIMPIAI KERETE
Kapusok:
Bíró Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), Janurik Kinga (FTC-Rail Cargo Hungaria) Jobbszélső: Lukács Viktória (Győri Audi ETO)
Jobbátlövők: Kiss Nikoletta (Siófok KC), Klujber Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), Tomori Zsuzsanna (Siófok KC)
Irányítók: Kovacsics Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), Szucsánszki Zita (FTC-Rail Cargo Hungaria), Vámos Petra (DVSC Schaeffler)
Beállók: Bordás Réka (DVSC Schaeffler), Kisfaludy Anett (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balátlövők: Háfra Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), Szöllősi-Zácsik Szandra (MTK Budapest)
Balszélsők: Márton Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria), Schatzl Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Szövetségi kapitány: Elek Gábor
Edző: Danyi Gábor
Szakmai tanácsadó: Görbicz Anita

Tartalékok (sérülés esetén nevezhetőek be): Szikora Melinda (Siófok KC), Helembai Fanny (Váci NKSE)

ELŐZMÉNYEK

Montenegró sima legyőzése után Brazíliával játszik edzőmérkőzéstSiófokon a magyar női kézilabda-válogatott, amelynek tagjai továbbra is felszabadultak, mosolygósak, így utaznak el a tokiói játékokra is.

Jöhet a második mérkőzés, és ezt nem csak azért várjuk nagy izgalommal, mert jó két hét múlva elkezdődik Tokióban az olimpiai női kézilabdatorna, hanem mert az első teszt kiválóan sikerült, Elek Gábor csapata kedden Siófokon 28–22-re győzte le a szintén a játékokra készülő montenegrói együttest, a mutatott teljesítmény pedig több mint biztató.

A szövetségi kapitány nem is felejtette el megjegyezni a találkozó után, hogy amit a meccset megelőző két hétben gyakoroltak, visszaköszönt a mérkőzésen, a védekezés és a jó kapusteljesítmény megadta az alapot a sima győzelemhez. Elek Gábor kiemelte a válogatottban uralkodó remek hangulatot, a pozitív attitűdöt, a rengeteg mosolygó arcot – ez mind-mind elengedhetetlen lesz Japánban is, hogy sikerüljön igazán széppé varázsolni az olimpiai tornát is.

Ezzel egyébként a montenegróiak sem vitatkoznak, akik szerdán a második felkészülési mérkőzésükön is kikaptak a magyar tenger partján, ezúttala mieink pénteki ellenfelétől, Brazíliától 22–21-re. A dél-amerikaiak legnagyobb ásza természetesen a 12 év után a Győrtől elköszönő Eduarda Amorim volt, de az NB I-ből szintén jól ismert Alexandra do Nascimento jegyezte a dél-amerikaiak legtöbb gólját, szám szerint ötöt.

A csapategység pedig már a márciusi, győri olimpiai selejtező óta kiváló, a szövetségi kapitány emiatt is gondolja, hogy Tokióban sem ijed meg senkitől ez a válogatott.