Női kézilabda Eb: Románia magabiztos sikere Horvátország ellen

2010.12.13. 20:15
Magabiztos, 31–22-es győzelmet aratott Románia női kézilabdacsapata Horvátország ellen a dán-norvég közös rendezésű Európa-bajnokság középdöntőjének I. csoportjában.

A horvátoknak esélyük sem volt a találkozón, egyszer sem vezettek a mérkőzésen, amelyen csak 0–0-s, 1–1-es és 5–5-ös állásnál mutatott döntetlent az eredményjelző.

A szünetben Románia két góllal vezetett (14–12), de egy Manea- és két Nechita-góllal nyitott a második félidőben, és vezetését nem fenyegette már veszély. A horvátok az utolsó 5:43-ban csak egy gólt tudtak szerezni, „cserébe" kaptak ötöt – a vége sima román siker.

A mérkőzés legeredményesebbje a hétgólos Cristina Neagu és Oana Andrea Manea, míg a horvátoktól Andrea Penezic talált a legtöbbször a hálóba.