Nem volt kérdés, a Ferencváros megint legyőzte a Viperst

2021.02.08. 17:20
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében a Ferencváros három napon belül másodszor győzte le a norvég Vipers Kristiansandot: a magyar együttes szombaton két góllal (30–28), hétfőn pedig öt találattal (31–26) nyert az Elek Gyula Arénában.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Kovacsics Anikó (91) remekelt, a Ferencváros megint legyőzte a Viperst (Fotó: Dömötör Csaba) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, A 2. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
VIPERS KRISTIANSAND (norvég)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 26–31 (11–15)
Elek Gyula Aréna,
zárt kapuk mögött. V: Pandzsics, Moszorinszki (szerbek)
KRISTIANSAND: Katrine Lunde – Knedlíková 3, Andenaes, YTTERENG 4, Arntzen 3, REISTAD 6, Jonassen 2. Csere: E. Eriksson (kapus), N. Mörk 2, Sulland 3 (3), Tomac, Aune, S. Andersen 1, Dahlum, Dahl 2. Edző: Ole Gustav Gjekstad
FTC: JANURIK – Kovács Anett 2, KLUJBER 5 (1), KOVACSICS 8 (2), BEHNKE 1, Bölk 3, Márton G. 3. Csere: Hadfi (kapus), STOLLE, Malestein 2, Tóth Nikolett 1, Szucsánszki 3, Háfra N. 1, Pásztor N., Schatzl Nadine 2. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 11. p.: 3–6. 18. p.: 5–9. 24. p.: 8–12. 29. p.: 10–15. 38. p.: 13–20. 47. p.: 18–25. 52. p.: 21–26
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/3
Ole Gustav Gjekstad:
– A Ferencváros ezúttal is jobb volt, most is megérdemelte a sikert. Jó ellenféllel szemben maradtunk alul, ezúttal borzasztóan teljesítettünk, rengeteg hibát követtünk el. Ilyen játékkal nem érhetjük el a kitűzött céljainkat.
Elek Gábor: – Nagyon boldogok vagyunk, mert úgy néz ki, sikerült kimásznunk egy kisebb gödörből. Büszke vagyok a játékosaimra, hihetetlen lelkierőről tettek tanúbizonyosságot. A Vipers elleni mindkét mérkőzésen akarta az együttes a sikert, és mindig értékes, amikor csapatként működünk.

A szombati 30–28-as győzelem után a Ferencváros három napon belül másodszor találkozott a Vipers Kristiansanddal az Elek Gyula Arénában – a koronavírus-járvány miatt szeptemberről elhalasztott, és most bepótolt összecsapáson ezúttal a norvég együttes volt a pályaválasztó, mivel a szigorú helyi szabályozások miatt a skandinávok nem játszhatnak hazai pályán.

Elek Gábor együttese most is jól kezdett, 3–3 után egy nagyjából kilencperces norvég gólcsendet kihasználva három góllal ellépett ellenfelétől. A magyar csapat védelme szombathoz hasonlóan hétfőn is jól zárt, Janurik Kinga több védést is bemutatott a kapuban, emellett pedig a támadójáték is rendben volt: az első félidőben nyolc különböző ferencvárosi játékos szerzett gólt.

Ennek, továbbá az első félidőben remeklő, hat lövésből öt gólt szerző (végül 10/8-as mutatóval záró) Kovacsics Anikónak köszönhetően öt góllal is vezetett az FTC, ebből a szünetre négy maradt. 11–15

Kovacsics a második félidőben ott folytatta, ahol az elsőben abbahagyta, szinte minden megoldása jó volt, egymás után lőtte a gólokat és osztotta a gólpasszokat. Ráadásul a norvégok egymás után szórták el a labdákat, így az FTC – bombagólokkal és a videón látható kínai figura után szerzett találattal – növelni tudta előnyét.

A második félidőben hétgólos is volt a különbség, négynél közelebb pedig egyszer sem került a Vipers az FTC-hez, amely így a szombati kétgólos siker után hétfőn öttel, 31–26-ra nyert, és pontszámban beérte az A-csoport élén álló – igaz, egy meccsel kevesebbet játszó – Metzet.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Behnkét állítják ki, emberelőnyben a Vipers. Nincs norvég gól, Háfra indul, a passza után pedig Schatzl lő gólt. Ez a vége, a Ferencváros a szombati kétgólos siker után ezúttal 31–26-ra legyőzte a Viperst.

59. perc: Szucsánszki lövése után a labda a kapufáról ezúttal kifelé pattant. Dahl átlövésből eredményes. 26–30

58. perc: Elek Gábor időt kér. Szucsánszki lő gólt (24–30). Mörktől jön a válasz. 25–30

57. perc. Andersen kap labdát a bal szélen, beugrik, és gólt szerez. 24–29

56. perc: Eriksson mutat be egy bravúrt, Behnke lövését védte a svéd kapus.

55. perc: Gjekstad addig reklamált, amíg a szerb játékvezetők kiosztottak a kispadra egy kétperces kiállítást, emberelőnyben az FTC. Gyorsan ki is használja ezt a magyar csapat, Kovács eredményes (22–29). Ez is bent van, Knedlíková talál a ferencvárosi kapuba. 23–29

54. perc: Ezúttal Mörk is szerez egy gólt. 22–28

53. perc: Szucsánszki egy betörés után a kapuba pattintja a labdát (21–27). Behnke szerez labdát, indítja Schatzlt, aki nem is hibázza el a ziccert. 21–28

52. perc: Gól a másik oldalon is (21–25), Jonassentől azonban azonnal jön a válasz. 21–26

51. perc: Eladják a labdát a norvégok, míg Malestein nem kap hetest a másik oldalon. Jönnek a norvégok, Jonassen szerez gyorsan egy gólt. 20–25

50. perc: Újabb Janurik-védés, ezúttal Dahlon fogott ki. Passzívnál Klujber találja el a bal oldali kapufát. Utolsó idejét is kikéri a Vipers.

49. perc: Jonassen fut be a bal szélről, labdát kap, Janurik azonban bravúral védi a ziccerét. A másik oldalon Bölk lövését Eriksson védi.

48. perc: Klujber ezúttal nem találja el a kaput.

47. perc: Megint Klujber jön, Eriksson védi a hetesét, de a kipattanót már nem hibázza el a magyar átlövő (18–25). Dahl gólt lő. 19–25

46. perc: Schatzl szerzi meg a labdát, újra hét lehet közte. Schatzl még egy hetest is kiharcol a másik oldalon.

45. perc: Ez most bent van, Yttereng elszakad a védőjétől, majd gólt szerez (18–23). Hetes és két perc, Kovacsics harcolta ki. Ytterengnek kell két percre leülnie. A büntetőre Klujber jön, és bepattintja a labdát Lundénak. 18–24

44. perc: Malestein ezúttal jó labdát kap, és gólt is szerez. 17–23

43. perc: Klujber viszi be a labdát, majd be is lövi meglehetősen kiszorított helyzetből (17–22). Kovacsics remekül szerez labdát, majd Malesteinnek ad rossz passzt. Janurikot ez nem zavarja, és bemutat egy újabb védést.

42. perc: Bölk passza nem jó, rohannak a norvégok, Knedlíková belövi a ziccert (17–21). Elek Gábor időt kér.

41. perc: Bölk lövése nem jó, majd a norvégok is elszórják a labdát.

40. perc: Bölk ereszt el egy sistergős bombát, a labda pedig a bal felső sarokban köt ki (15–21). Újabb gyors norvég válasz, Reistad eredményes. 16–21

39. perc: Hetest kap a Ferencváros, Kovacsics azonban Lundét találja el. Újabb norvég gól, ezúttal Yttereng volt eredményes. 15–20

38. perc: Micsoda figura! A jobb szélről berepülő Malestein kap pazar labdát Klujbertől, és be is dobja a kapuba (13–20). Knedlíková gyorsan szépít. 14–20

37. perc: Először van a két csapat között hat gól, időt kérnek a norvégok. Ezúttal Márton szerez labdát.

36. perc: Dahlum elhagyja a labdát, majd Bölk találja el a kapufát a másik oldalon. Újabb eladott labda a norvégoknál. Klujber a szaggatotton n kívül megy fel, és a jobb felső sarokba bombázza a labdát. 13–19

35. perc: Kovacsics lövése után valahogy átcsúszik a labda Lunde lábai között, majd átmegy a gólvonalon is. 13–18

34. perc: Labdát szerez az FTC, Kovacsics hetest harcol ki. Kovacsics esélyt sem ad Lundének, a jobb felső sarokba bombázza a labdát (12–17). Reistad tartja a lépést Kovacsiccsal, a második félidőben ő is a második gólját szerzi.13–17

33. perc: Klujbert blokkolják, de Kovacsics szemfülesen összeszedi a lepattanót, és a kapuba bombázza a labdát. 12–16

32. perc: Klujber lövését védi Lunde. A másik oldalon Mörk passza pontatlan.

31. perc: Elkezdődött a második félidő, támadnak a norvégok. Reistad lövését védi Janurik, de visszakapják a labdát a norvégok. Újra Reistad próbálkozik, és ezúttal ki is lövi a bal alsó sarkot. 12–15

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Hetest kapnak a norvégok. Hadfi jön a kapuba, Sulland azonban neki is belövi (11–15). 11 másodperc maradt, Elek Gábor időt kér. Kovacsics lövését Lunde védi, ez az első félidő vége. A szünetben 15–11-re vezet az FTC.

29. perc: Arntzen passza pontatlan. Kovacsics elképesztő, nagyon sül a keze, ezúttal a lécről pattan a gólvonal mögé a lövése után a labda. 10–15

28. perc: Kovacsics elkapta a fonalat, ezúttal talpról lövi a kapuba a labdát. 10–14

27. perc: Kovacsics közel kerül a falhoz, és k is lövi a kapu jobb oldalát (9–13). Gyors válasz a norvégoktól, Yttereng eredményes. 10–13

26. perc: Kis híján visszaszerzi az FTC, végül Arntzen lövését Janurik védi.

25. perc: Sulland a kapu bal oldalába lő (9–12). Labdát szereznek a norvégok.

24. perc: Passzívnál megtalálják Jonassent, de a szélső a jobb oldali kapufát találja el. Háfra nem szórakozik, a bal felső sarokba bombázza a labdát (8–12). Mörk harcol ki egy büntetőt.

23. perc: A harmadik már bent van, Kovacsics gólra váltja a büntetőt (8–11).

22. perc: Háfra kiharcol egy hetest.

21. perc: Újabb ferencvárosi blokk, majd Janurik nyomja a kapu fölé a labdát. Labdát szereznek a norvégok, Reistad pedig könnyű gólt szerez. 8–10

20. perc: Arntzen találja el a kapufát. Márton kap labdát a bal szélen, beugrik, majd a kapu bal oldalába lövi a labdát. 7–10

19. perc: Háfra egy remek csel után ziccerben találja magát, Lunde azonban védi a lövését.Yttereng eredményes beállóból. 7–9

18. perc: Először van négy közte, Tóth eredményes egy jó csel után. 6–9

17. perc: Lépéshiba a norvégoknál, jöhet az FTC.

16. perc: Arntzen pókhálózza ki a jobb felső sarkot (5–7). Szucsánszki felmegy, majd a kapu jobb oldalába lövi a labdát. 5–8

15. perc: Kovacsics megtöri a négyperces ferencvárosi gólcsendet (4–7). Knedlíková kap egy szabaddobást, a norvégok pedig időt kérnek.

14. perc: Reistad kiharcolja a helyzetet, majd kilövi a bal alsó sarkot. Ráadásul Stollét két percre ki is állítják utólag (4–6). Kilencperces Vipers gólcsend tört meg. Kovács lövését Lunde védi. Jó a húzás a bal szélre, Jonassen ziccerét azonban Janurik védi.

13. perc: Reistad lövése után Janurik véd, Klujber azonban a saját térfeléről nem találja el az üres kaput.

12. perc: Mörk lövése lelassul a sáncon, majd Janurik véd. 42 másodpercig kettős előnyben a Ferencváros, Mörknek kell két percre leülnie, többen voltak a pályán a norvégok. Klujber harcol ki hetest. Malestein a bal oldali kapufát találja el.

11. perc: Kovacsicsot lökik fel nagyon csúnyán, Andenaest állítják ki két percre. Jó a ferencvárosi emberelőnyös figura, Márton kilövi a jobb felső sarkot. 3–6

10. perc: Kovacsics kap egy sárga lapot. Janurik védi Mörk jobb alsó sarokba tartó átlövését.

9. perc: Passzívnál Bölk lő, de Lunde könnyedén véd.

8. perc: Újra eladják a labdát a norvégok, most azonban nem sikerül lövéssel befejezni a lerohanást, felállt fallal szemben kell gólt lőnie a Ferencvárosnak.

7. perc: Ferencvárosi lerohanás, Kovács pedig gólt szerez a ziccerből. 3–5

6. perc: Bölk lövését ezúttal védi Lunde. Védés a másik oldalon is, Janurik lábbal hárít. Klujber lövésére nincs ellenszer, újra vezet az FTC. 3–4

5. perc: Bölk szerez újabb gólt (2–3), majd Arntzen átlövése után a kapufáról kipattan a labda, Janurikról azonban mégis bepattan a kapuba. 3–3

4. perc: Márton szerez egy gyors gólt a bal szélről beugorva (1–2). Hetest kapnak a norvégok, Sulland pedig nem hibázik. 2–2

3. perc: Ez már bent van, Bölk eredményes egy betörés után (1–1). Janurik nyomja a lécre a labdát egy átlövés után.

2. perc: Kovács harcol ki hetest, Klujber lövését azonban védi Lunde.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a ferencvárosiak támadhatnak először. Nincs magyar gól, a másik oldalon azonban Reistad betalál. 1–0

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Vipers Kristiansand–FTC mérkőzés a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Nincs megállás, a Győr elleni múlt szerdai bajnoki rangadó és a Kristiansanddal szemben szombaton megvívott BL-csata után hétfőn ismét a norvégokkal találkozik az FTC. A vírus miatt a szeptember közepi második körből elhalasztott mérkőzést pótolják most, ráadásul ismét a Népligetben, mivel a szigorú helyi szabályozások miatt a skandinávok nem játszhatnak hazai pályán. Szombaton támadásban és védekezésben is parádés teljesítményt nyújtott a 30–28-ra nyerő, rendkívül motivált Fradi, amely újabb pontszerzéssel megszilárdítaná helyét az A-csoport élmezőnyében.

„Hatalmas csapatmunka volt a győzelem. Az első perctől kezdve azt éreztem, hogy megvan a tűz bennünk, és ha nehezen is, de meg fogjuk csinálni és nyerünk” – mondta a siker után a kiválóan védő Janurik Kinga, akinek bravúrjaira nagy szükség lesz hétfőn is.