A Ferencváros visszavágott a Bietigheimnek a BL-ben

H. D.H. D.
2020.11.15. 13:50
Érden 11 góllal a Bietigheim nyert, Ludwigsburgban viszont FTC-siker született (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 8. fordulójában az FTC-Rail Cargo Hungaria 29–25-re nyert a német Bietigheim vendégeként.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 8. FORDULÓ
SG BBM BIETIGHEIM (német)
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 25–29 (6–15)
Ludwigsburg, zárt kapuk mögött. Vezette:Nastase, Stancu (románok)
BIETIGHEIM:Sando – J. Östergaard3,Maidhof6 (3),Snelder2,Naidzinavicius, SMITS6,Lauenroth3. Csere:Salamakha (kapus), Schulze2,S. Jörgensen2,Berger1,Reimer. Edző:Markus Gaugisch
FTC:Bíró B. – Malestein4,KLUJBER8 (5),KOVACSICS5,Behnke, Háfra N.2,SCHATZL NADINE5. Csere:Janurik (kapus), Csiszár-Szekeres, Bölk2,Stolle, Kisfaludy1,Tóth N.1,Kovács Anett1. Edző:Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc:2–4.19. p.:2–10.26. p.:5–15.34. p.:9–15.42. p.:13–17.50. p.:17–24.56. p.:22–26
Kiállítások:6, ill. 12 perc
Hétméteresek:5/3, ill. 5/5

Markus Gaugisch:– Az első félidőben nagyon elmaradtunk a saját szintünktől, hiányoltam a bátorságot a játékunkból. Kihagytuk a helyzeteket, nem mertünk betörni az üres területekre és a védekezésünk sem működött. A félidőben erről beszéltünk, aztán már az igazi Bietigheim ment ki a pályára, ütköztünk, blokkoltunk, feljavultunk védekezésben, így összeállt a támadójátékunk is, de ez is kevésnek bizonyult.
Elek Gábor:– A két csapat ugyanolyan problémákkal küzd, nálunk is sok játékos fertőződött meg korábban koronavírussal, így a fizikai állapotuk értelemszerűen elmarad attól, amilyennek lennie kellene az idény ezen szakaszában. Ez látszott is rajtunk, belefáradtunk a második félidőbe, de nagyon örülünk a győzelemnek, értékes ez a két pont. Magunkat és az ellenfelet is le kellett most győznünk.

„A visszavágás vágya fűti a csapatot, de tudjuk, nehéz feladat lesz” – utalt Kovacsics Anikó az egy héttel ezelőtti, érdi BL-mérkőzésre, amelyen a Bietigheim meglepetésre 11 góllal, 35–24-re legyőzte az FTC-t.

Pena két góllal debütált
A Siófoktól közös megegyezéssel távozó Nerea Pena két góllal debütált az Esbjergben. A dán csapatnak egyébként megvolt az esélye a pontszerzésre, ám a meccs végén Marit Rösberg Jacobsen időn túli hetest hibázott, így a Rosztov-Don 25–24-re nyert.

Nos, Kovacsics nem a levegőbe beszélt, a rendkívül motivált Ferencváros tökéletes rajtot vett Ludwigsburgban. Elek Gábor csapata az első húsz percben 80-90 százalék körüli hatékonysággal lőtt, s védekezésben rendkívül kemény volt, az ellenfél csak elvétve tudott gólt szerezni.

Ráadásul Bíró Blanka két hetest is hárított, míg a másik oldalon – az első félidőben hét gólig jutó – Klujber Katrin magabiztosan értékesítette a büntetőket, Angela Malestein több gyorsindítást is góllal fejezett be – nem csoda, hogy 19 perc játék után 10–2-re vezetett a Ferencváros.

A folytatásban Emily Stang Sando valamelyest magára talált a német együttes kapujában, Markus Gaugisch pedig a második idejét is kikérte, a hazaiakon azonban ez sem segített: a 26. percben már tíz góllal vezetett az FTC, amely kilencgólos előnnyel vonulhatott a pihenőre. 6–15

A fordulás után 3–0-s rohanással kezdett a Bietigheim, és Schatzl Nadine ugyan két gólt is szerzett, támadásban többször is labdát veszített az FTC, ezeket Trine Östergaard rendre gyors góllal büntette meg.

A folytatásban sokat próbálkozott, de az ötgólos különbségnél csak elvétve tudott közelebb lépni a német csapat, így a Ferencváros 29–25-re nyert, és visszavágott a múlt heti vereségért.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Team Esbjerg (dán)–Rosztov-Don (orosz) 24–25 (12–13)
Szombat
CSM Bucuresti (román)–Krim Ljubljana (szlovén) 22–22 (12–11)

B-CSOPORT
Odense Handbold (dán)–CSZKA Moszkva (orosz) 26–25 (12–11)
November 14., szombat
Podravka Koprivnica (horvát)–Brest (francia) 29–33 (14–16)
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–SCM Ramnicu Valcea (román) 29–28 (15–14)

November 8-án, vasárnap
GYŐRI AUDI ETO KC–Borussia Dortmund (német) 38–25 (19–11)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Smits gyors góllal válaszol (24–29). Hazai labdaszerzés, gyorsindítás, Lauenrothgóllal fejezi be a ziccert (25–29).Elek Gábor még időt kér, 10 másodperc van hátra. Nincs újabb gól, 29–25-re megnyerte a mérkőzést a Ferencváros.

59. perc: Jörgensen a szaggatotton kívülről lő, a labda a jobb alsóban köt ki (23–28). Tóth takarásból lő, a labda áthalad a gólvonalon. 23–29

58. perc: Lauenroth pörgeti el a labdát Bíró mellett, de a kapufa kisegíti a magyar kapust. Klujber visszatért és lőtt is egy gólt. 22–28

57. perc: Schatzl lő egy gyors és nagyon fontos gólt. 22–27

56. perc: Kovacsics megy bele Snelderbe, majd a másik oldalon Jörgensen lövését Bíró lábbal hárítja. Kovacsics lábára pattan a labda, újabb gyorsindítás, Bergergólt lő. 22–26

55. perc: Bölk lövését blokkolják, rohan a Bietigheim, Lauenrothgólt lő. 21–26

54. perc: Maidhof jó labdát kap, lendületből betör, majd kilövi a kapu jobb oldalát. 20–26

53. perc: Stollét küldik ki két percre. Egy betörés után Smits lő könnyű gólt. Kovacsics három ember között tör be, majd gólt lő. 19–26

52. perc: Kovacsics test mellől lő, a labda a bal alsó sarokban köt ki (18–25). Kikéri harmadik idejét is Gaugisch.

51. perc: Jörgensen ezúttal pokolian nagy gólt lő a bal felső sarokba. 18–24

50. perc: Sando védi Kovacsics lövését, majd elszórják a labdát a hazaiak. Kovács lő gólt estében. 17–24

49. perc: Bölk ráfut a falra, majd kilövi a jobb alsót (16–23). Azonnal jön a válasz, Schulze íveli a középkezdést az üres kapuba. 17–23

48. perc: Bölk megy bele az ellenfelébe, majd Smits adja el a labdát.

47. perc: Kisfaludy kap jó bejátszást, majd közvetlenül a léc alá bombázza a labdát (15–22). Malesteint küldik ki két percre, és hetest is kap a német csapat. Maidhof ezúttal sem hibázik. 16–22

46. perc: Kovacsics egy remek csel után védhetetlenül a bal felső sarokba lövi a labdát (15–21). Jörgensen átlövését Bíró könnyedén védi.

45. perc: Újabb hetest harcol ki Schulze, Maidhofezt is értékesíti. 15–20

44. perc: Ferencvárosi labdaszerzés, Kovacsicsgyorsan az üres kapuba dobja a labdát. 14–20

43. perc: Smits rántja Kovacsicsot, kétperces kiállítást kap. Gyorsan büntet az FTC, Schatzl a jobb felső sarokba bombázza a labdát. 14–19

42. perc: Hetes és két perc, Schulze harcolta ki, Behnkének kell leülnie. Maidhof belövi Bírónak (13–17). Bölk emberhátrányban, estében lő gólt (13–18), de Lauenroth azonnal válaszol. 14–18

41. perc: Behnke majdnem labdát szerez, de nincs meg, Smitsa kapu bal oldalába zúdítja a labdát (12–17). Bölk lövését lábbal rúgja oldalra Sando. Malestein nem tudja megfogni a labdát.

40. perc: Bölk lövését védi lábbal Sando.

39. perc: Behnke zár szabálytalanul, rohannak a németek, Östergaardújabb gyors gólt szerez (11–17). Elek Gábor időt kér.

38. perc: Kovacsics passzát leütik, Lauenroth ziccerét védi Bíró.

37. perc: Újra Schatzl ugrik be, és át is ejti a kapust (9–17). Gyors válasz, megint Östergaard eredményes. 10–17

36. perc: Smits passza pontatlan. Háfra kezéből kiütik a labdát, Behnke azonban visszaszerzi a labdát.

35. perc: Passzívnál Klujber lövését könnyedén védi Sando, Behnke összeszedi a kipattanót, de nem találja el a kaput. Támadószabálytalanság a hazaiaknál. Schatzl ugrik be éles szögből, és megtöri a ferencvárosi gólcsendet. 9–16

34. perc: Ez is bent van, Östergaard lő gólt rendezetlen védelemmel szemben a jobb szélről beugorva. 9–15

33. perc: Maidhof a szaggatotton kívül emelkedik fel, majd a jobb alsó sarokba lövi a labdát (8–15). Klujber lövését védi Sando, de a kipattanó az FTC-é. Klujber betörése után lő, de Sando megint véd.

32. perc: Kicsit döcögött a ferencvárosi támadás, amelynek végén Háfra lőtt passzívnál, Sandro azonban védett. Bíró mutat be egy védést, de a labda marad a németeknél.

31. perc: Elkezdődött a második félidő, támadnak a németek. Schulze gyorsan beköszön. 7–15

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Klujber lövését védi Sando, de Kisfaludy begyűjti a kipattanót. Kovács lövését is védi Sando, de a németek már nem érnek fel, a szünetben kilenc góllal, 15–6-ra vezet az FTC.

29. perc: Passzívnál Bölk harcol ki még egy szabaddobást. Bölk lövését Sando védi. Smits előtt megnyílik a fal, befut, majd gólt lő. 6–15

28. perc: Egy jó blokk után Smits vetődik rá Klujbert megelőzve a labdára. Maidhof belemegy Schatzlbe, újra jöhet az FTC.

27. perc: Malesteint küldik ki két percre. Hiába az emberelőny, Naidzinavicius Kovács kezébe passzolja a labdát.

26. perc: Maidhof ezúttal sem találja el a kaput, meglehet a közte tíz. Kisfaludy harcol ki hetest. Klujber ezúttal sem hibázik, megvan a tízgólos különbség. 5–15

25. perc: Klujber keze ezúttal sem remeg be, ezt a hetest is értékesíti, már hat gólnál jár (5–13). Újabb ferencvárosi labdaszerzés, Malestein jó labdát kap, majd kilövi a bal felsőt. 5–14

24. perc: Smits egy betörés után ballal átemeli Bírót (5–12).Öt plusz egyes nyitott védekezéssel próbálkoznak a németek, Elek Gábor időt kér. Kovacsics harcol ki hetest.

23. perc: Schatzl szerez labdát, passzol Malesteinnek, aki a lerohanás végén hát mögött lő, s a labda a bal alsóban köt ki (4–12). Újra időt kérnek a hazaiak.

22. perc: Naidzinavicius mutat be egy blokkot, de Sneldertől szabálytalanság miatt elveszik a labdát. Nincs gól a másik oldalon sem, Sando előbb Malestein, majd Schatzl lövését védi pár másodperc leforgása alatt.

21. perc: Háfra betörése után Sando véd. Lauenroth pattintott lövése után a labda a lécről a kapu fölé pattan.

20. perc: Kétperces kiállítás, Bölknek kell leülnie. Nagyjából 13 perces gólcsendet tör meg Snelder (3–10). Remek a húzás a szélre, Malesteina kapuba ejti a labdát (3–11). Maidhof egy betörés után gólt lő. 4–11

19. perc: Sando véd, de Malesteinné a kipattanó, Smits pedig szabálytalanul állítja meg a beugró holland szélsőt. kettő perc és hetes. Klujber ezt a büntetőt is értékesíti. 2–10

18. perc: Maidhof lövése után a kapufán csattan a labda, de a németeké a kipattanó. Bíró ezt is védi, ezúttal Lauenroth ugrik be a szélről, de a magyar kapus eszén ő sem tud túljárni.

17. perc: Lépéshiba a németeknél, sMalesteina saját térfeléről az üres kapuba dobja a labdát. 2–9

16. perc: Emberelőnyben nincs újabb gól, Bölk lövését Sando hárítja.

15. perc: Smits lövését védi Bíró, de hetest kapnak a németek. Bíró! Naidzinavicius hetesét is védi a magyar kapus. Rossz csere a németeknél, kettő percet kapnak, Schulze ül le.

14. perc: Jörgensen passza pontatlan, kidobja oldalra a labdát. Stolle harcol ki hetest, Klujberezúttal a jobb alsóba lövi a labdát. 2–8

13. perc: Schulze tiszta ziccerben a kapu mellé bombázza a labdát. Bölk bejátszása nem az igazi, jöhetnek a németek. Szabaddobást kapnak a németek.

12. perc: Smits kap sárga lapot. Malestein nem tudott bemenni a labdával.

11. perc: Schatzl éles szögből, kifacsart helyzetben is kilövi a bal alsót (2–7). Jörgensen próbálkozik, de nem találja el a kaput.

10. perc: Sando mutat be egy védést, rohan a Bietigheim, Klujber szabálytalankodik, két percre ki is áll. A hetes kimarad, Bíró védi Maidhof lövését. Naidzinavicius átlövéssel próbálkozik, de nem találja el a kaput.

9. perc: Időt kérnek a hazaiak. Smits lövését Behnke blokkolja, a labda Malesteinhez pattan.

8. perc: Klujber ezúttal test mellől lő,a labda ismét a kapuban köt ki (2–5). A másik oldalon Maidhof találja el a kapufát. Háfra egy csellel több védőt is átver, majd gólt lő. 2–6

7. perc: Klujber rossz passzt kap, a lábára esik a labda, de rossz Sando indítása.

6. perc: Lépéshiba a hazaiaknál, majd Kovacsics lendületből óriási gólt lő (1–4).Smits szépít átlövésgóllal. 2–4

5. perc: Behnke harcol ki hetest, Snelder sárga lapot kap. Klujber a bal alsó sarokba bombázza a labdát. 1–3

4. perc: Naidzinavicius lövése pontatlan, majd Háfra bejátszása sem az igazi, de visszakapja a labdát az FTC.

3. perc: Háfra lövése ezúttal pontos, újra az FTC-nél az előny. 1–2

2. perc: Smits passzába Háfra kap bele, majd Háfra a kapufára bombázza a labdát. Snelder kap jó bejátszást, s góllal fejezi be a támadást. 1–1

1. perc: Elkezdődött mérkőzés, az FTC vezetheti az első támadást. Passzívnál Klujber lövi a kapu bal oldalába a labdát. 0–1

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Bietigheim–FTC mérkőzés a női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 8. fordulójában. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Sokk, hideg zuhany, összeomlás.

A Ferencváros ezt élte át a múlt héten, érdi „hazai pályáján” a Bietigheim ellen a BL csoportkörének hetedik fordulójában, amelybena vendégcsapat 35–24-re nyert.Elek Gábor csapata most villámgyorsan visszavághat ellenfelének, hiszen vasárnap újra találkozik a két fél, immár Németországban. Az FTC a hét közbena Kisvárda ellen aratott idegenbeli sikerrelhangolt a mérkőzésre.

„Mindenképp jól jött ez a győzelem, mert mindenkit letört a Bietigheim elleni vereség  – mondtaKovacsics Anikó,az FTC irányítója.– Lelkileg is próbáltuk építeni magunkat, s igyekeztünk kijavítani a hibákat, amelyeket korábban elkövettünk. Nagyon fontos volt, hogy mentálisan tudjunk frissülni.”

A válogatott játékmester hangsúlyozta, fel kell gyorsulniuk, amikor szükség van rá, de nem szabad eszeveszett rohanásba átmenni. A múlt héten a Ferencváros támadásai enerváltak, lassúak voltak, és a védekezés sem volt olyan hatékony, amilyennek lennie kellene.

„A játék minden elemében alulmaradtunk a németek ellen. A visszarendeződéssel is sok problémánk volt, ezt is gyakoroltuk az elmúlt napokban. A legfontosabb, hogy a saját feladatunkat megfelelően ellássuk, és csak azzal foglalkozzunk, mert látszott, hogy amikor egy kicsit visszaesünk sebességben, gondok adódnak a játékunkkal. A visszavágás vágya fűti a csapatot, de tudjuk, nehéz feladat lesz.”

Kovacsics Anikó azt is elmondta, hogy a járvánnyal kapcsolatos bizonytalanság az életük részévé vált. Reméli, már nem kell sokáig együtt élni a pandémiával, mert jelenleg nem lehet néhány napnál tovább tervezni, most így kell maximumot nyújtani a pályán. – B. O. B.