Védekezésből csillagos ötös, az ETO simán nyert Kaproncán

2021.02.06. 17:50
Védekezésből csillagos ötös, a Győri ETO simán nyert Kaproncán (Fotó: Török Attila, archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában a Győri Audi ETO KC idegenben 33–15-re legyőzte a horvát Podravka Koprivnicát.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 13. FORDULÓ
RK PODRAVKA VEGETA KOPRIVNICA (horvát)–GYŐRI AUDI ETO KC 15–33 (8–13)
Kapronca, zárt kapuk mögött. Vezette:Hrisztidi, Papamattheu (görögök)
KOPRIVNICA:DUMANSKA – Turk, Franusic1,Dzono1,Buljan, CAKALU7 (2),Mugosa2. Csere:Ecimovic (kapus), Milosavljevic, Karlovcan, Beganovic1,Carlos1,Popovic1,Zadravec, Mrden, Jandrasic1 (1). Edző:Zlatko Saracevic
GYŐR:LEYNAUD1– Faluvégi D.3,NZE MINKO6,S. Oftedal5,BRATTSET5,V. KRISTIANSEN6 (2),Görbicz1 (1). Csere:Glauser (kapus), Edwige2,Anne M. Hansen2,Lukács V., Fodor Cs.1,Ogonovszky1. Edző:Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc:0–3.7. p.:2–6.10. p.:4–6.19. p.:5–9.22. p.:8–10.33. p.:9–15.38. p.:10–18.42. p.:10–20.49. p.:11–23.53. p.:13–26
Kiállítások:8, ill. 4 perc
Hétméteresek:3/3, ill. 3/3

Tökéletes rajtot vett a Győri ETO Kaproncán, Danyi Gábor együttese hét perc után már 6–1-re vezetett, nem csoda, hogy Zlatko Saracevic gyorsan időt is kért. Ez megtette a hatását, a Podravka Koprivnica két gólra is felzárkózott. Ebben fontos szerepet játszott Iulia Dumanska, aki több nagy védést is bemutatott az első félidőben.

Az ETO védekezése Eduarda Amorim hiányában is nagyon rendben volt, amihez Amandine Leynaud a kapuban hozzátette a magáét, támadásban azonban akadozott a magyar csapat játéka: az első játékrészben Stine Oftedal és Anne Mette Hansen is sokat hibázott. Ennek ellenére a félidő vége jól sikerült a győrieknek, s a szünetre ötgólos előnyt sikerült kialakítaniuk. 8–13

A második félidőt Estella Nze Minko góljaival kezdte az ETO, majd mivel a hazaiaknál a második játékrész első 20 percében egyedül Lamprini Cakalu tudott gólokat szerezni, a magyar csapat fokozatosan növelte az előnyét. A horvátok 18–10-es győri vezetésnél kértek újra időt, hamarosan azonban már tíz gól volt a különbség a csapatok között (10–20).

A kaproncaiak a folytatásban is csak elvétve tudtak gólt szerezni, míg a győrieknél Veronica Kristiansen és Oftedal is belelendült, így fokozatosan tovább nőtt a különbség a két csapat között. Ennek is köszönhetően a 17 éves Ogonovszky Eszter is bemutatkozhatott a Bajnokok Ligájában, és ha már ott volt, rögtön gólt is szerzett.

A 60 perc alatt végig remekül védekező ETO így nagyon simán, 33–15-re megnyerte a mérkőzést Kaproncán. A győzelem azt jelenti, hogy a Győr a második helynél hátrébb már biztosan nem végez a csoportjában, az első hely sorsa pedig a CSZKA Moszkva elleni hazai mérkőzésen dől majd el: ha a magyar együttes nyer, akkor biztosan az orosz riválisa előtt zár.

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK
Szombat
Brest (francia)–Borussia Dortmund (német) 33–33
(17–20)
Vasárnap
14.00:
CSZKA Moszkva (orosz)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)
16.00: Odense Handbold (dán)–SCM Ramnicu Valcea (román)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Glauser bemutat még egy védést, de hetest kapnak a horvátok. Jandrasic gólra váltja a büntetőt (15–32). Brattset még szerez egy gólt, ez a vége, a Győri ETO 33–15-re megnyeri a mérkőzést.

59. perc: Jandrasic nem találja el a kaput. Nem úgy Nze Minko, aki megszerzi a hatodik gólját (14–31). Újabb győri labdaszerzés, Faluvégi rohan, és ezúttal nem hibázza el a ziccert.14–32

58. perc: Labdát szerez az ETO, Faluvégi ziccerét védi a kapus, de Brattset gólt szerez a kipattanóból. 14–30

57. perc: Kristiansen szerez egy újabb gólt (14–28). Franusic lövése pontatlan. Ogonovszky nincs megilletődve, egy remek átlövéssel beveszi a horvátok kapuját. 14–29

56. perc: Passzívnál elveszik a labdát a horvátoktól.A 17 éves Ogonovszky Eszter debütál a BL-ben.

55. perc: Cakalu találja el a kapufát, de a győri indítás megint pontatlan.

54. perc: Franusic megtalálja Popovicot, aki gólt lő (14–26). Jön a gyors válasz, Kristiansen eredményes. 14–27

53. perc: Hansen megtalálja a falban Brattsetet, aki nem is hibázza el a ziccert (13–26). Időt kérnek a hazaiak. Glauser mutat be egy újabb védést, majd rosszul indít.

52. perc: Edwige blokkolja Franusic lövését, de tovább támadhatnak a horvátok. Megint Franusic próbálkozik, de a sánc és Glauser együttes erővel hárít.

51. perc: Kétperces kiállítás, Buljannak kell elhagynia a pályát. Kristiansen érkezik a heteshez, és be is lövi. 13–25

50. perc: Franusic veszi be Glauser kapuját (12–23). Gyors győri válasz, Nze Minko eredményes (12–24). Cakalu lövése utána labda irányt változtat a blokkon, Galuser pedig ezúttal nem tud védeni. 13–24

49. perc: Glausernek segít a blokk is, majd Hansen egy betörés után gólt szerez. 11–23

48. perc: Cakalu lövése nincs bent, de gyors győri gól sincs. Helyette jön egy kis törlés. Fodor lövése után a kapufa kisegíti a hazaiakat.

47. perc: Nze Minko passza után Faluvégi pattintja a kapuba a labdát. 11–22

46. perc: Glauser mutat be egy védést, majd Franusic lövi a kapu mellé alabdát. Oftedal ejti el a labdát, majd hiába rohannak a horvátok, elrontják a lerohanást.

45. perc: Oftedal egy remek csel után a kapu bal oldalába lövi a labdát. 11–21

44. perc: Cakalu gólt szerez, a második félidőben eddig a horvátok mind a három találatát a görög jegyzi. 11–20

43. perc:A Leynaud-t váltó Glauser véd, majd a másik oldalon is a cserekapus, Ecimovic hárítja Oftedal lövését.

42. perc: Edwige pattintja oda Fodornak a labdát, a szélső pedig nem hibázik, ezzel közte tíz. 10–20

41. perc: Milosavljevic a kapufát találja el, majd Dzono ejti a kapu fölé a labdát.

40. perc: Cakalu bejátszása nem jó, de nincs gyors győri gól. Oftedal elfut a fal előtt, majd talpról kilövi a bal alsót. 10–19

39. perc: Faluvégi lépett ki a pályáról, időt kérnek a horvátok.

38. perc: Milosavljevic elveszti a labdát, Brattset megszerzi, majd az üres kapuba dobja a saját térfeléről (10–17). Ez is ben van, Leynaud íveli a horvátok kapujába a labdát. 10–18

37. perc: Cakalu ütötte meg Oftedal fejét, két percre kiállították, az ETO pedig hetest kapott. Görbicz a bal alsó sarokba dobja a labdát. 10–16

36. perc: Cakalu kilövi a jobb alsó sarkot (10–15). Kristiansen bejátszása nem jó, de az ETO-nál marad a labda.

35. perc: Kristiansen lövését Dumanska védi.

34. perc: Passzívnál Franusic bombázza a kapu fölé a labdát.

33. perc: Nze Minko belelendült, egy betörés után könnyű gólt lő. 9–15

32. perc: Hosszan támad az ETO, majd Nze Minko gólt szerez (9–14). Carlos lövését Leynaud védi, majd még a gólvonal elől elüti a labdát.

31. perc: Elkezdődött a második félidő, támadnak a horvátok. Cakalu harcolt ki hetest, ráadásul Faluvégi két percre ki is küldik. Cakalu gólra váltja a büntetőt. 9–13

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Nze Minko előtt megnyílik a fal, bemegy rajta, és gólt szerez (8–13). Cakalu Faluvéginek passzolja a labdát, még van 10 másodperc, Kristiansen lövését azonban Dumanska védi. Ez az első félidő vége, a szünetben öt góllal, 13–8-ra vezet a Győri ETO.

29. perc: Carlos lövését blokkolják, majd Leynaud véd.

28. perc: Nze Minko passza jó, Faluvégi pedig beugrik, és kilövi a jobb alsót (8–12). Carlos bejátszását Hansen szerzi meg, majd nem találja el az üres kaput.

27. perc: Milosavljevic passza nem jó, majd Kristiansennél látnak belemenést. A horvátoké a labda, de Milosavljevicet utólag kiküldik két percre. Elveszik a labdát a horvátoktól a görög játékvezetők.

26. perc: Hansen passza után a befutó Nze Minko átejti Dumanskát, a labda pedig átvánszorog a gólvonalon. 8–11

25. perc: Labdát szerez az ETO, Hansen vetődött rá. Hansen lövését könnyedén védi Dumanska. Nincs gól a másik oldalon se, Cakalu hibázik.

24. perc: Brattset bemutat egy blokkot, tovább támadhatnak a horvátok.

23. perc: Cakalu könnyedén átejti Leynaud-t (8–10). Oftedal talpról a kapu mellé bombázza a labdát.

22. perc: Nze Minko robban ki a falból, belekap egy passzba, de nem tudja összegyűjteni a labdát. Mogusa lövését védi Leynaud, de belülvédekezésért hetest kapnak a hazaiak.

21. perc: Beganovic valahogy összekaparja a bejátszást, majd estében, háttal a kapunak gólt szerez (7–9). Nze Minko lövését védi Dumanska, de marad az ETO-nál a labda, Oftedal pedig gólt szerez. 7–10

20. perc: Carlos lő egy pokolian nagy gólt a jobb felső sarokba (6–9). Görbicz ugrik be a bal szélről, de Dumanska védi a lövését.

19. perc: Milosavljevic szórja el a labdát támadásban. Hansen egy jó csellel megveri az emberét, majd a kapuba pattintja a labdát. 5–9

18. perc: Jó az előkészítés Kristiansennek, de a lövését Dumanska védi.

17. perc: Oftedal lövését is védi Dumanska. Turk rálépett a hatos vonalára, jöhet az ETO. Előtte Danyi Gábor kér időt.

16. perc: Milosavljevic lövése pontatlan. Hansen lövését Dumanska védi.

15. perc: A másik oldalon Faluvégi is pontatlan labdát kap.

14. perc: Oftedal passza nem jó, a horvátoké a labda. Viszont van egy kétperces kiállítás, Mogusának kell leülnie. Támadásban hibáznak a horvátok.

13. perc: Kristiansen szerez labdát, de nincs gyors gól.

12. perc: Jön a gyors válasz, szintén beállóból, Brattset eredményes. 5–8

11. perc: Nze Minko kezéből esik ki a labda, de visszaszerzi, majd passzolOftedalnak,akigólt lő (4–7). Megtalálják a beállót, Dzono pedig nem hibázik. 5–7

10. perc: Oftedal bejátszása pontatlan Brattsetnek. Rohannak a hazaiak, Cakalu pedig gyors gólt lő. 4–6

9. perc: Turk sárgul be, üres kapuval támad emberhátrányban az ETO. Dumanska véd, majd Nze Minko kis híján labdát szerez. Cakalu lövése sincs bent, Leynaud és a léc is közrejátszott ebben.

8. perc: A győriek nem kapnak fújást, jönnek a hazaiak, Kristiansent pedig kiállítják két percre. Gyorsan megjátszották az emberelőnyt, Mogusa beugrik, és a bal felső sarokba bombázza a labdát. 3–6

7. perc: Milosavljevic kezéből esik ki a labda, rohan az ETO, Kristiansen gólt lő (1–6). Időt kérnek a horvátok. Cakalu közel kerül a falhoz, majd talpról kilövi a bal alsót. 2–6

6. perc: Megint Mogusára jön ki a figura, de Leynaud ezúttal lábbal véd. Újabb gyors győri gól, megint Edwige eredményes a lerohanás végén. 1–5

5. perc: Cakalu passza után Mogusa próbálkozik, és ezúttal kilövi a kapu bal alsó sarkát (1–3). Oftedal egy jó csel után a jobb alsó sarokba lövi a labdát. 1–4

4. perc: Rossz Cakalu bejátszása, rohan a Győr, Edwige pedig gólt szerez. 0–3

3. perc: Kristiansen lövését Dumanska védi. A másik oldalon Leynaud is bemutat egy védést Cakalu lövése után. Ez már bent van, Kristiansen egy átemelés után beugrik a hatoson belülre, és gólt lő. 0–2

2. perc: Mugosa ugrik be a bal szélről, de nem találja el a kaput.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a győriek támadhatnak először. Faluvégi harcol ki hetest. Kristiansen érkezik, és kíméletlenül a kapuba lövi a labdát. 0–1

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Podravka Koprivnica–Győri Audi ETO KC mérkőzés a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Két fordulóval a csoportküzdelmek vége előtt fokozódik a helyzet a női kézilabda Bajnok Ligája B-csoportjában, ahol kis túlzással az 1996-os aranyérmes Koprivnica lehet a mérleg nyelve. A horvátok múlt vasárnap, majd hétfőn az orosz fővárosban gyorsan letudták az újonc és az idényben eddig imponálóan menetelő CSZKA Moszkva ellen korábban elhalasztott két mérkőzésüket; az egy kiélezett és egy sima sikert elkönyvelő moszkvaiak nemcsak meccsszámban érték be a címvédő Győrt, hanem a megszerzett négy ponttal meg is előzték a tabellán az addigi éllovast. Szombaton a győriek látogatnak Kaproncára, a papírforma alapján (is) a magyar bajnok az összecsapás toronymagas esélyese. A Rába-partiaknak mindenképpen két pontot kell szerezniük, mivel várhatóan a vasárnap a montenegrói Podgoricát fogadó CSZKA sem botlik, így a két élcsapat az utolsó körben, a jövő szombati győri rangadón dönthet a csoportelsőségről. Az elitligában legutóbb 2018. január 26-án Bukarestben alulmaradó győriek sorozatban az 50. meccsükön őrizhetik meg a veretlenségüket a Podravkánál.

„Nagyon várom a horvátországi mérkőzést, mindig jó érzés pályára lépni a Bajnokok Ligájában. A Ferencváros elleni meccs jó felvezető volt a hétvégi fordulóra – utalt vissza az FTC-vel szemben szerdán megvívott bajnoki rangadóra a Győr dán válogatott átlövője, Anne Mette Hansen, aki négy góllal vette ki a részét a 33–27-es ETO-győzelemből. – Csakis jó játékkal szerezhetjük meg az újabb győzelmet a csoportkörben, ezért is fontos és hasznos, hogy az FTC elleni sikerrel hangoltunk a hétvégére. Eduarda Amorimra már a bajnoki rangadón sem számíthattunk sérülés miatt. Ha egy fontos játékos kidől, még jobban össze kell fognunk csapatként és ez sikerült is, ami nagy önbizalmat és hitet ad a folytatásra. A csapat további érése és fejlődése terén tettünk egy újabb jelentős lépést előre, hiszen ismét bebizonyosodott, akkor is tudunk nyerni, ha bajba kerülünk vagy kiesik valaki a keretből.”

„Problémát okozhat nekünk a csapat összeállítása, sok a sérültünk, Selena Milosevic és az angolai Azenaide Carlos után a hét elején Moszkvában Dejana Milosavljevic is kidőlt, kérdéses, hogy játszhat-e szombaton. Tisztában vagyunk azzal, mire képes a Győr, amely jelentős játékerőt képvisel. Minden BL-meccs egyformán fontos, ezúttal is megteszünk mindent azért, hogy a tőlünk telhető legtöbbet hozzuk ki magunkból” – mondta Zlatko Saracevic, a Koprivnica edzője.