Nem volt kérdés, a Győri ETO kilenc góllal nyert Ljubljanában

2018.11.10. 14:50
A 16 gólos hazai siker után Ljubljanában kilenccel nyert az ETO (Fotó: Koncz György, archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában a címvédő Győri Audi ETO KC kilenc góllal, 32–23-ra nyert a Krim Ljubljana otthonában, így az utolsó kör eredményeitől függetlenül biztosan a kvartett élén végez.

KRIM:
MARINCEK – Baric 2, Cakalu 4, Stanko 3, Perederij 4, Vucko 1, Amon. Csere: Vojnovic (kapus), ZULIC 5 (2), Risztovszka 4, Krsnik, Zabjek. Edző: Uros Bregar
GYŐR:
GRIMSBÖ –Bódi 1, A. Hansen 3, Brattset 3, E. AMORIM 7, S. OFTEDAL 2, Görbicz 3 (2). Csere: Kiss É., Leynaud (kapusok), GROOT 6, Knedlíková 2, V. Kristiansen 4, Puhalák 1. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 6. p.:
0–5. 15. p.: 6–7. 18. p.: 7–10. 21. p.: 9–10. 27. p: 9–14. 34. p.: 13–17. 38. p.: 16–19. 43. p.: 17–23. 48. p.: 18–27
Kiállítások:
8, ill. 8 perc
Hétméteresek:
5/2, ill. 2/2
Danyi Gábor: –
A most mutatottnál játszottunk már jobban is ebben a szezonban, de végül szó szerint bedaráltuk a szlovéneket. A gyors játékunkba több hiba csúszott, és a védekezésünk ezúttal jobban működött, mint a támadójátékunk, ami azért ritka. Ettől függetlenül ezen a mérkőzésen is elértük, sőt, túl is léptük a harminc lőtt gólt.

Négy forduló után már csak a címvédő Győr volt hibátlan a Bajnokok Ligája-csoportkörében, ráadásul Danyi Gábor csapatának már a továbbjutás is a zsákban volt a Krim Ljubljana elleni idegenbeli mérkőzés előtt. Az ETO az első fordulóban 39–23 ütötte ki a szlovén csapatot, amely ezt követően alaposan felszívta magát, és hazai pályán a Thüringer HC-t és a Podravka Koprivnicát is legyőzte – ennek ellenére is Görbicz Anitáék voltak a találkozó toronymagas esélyesei.

A papírforma pedig nem is borult fel, az ETO az első perctől kezdve magához ragadta a vezetést és ezt egy pillanatig sem engedte ki a kezéből. A zöld-fehérek 5–0-s rohanással kezdtek, a Ljubljana azonban összeszedte magát, a 20. percben egy gólra zárkózott fel (9–10).

A folytatásban ismét a vendégek akarata szerint alakult a mérkőzés képe, Kari Aalvik Grimsbö védéseinek köszönhetően pedig hatgólos győri előnnyel mehettek a szünetre a csapatok. 10–16

Az elejétől kezdve kissé hitehagyott szlovén alakulat a fordulás után sem nagyon tudott közelebb lépni az ellenfeléhez, így egy meglehetősen alacsony színvonalú, sok hibával tarkított mérkőzésen – a hét góllal záró Eduarda Amorim és a hat találatot jegyző Nycke Groot vezetésével – 32–23-ra nyert a Győri ETO, s egy fordulóval a vége előtt megszerezte a csoportelsőséget.

18.00:
Podravka Koprivnica (horvát)–Thüringer HC (német)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Öt másodperccel a vége előtt kiállítják Hansent, a hazaiak pedig hetest kapnak. Újabb gól azonban nincs, Leynaud lábbal kivédi Zabjek hetesét. Véget ért a mérkőzés, az ETO 32–23-ra nyert Ljubljanában, így biztosan a csoportja élén végez majd.

59. perc: Vucko küldi nagy erővel a léc alá a labdát (23–31). Groot kap labdát a levegőben, majd a bal alsóba lő. 23–32

58. perc: Kristiansen szerez szép gólt. 22–31

57. perc: Groot futtából lövi ki a bal alsó sarkot (21–30). Perederijt találják meg, ő pedig ismét eredményes beállóból. 22–30

56. perc: Elveszik a labdát a győriektől, majd Leynaud véd ismét.

55. perc: Perederij köszön be beállóból. 21–29

54. perc: Puhalék lő gólt egy gyors támadás végén. 20–29

53. perc: Mete Hansen kísérletezése ezúttal nem jó.

52. perc: Risztovszka bátran próbálkozik, egy hiba után gólt szerez. 20–28

51. perc: Leynaud könnyedén védi Stanko átlövését.

50. perc: Mette Hansen lő remek gólt. 19–28

49. perc: Amorim szerez újabb gólt, hét találattal ő a mezőny legeredményesebbje (18–27). Risztovszka ezúttal nem hibázik (19–27). Időt kértek a győriek.

48. perc: Görbicz bal szélről elengedett kísérletét védi Marincek. Risztovszka kísérlete után is véd Leymaud.

47. perc: Kristiansen labdaszerzése után Knedlíková lépi el, így oda a ziccer. Zulic lövése elassul ablokkon, majd Leynaud véd.

46. perc: Mette Hansen talál be (18–26), időt kérnek a hazaiak.

45. perc: Stanko lövését egy spárgával védi Leynaud, majd második szándékból gólt szerez a lerohanás végén az ETO, Amorim volt eredményes. 18–25

44. perc: Hetest kap a hazai együttes, Kiss Éva érkezik a kapuba, ez azonban nem zavarja meg Zulicot (18–23). Brattset szerez újabb gólt. 18–24

43. perc: Leynaud is bemutat egy bravúrt, Perederij ziccerét védi lábbal. Góllal büntet az ETO, Brattset talál be. 17–23

42. perc: Görbicz a második hetesét is értékesíti (17–21). Groot egy lerohanás végén szerez gólt. 17–22

41. perc: Cakalu szerez újabb gólt, már négynél jár (17–20). Brattset harcol ki hetest.

40. perc: Amorim rántja vissza Cakalut, ez is kiállítás.

39. perc: Újabb kétperces kiállítás a hazaiaknál, ezúttal Stanko kapja. 15 másodpercig kettős a győri előny. Knedlíková kapja a labdát, beugrik, majd a jobb felsőbe bombáz. 16–20

38. perc: Zulic hetesből talál be, átejti Leynaud-t. 16–19

37. perc: Cakalut állítják ki két percre. Knedlíková lő mellé.

36. perc: Cakalu védekezik belül, hetest kap a Győr. A büntetőt Görbicz gond nélkül gólra váltja (14–19). Risztovszka szerez gólt a jobb szélről. 15–19

35. perc: Marincek védi Knedlíková lövését, majd Zulic is betalál átlövésből. 14–18

34. perc: Stanko szerez újabb gólt (13–17), de a kapus nem ér vissza a hazaiak kapujába,amelyet így Groot könnyedén bevesz. 13–18

33. perc: Brattset kísérlete gyenge, majd Risztovszka szerez újabb hazai gólt. 12–17

32. perc: Stanko céloz megint pontatlanul, majd az ETO is elront egy ziccert: Kristiansen lövése elakad Marincek kezében. Stanko megtöri a csendet, lövése után a labda utat talál Leynaud kapujába. 11–17

31. perc: Elkezdődött a második félidő, a győriek vezethetik az első támadást. Az leőshöz hasonlóan a második játékrész is egy Amorim-góllal kezdődik. 10–17

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Knedlíková leért, nem adják meg a gólját. Cakalu vetődik be a hatoson belülre, majd a bal alsóba lő (10–15). Szinte a dudaszó pillanatában még érkezik egy Görbicz-gól, a bal szélről a rövidbe lő, így a szünetben 16–10-re vezet az ETO.

29. perc: Kristiansen lövi ki a kapu bal oldalát (9–15), a hazaiak edzője pedig kikéri a második idejét is – másfél perccel az első félidő vége előtt. Grimsbö mutat be egy újabb védést, Cakalu hibázott.

28. perc: Grootot kiállítják, a Győr labdát szerez emberhátrányban, de Görbicz indítását elcsenik a hazaiak. Újabb gyenge hazai támadás, belemenés miatt jöhet az ETO.

27. perc: A labdaszerzés után Groot indul el, majd lő gólt. 9–14

26. perc: Kristiansen szerez újabb gólt. 9–13

25. perc: Belül védekezésért kap hetest a Krim, Kiss Éva érkezik a kapuba. Stanko végzi el, és két rossz lövés után a büntetőt is a kapu fölé küldi. Görbicz a második kísérletét is rossz.

24. perc: Mette Hansen lövése kijön a kapufáról a lerohanás végé, de a kipattanót Kristiansen a kapuba vágja. 9–12

23. perc: Marincek nyomja oldalra Mette Hansen gyenge lövését. Stanko ezúttal sem találja el a kaput. Zabjek kap két percet.

22. perc: Zulic lövése után Grimsbö lábáról oldalra pattan a labda. Stanko kísérletezik, de a kapu fölé durrant.

21. perc: Groot érkezik a pályára, és rögtön egy góllal nyit. 9–11

20. perc: Zulic lő gólt (8–10), majd Mette Hansen hibázik a másik oldalon. Újab győri labdavesztés, a lerohanást Perederij fejezi be góllal (9–10). Danyi Gábor időt kér.

19. perc: Grimsbö véd, megvan a kipattanó, de a győri gyorsindítás pontatlan. Kiállítás, Krsniknek kell leülnie a padra. Kristiansen találja meg Görbiczet, de a csapatkapitány mellé lő a bal szélről. Ez volt az első kísérlete a meccsen…

18. perc: Amorim óriási bombája utat talál a kapuba. 7–10

17. perc: Knedlíková a jobb szélről a jobb alsó sarokba vágja a labdát (6–9). Cakalu lövését könnyedén védi Grimsbö, de a másik oldalon Oftedal nem találja el a kaput.Újabb gyorsindítás, és újabb Baric-gól. 7–9

16. perc: Brattset remek cundergóllal állítja vissza a kétgólos különbséget. 6–8

15. perc: Oftedal ellépi, a gyorsindítást pedig Baric fejezi be góllal. 6–7

14. perc: Megint Bódira jön ki a figura, de Marincek ezúttal is védi a lövését. Cakalu ezúttal csúnyán a kapu mellé durrant.

13. perc: Grimsbö egymás után két védést mutat be, de oldalt megy ki a labda, az újabb támadásból pedig ismét az erőszakos Cakalu lő gólt. 5–7

12. perc: Brattsetet állítják ki, Cakalu pedig gyorsan gólt szerez egy betörés után emberelőnyben (4–7) Bódi jobb oldalról próbálkozik, de ezúttal véd a kapus.

11. perc: Risztovszka jobb szélről kísérletezik, de Grimsbö lábában elakad a labda.

10. perc: Győri labdaszerzés, majd a lerohanás végén Amorim vágja a kapuba a labdát. 3–7

9. perc: Stanko lövése kijön a kapufáról, de Grimsbö hátáról végül a kapuban köt ki a labda. 3–6

8. perc: Belemenés a győrieknél, majd Zulic is beköszön (2–5). A jobb szélről érkezik a válasz, Bódi lő könnyű gólt ziccerből. 2–6

7. perc: Perederij szerzi a hazaiak első gólját. 1–5

6. perc: Szerencséjük sincsen, Amon lövése a kapufáról jön ki, majd az ellentámadás végén Mette Hansen szerez gólt a rendezetlen védelemmel szemben. 0–5

5. perc: Meglehetősen hitehagyottnak tűnik a Krim, Amorim bombagóljával már néggyel vezet az ETO (0–4). Időt kérnek a hazaiak.

4. perc: Újabb győri labdaszerzés, majd a támadás végén Oftedal köszön be ismét. 0–3

3. perc: Oftedal betörése után könnyű gólt szerez.

2. perc: Büntetőt kapnak a hazaiak, de Vucko hetese kimarad.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak vezethetik az első támadást. Cakalu hibázik, majd a másik oldalon Amorim szerzi meg a meccs első gólját. 0–1

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Krim Ljubljana–Győri Audi ETO KC mérkőzés a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójából. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Négy fordulót játszottak le eddig a Bajnokok Ligája-csoportkörében, és a 16-os főtáblán már csak egy hibátlan csapat van, a Győr, amely messze a legtöbb gólt szerezte és az ötödik legkevesebbet kapta. Nem csoda, hogy így a középdöntő már megvan, Ljubljanában pedig a csoportelsőséget is megszerezheti a BL-címvédő ETO.

„Ugyanúgy, ugyanabban a ritmusban készültünk, mint a szezonban korábban. Ez az eddigi tizenkét mérkőzésen is működött, és már előtte, a nyári felkészülés során is eredményesnek bizonyult. Semmin sem változtatunk, annak ellenére sem, hogy a legutóbbi BL-meccsen valamivel gyengébb teljesítményt nyújtott a csapat” – mondta Danyi Gábor, az ETO edzője a klub honlapjának.

A győriek dán válogatott átlövője, Anne Mette Hansen azt emelte ki, hogy sokkal jobban kell egymásra támaszkodniuk egy nyögvenyelős és nehéz meccsen, és ez legutóbb a németek ellen megtörtént: „Az első négy meccsünket megnyertük a BL-ben, az önbizalmunk tehát megvan, és a hátralévő két mérkőzés megnyerésére is van esélyünk. A lényeg, hogy a következő találkozókon is még jobban küzdjünk egymásért, mert akkor könnyebb dolgunk lesz, mint legutóbb a Thüringer HC ellen. Két kemény csata vár ránk, oda kell figyelnünk, de ezzel nem is lesz probléma.”

Az ETO-nál több jó hírnek is örülhettek az elmúlt napokban, hiszen a csapatkapitány Görbicz Anita bekerült a Magyar Kézilabda-szövetség elnökségébe, a válogatott átlövő, Tomori Zsuzsanna rehabilitációja jól halad és hamarosan visszatérhet térdsérülése után, míg a két jobbszélső, Jana Knedlíková és Bódi Bernadett szerződést hosszabbított.