Az ETO igazi csapatmunkával menetelt tovább a középdöntőben

2016.02.06. 16:56
Jana Knedlíková remek helyzetkihasználással segítette az ETO-t (Fotó: Földi D. Attila)
A Győri Audi ETO KC harmadik középdöntős mérkőzését is megnyerte a Bajnokok Ligájában: a zöld-fehérek a sérültek ellenére is simán nyertek a CSM Bucuresti ellen. Ambros Martín csapata remekül védekezett, sokat indított, változatosan játszott, és megérdemelten nyert 28–22-re.

KÉZILABDA, NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. CSOPORT
GYŐRI AUDI ETO KC–CSM BUCURESTI (román) 28–22
(12–10)
Győr, 5224
néző. V: Pandzsics, Mosorinszki (szerbek)
GYŐRI ETO:
GRIMSBÖ – KNEDLÍKOVÁ 5, Sulland 3, GROOT 6, H. Löke 2, E. AMORIM 5, Hársfalvi. Csere: Kiss É. (kapus), BROCH 4, Kovacsics 2, Alstad 1 (1), Orbán Adrienn. Edző: Ambros Martín
CSM:
Grubisic – C. Martín 2, A. RODRIGUES 5, GULLDÉN 8 (2), Manea 1, Torstensson 4, F. da Silva. Csere: Pessoa (kapus), Bradeanu, Curea 2, Varzaru, Vetkova. Edző: Kim Rasmussen
Az eredmény alakulása. 6. perc:
1–3. 10. p.: 5–4. 16. p.: 8–5. 19. p.: 10–7. 26. p.: 11–9. 35. p.: 15–11. 41. p.: 17–13. 46. p.: 20–13. 49. p.: 20–16. 54. p.: 24–17
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek:
3/1, ill. 2/2
Ambros Martín:
– Kemény mérkőzésen elejétől a befejezésig teljes koncentrációra volt szükségünk. Mindkét oldalon látszott a védekezés fontossága, a miénk a második félidőben még jobban feljavult, igaz, ekkor támadásban már elkövettünk hibákat. Ismét tettünk egy lépést a teljes csapatépítés céljait tekintve.
Kim Rasmussen:
– Jó kezdést követően az első félidőben a sebesség hiányzott a játékunkból és ezt egy ETO szintű csapat azonnal megbünteti. A szünet után nagy nyomás alatt álltunk, védekezésben elvesztettük az egy az egy elleni párharcokat, és a kapusteljesítményünk is visszaesett. Érzésem szerint a játékvezetők talán tudat alatt is a hazai csapatot támogatták, mert nem volt hat gól különbség a két csapat között.

AMORIM: NEM FÉLTEM TÖBBÉ A LÁBAM, ÚJRA BÁTRAN JÁTSZOM!

Vardar Szkopje (macedón)–Sävehof (svéd) 37–25 (19–10)

6. Savehof (svéd)77141–201–600

Szezonbeli egyik legjobb meccsét és legszebb győzelmét könyvelte el a CSM Bucuresti ellen az ETO, amely néhány kimaradó ziccer után csak az első percekben mutatott bizonytalanságot, a folytatásban kézben tartotta a mérkőzést, és komplettebb csapatteljesítményével megérdemelten győzte le magabiztosan aktuális ellenfelét.

A sérültek miatt hiányos létszámmal szereplő ETO-ban Hársfalvi Júlia kezdett a balszélen, a fiatal játékos az első percekben két helyzetet is kihagyott, de gyakorlatilag ő volt az egyetlen, akin „fogást tudott találni" a vendég együttes. A hazaiak védekezése rendkívül feszes volt, és ugyan a két gyors lábú játékos, Isabelle Gulldén és Ana Rodrigues olykor okozott gondot a hazai védelemnek, a CSM nem tudott kibontakozni, támadásépítéseibe rengeteg hiba csúszott, amit az ETO több labdaszerzést követő gyors indulással használt ki. Ebben a két holland, Nycke Groot és Yvette Broch járt az élen, előbbi ráadásul támadásban is egyértelműen vezére volt a csapatnak, mivel a többiek keveset vállalkoztak, általában az ő befejezéseivel is zárult az akció.

Szünetben két gól volt az előnye a győri csapatnak (12–10), majd fordulást követően egy eladott labda után Kari Aalvik Grimsbö rögtön ziccert védett, és ez olyan lélektani lökést adott a zöld-fehéreknek, hogy a folytatásban már nem engedte felzárkózni ellenfelét.

A norvég kapus kitűnően védett, a játékrész közepén megjött Eduarda Amorim lövőkedve is, akit támadásban rég láthattunk ennyire ellenállhatatlanul játszani, az ő lendülete be is biztosította a hazaiak számára a győzelmet, a védelemről pedig mindent elmond, hogy az első játékrész stabilitása után a másodikban produkált egy kilencperces gólmentes szakaszt.

A CSM ellen elmondható volt a Győri ETO-ról, hogy az egyének jó játéka koncentrációval és nagy akarással igazi csapatmunkává érett, ami nem eredményezhetett mást, mint győzelmet. És ez biztató a szezon érdemi része előtt. ETO–CSM 28–22.

VÉGE! A Győri ETO 28–22-re nyert a CSM Bucuresti ellen.

60. Amorim bejátszása után Lökét bántják. Időn túli hetes: Alstad bedobja. 28–22
57. Alstad
kapta el hátulról Rodriguest, hetes és kétperces.
56. Kndelíková
minden dicséretet megérdemel ma, újabb helyzetet használ ki. 25–18
56. Gulldén
elsőre a kapufát találta el, de a kipattanót értékesíti. 24–18
54. Amorimot
rég láttuk támadásban ennyire elemében, hihetetlen agilitás sugárzik róla. 24–17
54.
Amorim belement az ellenfelébe. Torstensson ziccert ront egy kipattanó után.
53.
Rodrigues rohan, kapkod, Grimsbö tudja, hova jön a labda.
53.
Amorim csinálta meg a helyet Knedlíkovának, a szélső bedobja. 23–17
52.
Győri időkérés.
52.
Ajtó-ablak ziccer Manea előtt, de Grimsbö hárít!
51.
Miközben Groot a padon pihen, Kovacsics irányít, Amorim pedig a hátán cipeli a csapatot. 22–17
47.
Hét emberrel támad a CSM, Manea a haszonélvezője. Kilenc perc után újra bukaresti gól. 20–14
47.
Újabb Grimsbö-védés, így az is belefér, hogy elcsorogjon egy labda támadásban.
46. Sulland
az első lövésével felavatta Pessoát. 20–13
45.
Rodrigues lövése után Grimsbö kitolta a labdát.
45.
Négy győri gól sorozatban. Az utolsó időkérés Rasmussentől.
44. Kovacsics
verte meg egy az egyben Martínt, és lőtt a léc alá. 19–13
44.
Da Silva ziccere után Grimsbö a kapufára segítette a labdát.
43.
Löke csinált helyet Amorim betöréséhez. Először öt közte. 18–13
43. Maneát
kiállították, mert Löke nyakát szorongatta.
42.
Gulldén vétett lépéshibát, majd ápolni kell, mert ütközött Broch-kal.
41.
Rodrigues passza Martínnak szép, Grimsbö védése még szebb.
41. Sulland
vállalta el a lövést, megérte. 17–13
40.
Gulldén 10 méteres lövését biztosan ütötte ki Grimsbö.
39. Groot
használta ki az emberfórt. 16–13
39. Rasmussen
38.
Szép húzás végén Martín futott be, és ejtette át Grimsbőt. 15–13
38.
A Knedlíkovával szembeni szabálytalanság után Groot bombázott a kapufára hetesből.
37.
Sulland lövése után Grubisicről jött ki a labda, Amorim az oldalhálót találta el.
36. Gulldén
eddig a vendégek legveszélyesebb játékosa, ezúttal átlövésből talált be. 15–12
35.
Rasmussen időt kért. Felhívta rá a figyelmet, hogy még sok van hátra, és persze hogy vissza kell futni.
35.
Elképesztő, hogy középen mennyire jól működik a Groot, Broch páros, ennek ismét indulásos gól az eredménye. 15–11
32.
Gulldén lövése kijött a kapufáról. A túloldalon újabb eladott labda.
31.
Eladott labdával kezdődött a második félidő, de Grimsbö védett Manea ziccerénél!

Jó ritmusú mérkőzésen az ETO diktálja a tempót feszes védekezésével, és a Groot, Löke páros vezérletével kézben tartja a meccset. Martín a lehetőségekhez mérten forgatni is tudta a csapatot, hasonló kell a folytatásban is, és akkor nem kell mitől félni.

30. A bukaresti csapat újra eladta a labdát, az ETO-é az utolsó támadás. Rasmussen-sárga után időn túli szabaddobás. Amorim a falba lőtt. Szünet.
29. Torstensson
találta meg a helyet a betöréshez, ejtéssel zárt. 12–10
28.
Grimsbö hárított Curea beugrása után, a szélső lemaradt, Broch használta ki. 12–9
27.
Sulland lövése után a kapufa ezúttal a CSM-et segíti.
26.
A lendületben lévő Rodriguest remekül állította meg a győri fal. Ambros Martín időt kért.
25.
Alstad lövését olvasta Grubisic, Torstenssonét pedig „kirúgta” a kapufa.
24. Curea
révén először vezethetett gyors támadást a CSM, a jobb felső a végállomás. 11–9
23.
Újabb indulás, Kovacsics labdájával futhat Löke, aki ilyen esetekben ritkán szokott hibázni. 11–8
23.
Groot lövése után ezúttal kitolta a labdát Grubisic.
22. Torstensson
maradt üresen még emberelőnyben, ejtéssel fejezi be az akciót. 10–8
21.
Szóban figyelmeztetik Rasmussent a szerb bírók, annál nagyobb baj, hogy mindezt épp akkor teszik, amikor Löke befordult volna...
20.
Eddig a labdaszerzésekkel jobb az ETO, ezúttal Knedlíková mutatott be egyet.
20.
Az abszolút szélső Martín jött be átlövőnek, Kovacsics megrángatta, kétperces.
19.
Groot talpról elengedett labdája kijött a kapufáról, de Kovacsics összeszedte, Lökéről pedig lemaradnak a már induló bukarestiek. 10–7
18.
Rodrigues ütközött Broch-kal, Grimsbö hiába védett, hetes. Gulldén pattintotta be Kiss-sel szemben. 9–7
18. Groot
lövése csúszott be Grubisic keze mellett. 9–6
17. Gulldén
találta meg a helyet Broch mellett. 8–6
16.
Alstad jött a pályára Amorim helyett, épp nála fújnak belemenést.
15.
Remek ritmusban játszik most a hazai csapat, ismét Knedlíková fejezte be az akciót. 8–5
14.
Nem jött be az időkérés, legalábbis egyelőre biztos nem. Újra futhat az ETO: Löke passza után Knedlíková irakozik fel a gólszerzők közé. 7–5
14.
Kim Rasmussen időt kért.
13.
Bradeanu életerős lövése a bal oldali kapufáról jött ki.
12.
Groot kiszorított helyzetből ellőtt labdáját Grubisic kipaskolta. A holland hátul újra javít, labdát szerez, és újabb asszisztot jegyez Broch góljánál. 6–5
11.
Kovacsics maradt le a szélről befutó Martínről, aki estében is megtalálta a helyet Grimsbö alatt. 5–5
10. Groot
kezd belejönni. A holland irányító labdafelvitellel azonnal kapura tör, és jól teszi! 5–4
9. Groot
előbb Brochnak adott gólpasszt, majd Lökétől kapott egyet, így futhatott ziccerben. 4–4
8.
Labdaszerzés után Hársfalvi újra bátran bevállalta a ziccert, de Grubisic „betakarta.”
7. Torstensson
szállt ki két percre, a szélen kezdő Hársfalvi helyzete kimaradt.
6.
Kipattanó labda után Groot talált a kapuba, amire Rodrigues gyorsan válaszolt. 2–4
5. Torstensson
blokkon megpattanó lövése a kapuban. 1–3
5.
Amorim verte meg egy az egyben Bradeanut, hetes! A büntetőt Sulland fölé pattintotta.
2.
Újabb jó védekezés, a bukarestiek ezúttal sem jutottak el lövésig.
1.
Labdaszerzés után Groot indult, pattintása után kijött a lécről a labda.
1. Elkezdődött a mérkőzés. Zöldben az ETO, feketében a CSM.

Két korábbi győri is a bukarestieknél: az irányító Aurelia Bradeanu és a kapus Jelena Grubisic.
Az ETO mindössze 14 játékost nevezett a mérkőzésre – köztük a tinédzserkorú Hársfalvi Júliát és Lakatos Ritát.