Csoportelsőként ment tovább a Győr, a 8 között a Buducsnoszt jön

2018.03.10. 17:25
Stine Oftedal tarthatatlan volt, 11 gólt szerzett (Fotó: Micheller Szilvia)
A Győri Audi ETO KC hazai pályán magabiztos, 34–25-ös győzelmet aratott a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában a szlovén Krim Ljubljana ellen. Győzelmével az ETO megnyerte csoportját, a negyeddöntőben a montenegrói Buducsnoszt Podgoricával találkozik. A kiválóan játszó Stine Oftedal 11 góllal bizonyult a mezőny legeredményesebbjének.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
Középdöntő, 6. (utolsó) forduló
I. csoport

GYŐRI AUDI ETO KC–KRIM LJUBLJANA (szlovén) 34–25 (17–12)
Győr, 5200
néző. V: Mitrevszki, Todorovszki (macedónok)
GYŐR: KISS É. – BÓDI 5, Tomori 1, OFTEDAL 11, Althaus, GROOT 7 (3), Görbicz 2. Csere: GRIMSBÖ (kapus), Hansen 2, Puhalák 1, Knedlíková 2, Pál, Varga Emőke, Afentáler 1, Fodor 2. Edző: Ambros Martín
LJUBLJANA: MARINCEK 2 – Benko 3, KOREN 9 (3), Omoregie 1, Perederij 2, STANKO 5, Amon. Csere: Pandzic (kapus), Zulic 2, Beganovic, Cakalu 1, Gregorc, Abina. Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–3. 10. p.: 3–3. 17. p.: 7–6. 22. p.: 10–10. 25. p.: 13–10. 36. p.: 20–14. 42. p.: 23–19. 48. p.: 27–19. 52. p.: 28–22. 55. p.: 31–23
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 4/3
Ambros Martín:
– A Krim kemény küzdelemre késztetett minket, mindent megtett azért, hogy meglepetést szerezzen. Határozott kezdéssel próbáltak megzavarni bennünket, de szerencsére végig kontrollálni tudtuk a mérkőzést. Ahogyan megtaláltuk a helyes védekezést, úgy javult fel a támadójátékunk is, ezzel együtt is csak az utolsó percekben lett könnyebb a helyzetünk.
Uros Bregar: – Fiatal csapatom összességében jó teljesítményt nyújtott, jobbat, mint Ljubljanában, és sokkal jobbat, mint tavaly, amikor Győrben tizenhét góllal kaptunk ki. Kicsit sajnálom, hogy a végeredmény nem lett szorosabb, mert megvoltak a lehetőségeink több gól szerzésére, de ahogy ezek kimaradtak, a Győr azonnal büntetett.

6. Krim Ljubljana (szlovén) 10 2 1 7 243–294 –51 5

Öt perc után 0–3. Hat perc után még nincs győri gól. Nem a legjobb kezdés, mondhatjuk, ám ez sem akadályozta meg a Győri Audi ETO KC-t abban, hogy a papírformát érvényesítve simán legyőzze a Krim Ljubljanát, és ezzel megszerezze a csoportelsőséget.

0–3 után Bódi Bernadett törte meg a gólcsendet, a 10. percre az ETO kiegyenlített, ám a Krim „makacskodott”, és a kiválóan védő Misa Marincek, valamint a gólerős Alja Koren vezérletével a magyar csapat nyakába lihegett. Szerencsére a győrieknél is voltak jó egyéni teljesítmények: Stine Oftedal „termelte a gólokat”, Kiss Éva kimondottan jól védett, a nagyobb játékerő előtt pedig szép lassan meghajolt a Krim. 10–10 után a Győr egy 5–0-s sorozattal magához ragadta az irányítást, és magabiztos, 17–12-es fórral várhatta a második félidőt.

Az ETO két gyors góllal nyitotta a folytatást, de ezt nem követte ljubljanai összeomlás, ugyanis elkapta a fonalat az első félidőben passzív Tjasa Stanko, Koren „nem volt hajlandó leállni", és góljaiknak köszönhetően a szlovének, ha tisztes távolságból is, de követni tudták a Győrt.

Már egy ideig, mert ugyanaz történt, mint az első félidőben: a Krim a játékrész első felét bírta erővel és energiával, aztán a Győr következett. Egy újabb 4–0-s szériával az ETO végképp leszakította a Krimet, így Ambros Martín az utolsó tíz percben már elkezdhette erősebben rotálni a csapatát. A bírók azzal „segítették” a pihentetést, hogy Tomori Zsuzsannát harmadszor is kiküldték...

A helyenként követhetetlen sebességgel mozgó, kiemelkedő teljesítményt nyújtó Oftedal az 53. percben szerezte meg 10. gólját, amely egyben a Győr 30. találata is volt. Az utolsó öt percre már a győri fiatalok voltak a pályán, Fodor Csenge és Afentaler Sára fel is iratkozott a góllövők közé – az ETO nagyon magabiztosan, 34–25-re győzött, ezzel az első helyen végzett a középdöntős csoportjában!

A Győr a negyeddöntőben a montenegrói Buducsnoszt Podgoricával mérkőzik meg a Final Fourba kerülésért. Az első mérkőzéseket április 6-8., a visszavágókat április 13-15. között játsszák.

A NEGYEDDÖNTŐBEN
(játéknapok: április 6-8., illetve április 13-15.)
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Győri Audi ETO KC
B/3–Rosztov-Don (orosz)
CSM Bucuresti (román)–B/2
A/4–HC Vardar (macedón)

2. FÉLIDŐ

60. perc. Remek gól Afentaler Sárától, 34–25! EZ A VÉGE!

59. perc. Abina lő a szélről, Grimsbö bravúrral véd! Aztán Alja Koren megszerzi 9. gólját egy kis közjáték (rossz győri akció) után. 33–25.

58. perc. Ha egy üzlet beindul... Fodor most a szélről, Pál passzából, 33–24!

58. perc. Grimsbö pazarul indítja Fodor Csengét, aki belövi a ziccert, 32–24.

57. perc. Stanko most túl tud járni Grimsbö eszén, 31–24.

55. perc. Jönnek a győri fiatalok, nagy taps. Pál ki is harcol rögtön egy hetest. Aztán kihagyja.

55. perc. Oftedalnak 11, a Győrnek 31, 31–23 az állás.

54. perc. Most Ambros Martín kér időt.

54. perc. Stanko pedig gólt lő, 30–23.

54. perc. Időt kér a Krim.

53. perc. Ez meg Oftedal 10. találata, ezzel 30–22. Oftedal óriásit játszik, képtelenek tartani a vendégek.

53. perc. Oftedal 9. gólja, 29–22. Aztán Amon lövését Grimsbö hárítja.

52. perc. Cakalu, 28–22.

51. perc. Tomori harmadik kiállítása, vége a meccsének.

51. perc. Perederij összeszed egy bejátszást, be is lövi, ráadásul Tomorit kiállítják.

50. perc. Groot hetesből, 28–20.

49. perc. Benko a szélről, 27–20.

49. perc. Stanko lövését Althaus blokkolja.

48. perc. Althaus a lécre lő egy pazar Groot-passz után (fordulat a levegőben), de hetes így is. Groot belövi, ezzel megszerzi megérdemelt jutalmát. 27–19.

47. perc. Hansen szúrja ki a sarokban megbúvó Knedlíkovát, aki be is lövi a helyzetet, 26–19!

46. perc. Zulic átlövését „olvassa” Grimsbö, és oldalra is tolja azt.

45. perc. Grimsbö védi Koren lövését, gyors indítás, Bódi befejezi, 25–19!

45. perc. Időt kér a Krim.

44. perc. Nincs ellenszer erre, Oftedal felkapcsol egy olyan sebességbe, amit senki sem tud követni, 24–19!

43. perc. Marincek megint elkezdett fogni, ezt már az első félidőből ismerjük… Görbicz nagyon éles szögből az oldalhálóba lő. Koren ziccerben mehet, Grimsbö véd!

43. perc. Görbicz lövést ront, ellenben most legalább nem kap gólt az ETO az előreívelésből, Hansen csen labdát.

42. perc. Üres kapu mellett támad a Győr, csak épp rossz a lövés, Marincek pedig a kapuba ível, a kapus második gólja! 23–19.

42. perc. Koren már nyolcgólos, 23–18.

41. perc. Tomorit megint kiküldik, ez az átlövő második kiállítása. Szándékos láb.

41. perc. Görbicz Anita egy labdaszerzés után elindul, elrakja a labdát a kapus alatt, 23–17.

40. perc. Alja Koren sem áll le a góllövéssel, 22–17.

39. perc. Althaus büntetőt harcol ki. Groot belövi a hetest, az 5. gólja, ezzel 22–16.

38. perc. Perederij hiába lő a győri kapuba, belépett. Az ETO akciója nem jó, a „rekontrát” Zulic végigviszi, 21–16.

37. perc. Groot, 21–15!

37. perc. Stanko kárpótolja magát az első félidei passzivitásért, a 3. gólja, 20–15.

36. perc. Ez viszont igen, Bódi megugrik, 20–14!

35. perc. Hansen lő nagyon fölé. Szerencsére a Krim akciója sem jó.

34. perc. Görbicz nullszögből egy egészen látványos technikai trükkel lőne gólt, ám kapu fölé durrant. Omoregie lő a másik oldalon, Grimsbö fogja a kísérletet.

34. perc. Koren ziccerben, Grimsbö nagyot véd. Aztán Stanko átlövését már nem védi. 19–14.

33. perc. Tomori támadásban ellenfele arcába mászik, aki szépen össze is esik. 2 perc.

33. perc. TIKK! Az eddig nem brillírozó Stanko most beakaszt egy átlövést, 19–13.

32. perc. Oftedal ott folytatja, ahol abbahagyta, 19–12. Remek Görbicz-gólpassz.

31. perc. BANG, Tomori első gólja, 18–12.

31. perc. A Győr kezdi a 2. félidőt.

1. FÉLIDŐ

30. perc. A félidő a Krim időn túli szabaddobásával zárul. Bele a blokkba, 17–12 a félidőben!

30. perc. Anita Benko meg kap egy 2 percet.

29. perc. Marincek hosszú idő után lövést véd. A Krim eladja a labdát, de a bírók szabálytalanságot fújnak, marad a labda a vendégeknél. Aztán eladják maguktól is, jön a kontra, Groot belövi, 17–12!

29. perc. Hetest kap a Krim. Megint jön Grimsbö. Korent ez totál nem hatja meg, a léc alá lő, 16–12.

28. perc. Mostanában nem hibázik támadást a Győr, Groot, 16–11. Omoregie még keresi Grootot...

28. perc. Alja Koren átlövésével 15–11, Koren 5. találata.

27. perc. Léket kapott a Krim támadójátéka, technikai hiba beállóban. Aztán Groot megjátssza Hansent egy „unott mozdulattal”, Hansen befordul, 15–10!

26. perc. KISS ÉVA! Nagy védés ziccerben, a magyar kapus már nyolcadszor hárít. Ráadásul Hansen is betalál, 4–0-s szériában az ETO, 14–10.

25. perc. Koren lépéshibát követ el. Győri akció jöhet, Knedlíková üresen marad, s nem is hibázik, 13–10.

24. perc. Időt kér a Krim Ljubljana.

24. perc. Hetes is, most Oftedal lövi. Elsőre kihagyja, a kipattanót bedobja! 12–10.

24. perc. Stanko talpról lőne, Kiss Éva véd. Aztán Nina Zulic elég megsemmisítően védekezik Groottal szemben, 2 perc.

23. perc. Igen szép győri akció végén Görbicz lő a szélről nagyon precízen a hosszú fölső sarokba. 11–10.

22. perc. A Krim nem szándékozik leszakadni, Nina Zulic villan, 10–10.

21. perc. Kiszakad a gólzsák! Puhalák góljával 9–7, Korenével 9–8, Oftedaléval 10–8, Omoregie találatával meg 10–9!

19. perc. DIRRRRRR! Oftedal is elkapta a fonalat, váratlanul közbelő, a labda a hálóban, s ezzel 8–7!

18. perc. Kiss Éva elkapta a fonalat, véd még egyet. A labda marad a Krimnél, ám nem sokáig. Jöhet a Győr, Althaus nem tudja elkapni a labdát. Koren Benkóhoz passzol a szélre, aki kilövi a hosszút, 7–7!

17. perc. 16:34 kellett hozzá, de vezet az ETO, Bódi a szélről és 7–6!

17. perc. Ziccerig játszik egy akciót a Krim, de Kiss Éva véd, majd csak azért, hogy Ines Amon önbizalma elmenjen, őt is betakarja.

16. perc. Most potyognak a gólok, Oftedal egyenlít, ez már a 3. találata. 6–6!

16. perc. Koren, 5–6.

15. perc. Nycke Groot cselez majd egyenlít, 5–5!

15. perc. KAPUSGÓL! Üresen marad a győri kapu, hisz a kapust lehívva támad a házigazda. Más kérdés, hogy a labda Marinceknél köt ki, aki lazán a hálóba ível. 4–5.

14. perc. Grimsbö bejön, és kivédi a hetest! Cakalu hibázott.

14. perc. Hansen bántalmazza Beganovicot, 2 perc plusz hetes.

13. perc. Kiss Éva védi Zulic átlövését. Gyors ellencsapás, ziccer, Marincek ezt is védi! Eddig kitűnően véd a szlovén kapus.

13. perc. Oftedal indít egyéni akciót, nincs, ki megállítsa, 4–4.

12. perc. Omoregie kiharcol egy hétméterest. Koren bepattintja, 3–4.

11. perc. Koren próbálkozik a szélen, Kiss Éva leereszti a sorompót. A másik oldalon Görbicz lő a szélről, itt is a kapus nyeri a párharcot.

10. perc. Passzívig játszanak a szlovénok, majd Omoregie lő, mellé. Jön az ellenakció, Bódi üresen marad és kihasználja a ziccert, 3–3!

9. perc. Görbicz Anita a lécre lövi a hetest. Aztán visszakerül a labda a győriekhez, Oftedal ziccerben, szépít, és még egy kiállítás, kettős fór! 2–3

9. perc. Egy jó betörés, Ines Amon takarít, hetes és kiállítás.

8. perc. Nagy győri játék, Oftedal a kapusba lő. A Krim elrontja az ellentámadást. Aztán jön Tomori, Omoregie betakarja egy blokkal. Althaus leül, Puhalák a pályán.

7. perc. Omoregie ad egy labdát a sarokba a balszélsőnek. Más kérdés, hogy a balszélső akkor már visszalépett, így a labda üres területre pottyan, jöhet az ETO.

7. perc. 6:06 kellett hozzá, de gólt szerez a Győr, Bódi, 1–3!

6. perc. Stanko keménykedik és kap egy sárga lapot. Groot nyakán az embere, folyamatos mezrángatás, ez is sárga.

5. perc. Győri labdaszerzés, Omoregie visszaér és lekapcsolja a passzt. Aztán Benko a jobb szélről jobbal a rövidbe lő, 0–3.

5. perc. Áááááh! Oftedal sodródik be ziccerig, majd telibe kapja a kapust. A labda a Krimé.

4. perc. Alja Koren belövi a hetest, 0–2.

3. perc. Bódi hibázik lövést, jöhet a Krim ismét. Omoregie betör középen, Tomori szabálytalankodik vele szemben, sárga lap és hétméteres.

3. perc. Tiszta lövőhelyzet, Stanko rá is durrantja, Kiss Éva léc fölé nyomja a labdát.

2. perc. Perederij, 0–1, majd egy újabb rossz győri akció.

1. perc. A neonsárgában játszó Krim kezd. Zöldben a Győr. Az első szlovén akció góllal végződik, más kérdés, hogy belépett a beálló, az ETO-é a labda.

BL-himnusz, magyar Himnusz, mindjárt kezdünk! A macedón Mitrevszki, Todorovszki duó fújja a sípot.

HÁTTÉR

• A Rosztov-Don, a Győr és a CSM már negyeddöntős, a Nyköbing és a Midtjylland dán házi rangadót vív a negyedik továbbjutó helyért. A másik ágon már biztos a négy továbbjutó, a Vardar, az FTC, a Metz és a Buducsnoszt 9 forduló alatt kivívta a negyeddöntős szereplés jogát. E csoport győztese a montenegrói Buducsnoszttal találkozik a nyolc között. A negyeddöntőket április első felében bonyolítják le, a budapesti Final Fourra május 12-13-án kerül sor.

• A játéknap rangadóját a Rosztov-Don 25–24-re megnyerte a CSM Bucuresti ellen, ezzel ideiglenesen átvette a vezetést a csoportban. Az ETO már egy döntetlennel is visszaelőzne, ám a magyar csapat egyértelmű favorit a kiesés szélén álló Krimmel szemben. Ljubljanában az ETO végtelenül simán, 32–21-re győzött.

• JÓ NAPOT KÍVÁNUNK! A Győri Audi ETO KC a szlovén Krim Ljubljana ellen játszik a középdöntő utolsó fordulójában, a csoportelsőség a tét.