A Győri ETO nagyon fontos pontokat szerzett a BL-ben

2015.11.14. 16:25
Heidi Löke (balra) nagy csatát vívott Althausszal (Fotó: MTI)
A Győri Audi ETO KC a szünetben még háromgólos hátrányban volt, de az utolsó másodpercekben szerzett góllal 28–27-re legyőzte vendégét, a macedón Vardar Szkopjét a női kézilabda Bajnokok Ligája szombati csoportmérkőzésén.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 5. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–ZSRK VARDAR SZKOPJE (macedón) 28–27 (14–17)
Győr, 5100 néző. V: Brunner, Salah (svájciak)
GYŐR: Grimsbö – Bódi 3, Sulland 1 (1), Groot 1, H. LÖKE 5, TOMORI 4, Kovacsics 3. Csere: KISS ÉVA (kapus), E. Amorim 2, Broch 1, GÖRBICZ 8 (4), Planéta. Edző: Ambros Martín
VARDAR: Szuszlina, RADICSEVICS 4, HMIROVA 4, Lekics 2, Althaus 3, Penezic 3, DEMBÉLÉ 4. Csere: Leynaud (kapus), Sokac 2 (1), A. Klikovac, Covic 1, Damnjanovics 3, Lazovic 1, Csernoivanyenko. Edző: Jan Pytlik
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–2. 9. p.: 3–5. 14. p.: 7–6. 16. p.: 7–9. 24. p.: 9–13. 27. p.: 12–15. 39. p.: 19–18. 43. p.: 22–18. 45. p.: 23–20. 51. p.: 25–22. 54. p.: 25–24. 59. p.: 27–27
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/1
Ambros Martín: – Négypontos mérkőzés volt, amelyen a csapat a Fradi elleni találkozóhoz képest egységben nyújtott többet. A második félidőben sem változtattunk a játékunkon, viszont nyerőnek bizonyult, hogy kevesebb hibát követtünk el. Még nem vagyunk final fouros formában, de javuló teljesítményünk feltétlenül biztató a dánok elleni visszavágóra is.
Jan Pytlik: – Kár, hogy a játékvezetők ilyen sokszor nyúltak a kiállítás eszközéhez, mert nem volt ez durva összecsapás. Az első percek elfogódottsága után magunkra találtunk, védekezésben és támadásban egyaránt kiválót nyújtottunk a szünetig. A második játékrész elején döntőnek bizonyult néhány perces rövidzárlatunk, mert, bár még egyszer sikerült felkapaszkodni, a pontszerzéshez ez már nem volt elegendő.

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Hypo NÖ (osztrák)–FC Midtjylland (dán) 27–33 (10–16)

Ahogy várható volt, sokkal jobb Vardarral kellett szembenéznie a Győri ETO-nak, mint Szkopjéban. Ambros Martín együttese 3–2-nél vezetett először, 7–6-nál másodszor, utána viszont sokáig csak futott az eredmény után. A Vardar 9–7-re vezetett, amikor Martín időt kért, utána az ETO egyenlített (9–9), majd a vendégek elhúztak 13–9-re, így jött az újabb hazai időkérés. A Vardar háromgólos előnnyel mehetett a szünetre (14–17).

A második játékrészben egészen más ETO-t láttunk. A csereként beálló Kiss Éva rögtön hétméterest védett, Görbicz Anitáék pedig 18–18-nál egyenlítettek, sőt hét gólt dobtak úgy, hogy a Vardar közben egyet sem (22–18). A hajráig megmaradt a Győr előnye, a Vardar két gólnál közelebb nem került – egészen az 57. percig, amikor Andrea Penezic talált be (26–25). Aztán jött egy kis győri varázslat: Bódi Bernadett jobbról lövés helyett kínaira adta fel a labdát Kovacsics Anikónak a meccs második legszebb góljáért cserébe.

És hogy miért csak a második? Mert bár a Vardar nagyot küzdve, Eduarda Amorim harmadik kétperces kiállítását kihasználva 27–27-nél egyenlített, a legvégén újra villantak a hazaiak. Miután Penezicet végleg kiállították (harmadik kétperccel...) Tomori Zsuzsanna nyakon vágása miatt, Görbicz Anita két másodperccel a vége előtt elképesztően zseniális labdát – olyan Görbicz Anitá-sat – adott Heidi Lökének, aki egyszerűen nem hibázhatott (28–27).

A Győri ETO oda-vissza legyőzte a Vardart, s így további két fontos pontot visz tovább a BL-ben. A második félidőben Kiss Éva pazarul védett, Löke végig megbízható célpont volt és számos hétméterest harcolt ki, a nyolc gólt dobó Görbicz pedig igazi vezére volt a győrieknek.

A CSOPORT ÁLLÁSA
1. GYŐRI AUDI ETO KC541142–112+308
2. Vardar (macedón)532145–119+266
3. Midtjylland (dán)532131–127+46
4. Hypo (osztrák)55110–170–600

A MÉRKŐZÉS

60. perc: VÉGE! Görbicz örömében zokog, a Győri ETO egy góllal legyőzte a Vardar Szkopjét!
60. perc: Atyaég micsoda gól! Görbicz zseniális labdát adott Lökének, aki kíméletlenül bevágta! 28–27
60. perc: Penezic
arcba tenyerelte Tomorit. Megkapta a harmadik kétpercesét, ma már nem játszhat. Akár egyből pirosat is kaphatott volna.
60. perc: Időt kért az ETO.

60. perc:
Kiss Éva hatalmasat védett, de a kipattanót Radicsevics beejtette. 27–27
58. perc: Lazovic
izgalmassá teszi a végét. 27–26
58. perc: Amorim
megkapta harmadik kétpercesét, ma már nem játszhat.
58. perc: Micsoda gól!
Bódi beugrott jobbról lőni, de feladta kínaira a labdát Kovacsicsnak! 27–25
57. perc: Penezic szépen ment fel lőni, sánc nem volt. 26–25
56. perc:
Leynaud védett, de Kiss Éva is.
55. perc: Groot
középen megtalálta a rést, megvan az első gólja. 26–24
54. perc: Damjanovics
egy figura után nagy gólt dobott. 25–24
53. perc:
Löke remek bejátszást kapott, átemelte a kapust, de a labda a lécen csattant.
51. perc: Dembélé
balról a hosszú alsóba pattintott. 25–23
51. perc:
Löke harcolt ki hetest Althausszal szemben. Görbicz a negyedik büntetőjét is bevágta, már nyolcgólos. 25–22
50. perc: Hmirova
góljával újra kettő a különbség. 24–22
49. perc:
Kiss Éva védte Lekics lövését, Leynaud pedig Grootét.
48. perc:
Löke lövését védte Leynaud, a túloldalon újabb kapufa.
48. perc: Penezic
lövése védhetetlen. 24–21
47. perc:
Löke harcolt ki hetest Althaus szorításában. Görbicz góllal hálálta meg. 24–20
46. perc:
Radicsevics a jobb szélről a lécet találta el.
45. perc: Kovacsics
szép góllal azonnal válaszol. 23–20
44. perc: Dembélé
szerzett labdát, végigrohant a pályán és gólt szerzett. 22–20
44. perc:
Kettős kiállítás. Löke és Klikovacs kapott kétpercest.
43. perc: Dembélé
megtörte a szkopjei gólcsendet. 22–19
43. perc:
Kiss Éva védése és Amorim labdaszerzése után Tomori megint betalált. 22–18
41. perc:
Lekics mellé lőtt, Amorim pattintása viszont bement. Sorozatban hat győri gól! 21–18
41. perc: A Vardar időt kért.
41. perc:
Görbicz lekészített, Tomori bombázott. 20–18
40. perc:
Damjanovics próbálkozását Kiss Éva védte.
39. perc: Tomori
átlövésével újra vezet az ETO. 19–18
38. perc:
Kiss Éva védett, de a labda maradt a vendégeknél. Aztán Amorimot kiállították rossz csere miatt, de Kiss emberhátrányban is védett.
37. perc: Görbicz nagyszerű passzt adott Bódinak. Egyenlő! 18–18
36. perc:
Megint Penezic kapott kétpercest, Lökét rántotta le. Az Althaus felé szálló bejátszást Löke leszedte.
36. perc: Görbicz
felment, majd csípője mellől eresztett el egy gólt. 17–18
35. perc: Görbicz
hetesből eredményes, már ötgólos. 16–18
34. perc: Althaus
beállóból talált be. 15–18
33. perc: Penezicet
állították ki. Görbicz lövése nem talált utat a kapuba immár emberelőnyben.
32. perc: Görbicz cunderből eredményes. 15–17
31. perc: Kiss Éva
kivédte Sokac hetesét! 14–17
31. perc: Görbicz lövésével és Amorim kétpercesével kezdődött a második félidő!

30. perc: Tomori kapufájával ért véget az első félidő!
30. perc: Covic
megszerezte első gólját. 14–17
29. perc:
Ott van Löke negyedik gólja, a második ballal. Aztán Görbicz talpról szép gólt pattintott. 14–16
28. perc:
Roppant elegáns figura után Hmirova talált be. A túloldalon Görbicznél belemenést láttak a játékvezetők. 12–16
28. perc: A Vardar időt kért.
26. perc:
Tomori harcolt ki hetest, Görbicz pedig belőtte. 12–15
25. perc: Damjanovicsra
nincs ellenszer, pedig Grimsbö belekapott a lövésbe. Aztán Sokac is betalált. 11–15
25. perc: Görbicz
is beköszönt, talpról elegáns gólt dobott. 11–13
24. perc: Tomori
talpról szép gólt dobott, neki ez volt ma az első. 10–13
24. perc: Ambros Martín másodszor kért időt.
24. perc: Damjanovics
lövése a bal alsóban kötött ki, Grimsbö a jobb oldalra vetődött. 9–13
23. perc:
Görbicz passzát leolvasták, a túloldalon Sulland védekezésben cserélt, Radicsevics meg gólt dobott. Két vendéggól győri emberelőnyben… 9–12
22. perc: Lekics
góljával megint emberhátrányban talált be a Vardar. 9–11
21. perc:
Grimsbö megfogott egy lövést, üres volt a Vardar kapuja, de Lökénél belemenést fújtak.
20. perc: Althaus
csúnyán földre vitte Tomorit, amiért kettő percre kiállították. Sulland lövése pedig nem találta el a kaput.
19. perc: Althaus
betalált, megint a Vardar vezet. 9–10
19. perc:
Löke szerzett labdát, indította Grootot, aki nem hibázott. 9–9
17. perc:
Grimsbö védett, a túloldalon meg Löke bal kézzel talált be Amorim passza után. 8–9
16. perc: Damjanovics
lerántotta Lökét, kettő perces kiállítás. Groot lövését Suslina lábbal kivédte, majd Löke próbálkozását is védte.
16. perc: Ambros Martín időt kért.
15. perc: Dembélé
majd Radicsevics is betalált, ismét kettővel megy a Vardar. 7–9
14. perc:
Újabb indítás, újabb gól. Most Bódi volt eredményes, de a Vardar rögtön válaszol Hmirova góljával. 7–7
13. perc: Lekics
talpról egyenlített, Grimsbőnek esélye sem volt. 6–6
13. perc:
Megint nem ment támadásban a Vardarnak, Grimsbö most Lökét indította középen. 6–5
12. perc:
Grimsbö indította Kovacsicsot a balon. 5–5
10. perc:
Löke harcolt ki hetest, Sulland pedig értékesítette azt. 4–5
9. perc:
A volt győri, Radicsevics is betalált, kettővel megy a Vardar. 3–5
8. perc: Penezic
megszerezte első gólját. 3–4
7. perc: Hmirova
egyenlített. 3–3
7. perc:
Lépéshiba után a Győr támadott, s Bódi a jobb szélről szép gólt dobott. Először vezet a Győr. 3–2
6. perc:
Lökénél támadó szabálytalanságot láttak a játékvezetők.
5. perc:
Penezic lövése elszállt a győri kapu felett.
5. perc:
Sulland bejátszásából Löke volt eredményes. 2–2
3. perc:
Grimsbö védte Althaus ziccerét, nem sokkal később azonban betalált a beállós. 1–2
2. perc: Amorim
emberhátrányban hatalmas gólt lőtt balátlövőből! 1–1
1. perc: Sokac
belőtte a hetest, Grimsbö majdnem kifogta! 0–1
1. perc: Kínaival kezdett a Vardar, Löke lerántotta Penezicet, Kettő perc és hetes.
1. perc: A Vardar kezdte a meccset!

A találkozó egyperces néma gyászszünettel kezdődött a párizsi terrortámadás áldozatainak és a nemrég elhunyt Fülöp Márton emlékére.Svájci játékvezető-páros fúj.

Most a magyar himnusz szól. A győri hölgyek zöld, a vendégek fekete szerelésben.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Győri ETO–Vardar Szkopje női kézi BL-meccsen. A Bajnokok Ligája himnusza ezekben a másodpercekben halkul el, hamarosan kezdünk!

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

Az már eldőlt, hogy a C-csoportból a Győr, a Vardar és a Midtjylland jut tovább, az viszont nem mindegy, melyik csapat hány pontot visz tovább magával a középdöntőbe. Az ETO idegenben pazar játékkal 27–22-re nyert Szkopjéban, ez azonban nem jelenti azt automatikusan, hogy hazai pályán is sikerül nyerni.

„Most összeszedettebb, stabilabb lesz a Vardar, elvégre ellenünk volt az első nehéz meccse a szezonban, és azóta játszott néhányat – így Ambros Martín, a győriek spanyol edzője. – Tudjuk, hogy az átlövőkre, az indulásokra nagyon kell figyelnünk, de saját magunkra még jobban. Az utóbbi időben az volt a baj, hogy hiába játszottunk egy ideig stabilan, amikor megakadt a támadójátékunk, azzal együtt minden más is szétesett, védekezni, koncentrálni is elfelejtettünk. Pedig a védekezés csak rajtunk múlik, úgyhogy meg kell őriznünk a hidegvérünket, a higgadtságunkat és a harcosságunkat akkor is, ha támadásban épp semmi sem sikerül. Jó úton haladunk efelé.”