Klujber remeklése kevés volt, a Metztől is kikapott az FTC

B. A.B. A.
2019.10.13. 12:50
Második mérkőzését is elveszítette az FTC-Rail Cargo Hungaria a női kézilabda Bajnokok Ligájában. A budapesti csapat az első fordulóban az előző idényben bronzérmes Vipers Kristiansandtól kilenc góllal kapott ki, ezúttal otthon a legutóbbi kiírásban negyedik helyen záró Metztől hattal. A magyar együttes a második félidőben hétgólos hátrányból mínusz kettőre még visszakapaszkodott, de a végére ismét megnőtt a különbség a felek között.
Háfra Noémire nagyon figyeltek a franciák (Fotó: Török Attila) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
A-CSOPORT

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–METZ HANDBALL (francia) 28–34 (16–20)
Érd, 2050 néző. V: Opava, Valek (csehek)
FTC: Bíró B . – LUKÁCS V. 4, KLUJBER 12 (5), Kovacsics 4, Snelder, Háfra N. 3, Schatzl Nadine. Csere: Szemerey (kapus), Csiszár-Szekeres, Pásztor N. 1, Christensen 1, Debreczeni-Klivinyi, Márton G. 1, Mészáros R., Tóth N. 2
Edző: Elek Gábor
METZ: KAPITANOVIC – Flippes 3, Burgaard 2, ZAADI 6, N'Gouan 2, Nocandy 1, Maubon 2. Csere: Glauser (kapus), PEREDERIJ 5, KANOR 4, Houette 2, Sajka 5 (2), Luciano 2
Edző: Emmanuel Mayonnade
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 9. p.: 4–3. 11. p.: 4–5. 16. p.: 9–6. 20. p.: 13–9. 22. p.: 13–11. 25. p.: 14–15. 34. p.: 18–21. 40. p.: 18–25. 46. p.: 22–26. 50. p.: 24–27. 54. p.: 28–30
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 2/2
Elek Gábor: –
Nagyon jó első húsz percet produkáltunk, ám sajnos ez a második meccsünk, amelyen ha meg kell bontanom a csapatot, akkor látványosan összeesik. A második sorunk nem volt egyenrangú a Metzével. Az első félidőben tizenhárom kilences vezetés után borzasztó percek következtek. Pozitív, hogy a második félidőben fel tudtunk zárkózni két gólra, de a végére elfogytunk. Borzasztó kimondani, ám jobb csapattól kaptunk ki.
Emmanuel Mayonnade: – Természetesen elégedett vagyok a győzelemmel, hiszen nehéz nyerni a Ferencváros otthonában, ráadásul az FTC az egyik kedvenc csapatom. Sajnálom a kapusunk sérülését, a napokban kiderül, mekkora a baj.

„Nagyon jó állapotban van a csapat, igaz, a Vipers elleni mérkőzés előtt is jól sikerült a felkészülés. Fontos lesz, hogy ezúttal is jól kezdjünk, akárcsak a norvégok ellen, ugyanakkor a folytatásban ne kövessünk el olyan sok hibát, mert azt megbüntetik” – vezette fel a Metz elleni összecsapást Szemerey Zsófi, az FTC-Rail Cargo Hungaria kapusa.

Nos, a magyar csapat ehhez képest könnyen odaajándékozott gólokkal kezdett az Érd Arénában, elöl viszont Klujber Katrin a hátára vette a csapatot, hol büntetőből, hol pedig remek egyéni villanások után volt eredményes.

Sokáig úgy tűnt, hogy a junior-világbajnok jobbátlövő gólerőssége (hét találattal zárta az első félidőt) elég lehet a védekezésben előforduló bizonytalanságok ellensúlyozására, ráadásul 5–6-nál egy ötös ferencvárosi góleső érkezett. Egy ideig sikerült is tartani a négygólos előnyt, a francia időkérés azonban felrázta a vendégeket.

Hiába szállt ki végleg a játékrész hajrájára háromszor is kiállított Astride N'Gouan, hiába sérült meg súlyosnak tűnően a kapuba visszaigyekvő Laura Glauser, a Metz kontráival nem tudott mit kezdeti Elek Gábor együttese, így az FTC soknak mondható 20 kapott góllal, négygólos hátrányban vonulhatott pihenőre (16–20).

A fordulás után már héttel is elhúzott a francia csapat, ekkor azonban feljavultak a zöld-fehérek: Bíró bemutatott néhány bravúrt, elöl pedig Klujber mellett az addig szürkén játszó Kovacsics Anikó is megvillant, így hat perccel a vége előtt már csak két gól volt a különbség!

Az előző BL-idény negyedik helyezettje ekkor tett rá még egy lapáttal, Deuna Zaadi a hajrában (is) tarthatatlannak bizonyult, s végül hatgólos különbséggel nyert az idényben továbbra is hibátlan Metz (28–34).

Az FTC jövő szombaton ismét itthon lép pályára, a horvát HC Podravka Vegeta ellen kötelező lesz a győzelem.

KÉSŐBB
18.00: Podravka Vegeta (horvát)–Kristiansand (norvég)

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Metz Handball (francia) 2 2 74–54 +20 4
2. Vipers Kristiansand (norvég) 1 1 31–22 +9 2
3. Podravka (horvát) 1 1 26–40 –14 0
4. FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 2 2 50–65 –15 0

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Kapitanovic véd, és bár kontrát fújnak az FTC-nek Kovacsics lövését is hárítja a horvát kapus. Ez a vége, hat góllal nyert a Metz!

59. perc: A látványosabb lövést még védte Bíró, az ismétlés utat talál a kapuba. 28–34

58. perc: Zaadit nem lehetett megállítani, öt gól a különbség, és Elek Gábor időt kér. 28–33

57. perc: Tóth ütemtelen próbálkozással próbálja meglepni a kapust, siker nélkül.

56. perc: Megint szélről a Metz, Flippes állítja vissza a négygólos különbséget. 28–32

55. perc: Zaadi csodálatos átemelésével nem tud mit kezdeni Bíró. 28–31

54. perc: Tóth remek lövésére Kovacsics kontráz rá! 28–30

53. perc: Szépen kijátszott emberelőny, Maubon a szélről eredményes. 26–30

52. perc: A túloldalt is hetes, Klujber nem tud hibázni. 26–29

51. perc: Ez is két perc, Mészáros húzta kicsit vissza a beállót. Perederij megint nagyon tisztán kapja a labdát, nincs nehéz dolga. 25–29

50. perc: Klivinyi harcolt ki hetest és kiállítást, Klujber belövi. 25–28

50. perc: Burgaard lövése bepattan Bíróról. 24–28

50. perc: Elcsípett labda és Kovacsics-ejtés, visszajön háromra az FTC! 24–27

49. perc: Bíró bravúrral védi a rafinált tekerés, a túloldalt kollégája is bemutat egy védést.

48. perc: Kovacsics lövését bravúrral hárítja a franciák kapusa, Lukácsét már nem tudja. 23–27

46. perc: Perederij kap remek bejátszást, Bíró nem tud hárítani. 22–27

Francia időkérés.

45. perc: Szép összezárás Burgaard előtt, majd Kovacsics lő takarásból nagy gólt. 22–26

44. perc: Tóth első gólja is megvan, szép csel után pattint a kapuba. 21–26

43. perc: Háfra hetest harcolt ki, Klujber értékesíti. 20–26

42. perc: Ezúttal a másik sarokba játszotta be Háfra, Márton viszont nem él a lehetőséggel. Kanor a túloldalt villan. 19–26

41. perc: Háfra szépen le a sarokba, Lukács ellövi Kapitanovic mellett a labdát. 19–25

40. perc: Háfra kezéből kicsúszik a labda, és a franciák nem hibáznak az üres kapunál... 18–25

39. perc: Christensen ráncigálta meg ellenfelét, két percet kap.

38. perc: Háfra átlövése nem a legjobb, nagyo figyelnek rá a franciák.

Elek Gábor időt kér.

37. perc: A hazai helyzet kimarad, Luciano viszont nem teszi meg ezt a szívességet. 18–24

36. perc: Houette lép ki egy remek indítással, nem is hibázik. 18–23

35. perc: Sajka ezúttal sem hibázik büntetőből. 18–22

34. perc: ... majd ismét Klujber! Rendkívül szemfülesen csapott le egy labdára, és kapuig gyalogolt vele. 18–21

33. perc: Klujber megszerzi a nyolcadik gólját. 17–21

32. perc: Háfra lövését védi Kapitanovic, Bíró Kanorét, de utóbbinál kibillentették a franciát, Sajka pedig belövi a hetest. 16–21

31. perc: Folytatódik a mérkőzés, a Ferencváros szinte rögtön eladja a labdát, Zaadinál viszont belemenést fújnak.

És ezzel véget ért az első félidő, hiába vezetett az FTC is néggyel, a Metz ugyanilyen különbséget harcolt ki a szünetre.

30. perc: Elképesztően peches gól, Szemerey estében behúzza a labdát.... 16–20

30. perc: Zaadi villan egyet, Háfra ütemtelen lövése viszont pontatlan. 16–19

29. perc: Ismét az ukrán pattint, erre már van válasz Márton révén. 16–18

28. perc: Perederij visszaállítja a kétgólos különbséget, az újabb hazai próbálkozás a félpályáról ezúttal nem jön be. 15–17

Könnyek között a francia kapus, akit hordágyon kell levinni...

27. perc: Sajka lövése beakad, Pásztor rögtön válaszol a félpályáról, Glauser nem ér vissza, ráadásul megsérül! 15–16

27. perc: Szemerey hiába mutatkozik be jó védéssel, Snelder lökött, ő is két percet kap.

26. perc: N'Gouannak ott a harmadik kiállítása! Két percig emberlőnyben a Fradi, ráadásul a 28 éves francia már nem jöhet vissza.

25. perc: Hiába a jó kijátszás a szélre, kimaradt a ferencvárosi ziccer, Luciano viszont nem teszi meg ezt a szívességet... 14–15

24. perc: N'Gouan elképesztően szedi le a passzt, és máris ott a labda a jobb felsőben. 14–14

23. perc: Háfra szerencsés góljára rögtön válaszol Houette. 14–13

22. perc: Christensen lövése elakadt, majd egy rossz váltás, és máris ott az újabb francia gól... 13–12

Elek Gábor is időt kér.

21. perc: Kanor lövését nem védhette Bíró, egy érdekes kontrafújás után N'Gouan is eredményes, már csak kettő közte. 13–11

20. perc: Az utolsó pillanatokban pattan be a labda a metzi kapuba, Christensen! 13–9

19. perc: Beindult a gólgyár, Háfra pontos lövése és Zaadi kísérlete is utat talál a kapuba. 12–9

18. perc: Óriási gól átlövésből, Sajka is megszerzi az első gólját. 11–8

18. perc: Okos bejátszás, mely utén Perederij a rövidbe bombáz, Klujber viszont továbbra is parádézik, és rögtön válaszol. 11–7

Jön is a francia időkérés...

17. perc: Most nagyon pontatlanok a franciák, újabb két rossz lövés, a Fradinál viszont Klujber és Lukács sem hibázik, így elhúz néggyel a magyar csapat! 10–6

14. perc: Pásztor birkózta le az ellenfelét egy kiállításért, a kapufa most kisegítette az FTC-t. Klujber lövésénél még nagyobb szerencse, a labda valahogy átcsorgott a gólvonalon. 8–6

13. perc: Újabb magyar emberelőny, hetesből Klujber nem hibázik. Érdemes megjegyezni, hogy N'Gouan már két hibánál jár. 7–6

13. perc: Háfra és Zaadi is megtalálja a rést, egy-egy gól mindkét oldalon. 6–6

12. perc: Klujber pazar testcsellel fordul be, majd gyönyörű gólt szerez, ráadásnak hátul Bíró óriásit véd! 5–5

11. perc: Jó indítás után Flippes eredményes, ismét a Metz előnyben. 4–5

10. perc: Burgaard szép mozdulattal tekert a bal alsóba, ráadásnak Snelder is kap két percet. 4–4

9. perc: A Metz csak a kapufát találja el emberhátrányban, a kiegészülő Fradiban Kovacsics okos lövéssel megszerzi a vezetést a zöld-fehéreknek! 4–3

8. perc: Kovacsicsot rántották le, Klujber ezúttak kihagyja a büntetőt, de a kipattanót a bal felsőbe bombázza. 3–3

7. perc: Csak szabálytalanul sikerült megakadályozni a bejátszást, Szekeres két percet kap, de elpasszolják magukat a vendégek.

6. perc: Az első ferencvárosi akciógól, szépen végigjátszott lerohanás végén Lukács élt a lehetőséggel. 2–3

6. perc: Kapus nélkül támadnak a franciák, de megvan Bíró első védése, leér a sarokra.

5. perc: Burgaard is betalált, Háfra viszont kiállítást harcolt ki, sajnos nem sikerült élni az első lehetőséggel, jól zártak össze Klujber előtt. 1–3

4. perc: Gyönyörű gól Zaaditól, Klujber büntetőből szépít. 1–2

3. perc: Magasban volt a játékvezetők keze, a kényerű magyar lövés nem okozott gondot.

2. perc: Flippes szerzi az első gólt, előnyben a Metz. 0–1

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Metz indította útjára a labdát! Zaadinál belemenést fújtak, a túloldalt Klujber rövid sarokra tartó lövését védte Kapitanovic.

ELSŐ FÉLIDŐ

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az FTC-Rail Cargo Hungaria–Metz HB mérkőzés a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójából. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A Bajnokok Ligája-bronzérmestől ki lehet kapni – de azért nem mindegy, hogyan. Múlt szombaton a norvég bajnok Vipers Kristiansand otthonában próbálta megszerezni a bravúrgyőzelmet a Ferencváros női kézilabdacsapata, ám kisebb fellángolásokat leszámítva már az első félidő végére eldőlt, az nem a meglepetések napja lesz.

„Sok olyan játékelemben hibáztunk, amelyet pedig megbeszéltünk, a végére ráadásul elfáradtunk – válaszolta Szemerey Zsófi, az FTC-Rail Cargo Hungaria kapusa arra a kérdésre, hogy mi zavarta legjobban a 31–22-es vereségben. – A meccs után sokat beszéltünk a történtekről, de aztán hétfőtől már csak a Metzcel foglalkoztunk. Még ha kicsit el is voltunk keseredve, amiért nem úgy sikerült az első mérkőzésünk, ahogyan szerettük volna, nem engedhettük meg magunknak a búslakodást.”

A cseh Baník Mosthoz látogató Győrrel ellentétben az FTC-nek zavartalanul telt a hete, nem kellett bajnokit játszania, így kizárólag a francia bajnok ellen készült. A Metznek ellenben meg kellett osztania a figyelmét, hiszen szerdán hazai pályán fogadta a Besancont, és győzte le 28–24-re.

„Sokkal jobb volt így, több idő jutott a felkészülésre – folytatta a 25 éves kapus. – Lehetséges, hogy valamelyest kedvez nekünk a Metz hétközi bajnokija és az, hogy ellenfelünknek utaznia kell, de majd meglátjuk a pályán. Nagyon jó állapotban van a csapat, igaz, a Vipers elleni mérkőzés előtt is jól sikerült a felkészülés. Fontos lesz, hogy ezúttal is jól kezdjünk, akárcsak a norvégok ellen, ugyanakkor a folytatásban ne kövessünk el olyan sok hibát, mert azt megbüntetik. Remek játékosok alkotják az ellenfelet, gyorsak, támadásban nagy lendülettel érkeznek a falra, együtt, csapatként azonban meg tudjuk állítani őket.”

A nyugodt heti munka és az első BL-meccs tapasztalatainak felhasználása mellett talán a fanatizmusáról messze földön ismert hazai közönség lehet a legnagyobb segítség az Érden rendezendő összecsapáson.

„Rengeteget jelentenek a szurkolók – mondta fellelkesült hangon Szemerey. – Nekem sokat számít a kapu mögötti tábor támogatása egy-egy kapott gól után, amikor gyorsan ki kell jönni a kisebb gödörből. Nem véletlenül mondják, a közönség plusz egy játékost jelent.”

Noha még messze van a csoportkör vége és korai lenne vészmadárkodni, azért sem a lelkeknek, sem a tabellára pillantó szemeknek nem tenne jót, ha az FTC két vereséggel kezdene.

„Tudtuk, hogy nagy feladatok várnak ránk, de én személy szerint ezeket a kihívásokat szeretem – válaszolt Szemerey. – Még mindig azt mondom, nyerhettünk volna Norvégiában, ráadásul ha itthon legyőzzük a Viperst, visszahozzuk az elveszített pontokat. A Metz ellen jó játékkal és a közönség támogatásával nyerni akarunk.”