A Fradi előtt a Baia Mare is fejet hajtott a női kézi BL-ben

2016.02.27. 14:25
Zácsik Szandra fontos gólokkal segítette a Ferencvárost (Fotó: Veres Viktor)
A Ferencváros a HCM Baia Mare ellen zárta középdöntős szereplését a női kézilabda Bajnokok Ligájában. A rendkívül motivált zöld-fehérek végig koncentrált játékkal három góllal megverték román ellenfelüket, ezzel eldőlt, hogy harmadiknál rosszabb helyen nem végezhetnek a csoportban.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 1. CSOPORT, 6. (UTOLSÓ) FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–HCM BAIA MARE (román) 21–18
(14–7)
Syma-csarnok, 3500
néző. V: K. Christiansen, Hesseldal Hansen (dánok)
FERENCVÁROS:
SZIKORA – Kovacsicz 1, PENA 7, SZUCSÁNSZKI 2, Szamoránsky P. 1, ZÁCSIK 5, Schatzl 1. Csere: Tomasevics (kapus), SZEKERES, MÉSZÁROS, Szekerczés 4 (4), Lukács V., Hornyák D. Edző: Elek Gábor
BAIA MARE:
Ungureanu – DO NASCIMENTO 9 (5), Vizitiu 1, PINEAU 4 (1), Jezic, Perianu 1, Ardean-Elisei 3. Csere: Munteanu (kapus), Abbingh, Szűcs G., Marin. Edző: Aurelian Rosca
Az eredmény alakulása. 5. perc:
4–1. 13. p.: 6–5. 16. p.: 9–5. 27. p.: 13–6. 40. p.: 15–10. 45. p.: 18–13. 51. p.: 20–15. 55. p.: 20–17
Hétméteresek:
4/4, ill. 6/6
Kiállítások:
12, ill. 6 perc
Elek Gábor:
– Az első félidőben a remek védekezés és kapusteljesítmény mellett a támadójátékunk is kiválóan működött. A másodikra elfogytak a lábak, de a szívünk, az akaratunk továbbra is vitt minket előre, így sikerült megtartanunk három gólt az előnyünkből. A végén ráadásul annyi kapufát lőttünk, hogy egy egész meccsre elég lett volna.
Aurelian Rosca:
– Elismerésem a Ferencvárosnak, nagyon jó mérkőzést vívtunk. Ez most egészen más jellegű találkozó volt, mint a romániai, amelyen nyolc góllal nyertünk. Sok helyzetet hagytunk ki, így nem győzhettünk.

VASÁRNAP
14.00: Thüringer HC (német)–Rosztov-Don (orosz)
15.15: Fleury Loiret (francia)–Larvik (norvég)

A Ferencváros azzal a tudattal fogadta a HCM Baia Marét a középdöntő utolsó fordulójában, hogy ha győz, harmadiknál rosszabb helyen nem végezhet a csoportban, és a Larvik vasárnapi meccsének függvényében még a második pozíció is elérhető számára.

A találkozó felvezetéseként élőben hangzott el az Ismerős arcok együttes Nélküled című száma, miközben a hazai szurkolók piros, fehér, zöld lufikból varázsoltak élőképet a kapu mögött.

A nagybányaiaktól hiányzott Melinda Geiger és Adriana Nechita, de így sem ígérkezett könnyű mérkőzésnek, miután idegenben nyolc góllal kapott ki az FTC. Megérte sokat gyakorolni a védekezést a hét közben, mert bár az első gólt a vendégek szerezték, utána Nerea Pena és Zácsik Szandra góljaival 4–1-re elhúzott az FTC, az 5. percben jött is a román időkérés. Különösen Zácsik vállalkozó kedve volt örömteli, negyed óra alatt már ötször talált be Paula Unguranunak, így nem csak az elmúlt találkozókon remeklő Penán múlt a Fradi eredményessége.

Közben hátul is megvolt a kellő koncentráltság, jöttek a megállító faultok, ezáltal Szikora Melindának is könnyebb dolga volt a kapuban. Az ellenfélnél Allison Pineau jelentette a legtöbb veszélyt, de ezúttal a francia irányítót is jobban meg tudták fogni Szekeresék. A játékrész második felében csak két gólra volt képes a Baia Mare, ezt kihasználva héttel meglépett Elek Gábor együttese, így biztos előnnyel vonulhatott szünetre (14–7).

Nem kezdte jól a második félidőt a Fradi, kilenc perc alatt csak egyszer tudott betalálni az Ungureanut váltó Ionica Munteanunak, Elek kénytelen volt időt kérni. Nascimento góljaival mínusz négyre jött fel a Baia Mare, a hazaiak még időben kapcsoltak, ezért közelebb nem tudott zárkózni az ellenfél.

Már nehezebben jöttek a gólok, minden találatért jobban meg kellett küzdeni, különösen a hajrához érve, amikor háromra olvadt a különbség. Szikora lélektanilag fontos pillanatokban védett, ezért hiába tett meg mindent az egyenlítésért a Baia Mare, a sorozatos ferencvárosi kapufák ellenére sem sikerült utolérnie az FTC-t. 21–18-as sikerével a Fradi pillanatnyilag feljött a második helyre, a végső helyezés és a negyeddöntős ellenfél a vasárnapi BL-találkozók után dől el.

„Szerencsétlenek voltunk a végjátékban a temérdek kapufával, egyértelműen elfáradtunk. Osztályon felüli volt, amit a védekezésben műveltünk Szikora Melindával. Bevált a jóslatom, hogy a mérkőzést a védekezések döntik el, amiben ma mi voltunk a jobbak. Azt kértem, hogy tudatosítsuk az ellenfélben, hogy itthon vagyunk, és azt a védekezést, amit Nagybányán mutattunk, még egyszer ne élvezhessék. Ez volt ma a győzelem kulcsa. Az első félidőben Zácsik Szandra lövőteljesítménye átlagon felüli volt, Szucsánszki átlövésgóljai hiányoztak, ő azonban vállsérüléssel küszködik. Örülök a hősies győzelemnek, én is ugyanúgy elfáradtam, mint a játékosaim, úgyhogy jól fog esni a szabad vasárnap" – mondta Elek Gábor, a Ferencváros női kézilabdacsapatának vezetőedzője a Sport Tv-nek.

A találkozót követően Elek Gábor mellett Szűcs Gabriella és Kovacsicz Mónika értékelt az NSO Tv-nek

60. perc: Vége a meccsnek, a Fradi megőrizte hazai veretlenségét, és végig vezetve nyert. 21–18
60. perc: Abbingh
lövését Szikora a kapufára lőtte, ezzel eldőlt!
60. perc: Kovacsicz
birkózta le ellenfelét, két percre ki is küldték.
59. perc: Zácsik
nagy helyzetben, kínaiból a kapufát találta el, de visszakerült a labda a Fradihoz, Pena pedig szinte szétforgácsolta a kapufát.
59. perc: Pena
lövése pattant ki a kapufáról, az ellentámadás közben Szűcs belemenése miatt elvették a labdát a Nagybányától.
58. perc: Zácsik
bizonytalankodott lövésben, az ellenakció végén pedig Nascimento belőtte. Igaz, hogy lent volt már a lába, de ezzel a bírók most nem törődtek. 21–18
58. perc: Hornyák
belemenése után Ardean Elisei mehetett ziccerben, de Szikora lábbal kivédte a lövést.
57. perc:
Gyorsan támadott a Nagybánya, Pineau gyorsan el is dobta, de a lécről fölfelé vágódott a labda.
56. perc: Hornyák
harcolt ki hetest, mert Pineau belül védekezett. A hetest Szekerczés a jobb fölsőbe lőtte. 21–17
56. perc: Időt kért a Fradi.
55. perc:
Kellene a gól, mert egyre közelebb kúszik a Nagybánya.
54. perc:
Heteshez jutott a Baia Mare belül védekezés miatt. A hetest megint Nascimento végezte el, és nagyon biztosan bedobta. 20–17
53. perc: Zácsik
nagy lövését védte Munteanu, a gyors akció végén Ardean Elisei volt eredményes. 20–16
53. perc: Pineau
távoli lövését paskolta ki Szikora.
52. perc: Pena
kezéből kicsúszott a labda, a rossz lövés után jöhetett a Baia Mare.
51. perc: Abbingh
kapufája után Zácsik kaparintotta meg a labdát.
50. perc: Pena
szenzációs lábmunkával verte meg a védőjét, majd betört, és szép gólt lőtt a kapu jobb oldalába. 20–15
50. perc: Vizitiu
harcolt ki hetest egy belemenésgyanús akció végén. Megint Nascimento állt a vonalra, és ezt is belőtte. 19–15
49. perc:
5-1-es védekezésre váltott a Baia Mare, és el is halászták a labdát.
48. perc:
Belemenés Szucsánszkinál, Nascimento viszont a kapufát találta el. Nem bántuk.
47. perc: Jezic
ezúttal is hetest harcolt ki, Nascimento végezte el, és hiába ért bele lábbal Tomasevics, a labda a hálóba került. 19–14
47. perc:
Szépen kijátszott támadás végén Schatzl maradt egyedül a bal szélen, felkanyarodott, és szépen pattintott a hálóba. 19–13
46. perc: Zácsik
labdát szerzett, de nem sietett a Fradi, inkább felállt fal ellen támadtak tovább.
45. perc: Szucsánszki
kapott szép labdát, szabálytalankodtak vele, hetes. Megint Szekerczés jött, és megint belőtte! 18–13
45. perc: Pineau
maradt egyedül egy pillanatra, neki pedig ennyi elég, hogy belője... 17–13
44. perc: Zácsik
harcolt ki hetest, amelyet Szekerczés a léc alá vágott. 17–12
43. perc: Szűcs Gabriella
mehetett két percre pihenni, emberelőnyben a Fradi.
43. perc:
Eladott labda után Nascimento száguldott végig a pályán, és be is lőtte. 16–12
42. perc: Jezic
révén hetest harcolt ki a Baia Mare, amelyet Nascimento megint a bal alsóba lőtt. 16–11
41. perc:
Belemenés Vizitiunál, Szucsánszki viszont betörésből Munteanut találta el.
40. perc:
Meg is volt a hatása a szavainak, mert Pena egy csel után nagyon belőtte a bal fölsőbe. 16–10
40. perc: Elek Gábor időt kért.
40. perc:
Pontatlan volt támadásban a Fradi, eladott labda után Ardean Elisei ejtett a hálóba. 15–10
39. perc:
Tanácstalannak látszott a Fradi támadásban, majd Szucsánszki lövését védte Munteanu.
38. perc:
A jobb szélre került le a labda a román támadás végén, Nascimento pedig belőtte. 15–9
38. perc: Hornyák
vállalta el kissé nehéz szögből, a labda pedig elpattogott a bal alsó mellett.
37. perc:
Hetest kapott a Baia Mare. Nascimento állt a vonalra, és biztosan lőtt a bal alsóba. 15–8
36. perc:
Labdát lopott Szekeres Abbingh elől, majd kiegészült a Fradi. Zácsik betört, de belemenéssel.
35. perc: Zácsik
lövése lejött a sáncról, majd passzív miatt Hornyák dobta ki a labdát a nézők közé.
34. perc: Perianu nem túl erős lövése csemege volt Szikorának.
34. perc: Szucsánszki
volt túlságosan is szigorú, meg is kapta a két percét.
33. perc: Hornyák
előnyben a lécet találta el. Talán nem kellett volna annyira sietni...
32. perc:
Kétperces kiállítást kapott Pineau, de a Fradi-helyzet kimaradt.
31. perc:
Újabb Fradi-gól! Szamoránsky fordult be, és szép gólt lőtt. 15–7
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

30. perc: Vége az első félidőnek, hét góllal vezet a Fradi. 14–7
30. perc:
Az utolsó lövés fölé szállt Pineau-tól.
30. perc:
Abban a pillanatban, ahogy kiegészültünk, Szucsánszki tört be, és szép gólt szerzett. 14–7
30. perc: Nascimento
kapta a labdát a szélen, és be is lőtte. 13–7
29. perc:
Passzív lett a játék, de legalább egy ember visszajöhetett a Fradiba.
29. perc: Elek Gábor időt kért.
28. perc: Kovacsicz
rántotta vissza Ardean Eliseit, ki is állították. Marin a kapufát találta el!
27. perc:
Megint Szucsánszki volt a főszereplő, ezúttal azért, mert két percre kiküldték. Jezic lövése azonban lejött a sáncról.
26. perc: Pena
lövése a blokkról ment mellé. A sarokdobás után Szucsánszki tört be, és kilőtte a bal alsót. 13–6
25. perc: Szikora
nagy védése után láb volt a Nagybányánál, jöhetett előre a Fradi.
25. perc: Időkérés a Baia Marénál.
25. perc:
Kimaradt Fradi-lehetőség után támadhatott a Nagybánya. Pineau-t Szekeres megállította.
22. perc:
Rontottak a románok, a Fradi viszont hetest harcolt ki. Szekerczés vállalkozott, labdája pedig a kapu bal fölső sarkába vágódott. 12–6
21. perc: Pena
lövését előbb védte Ungureanu, a kipattanó a Fradié lett, Pena pedig ezúttal belőtte. 11–6
21. perc:
Kiegészült a Baia Mare, Abbingh lövése viszont fölé szállt.
20. perc:
Hosszan támadott a Nagybánya, de eredménytelenül, a Fradi viszont a szélről volt eredményes Kovacsicz révén. 10–6
19. perc: Pena
eladta a labdát, ez a lehetőség elúszott.
18. perc:
Most a románok kerültek emberhátrányba, éppen Pineau-t küldték ki.
18. perc:
Kimaradt a Fradi-helyzet, majd Ardean Elisei szép ejtése hullott a magyar kapuba. 9–6
17. perc: Pineau-tól
lépéshiba miatt elvették, kiegészült a Fradi.
16. perc:
Belemenés Vizitiunál, a Fradi pedig egyáltalán nem siettette az akciót emberhátrányban. A türelem pedig meghozta az eredményét, mert Pena a bal szélről lőtt gólt. 9–5
15. perc: Szekeres
küldte látványosan a földre Nascimentót, mutatták is neki, hogy ez két perc.
15. perc:
Újra a háromgólos különbségért támadhatott a Fradi, Zácsik pedig az ötödik gólját lőtte! 8–5
14. perc: Vizitiu
az utóbbi időben többször is hibázott, szerencsére most is.
13. perc: Zácsik
kapta a labdát, felnézett, aztán kegyetlenül kilőtte a bal fölsőt. 7–5
13. perc: Perianuról
elfeledkezett a zöld-fehér védelem, ő pedig a hatosról belőtte. 6–5
13. perc: Pena
ha betör, megállítani nem lehet. Bent is a gól. 6–4
12. perc: Penánál
lépéshibát láttak, a gyors indítás viszont rossz volt, újra jöhetett a Fradi.
10. perc:
Már-már passzív volt a románoknál, Pineau lövése viszont csak betalált. 5–4
10. perc:
Kiegészült a Fradi, Szamoránsky viszont ellépte...
9. perc:
Heteshez jutott a Baia Mare, Pineau pedig kegyetlenül bevágta. 5–3
9. perc: Szucsánszki
szenzációs labdájával Schatzl került helyzetbe, de a kapufáról kiperdült a labda.
8. perc: Mészárost
kiküldték két percre, Ardean Elisei viszont az oldalhálóba lőtt.
7. perc: Jezic
került nagy helyzetbe, Szikora védett, majd Zácsik emelkedett fel a levegőbe, és szépen lőtt a jobb fölsőbe. 5–2
6. perc:
Meg is volt az eredménye, mert Pineau gyorsan betalált. 4–2
5. perc: Nagybányai időkérés.
5. perc:
Előkészítetlen, rossz lövésé a nagybányaiaktól, a gyors ellentámadásból pedig Zácsik lőtt a kapufa segítségével a hálóba. 4–1
4. perc:
Újabb elpuskázott román akció után Zácsik talált be! 3–1
4. perc: Vizitius
lövését Szikora védte, az ellentámadásból pedig Pena lőtt szép gólt. 2–1
3. perc: Pena
révén megvan az első Fradi-gól! 1–1
2. perc: Schatzl
éles szögből Ungureanut találta el, majd Nascimento lövését védte lábbal Szikora.
1. perc:
Nagybányai támadással indult a meccs, és mindjárt egy nagy góllal Vizitiu talált be átlövésből. 0–1
1. perc: Elkezdődött a találkozó.