Női kézi BL: a Rosztov újra nyert, a CSM-nek a 0–7-es széria is belefért

B. L.B. L.
2020.11.07. 19:42
A női kézilabda Bajnokok Ligája szombati játéknapján a Rosztov-Don a hétgólos Julija Manaharova vezérletével hazai pályán 28–24-re legyőzte az Esbjerget.

A kiegyenlített első félidő során jobbára a dán együttes vezetett, de a szünethez érkezve fordított a Rosztov, és 15–13-mal mehetett pihenni. A második játékrészben az Esbjerg 19–19-nél utolérte ellenfelét, ám egy háromgólos szériával ismét elléptek az oroszok, akik innentől kezdve már nem engedték ki a kezükből a sikert.

A csoport esti meccsén a CSM Bucuresti idegenben legyőzte a Krim Ljubljanát. A román csapat 5–1-es kezdése ellenére a játékrész közepére vissza tudtak kapaszkodni a szlovénok (7–7), és bár egy remek szériával elhúztak a vendégek (7–12), a szünet után fordítottak a hazaiak (14–12). Volt még fordulat a meccsben, a románok ismét elléptek öttel (17–22), innen pedig már csak kozmetikázni tudott a vendéglátó (23–25).