Női kézi-vb: Tunézia ráijesztett a németekre is

2013.12.12. 18:28
A Szerbiában zajló női kézilabda-világbajnokság csoportkörének negyedik fordulójában Tunézia ráijesztett Németországra is – a 2. fordulóban mi ugyancsak nehezen igazoltuk ellenük a papírformát, és nyertünk kettővel (26–24) –, de végül hat góllal a favorit győzött, és így megőrizte hibátlan mérlegét a magyaros, D-csoportban.

A németek ellen is bebizonyosodott, nem véletlen játszottunk szoros meccset Tunéziával korábban, az afrikaiak igencsak megnehezítették Steinbachék dolgát (az FTC átlövője a kispadról nézte végig a meccset). A Muna Sebbah és Marua Dauadi vezette tunéziaiak nemcsak, hogy végig ott voltak a németek nyakán, hanem többször vezetni is tudtak az első félidőben, amelyben a 38 százalékkal védő Esraf Abdallahnak is kulcsszerepe volt.

A második harminc perc 11–10-es tunéziai előnyről indult, de nem tartott sokáig az afrikaiak öröme, amikor már kilenc perce nem tudtak betalálni, De Moura Pereira kénytelen volt időt kérni (15–11). Előtte Anja Althaus hagyta el sírva a pályát, miután eltalálták az orrát, de később vissza tudott állni. Tunézia ellenben már nem jött vissza a meccsbe, a második félidőt 16–9-re vesztette el, a meccset pedig 26–20-ra. Az afrikaiak már biztosan nem juthatnak tovább, az Elnöki Kupában folytathatják.

A németek péntek 17 órától ellenünk zárják a csoportkört; Hajdu János megbízott szövetségi kapitány együttese ma 19.15 órától Románia ellen lép pályára, a találkozót a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!