Női kézi-vb: Dánia 4 pontot visz magával a középdöntőbe

2021.12.06. 22:03
A mérkőzés legjobbjának megválasztott Diane Yimga tizenegy gólig jutott (Fotó: IHF)
Kongó 33–24-re legyőzte Tunéziát a spanyolországi női kézilabda-világbajnokság harmadik fordulójában, így továbbjutott a középdöntőbe, amelyben a magyar válogatottal is megmérkőzik majd. Az F-csoportot a dél-koreaiakat 12 góllal felülmúló Dánia nyerte meg. A G jelű kvartettben a japánok meglepetésre legyőzték Horvátországot.

F-CSOPORT. A Kongói Köztársaság és Tunézia találkozójának az volt a tétje, hogy Dánia és Dél-Korea mögött melyik együttes végez a csoport harmadik helyén és jut tovább a középdöntőbe, amelyben a német, a magyar és a cseh válogatottal mérkőzhet meg. A két csapat az idei Afrika-kupa bronzmeccsén is összecsapott egymással, akkor a tunéziaiak nyertek 22–17-re.

A kongói hölgyek Granollersben úgy vágtak vissza a júniusi vereségért, hogy már az első félidőben több gólt dobtak, mint a kontinensbajnoki találkozón összesen: a dél-koreaiaktól 14, a dánoktól 15 gólos vereséget szenvedő együttes az első félidő utolsó kilenc percében futott 6–0-s szériájának is köszönhetően a szünetben már 18–9-re vezetett Tunézia ellen, s magabiztos előnyét a fordulás után is megőrizte (33–24); a mezőny legeredményesebb játékosa, a 14 lövésből 11 gólt szerző Diane Yimga zokogva rogyott a földre, amikor megtudta, hogy megválasztották a mérkőzés legjobbjának.

Az esti csoportdöntőben Dánia 35–23-ra nyert Dél-Korea ellen. A skandináv együttes támadójátéka nagyszerűen működött az első félidőben, Rikke Iversenék több gólt dobtak az első harminc percben (19), mint Kongó (16) és Tunézia ellen (18). A második játékrészben sem csökkent a különbség a felek között, sőt a dánok a 48. percben már tízzel vezettek (28–18), végül egy 4–1-es futással tizenkét gólos győzelmet arattak (35–23). Rju Un Hi kilenc, Anne Mette Hansen három gólig jutott a győri légiósok közül.

Dánia tehát négy, Dél-Korea kettő, míg az Afrika-bajnokságon negyedik helyezett Kongó nulla pontot visz magával a középdöntőbe, amelyben ehhez a hármashoz a német, a magyar és a cseh csapat csatlakozik.

6. Kongói Köztársaság 2 2 41–70 –29 0
Kathrine Heindahl négy gólt dobott Dél-Koreának (Fotó: IHF)

G-CSOPORT. Brazília a papírformának megfelelően simán verte kontinentális riválisát, Paraguayt (33–19), így hibátlanul zárta az első csoportkört. Ennél érdekesebb, hogy Japán a remekül sikerült utolsó negyedórájának köszönhetően legyőzte az Európa-bajnoki bronzérmes Horvátországot (28–26), amely így pont nélkül folytatja a második csoportkörben. A végig kiegyenlített meccs a 41. percben még 19–19-es döntetlenre állt, utána a horvátok megléptek három találattal (23–20), ám az utolsó 13 percet Nakajama Kaho vezérletével 8–3-ra a japánok nyerték meg, így a végső dudaszó után ők ünnepelhettek. Az ázsiai válogatott nem először lepett meg európai csapatot világbajnokságon, elég csak a románok ellen elért 37–20-as sikerre gondolni két évvel ezelőttről.

H-CSOPORT. A házigazda spanyolok a hibátlanul lövő Carmen Martín góljaira alapozva (9/9) simán legyőzték a koronavírus-fertőzésektől sújtott osztrák csapatot (31–19), míg Argentína fölényes győzelmet aratott Kína felett (36–24).