Női kézi-vb: „Ki hitte volna?” – a románok is nehezen térnek magukhoz

NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT (Kumamoto), B. M.NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT (Kumamoto), B. M.
2019.12.06. 17:51
Cristina Neagu és csapattársai öröme a pénteki meccs után (Fotó: Kovács Anikó)
Félidőben még újabb szégyenteljes teljesítményről, a mérkőzés után viszont fenomenális, fantasztikus győzelemről számoltak be a román sportportálok a női kézilabda-válogatott Magyarország elleni, utolsó másodpercekben megnyert világbajnoki mérkőzése kapcsán.

A legtöbb dicséretet a tíz gólig jutó, mind a kilenc hétméteresét értékesítő Cristina Neagu kapta a középdöntőbe jutást hétgólos hátrányból kiharcoló csapatból. „Ki hitte volna?”– fogalmazta meg tudósítása címében a Prosport portál, a román együttes eddigi játéka alapján váratlan második félidő kapcsán.

A Gazeta Sporturilor napilap és a Digisport televízió honlapja is külön cikket szentelt a magyar szurkolóknak, akik szerintük egy „Mindent vissza” felirattal hergelték a románokat, és amelyet a japán szervezők is csak nehezen tudtak eltávolíttatni.

Tomas Ryde, Románia szövetségi kapitánya szerint a hétemberes támadójáték és a szélsők remeklése volt a fordítás kulcsa. A svéd szakember különösen Sonia Seraficeanut dicsérte, akinek beválogatásáért talán a legtöbb kritikát kapta a román edzőktől, ám a nagybányai játékos öt góllal igazolta edzője bizalmát.

Pont ezt vártam tőle. Kiválóan dob és az országban nincs nála jobban ugró játékos. Remekül játszott, de a másik oldalon Ana Maria Iuganu is nagyon pontos volt” – értékelt Ryde, aki vissza akarja nézni az utolsó percben csapata javára befújt hetest, mert fogalma sincs, hogyan ítélték meg a német játékvezetők.

Seraficeanu is úgy nyilatkozott, hogy élete meccsét játszotta Kumamotóban. „Örülök, hogy hozzájárulhattam a győzelemhez. Volt vagy két kihagyott helyzetem, de a társaim és edzőim is biztattak, hogy túl tudom tenni magam rajtuk. Ez egy szívvel megnyert meccs volt” – nyilatkozta Seraficeanu.

NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG,JAPÁN
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ

C-CSOPORT
ROMÁNIA–MAGYARORSZÁG 28–27
(10–16)
Jacusíro, 2400 néző. Vezette: Kutler, Merz (németek)
ROMÁNIA: Dedu – Udristioiu, Polocoser, Perianu 2, Pintea 2, Neagu 10 (9), IUGANU 6. Csere: Dumanska (kapus), Zamfirescu, Vizitiu, Ostase 2, SERAFICEANU 5, Dache, Bacaoanu, Pristavita 1, Florica. Szövetségi kapitány: Tomas Ryde
MAGYARORSZÁG: Bíró B. – Lukács V. 2, KOVACSICS 6, Tomori 3, Tóvízi 1, Háfra N. 4, Schatzl Nadine 2. Csere: Kiss É., (kapus), Klujber 1 (1), Vámos P. 1, Kovács A. 1, SZABÓ L. 6 (3), Tóth G., Faluvégi D. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
Az eredmény alakulása. 7. p.: 0–5. 11. p.: 1–7. 19. p.: 6–9. 22. p.: 6–12. 28. p.: 8–13. 34. p.: 12–18. 41. p.: 16–18. 48. p.: 19–20. 52. p.: 21–24. 55. p.: 23–26. 58. p.: 25–27.
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 9/9, ill. 6/4