Kari Brattset és a norvég válogatott örülhetett, három góllal legyőzték Hollandiát, ezzel búcsúztatták a címvédőt (Fotó: AFP, archív)

Mindkét csapat annak tudatában lépett pályára, hogy győzelemmel továbbjut, és ellenfele kiesik, döntetlen esetén pedig hármas pontegyenlőség alakul ki a svédekkel. A 32–32-es vagy annál nagyobb gólszámú döntetlen a norvégoknak és a hollandoknak kedvezett volna, vagyis így kiejthették volna a svédeket – tudósított az MTI.

Gyors és pontos játékkal elsöprő kezdést produkált a címvédő, amely a 14. percben nagy meglepetésre már 11–5-re vezetett. A norvégok időkérésük után fokozatosan csökkentették hátrányukat, és másfél perccel az első félidő vége előtt egyenlítettek (17–17). Az Európa-bajnok a 35. percben vezetett először, és amikor már három találat volt az előnye, a hollandok létszámfölényes támadójátékra álltak át, ám csakhamar letettek erről, mert nem voltak hatékonyak hét a hat ellen.

A címvédő mínusz négyről felzárkózott egy gólra (26–27), majd a 45. perctől szinte a legvégéig felváltva estek a gólok. Az utolsó három percben a hollandok több nagy helyzetet is kihagytak, így nem sikerült egyenlíteniük, vereségükkel pedig kiestek, és a kilencedik helyen végeztek. 37–34

A Győr norvég játékosai közül Stine Oftedal és Silje Solberg kapus egy-egy, Kari Brattset kettő, a Ferencváros holland jobbszélsője, Angela Malestein négy gólt lőtt. A mérkőzés legeredményesebb játékosa az egyaránt kilencgólos holland Dione Housheer és norvég Henny Reistad lett.

Az I. csoportban az olimpiai címvédő Franciaország az Orosz csapat 33–28-as legyőzésével megőrizte százszázalékos mérlegét és csoportelsőként jutott a nyolc közé. Az oroszok a csoport második helyén léptek tovább. A Győr francia balátlövője, Estelle Nze Minko egyszer talált be. A találkozót egyébként az orosz csapat kezdte jobban, a franciák 6–6-nál azonban egyenlítettek, majd a szünetig ötgólos előnyt építettek ki. A második félidőnek akadt olyan periódusa, amikor kilenc góllal is mentek Nze Minkóék, a hajrára az is belefért, hogy kicsit kiengedjenek.

A negyeddöntőben a norvégok az oroszokkal, a franciák a svédekkel találkoznak. A mérkőzéseket szerdán rendezik.

A hétfői eredményekkel eldőlt, a magyar válogatott a 10. helyen zárja a vb-t.

25. NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (SPANYOLORSZÁG, DECEMBER 1–19.)