Zárásként az orosz csapat hattal nyert a magyar válogatott ellen

BOBORY BALÁZS (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)BOBORY BALÁZS (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)
2021.03.21. 20:10
A magyar női kézilabda-válogatott utolsó olimpiai selejtezőmérkőzését a mieinkhez hasonlóan már tokiói résztvevő orosz csapat ellen játszotta, és hat góllal, 29–23-ra kikapott, amivel a csoport második helyén zárt.
Szöllősi-Zácsik Szandra (2) öt gólig jutott (Fotó: Török Attila)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Szöllősi-Zácsik Szandra (2) öt gólig jutott (Fotó: Török Attila) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

NŐI KÉZILABDA OLIMPIAI SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ
2. CSOPORT (GYŐR)

OROSZ CSAPAT–MAGYARORSZÁG 29–23 (14–12)
Győr, Audi Aréna, zárt kapuk mögött. V:
M. García, Paolantoni (argentinok)
OROSZ CSAPAT:
Szedojkina – MANAGAROVA 4, A. VJAHIREVA 7 (3), DMITRIJEVA 3 (1), Szeny 2, Bobrovnyikova 1, Kuznyecova. Csere: Kalinyina (kapus), Iljina 3 (1), Gorskova 4, Makejeva 1, Fomina 2, Szkorobogatcsenko 2, V. Nyikityina. Szövetségi kapitány: Alekszej Alekszejev
MAGYARORSZÁG: Janurik – Kovács Anett 2, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 5, Tomori, Tóvizi, KOVACSICS 5, Schatzl Nadine 1. Csere: SZIKORA (kapus), Klujber 5 (2), Helembai F. 1, Szucsánszki 1, Kiss N., Háfra N. 2, Vámos P. 1, Csiszár-Szekeres. Szövetségi kapitány: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6 perc: 3–3. 11. p.: 4–6. 14. p.: 8–6. 25. p.: 13–9. 35. p.: 14–15. 45. p.: 20–16. 53. p.: 23–21. 56. p.: 25–23

29/55 (83%)Gól/támadás23/55 (42%)

A győri olimpiai selejtezőtornán szerencsére megvalósult az a forgatókönyv, amelyet előzetesen szerettünk volna: a záró napon a magyar és az orosz csapat olimpiai kvótával a zsebben léphetett pályára egymás ellen. Bár nem hisszük, hogy bármelyik fél matekozott volna a kezdés előtt, azt tudni lehetett, hogy a győztest a második, a vesztest a harmadik kalapból sorsolják majd ki a tokiói viadal valamelyik hatos csoportjába, utóbbi pedig biztosan elkerüli a friss Európa-bajnok Norvégiát.

Az oroszoknak szombaton Kazahsztán ellen nem kellett megszakadniuk, több kulcsjátékosuk is pihent, míg a mieink parádés játékkal verték meg Szerbiát, Elek Gábor pedig úgy döntött, hármat is cserél a tizenhatos keretben: Bíró Blanka, Márton Gréta és Kisfaludy Anett helyett a friss Szikora Melinda, Vámos Petra és Tóvizi Petra kapott lehetőséget.

És az első tíz perc azt mutatta, hogy lendületben maradtak a mieink, főleg a szombaton is remeklő Szöllősi-Zácsik Szandra és Kovacsics Anikó, kettejük diktálták a tempót, és szebbnél szebb gólokat lőttek, míg a másik oldalon a világ egyik, ha nem a legjobb jobbátlövője, Anna Vjahireva parádézott, aki az orosz csapat első négy találatát szerezte.

Sajnos a 6–4-es magyar vezetés után megállt a verkli, az addig ötletes és fegyelmezett támadójátékba egyre több hiba csúszott, az oroszok pedig a kemény védekezésüknek és labdaszerzéseiknek köszönhetően többször is indulni tudtak, de felállt fal ellen is nagyon dinamikus figurákat mutattak be. Kilenc percig nem szereztek gólt a mieink, cserébe négyet kaptak sorozatban, fordított a rivális (6–8). Aztán már öt góllal is elhúzott (9–14), még szerencse, hogy az első játékrész hajrájára összekapták magukat Kovács Anették, és olyan pozícióba navigálták magukat, amely után még bőven lehetett bízni a fordításban is(12–14).

6. kalap: Angola, Brazília

A magyar csapat mindent meg is tett ezért, nem adta olcsón a gólokat az oroszoknak, s bár minden apró gólért megszenvedett, hatékonyan tapadt az amúgy kőkeményen játszó, egy pillanatig sem lazító riválisra. Kár, hogy azokban a pillanatokban, amikor tényleg nyomást lehetett volna helyezni az orosz együttesre, mindig jött egy rossz lövés, eladott labda vagy éppen kiállítás.

Így aztán nem sikerült utolérni az ellenfelet, de ezt a vereséget egyáltalán nem kell szégyellnie a magyar válogatottnak, amely egy pillanatig sem adta fel a harcot, megmutatta küzdő karakterét, a szakmai stáb pedig minden bizonnyal mindig ilyen mentalitást szeretne látni a játékosoktól.

Az olimpiai selejtezőn a legerősebb riválist nem sikerült legyűrni, de a legfontosabb célt elérték Elek Gábor kiválasztottjai, kijutottak a játékokra, és olyan teljesítményt nyújtottak Győrben, amelyre lehet alapozni, és kell is Tokió előtt.23–29

A mieink veresége azt jelenti, hogy a tokiói olimpia csoportkörében biztosan nem találkozunk az Európa-bajnok norvégokkal. A sorsolási kalapokat keretes írásunkban láthatják.

Köszönjük a figyelmet!

60. perc: Vége a mérkőzésnek, az oroszok nyerték a csoportot.

60. perc: Az utolsó percben az oroszok még kettőt bevágnak, ezzel 29–23-ra nyernek.

59. perc: Orosz időkérés.

59. perc: Szkorobogatcsenko is feliratkozott a gólszerzők közé egy szép átlövéssel... 23–27.

58. perc: Helembai próbálkozott ejtéssel, kapufa...

57. perc: Gorskova a szélről Szikora feje fölé, 23–26.

56. perc: Háfra talpról a kilencesről lő óriási gólt, 23–25.

55. perc: Klujber gólja után Szikora véd egyet, de Klujber után ront, 22–25.

54. perc:„...nem tudunk védekezésben ellenállást kifejteni, mert bambulunk...” – vonta le védekezésünk legfőbb tanulságát Elek Gábor.

53. perc: Megint négy... Háfra hibája után Fomina szerez labdát és ziccerig robog, aztán nem hibáz. 21–25.

52. perc: Kiegészültek az orosz, majd rögtön hetest is harcoltak ki, amit Dmitrijeva vágott be, 21–24.

51. perc: Gorskova góljára Kovacsics válaszolt – megint a balszélről 21–23.

51. perc: Iljinával szemben harcolt ki Kovács hetest, amit Klujber be is vágott, 20–22.

50. perc: Szeny ütött oda Szucsánszkinak, a két perc mellé rövid tanakodás után a piros lapot is megkapja.

50. perc: Klubjer nagyszerű lövése után 19–21. Szeny válaszolt villágyorsan.19–22.

49. perc: Makejeva gyorsan visszaállítja a különbséget. 18–21.

48. perc: Iljinca bemutatja a passzt, aztán kapufát dob, a magyar figura Kovacsicsra jön ki, aki a bal szélről robban a kapu elé, gól, 18–20!

47. perc: Klujber lövése fölé szállt, jöhetnek az oroszok...

46. perc: Vámos lövése után a kipattanó megvan, s végül Szucsánszki is feliratkozik a gólszerzők közé, 17–20. Aztán Szucsánszkin Vjahireva harcol ki hetest, amit Szikora kivéd! Iljina lőtte.

45. perc: Manaharova meglövi ötödik gólját, 16–20, ráadásul Csiszár Szekeres kap egy kétpercest is.

44. perc: Dmitrijeva tört be balról, Szikorának nem volt esélye... 16–19. Kovács kapufája a jobbszélről, a kipattanó nincs meg.

43. perc: Vjahirevánál fújtak belemenést, Szöllősi-Zácsik viszont gyorsan fölé vágja a támadásunknál a labdát.

42. perc: Szucsánszki harcolt ki két percet Szenynek, meg egy hetest. Klujber belőtte! 16–18!

41. perc: Schatzl Nadine ziccerét védi Kalinyina. Szikora védi Gorskova lövését.

40. perc: Passzív az oroszoknál is, még négy passz náluk. Dmitrijeva bevágja, 15–18.

39. perc: Szucsánszki labdaszerzése után nem jut igazi ziccerig, mert Bobrovnyikova végig csimpaszkodott rá, lövését Kalinyina védi. A reklamáló Elek Gábor kap sárgát a kispadon

38. perc: Letelt a kiállítás, Vámos harcolt ki szabaddobást. PAsszív, két passz, nincs lövés... Szöllősi-Zácsik elcsípte az indítást, aztán a kilencesről felugorva nagy gólt vágott a jobb alsóba, 15–17!

37. perc: Újabb orosz kapufa után most az övék a kipattanó, amit Manaharova rövid szlalomozás után be is dob, megint három... 14–17.

36. perc: Vjahreva hetedik góljával marad a kettő közte, 14–16.

35. perc: Tóvizi remek labdája után Szöllősi-Zácsik pattintott lövése bent van, 14–15. Aztán Koavcsics kap egy két percet...

34. perc: Belemenés Kovacsicsnél, az oroszoknál a kapufán az ejtés, a kipattanóü pedig Schatzlé!

33. perc: Schatzl lövését Kalinyina védi – az áthúzódó kiállítás már rég letelt közben. Vjahireva gurít (!), Szikora felszedi.

32. perc: Koavacsics javít, aztán Szikora is véd egyet, 13–15.

31. perc: Kovacsics védett lövése után Manaharova szerzi az első gólt a második félidőben, 12–15.

30. perc: Talán végigtámadhatjuk a fél percet... Igen, csak éppen Vámos csúnyán fölé bombáz. A félidei eredmény: 12–14.

29. perc: Tomori kapott kétpercet... Az oroszoknál meg előnyben is jön egy belemenés.

29. perc: Van helyette szépen felépített akció végén Vámostól egy remek átlövés, 12–14!

28. perc: Szabálytalan elzárás az oroszoktól, de nincs gyors magyar támadás.

28. perc: Kovács jobbról jól húz be a szélről, és meglövi második gólját, 11–14!

27. perc: Tomori blokkjáról Janurikhoz csorog Iljina lövése.

26. perc: Gorskova a balszélről eredményes, Kovácsa jobbszélről válaszol, 10–14!

26. perc: Szucsánszki majdnem labdát szerzett... Orosz időkérés.

25. perc: Vámos labdavesztése után Bobrovnyika növeli az orosz előnyt, Schatzl a szélről visszaállítja a négyes különbséget, 9–13.

24. perc: Háfra adja el, de Janurik kivédi Fomina ziccerét!

23. perc: Háfra kapott egy nagyot, a bírókat nem hatja meg, Iljina belövi a ziccerét, 8–12.

23. perc: Helembai is feliratkozik a gólszerzők közé, 8–11!

22. perc: Manaharova gólja után Gorskova is betalál – közte Kiss lövését védte Szedojkina. 7–11.

21. perc: Tomorival szemben harcolnak ki hetest, Vjahireva nem hibáz, 7–9.

20. perc: Háfra töri meg a 9 perce tartó magyar gólcsendet. 7–8!

19. perc: Háfránál is belemenést fújnak, aztán Janurik véd egy jobbról érkező lövést.

18. perc: Vjahira ront, támadhatunk. Háfra lövését védi az orosz kapus, a túloldalon meg Gorskova lő fölé.

17. perc: A kiállítás letelt, Schatzl próbált a balszélről betalálni, Szedojkina védett.

16. perc: Dmitrijevánál fújtak belemenést a bírók.

16. perc: Kovacsicstól egy védő segítségével Szöllősi-Zácsik elé kerül, de az ejtése csemege a kapusnak.

15. perc: Kiss Nikoletta a pályán, rögtön kap is egy sárga lapot. Szucsánszki meg egy kétpercet, földre vitte Vjahirevát. Gorskova meg kapufát dob.

14. perc: Kovács Anett a jobbszélről, kapufa...

14. perc: „…játsszál türelmesen!…” – érkezik a kérés a szakmai stábtól.

14. perc: Manaharova sem kegyelmez, 6–8. Zsinórban négyet kapunk, jön is az időkérés.

13. perc: Kiegészült a magyar válogatott, de Klujber lövését védi Szedojkina, aztán Szeny szerez vezetést az oroszoknak, 6–7.

12. perc: Vjahireva akcióból is betalál, 6–6.

11. perc.: Klujber passza után Szöllősi-Zácsik szerez újabb gólt, kettő közte, 6–4! Helembainak kell kimenni kétpercre, újabb hetes, ezúttal Iljina lövi, Szikora nem tudja védeni, 6–5.

10. perc: Orosz belemenés, Kuznyecova volt az... a magyar támadást Bobrovnyikova akasztja meg sárgát érően.

9. perc: Magyar viszont van, Kovacsics jó betörése után 5–4!

8. perc: Nagy rohanás, aminek Manaharova kapufája vet véget. Nincs orosz vezetést.

7. perc: Jó hír! Megvan Kovacsics Anikó első gólja is. Rossz: Vjahireva negyedik találata is megszületett. 4–4.

6. perc: Újabb orosz hetes, ezt is Vjahireva vágja be, 3–3. Szöllősi-Zácsik lövését védi Szedojkina, aztán az MTK átlövője visszaszerzi a labdát.

5. perc: Vjahireva belövi, ahogy Szöllősi-Zácsik sem ront, 3–2

4. perc: Schatzl lövése nem jó, utána pedig hetest kapnak az oroszok.

3. perc: Vjahireva egyenlít, de Szöllősi-Zácsik lövése is bent van 2–1.

2. perc: Kovacsics kezéből kiperdül a labda az első támadásunknál, aztán egy orosz belemenés. Klujber szeri a meccs első gólját – a kilencesről, némi szerencsével. 1–0!

1. perc: Az oroszok kezdték a mérkőzést. Nálunk Janurik véd. Szó szerint,Dmitrijeva lövését, lábbal!

A magyar válogatott egy döntetlennel is megőrzi helyét a csoport élén.

Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK, ÉRDEKESSÉGEK

Három cserelehetőségét is kihasználta a magyar válogatott az Orosz csapat elleni, vasárnapi utolsó olimpiai selejtező mérkőzésre. Bíró Blanka, Kisfaludy Anett és Márton Gréta helyett Szikora Melinda, Tóvizi Petra és Vámos Petra kap lehetőséget.

A magyar válogatott a selejtezőtorna első meccsén legyőzte Kazahsztánt, majd a másodikon Szerbiát is, és miután az oroszok a szerbek pénteki legyűrése után szombaton legyőzték Kazahsztánt, eldőlt, hogy ez a két válogatott kijutott a tokiói olimpiára.

A kvóta már zsebben, a vasárnapi záró napon az oroszok ellen már csak a csoportelsőség lesz a tét, s ezzel együtt az olimpiai torna csoportjainak kisorsolásakor a jobb kalapbeosztás elérése a cél.