Női kézi NB I: Tomori visszatért, az ETO lelépte az Érdet

2016.12.30. 19:43
Tomori Zsuzsanna (labdával) újra tétmérkőzésen lépett pályára (Fotó: Koncz György)
A Győri ETO a sérüléséből visszatérő Tomori Zsuzsannával a soraiban 35–20-ra nyert az Érd ellen a K&H női kézilabdaliga idei utolsó fordulójában. A Ferencváros is győzelemmel búcsúztatta az évet, 32–25-re verte meg a Kisvárdát.

A Győr–Érd mérkőzés a 23. percben 11–11-re állt, a vendégek azonban a következő góljukat csak a 38. percben lőtték. Az ETO ezalatt egy 11–0-s sorozatot produkált, amivel eldöntötte a meccset. A győri szurkolók a 35–20-as győzelem mellett – és a korábbi rossz hírek után – Tomori Zsuzsanna visszatérésének, és a Siófokból igazolt Aszma el-Gaui bemutatkozásának is örülhettek, az érdiek pedig legalább annak, hogy az Eb-n megsérülő Janurik Kinga pályára léphetett.

Kovacsics Anikó és Szucsánszki Zita nem szerepelhetett a kontinenstornán, de ma már bevethetők voltak. A Ferencváros a vezérletükkel múlta felül a Kisvárdát 32–25-re.

Hogy a Siófoknak nem lesz egyszerű pótolnia el-Gauit, az már most látszott, hiszen 26–23-ra kikapott az MTK vendégeként, pedig az Eb-ről sérülten hazatérő Triscsuk Krisztina vállalni tudta a játékot a Balaton-partiaknál.

A magát reaktiváló Bulath Anita három góllal járult hozzá a Dunaújváros Kispest elleni kiütéses sikeréhez. A dunaújvárosiak mestere, Zdravko Zovko családi gyász (elhunyt az édesanyja) miatt nem tudott jelen lenni a találkozón.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
9. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–ÉRD 35–20 (16–11)
Győr, 5000
néző. V: Bonifert, Oláh
GYŐR: GRIMSBÖ 1 – Bódi 1, Nora Mörk 5 (1), GROOT 5, Broch 4, E. AMORIM 5, Hársfalvi 2. Csere: Kiss Éva (kapus), GÖRBICZ 7 (1), al-Gaui 2, Knedlíková, Orbán Adrienn 1, Tomori, Pál 1 (1), Varga E., Moharos 1. Edző: Ambros Martín
ÉRD: Janurik – Krpezs 2, M. González 4, A. Bulatovics 1, Kisfaludy, Klivinyi 2, Araujo 3. Csere: Gridnyeva (kapus), Signaté 5, Szabó L. 2 (1), Barján, Gulyás, Fekete B. 1, Habronyina, Vajda. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–1. 12. p.: 5–2. 18. p.: 10–5. 23. p.: 11–11. 27. p.: 14–11. 37. p.: 22–11. 42. p.: 26–13. 47. p.: 30–14. 54. p.: 31–18
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/1
Ambros Martín:
– Nagyon jó befejezése volt az évnek a mérkőzés. Az első félidő hibáira magyarázat, hogy már régen láttuk egymást, csupán négy edzést tudtunk teljes csapattal tartani. Viszont a szünet utáni első tíz perc ragyogóan sikerült, és összességében az egész második harminc perc felülmúlta a várakozásunkat. Mindez azért biztató, mert fontos feladatok várnak ránk az új évben.
Szabó Edina: – Nem úgy sikerült ez a játék, mint ahogy szerettük volna, pedig az első félidő alapján meg is volt a lehetőség a szoros eredményre. De az első játékrész végén és a második elején elkövetett hibáinkat, a tizenegy perces gólcsendet a Győr keményen megbüntette, és onnan már nem volt esélyünk a felzárkózáshoz. Boldog új évet minden kézilabdásnak!

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–KISVÁRDA-MASTER GOOD 32–25 (15–11)
Elek Gyula aréna, 800
néző. V: Altmár, Horváth M.
FTC: Szikora – Lukács 2, PENA 5 (2), MÉSZÁROS R. 3, SZUCSÁNSZKI 7, Hornyák D. 3, Schatzl 2. Csere: Bíró (kapus), Szekeres, Faluvégi, Jovanovics 4, KOVACSICS 5, Nagy L., Szarka 1, Monori, Márton. Edző: Elek Gábor
KISVÁRDA: Dzsukeva – Mihovics 2, Dmitrovics 5, SZABÓ V. 3, Gedroit 3 (2), ROCHA 7, Kucserova 2. Csere: Puscas (kapus), Smid, TARJÁNYI 3, Duday, Bízik, Vukojevics. Edző: Dévényi János
Az eredmény alakulása. 12. perc: 7–5. 21. p.: 11–7. 25. p.: 14–9. 34. p.: 15–14. 45. p.: 24–17. 53. p.: 29–21
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Elek Gábor:
– Öt hét után négy-öt edzéssel készültünk a mérkőzésre, és ez meglátszott. Helyenként szép dolgokat bemutatva, helyenként elképesztő hibákat produkálva hoztuk a kötelezőt.
Dévényi János: – Tisztességesen helyt álltunk, a minimális célt sikerült teljesíteni. A negyvenötödik percig nagy erőfeszítésre késztettük ellenfelünket. Utána bizonytalanná váltunk, és ez jelentős különbséget eredményezett. Jó felkészülés volt a Debrecen elleni keleti rangadóra.

IPRESS CENTER-VÁC–DVSC-TVP 28–28 (16–18)
Vác, 600
néző. V: Dobrovits, Tájok
VÁC: Arenhart 1 – NASCIMENTO 9 (3), Hámori 1, Helembai 1, Basic 3, Temes 2 (1), RADOSZAVLJEVICS 6. Csere: Sz. Vukcsevics, SOÓS 5, Farkas V., Kácsor, Takács Bianka. Edző: Szilágyi Zoltán
DEBRECEN: HORVÁTH-PÁSZTOR. – Varsányi 1, PUNYKO 9, JEZSIKAVA 8 (2), Sirián 1, Deszpotovics, Kelemen 2. Csere: GARBUZ 5, Tóvizi, Csáki, Siska 1, Pénzes 1 (1). Edző: Tone Tiselj
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–5. 14. p.: 8–8. 16. p.: 8–11. 25. p.: 13–14. 37. p.: 19–20. 41. p.: 23–20. 49. p: 23–25. 55. p.: 24–26
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3
Szilágyi Zoltán:
– A mérkőzés alakulása alapján örülünk az egy pontnak. Az első félidőben védekezési hibáink miatt sok átlövésgólt kaptunk. A folytatásban feljavult a védőmunkánk, ám – egy tízperces szakaszt leszámítva – sajnos a támadójátékunk visszaesett.
Tone Tiselj: – Nagyon izgalmas, jó hangulatú mérkőzést vívott a két csapat. A mi teljesítményünk ellentétes volt a két félidőben: az elsőben jól támadtunk, de a védekezésben sok volt a hiba, míg a fordulás után ez megfordult. A több klasszist felvonultató, erős Vác otthonában remek eredmény a döntetlen, örülünk neki.

BUDAÖRS HANDBALL–MOSONMAGYARÓVÁRI KC 27–22 (14–11)
Budaörs, 650
néző. V: Herczeg, Südi
BUDAÖRS: Schneck – ERTL 5 (3), HORNYÁK Á. 4, Zsigmond V. 3, HORVÁTH B. 4, Ivanics 3, Kiskartali 3. Csere: Andrási (kapus), Pálos-Bognár 2, Juhos 2, Mézes 1, Hatala, Karalyos, Szabadfi, Maláti, Kovács Alexandra. Edző: Mihály Attila
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Katona 2, CSALA 7, Bouti 3, Dombi 2, Kopecz 2, Bízik 2. Csere: Wéninger, Stojak (kapusok), Gerháth 3, Bardi 1, Gyimesi, Hajtai, Lakatos, Markovics, Horváth P. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–2. 13. p.: 5–3. 20. p.: 10–7. 28. p.: 14–11. 39. p.: 17–12. 45. p.: 20–15. 53. p.: 23–17
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. –
Mihály Attila:
– Nagyon fontos két pontot szereztünk, de még csak a bajnokság harmadánál járunk. A játékunkban jócskán volt hiba, de sok esetben fegyelmezettséggel kompenzáltuk az egyéni hibákat. Megdolgoztunk ezért a győzelemért, ám ez még csak az eleje a történetnek. Még jobban kell játszanunk ahhoz, hogy elérjük a céljainkat.
Varga József: – Kissé hamar kapott el bennünket a szilveszteri hangulat, ennél szorosabb eredményre számítottam. A találkozó nagy részében fegyelmezetlenek voltunk, meghatározó játékosaink mélyen a tudásuk alatt teljesítettek, arról nem is beszélve, hogy ilyen kevés technikai faulttal nem lehet nyerni az élvonalban.

ALBA FEHÉRVÁR KC–EUBILTY GROUP BÉKÉSCSABAI ENKSE 32–27 (15–11)
Székesfehérvár, 800
néző. V: Bócz, Wiedemann
FEHÉRVÁR: Herr O. 1 – MÁJER 5, Hajduch, Mendy 3, Piedade 3, BANDELIER 5, Kazai 2. Csere: SIPEKI (kapus), DJORDJIEVSZKA 9 (3), Pelczéder, Isitate 3, Klikovac 1, Boldizsár. Edző: Deli Rita
BÉKÉSCSABA: Triffa – Bottó 1, GLUSICA 6, Gidai 1, Kovacsevics 2, Vaszileuszkaja 7 (2), Zöldi-Tóth. Csere: Terenyi (kapus), VUKAJLOVICS 7, Mihálffy 1, Diószegi, Dukics 2, Gávai. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–1. 12. p.: 7–5. 18. p.: 9–8. 24. p.: 12–10. 28. p.: 14–10. 34. p.: 17–13. 40. p.: 22–16. 46. p.: 26–20. 52. p.: 29–23. 58. p.: 30–27
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Piros lap: Gidai (Békéscsaba)
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2
Deli Rita:
– Hullámzó mérkőzés volt, jól kezdtünk, fontos gólokat lőttünk lerohanásból, agresszíven védekeztünk, majd az ellenfél betörésekből volt eredményes, és a támadójátékunk lelassult. Fordulás után ismét felgyorsultunk, voltak kiemelkedő egyéni teljesítményeink, főleg a jobbszárnyunk volt hatékony Májer Krisztinával és Elena Djordjievszkával. Megérdemelt győzelmet arattunk.
Skaliczki László: – Nagyon gyengén kezdtünk, aztán egyenlítettünk, ám ismét rossz döntéseket hoztunk, ezáltal a házigazdák az első félidő végére jelentősebb előnyre tettek szert. Jovana Kovacsevics megsérült, kiválása érzékenyen érintett bennünket. A hazaiak megérdemelten nyertek, mert a fontos pillanatokban jobb döntéseket hoztak.

MTK BUDAPEST–SIÓFOK KC 26–23 (13–12)
Népfürdő u., 350
néző. V: Bán, Szloska
MTK: ABRAMOVICS – Slakta 1, Nikolajenko 4 (2), Gorilszka 1, Kovács G. 2, Termány 5, Szádvári 3. Csere: Tóth E. 2, HÁFRA 5, Dakos 2, Stranigg 1, Hosszu. Edző: Golovin Vlagyimir
SIÓFOK: Pastrovics – Such 1, Ferenczy 1, JANJUSEVICS 5, Triscsuk 3, Nze Minko 6 (2), ERDŐSI 6. Csere: Gercsó (kapus), J. Agbaba 1, M. Agbaba, Brettner. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 12. p.: 2–4. 21. p.: 7–7. 38. p.: 17–15. 47. p.: 22–18. 50. p.: 22–21
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/2
Golovin Vlagyimir:
– Végig nagy akarattal dolgoztunk, ami mellé párosult a szerencse is, így sikerült megszereznünk a nagyon fontos két pontot.
Horváth Roland: – Szakmailag nem tudok mit hozzáfűzni, hiszen ameddig szívvel gyengék vagyunk, nem csak azon múlik, hogy a helyzeteinket kihagyjuk.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–KISPEST NKK 43–27 (20–13)
Dunaújváros, 600
néző. V: Balogh Bettina, Tóth Viktória
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – KLUJBER 4, KOVÁCS A. 8 (2), Karnik 3, Cifra 2, SZALAI B. 6, Molnár 3. Csere: CSAPÓ (kapus), Kudor 3 (1), GROSCH 5, Rácz-Vincze 4, Nick, Bulath 3, Takács D. 1, Hornyák B. 1, Gindeli. Edző: György László
KISPEST: Nenezics – Tamás 2, Schneider 1 (1), Fundák 4, Trizno, Polics 1, Balog B. 5 (2). Csere: Brunner (kapus), VADÁSZ 4, Bárdi 3, Kosik, Petrovszki, Felső, SZERZŐ 7 (3), Balogh V. Edző: Béki Nagy Bertalan
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–1. 10. p.: 10–4. 20. p.: 15–9. 37. p.: 26–16. 42. p.: 30–16
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 8/6
György László
: – Örülünk ennek a sikernek. Nagy különbségű győzelmünk teljesen megérdemelt, de a sok kapott gól miatt elégedetlen vagyok.
Béki Nagy Bertalan: – Kell némi humorérzék egy december 30-i Dunaújváros elleni mérkőzéshez, de a kellő hőfokon játszó hazaiakkal szemben megpróbáltuk felvonultatni, amit tudunk. Sokkal több gólt kaptunk, mint szerettük volna, ám örülök, hogy 27-et lőttünk.

1. Győri Audi ETO KC 9 9 313–185 +128 18
2. Érd 9 7 1 1 253–222 +31 15
3. FTC-Rail Cargo Hungaria 9 7 2 286–221 +65 14
4. Dunaújvárosi Kohász KA 9 7 2 277–219 +58 14
5. DVSC-TVP 9 4 3 2 254–222 +32 11
6. Ipress Center-Vác 9 5 1 3 246–234 +12 11
7. Alba Fehérvár KC 9 4 5 234–226 +8 8
8. Siófok KC 9 3 1 5 242–250 –8 7