Női kézi NB I: tíz góllal nyert az FTC és a Siófok

N. T.N. T.
2020.09.09. 20:16
A Siófok tízzel múlta felül az SZKKA-t (Fotó: Cseh Gábor/Vas Népe)
A Ferencváros és a Siófok is tíz góllal nyert idegenben a női kézilabda NB I-ben, előbbi a Mosonmagyaróvárt, utóbbi a vezetőedzőjét nélkülöző Szombathelyt múlta felül.

Az FTC ugyan jól kezdett Mosonmagyaróváron, de aztán meggyűlt a baja a korábbi ferencvárosi Szemerey Zsófival, a kapus szerezte csapata első gólját is. A hazaiak nemcsak hogy jól tartották magukat, hanem korai hátrányukat ledolgozva kétgólos vezetésre tettek szert. Az FTC kettős emberelőnyben hetest is rontott, majd Háfra Noémi beállása adott új lendületet a népligetieknek, és egy 6–1-es sorozattal a szünetig fordítottak. A második játékrészben aztán állva hagyta ellenfelét a hétvégi BL-rajtra készülő Ferencváros, hat gólt lőve kilenccel meglépett. Az Óvárban csak a kispadon foglalt helyet Tilinger Tamara, míg Elek Gábornak több variációs lehetősége volt. A két fővárosi irányító, Kovacsics Anikó és Szucsánszki Zita együtt tíz gólt lőtt, pont ennyivel nyert végül az FTC.

Mint megírtuk, a Szombathelya fegyelmi eljárás alá vont edzője, Marosán György nélkül fogadta a Siófokot. Csapata a szakember nélkül sem ijedt meg a jobb erőkből álló riválisától, amelyből az első félidőben csak Andrea Kobetic játszott gólerősen. A fordulás után aztán ritmust váltott a Siófok, Simone Böhme is elkezdte termelni a gólokat, ugyanúgy hétig jutott, mint a hazaiak részéről Varga Nikolett. A végül tízzel nyerő Siófok látványos akciókat is vezetett, miközben Gódor Mihály az összes fiatal szombathelyinek lehetőséget adott.

A Debreceni VSC meglepetésre újabb vereséget szenvedett, ezúttal Kisvárdán maradt alul hárommal. Az Érd közben megszerezte az első győzelmét, az újonc Boglári Akadémia-SZISE ellen.

NŐI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ

MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 19–29 (10–13)
Mosonmagyaróvár,
1000 néző. Vezette: Bujdosó, Horváth V.
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY 1 – Katona 3 (1), Tóth E. 3, Kovács P. 2, Horváth B. 2, Szarková 2, Hajtai 3. Csere: Herczeg (kapus), GYIMESI, Lancz 2, Sirián, Hudák, Domokos D. 1, Holesová, Kellermann. Edző: Gyurka János
FTC:
JANURIK – Kovács Anett 3, Klujber, Behnke 2, Csiszár-Szekeres, KOVACSICS 6, Márton G. 2. Csere: Bölk 3, SZUCSÁNSZKI 4 (1), Malestein 4, Háfra N. 2, Pásztor N., Schatzl Nadine 2, Kisfaludy 1, Tóth Nikolett. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása.
4. perc: 0–3. 7. p.: 2–3. 12. p.: 3–5. 16. p.: 6–5. 20. p.: 8–7. 24. p.: 9–8. 35. p.: 10–16. 41. p.: 11–19. 45. p.: 15–21. 55. p.: 18–26
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/1
Gyurka János:
– Az első félidőben jól tartottuk magunkat, rendben volt a védekezésünk, ami mögött a közel ötven százalékos mutatóval védő Szemerey Zsófi remekelt. Sajnos a folytatásban már nem tudtuk tartani a lépést a Ferencvárossal, mert a sebessége még magas csapatunk jelentős részének.
Elek Gábor: – Remek hangulatú találkozót játszottunk. Sok nagyon szimpatikus megmozdulást láttam a hazai csapattól, amely az első játékrészben meg is szorongatott minket. A folytatásban viszont erőteljesebbek, pontosabbak voltunk, kézben tartottuk a találkozót, és megérdemelten nyertünk.

SZOMBATHELYI KKA–SIÓFOK KC 26–36 (12–16)
Szombathely,
Arena Savaria, 800 néző. Vezette: Fekete T., Tóth D.
SZOMBATHELY: K. Tomasevics – Wald 1, HORVÁTH P. 4, Gorilszka 2 (2), Pődör R. 3 (1), M. Agbaba 1, VARGA N. 7. Csere: Csapó Kincső (kapus), Pődör B. 1, Szendrei 2, Virág N. 3, Biró D. 1, Franka 1, Kulcsár D., Kozma, Győri. Megbízott edző: Gódor Mihály
SIÓFOK: Szikora – Such 1, Tomori, Pena 3 (1), Jezic 3, KOBETIC 6 (5), Aoustin 2. Csere: Eckerle (kapus), Böhme 7, Hársfalvi 2, HORACEK 5 (1), Snelder 1, Niombla 2 (2), Kiss N. 4. Edző: Bent Dahl
Az eredmény alakulása. 9. perc: 5–5. 15. p.: 7–10. 21. p.: 9–13. 23. p.: 10–14. 33. p.: 14–17. 37. p.: 15–23. 41. p.: 17–26. 46. p.: 19–30. 52. p.: 23–32
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/5
Gódor Mihály:
– Elégedett vagyok az eredménnyel, nagyszerűen helytálltunk. Az első félidőben nem játszottunk jól, de a fordulás után helyet kaptak a fiatalok, akik bizonyították, hogy jó munka folyik az SZKKA-nál.
Bent Dahl: – Az első félidőben nem játszottunk jól, azonban a szünet után már biztosabban tudtunk játszani – ennél a teljesítménynél azonban tudunk sokkal jobban is játszani.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–DVSC-SCHAEFFLER 21–18 (13–9)
Kisvárda,
495 néző. Vezette: Paska, Vastag
KISVÁRDA: PÁSZTOR B. – Udvardi 1, BOUTI 3, KARNIK SZ. 4, SISKA 3, DOMBI L. 3, Milosevics 1. Csere: Mátéfi D. (kapus), SZABÓ N. 4 (1), Mihálffy 1, Dombi K. 1. Edző: Bakó Botond
DEBRECEN: Csapó Kyra – Arany 1, Kovács Anna, Vámos P. 1, Tóvizi 1, Deszpotovics 3, Vantara-Kelemen 1. Csere: Giegerich (kapus), Vukajlovics 1, Hornyák D. 5 (4), Bordás 1, BÁNFAI 4, Petrus. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–0. 15. p.: 7–3. 22. p: 9–7. 30. p.: 13–8. 37. p.: 13–11. 45. p.: 17–14, 49. p.: 18–14. 57. p.: 20–18
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4
Bakó Botond:
– Amit elterveztünk, az történt a pályán: a küzdés, a harc és a védekezés dominált. Az első félidőben a játék minden elemében a DVSC fölé nőttünk. A szünet után kiütközött a szűkös játékoskeretünkből adódó fáradtság, de végig megmaradt a tartásunk és a jó védekezésnek és a kapusteljesítménynek köszönhetően nyertünk.
Köstner Vilmos: – Teljesítményünk közel volt az értékelhetetlenhez, a Kisvárda viszont minden dicséretet megérdemel az összeszedett csapatjátékáért. Mi méltatlanul játszottunk a klubszínekhez és a legutóbbi szereplésünkhöz. Ennek biztos van valami oka, holott a felkészülés során minden rendben volt. Hátrafelé kézilabdáztunk, nem előre, nem is emlékszem, mikor dobtunk ilyen kevés gólt egy meccsen. Még az is lehet, hogy a koronavírus alatt elfelejtettem a szakmát, át kell gondolnom a hogyan továbbot…

VÁCI NKSE–MTK BUDAPEST 31–22 (16–11)
Vác,
350 néző. Vezette: Hargitai, Markó
VÁC: TRIFFA – Diószegi, HÁMORI 5, LAKATOS R. 1, HELEMBAI F. 6, Kácsor 4, RADOSZAVLJEVICS 5. Csere: Bukovszky (kapus), Szabó Laura 4 (2), Szeberényi, GROSCH 4, Kuczora 1, Szondi 1, Bárdy. Edző: Szilágyi Zoltán
MTK: Suba – Dávid-Azari 2, Dakos 2, Szabados, Szöllősi-Zácsik 2, Marincsák 3, PELCZÉDER 4. Csere: GYŐRI B. (kapus), Szekerczés 1, Pál T. 4 (2), Juhász Eszter 1, Bujdosó-Gerháth 2, Sári 1, Sallai. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 11. perc: 5–5. 15. p.: 9–5. 21. p.: 13–9. 33.p.: 17–14. 41. p.: 24–14. 50. p.: 26–20. 55. p.: 30–21
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/2
Szilágyi Zoltán:
– Büszke vagyok és nagyon örülök a győzelemnek, mert igazi csapatmunkával okosan kézilabdáztunk. Az erőnket sikerült jól beosztani, és a játékosok szinte végig betartották az előzetesen megbeszélteket.
Golovin Vlagyimir: – A két csapat közül a Vác volt a taktikusabb, a hazaiak sikeresen lassították a játékot, megvalósították az elképzeléseiket. Nálunk nem volt igazi vezér, aki vállalva a felelősséget átlendítette volna a csapatot a holtpontokon. Teljesen mást vártam a mérkőzéstől, a folytatásra sok mindenen változtatnunk kell.

ALBA FEHÉRVÁR KC–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 23–21 (10–12)
Székesfehérvár,
500 néző. Vezette: Őri, Pozdena
FEHÉRVÁR: Pijevic – SZABÓ-MÁJER 3, Boldizsár, AFENTALER 3, BARDI 3, Triscsuk 3 (1), Szarka A. 2. Csere: Dányi (kapus), Temes 3 (1), Vashchuk, Háfra L. 2, Varga E., Gerháth K., Töpfner 1, UTASI 3. Edző: Deli Rita
DUNAÚJVÁROS: HLOGYIK 2 – Horváth G., Barján 2, SZALAI B. 2, Nick 2, Ferenczy, Kazai 3. Csere: Babovics (kapus), Dabevszka, Román 5 (5), Jovovity 1, MIHÁLY P. 3, Schatzl Natalie, Krupják-Molnár 1. Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 6–4. 18. p.: 8–7. 24. p.: 9–10. 28. p.: 9–11. 34. p.: 12–12. 40. p.: 15–13. 46. p.: 15–15. 52. p.: 18–18., 58. p.: 22–19
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 7/5
Deli Rita:
– A szünetben rendbe tettük a védekezésünket, jobban lezártuk a területeket, ez volt a kulcsa annak, hogy fordítani tudtunk. Ez a siker óriási csapatmunka volt, nagyon éhesek voltak a lányok a győzelemre!
Vágó Attila: – Nagyon rosszul kezdtük mind a két félidőt, pedig számítottunk arra, hogy a Fehérvár erős tempót diktál, ami be is igazolódott. A szünetben azt mondtam, ugyan vezetünk kettővel, fontos lesz a második játékrész eleje, erre nulla-ötös sorozatot csináltunk. Átvette ellenfelük a vezetést, utána felgyorsultunk, ám több butaságot csináltunk, és kijött a hazaiak nagyobb rutinja.

ÉRD–BOGLÁRI AKADÉMIA-SZISE 35–28 (17–14)
Érd,
700 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy
ÉRD: GYŐRFFY – Király 3, MÓD 2, Paróczy 3, SZABÓ K. 10 (3), WALFISCH 13 (4), Mézes 3. Csere: Györkös (kapus), Sztankovics 1, Abilda, Horváth D. Edző: Horváth Roland
BALATONBOGLÁR: Gercsó – Kukucska 3, Horváth N., Kocsis B., Kajdon 1, WOTH 3, Takó 1. Csere: Magera (kapus), FARKAS J. 11 (6), Monori 4, Vámos M. 4, Faragó L. 1, Bánhidi, Juhász Gréta, Mlinkó, Vajer. Edző: ifj. Kiss Szilárd
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 10. p.: 6–5. 14. p.: 10–6. 18. p.: 10–9. 24. p.: 14–11. 28. p.: 15–14. 32. p.: 18–14. 37. p.: 20–18. 41. p.: 24–22. 46. p.: 27–24. 49. p.: 28–27. 54. p.: 31–27
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 12/6
Horváth Roland:
– A támadójátékkal elégedett vagyok, sok gólt lőttünk, de védekezésben rengeteget hibáztunk. Nagyot küzdöttek a lányok, ez jó kiindulópont a folytatásra. Biztos vagyok benne, hogy a balatonbogláriak otthon és idegenben is megnehezítik majd az ellenfelek dolgát, jó néhányan botlani fognak ellenük.
Ifj. Kiss Szilárd: – A múlt pénteki, Békéscsaba elleni győztes játékunk lepett meg, nem a mostani. Mi még gyerekek vagyunk, ez ezúttal látszott is, fejlődni kell ehhez a szinthez. A hajrában sokat hibáztunk, idegesek voltunk, döntőnek bizonyult, hogy hat hétmétereset is kihagytunk.

1. Győr 2 2 68–37 +31 4
2. FTC 2 2 61–38 +23 4
3. Siófok 2 2 66–48 +18 4
4. Boglári Akadémia-SZISE 2 1 1 61–57 +4 2
5. Dunaújváros 2 1 1 45–46 –1 2
6. MTK 2 1 1 57–59 –2 2
7. Vác 2 1 1 50–54 –4 2
8. Fehérvár 2 1 1 51–56 –5 2