Női kézi NB I: szorosan nyert az FTC az Óvár ellen

N. T.N. T.
2022.09.02. 19:43
Márton Gréta mind a hat lövését gólra váltotta (Fotó: Földi Imre)
A Ferencváros hazai pályán két góllal bizonyult jobbnak a Mosonmagyaróvárnál a női kézilabda NB I 1. fordulójában, míg a Győri ETO és a DVSC magabiztos győzelmet aratott.

Ahogyan arra számítani lehetett, a Mosonmagyaróvár népligeti vendégjátéka hozta a legszorosabb összecsapást a pénteki találkozók közül. Az előző idényben ezüstérmes, Magyar Kupa-címvédő FTC nem tudott kellően hatékonyan védekezni Gyurka János együttesével szemben, amely a szünetben csak 13–12-es hátrányban volt. A több fontos játékosát (a sérülésből lábadozó Tóth Gabriellát és Albek Annát, illetve a beteg Tóth Esztert) nélkülöző MKC-ben kiválóan védett Szemerey Zsófi, a mezőnyben pedig a jobbátlövő, és végül tíz gólig jutó Lancz Barbora vitte a hátán a társait. A hazaiaknál már az első harminc percben két kiállítást gyűjtött be a védelem közepén Alicia Stolle és Dragana Cvijics.

A Fradiban elsősorban a szélsőket lehetett dicsérni, Márton Gréta mind a hat kísérletét gólra váltotta, de a másik oldalon Kovács Anett is eljutott öt találatig a végére. A második félidő elején ritmust váltott, és néggyel elhúzott az FTC, ekkor úgy tűnt, a fáradó ellenfél nem tudja már szorossá tenni a meccset. Azonban nem így lett, a sokat hibázó Fradi visszaengedte ellenfelét, amely 26–24-nél már a közte egyért támadhatott a hajrában. Szemerey ekkor már nem segíthette az óváriakat, ugyanis az 51. percben letarolta a ziccerben kilépő Hársfalvi Zsófiát, amiért a piros, majd a kék lapot is felmutatták neki a játékvezetők, tehát az eset a fegyelmi bizottság elé kerül.

A Fradi emberhátrányba is került az utolsó percre, ám az eredmény már nem változott, így ha nehezen is, de otthon tartotta a két pontot – a jövő heti BL-rajtig azonban még van mit csiszolni.

A címvédő Győri ETO a Budaörsöt múlta felül hazai pályán kilenccel, míg az előző idényben bronzérmes DVSC az Alba Fehérvárt győzte le tízzel.

NŐI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC 26–24 (13–12)
Elek Gyula Aréna,
900 néző. V: Horváth P., Marton
FTC: JANURIK – Malestein, Stolle, Edwige 2, Lekics 2, Bölk 4, MÁRTON G. 6. Csere: Sass (kapus), Klujber 3 (2), KOVÁCS ANETT 5, Cvijics, Szucsánszki, Szöllősi-Zácsik 2, Kukely 1, Kisfaludy, Hársfalvi 1. Edző: Elek Gábor
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Mihály P., LANCZ 10 (2), Pásztor N. 1, Tóth Nikolett 1, IVANCOK 6, Stranigg Zs. 2 (1). Csere: Mistina K. (kapus), Kovács P. 2, Sztankovics K. 1, Hajtai, Faragó 1, Bardi, Csire. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–2. 25. p.: 10–10. 33. p.: 16–13. 45. p.: 23–18. 51. p.: 25–21.
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Kizárva: Stolle (55. p.), ill. Szemerey (51. p.)
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/3
Elek Gábor:
– Gratulálok a Mosonmagyaróvárnak, rettenetesen megnehezítette a dolgunkat. Ebben mi is partnerek voltunk, nem tudtunk a saját sebességünkön kézilabdázni, sok hibával játszottunk. Az elején működött a védekezésünk, aztán az sem volt az igazi. Tipikus első fordulós mérkőzés volt, bár azt gondoltam, ennél jobbak leszünk. Ettől függetlenül sok problémával küszködtünk a felkészülés alatt.
Gyurka János: – Gratulálok a Fradinak, mutattak nekünk olyat, ami a legmagasabb szint. Törekedtünk rá, hogy olyan teljesítményt nyújtsunk, amivel megnehezítjük a dolgukat. Érlelődő csapat vagyunk, tele nehézségekkel, viszont azt gondolom, megfelelő partnerek tudtunk lenni ezen a meccsen. Olyan értékeket mutatott be csapatunk, amik megsüvegelendők, tehát jó munkát végeztünk a felkészülés alatt. A lányok megfelelően fel vannak készítve, igazi csapat volt fent részünkről a pályán.

GYŐRI AUDI ETO KC–MOYRA BUDAÖRS HANDBALL 33–24 (18–11)
Győr,
1811 néző. V.: Kovács-Sebők, Vastag-Réti
ETO: Silje Solberg – Győri-Lukács 3, Rju Un Hi 2, NZE MINKO 3, BROCH 3, V. Kristiansen 3, Schatzl Nadine 3. Csere: Toft (kapus), GROS 4, Blohm 2, S. Oftedal 4, A. M. Hansen 1, Faluvégi D. 3, Fodor Cs. 2. Edző: Ambros Martín
BUDAÖRS: Varjas-Sipeki – Szabó-Májer, Schneider 1, Pálos-Bognár 1 (1), GORILSZKA 6, Tóth M. 2, JOVOVICS 5. Csere: Vártok R. (kapus), Smid, Szekerczés 3, Gergely-Zsigmond, Szabadfi 1, HUDÁK 4, Braun, Mlinkó 1, Vártok T. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–1. 12. p.: 9–2. 18. p.: 13–5. 27. p.: 17–7. 37. p.: 21–15. 44. p.: 24–18. 48. p.: 27–20. 55. p.: 30–23.
Kiállítások: 4, ill. 0 perc
Hétméteresek: –, ill. 1/1
Ambros Martín:
– Jó mérkőzést játszottunk, az első félidőben magas szintű védekezést mutattunk be. A szünet után már nem tudtuk tartani azt a szintet, kicsit kapkodóvá vált a játékunk, de a pozitívumok alapján adott a lehetőség a fejlődésre.
Buday Dániel: – Az első negyedórában nem találtuk a ritmusunkat, sok hiba csúszott a játékunkba, a Győr átrohant rajtunk. A további negyvenöt percben korrekt kézilabdát mutattunk be és az eredménnyel is elégedettek lehetünk.

DVSC SCHAEFFLER–ALBA FEHÉRVÁR 33–23 (19–11)
Debrecen,
1100 néző. V: Kiu G., Kiu T.
DVSC: Gabriel – TÖPFNER 6 (2), Hámori K. 1, Tóvizi 3, Hornyák D. 1, VÁMOS P. 3, VÁMOS M. 5. Csere: Torda (kapus), KÁCSOR 3, Szabó N. 2, Bordás 1, PLANÉTA 4, Jezsikava 2, M. Costa 1, Petrus 1, Csernyánszki. Edző: Szilágyi Zoltán
FEHÉRVÁR: Pijevic – Szemes, Afentaler 3, Besszer 1, Varga E. 2, Sztosics 6 (2), Takó 3. Csere: Tóth N. (kapus), Boldizsár B. 1, Utasi 3, Szmbatjan 2, Dubán 1, Zrnic 1, Bojtos. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–3. 16. p.: 10–6. 21. p.: 14–8. 32. p.: 21–11. 47. p.: 29–19. 52. p.: 32–20.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Szilágyi Zoltán:
– A mérkőzés elején Tamara Sztosics semlegesítése okozott gondot. Aztán összeszedtük a védekezésünket. Ebben a periódusban kihasználtuk a vendégek hibáit, működött a gyors játékunk, így az első játékrészben eldőlt a két pont sorsa. Örülök a jó rajtnak!
Józsa Krisztián: – Az első tíz percben tartottuk a lépést a hazaiakkal, aztán buta hibákat követtünk el, s ezt kíméletlenül megbüntette a DVSC. Szünet után valamelyest javult a védekezésünk, ám a támadójátékunkkal ekkor sem lehettem elégedett. Remélem, Besszer Borbála sérülése nem súlyos!