Női kézi NB I: szoros első félidő után simán nyert Érden a DVSC

D. S. B.D. S. B.
2023.03.18. 19:35
Hámori Konszuéla öt gólt szerzett a debreceni csapatban (Fotó: Hajdú-Bihari Napló/Kiss Annamarie)
Három mérkőzést rendeztek a női kézilabda NB I szombati játéknapján. Az MTK hazai pályán magabiztosan nyert a Békéscsaba ellen, a DVSC kifejezetten szoros első félidő után simán győzött Érden, míg a Budaörs drámai csatában, négygólos előnyről játszott döntetlent a Dunaújvárossal.

Az MTK jól kezdett, és Szabó Kitti góljával 11–7-re lépett el hazai pályán a Békéscsaba ellen, de a vendégek a szünetre egy gólra olvasztották hátrányukat (15–14). A második félidőben azonban Vágó Attila csapata visszaállította a négy-ötgólos különbséget és megérdemelten nyert végül 35–31-re. A hazaiaknál az FTC-től kölcsönben szereplő Simon Petra nyolc, a vendégeknél Marija Lanistanin tíz gólt szerzett.

Az Érd Kopecz Barbara vezérletével hazai pályán 25 percig bírta a lépést a bronzéremre hajtó, de a mérkőzést indiszponáltan kezdő DVSC ellen. Szilágyi Zoltán csapata a 26. percben vezetett egy gólnál nagyobb különbséggel. A fordulás után azonban a hajdúságiak állva hagyták vendéglátójukat, s a félidő derekán már 24–16-ra vezettek, végül simán győztek 32–21-re.

A kiesés elől menekülő Dunaújváros bár nem kezdte jól az előtte álló Budaörs elleni vendégjátékát, de a szünetre ledolgozta két-háromgólos hátrányát. A térfélcsere után Buday Dániel csapata gyorsan visszaállította a különbséget, a hazaiaknak viszont az sem volt elég a győzelemhez, hogy az 54. percben még 27–23-ra vezettek, a mérkőzés utolsó négy gólját a DKKA szerezte, amely óriási csatában mentett pontot.

NŐI KÉZILABDA NB I
18. FORDULÓ, szombati mérkőzések
ÉRD–DVSC-SCHAEFFLER 21–32 (14–17)
Érd, 500 néző. V:
Asztalos, Szalay Z.
ÉRD:
Hadfi – Csáki L. 1, Kerekes 3, Gerháth K. 1, SZTANKOVICS R. 4, KOPECZ 9 (2), Fekete B. Csere: Kántor (kapus), Csiszár-Szekeres 1, Gerencsér 1, Csáki Zs., Paróczy, Kiss D. Zs. 1, Pécsi. Edző: Simics Judit
DVSC:
Gabriel – Costa 1, Planéta 1, Vámos P. 1, BORDÁS 3, Kácsor 3, PETRUS 5. Csere: Giegerich (kapus), HÁMORI 5, Füzi-Tóvizi 2, Szabó N. 4, Töpfner 5 (4), Vámos M., Csernyánszki 2. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása.
7. perc: 4–2. 12. p.: 5–6. 18. p.: 9–9. 24. p.: 13–13. 28. p.: 13–16. 34. p.: 15–20. 43. p.: 16–24. 50. p.: 21–27. 55. p.: 21–29
Kiállítások:
8, ill. 6 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. 6/5
Simics Judit:
– Rendezettebbek voltunk, mint az előző mérkőzéseken, de ezt nem tudjuk egy teljes mérkőzésen keresztül fenntartani, a meghatározó játékosok is elfáradnak, a cserékkel pedig nem biztos, hogy ugyanolyan minőségben tudjuk folytatni a játékot. Az első félidőben mutatott teljesítmény adhat egy kis bizakodást a későbbiekre, de ezt tartósítani kell.
Szilágyi Zoltán:
– Úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy nem szabad a részünkről, nagyon enerváltan, nem megfelelő dinamikával játszottunk, dekoncentráltak voltunk a befejezéseknél, Hadfi Gréta nagyszerű napot fogott ki, de ebben mi is partnerek voltunk. Felszabadultan játszott az Érd és kihasználta a lélektani előnyét, mi pedig egyre görcsösebbek lettünk. A második félidőt viszont úgy kezdtük, ahogy azt kell, rendben volt a védekezésünk, a kapusteljesítményünk is feljavult, a második félidőben pedig csak hét gólt kaptunk, de a dekoncentráltságunkon sok szempontból javítanunk kell.

MTK BUDAPEST–EUBILICS GROUP BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 35–31 (15–14)
Ríz Levente Sport- és Rendezvény Központ, 254
néző. V: Hargitai, Markó
MTK: GYŐRI B. – Grosch 3, SZABÓ K. 4, SIMON P. 8 (2), Szabó L. 4 (1), MÉSZÁROS-MIHÁLFFY 3, Pelczéder 3. Csere: Suba (kapus), Mazák-Németh, PÁL T. 5, Sallai, Román 3, Dakos 2, Kobela, Juhász E. Edző: Vágó Attila
BÉKÉSCSABA: Razum – Horváth G. 3, LANISTANIN 10 (4), Bucsi, Mayer Sz. 3, Gimesi 2, Hajtai 1. Csere: Kadányi (kapus), Török F., GILICZ 3, TERMÁNY 4, Borbély 1, Andróczki 2, Zemberi, Bencsik 2. Edző: Papp Bálint
Az eredmény alakulása. 12. perc: 7–4. 18. p.: 11–7. 26. p.: 13–11. 37. p.: 20–16. 45. p.: 26–20. 53. p.: 31–28
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4
Vágó Attila:
– A múlt heti, vereséggel végződő nyerhető mérkőzésünk miatt az egész hetünk feszült volt. Fontos volt, hogy nyerjünk, ami sikerült is a jó Békéscsaba ellen. Ezúttal nem követtük el azokat a hibákat, amiket a múlt héten.
Papp Bálint: – Megérdemelten nyert az MTK, mert jobban akarta a győzelmet. A védekezésünk nem volt elég feszes, a támadójáték zötyögött, amikor pedig feljöhettünk volna, rossz döntéseket hoztunk.

MOYRA-BUDAÖRS–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 27–27 (13–13)
Budaörs, 850
néző. V: Andorka, Hucker
BUDAÖRS: Varjas-Sipeki – Szabó-Májer 2, Schneider 1, PÁLOS-BOGNÁR 6, Gorilszka 2, Hudák 4, Tóth M 1. Csere: Vártok T. (kapus), Szabadfi, Vártok T. 1, Gergely-Zsigmond 4, Mlinkó 1, Smid, SZEKERCZÉS 5. Edző: Buday Dániel
DUNAÚJVÁROS: Bartulovic – Szalai B. 4, Poczetnyik, Nick 1, Weisheitel, Krupják-Molnár, Arany 4. Csere: Oguntoye (kapus), KAZAI 5, HORVÁTH PETRA 6, Lakatos P., FARKAS J. 7 (2). Edző: Rapatyi Tamás
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–2. 13. p.: 5–5. 17. p.: 9–6. 25. p.: 12–10. 31. p.: 13–13. 40. p.: 19–16. 48. p.: 24–19. 59. p.: 27–26
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 0/1, ill. 2/2
Buday Dániel:
– A nehéz mérkőzések után éreztem, hogy feszült, ideges a csapat. Uraltuk a találkozót egészen a hajráig. Védésünk ugyan nem volt a második játékrészben, ám négy meccslabdánk igen, de mind kimaradt.
Rapatyi Tamás: – A várakozásoknak megfelelően küzdelmes, feszültségekkel teli összecsapást játszottunk. A második félidőre sikerült rendeznünk a védekezésünket, stabilizálni és felgyorsítani a támadójátékunkat. Mélyről indultunk, örülünk az egy pontnak, ami már égetően fontos volt.