Női kézi NB I: Szombathelyen győzött a Kisvárda

V. J.V. J.
2021.10.31. 18:36
Kikaptak a szombathelyiek (Fotó: Cseh Gábor, Vas Népe)
A Kisvárda 31–22-re nyert a Szombathelyi KKA vendégeként a női kézilabda NB I vasárnapi játéknapján.

A magabiztosan játszó Kisvárda már a szünetre is négygólos előnnyel mehetett a lehetőségeit gyengén kihasználó Szombathely ellenében, majd a fordulást követően végleg elbillent a mérleg nyelve a rétköziek irányába. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a vendégek beállója, Dombi Luca volt, nyolc góllal.

KÉZILABDA
NŐI NB I
SZOMBATHELYI KKA–KISVÁRDA MASTER GOOD 22–31
(10–14)
Szombathely,
300 néző. V: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás.
SZOMBATHELY: BALOG J. – Lubjanaja 2, Horváth P. 1, Gorilszka 1 (1), Prkacin 6, Pődör R. 2, CSIRE F. 4. Csere: Tomasevics, Christe (kapusok), Győri 1, Pődör B. 1 (1), Gabnai 1 (1), Zsákovics 1, Forgács V., Szmolek 1, Kadlicsek 1. Edző: Marosán György
KISVÁRDA: Mátéfi – UDVARDI 6 (3), Mészáros–Mihállfy 2, T. Radojivics 2 (1), DOMBI L. 8, Siska P. 1, Sztamenics. Csere: Sulega, Leskóczi (kapusok), Mérai 1, Savhcyn N., BOUTI 6, Dombi K. 1, Juhász Gréta 3, Karnik Sz. 1. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–2. 13. p.: 5–5. 19. p.: 7–9. 25. p.: 9–12. 34. p.: 12–16. 40. p.: 15–18. 46. p.: 17–22. 53. p.: 20–28.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/5
Marosán György: – Gratulálok a Kisvárdának, ma, ebben az összeállításban ez az eredmény volt a realitás. Rengeteg a hiányzónk, sokan nem is edzettek a héten, és úgy vállalták a játékot. Erőlködtünk, próbálkoztunk, de a kézilabdában sincsenek csodák. Sportszerűen dőltünk ma el, de felállunk, harcolunk tovább a célunkért.
Bakó Botond: – Hiányosan voltak ma a gárdák, mindkét oldalon. Az első játékrészben pontatlanok, statikusak voltunk, a szünet után Bouti Fruzsina vezérletével jobban játszottunk. Nagyon akartuk a sikert, két pontért jöttük Szombathelyre, célunkat elértük, de látszik, hogy sok munka vár még ránk.