Női kézi NB I: nyert az Érd, a DVSC és a Kisvárda is

2020.02.22. 20:18
A női kézilabda NB I szombati játéknapján az Érd, a DVSC és a Kisvárda is győzni tudott.

KÉZILABDA
NŐI NB IKÉZILABDA
NŐI NB I

ÉRD–MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR 39–24 (17–15)
Érd, 1000
néző. V: Marton Zs., Szabó E.
ÉRD: Janurik – DO NASCIMENTO 9 (1), KISS N. 5, TÓTH G. 6, Kisfaludy 2, Jerábková 2, BÍZIK R. 4. Csere: Foggea (kapus), J. Kovacsevics 4, Szabó L. 1, Lavko 5, Termány, Schatzl Natalie 1, Gávai. Edző: Szabó Edina
MOSONMAGYARÓVÁR: Herczeg – Katona 2 (1), Hudák 3, TILINGER 7 (2), Horváth B. 4, Szarková 2, Hajtai 2. Csere: Dányi (kapus), Gyimesi 3, Holesová 1, Bardi, Kellermann, de Souza, Domokos D., Szalai Zs. Edző: Bognár Róbert
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 9. p.: 6–5. 12. p.: 6–8. 20. p.: 9–11. 27. p.: 15–13. 34. p.: 21–16. 42. p.: 26–18. 49. p.: 32–20. 55. p.: 37–22
Kiállítások: 14, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/3
Szabó Edina:
– Fantasztikus csapat, elismerésem a lányoknak!
Bognár Róbert: – Az első félidő teljesen rendben volt, bár akkor is nyolc labdát adtunk el, és nyolc lerohanásgólt kaptunk. A második katasztrófa, szégyellem magam a lányok helyett is, ahogyan játszottunk, az nekem érthetetlen. Ennek biztosan lesz következménye, mert az nem baj, ha kikapsz, de nem lehet ilyen második félidőt produkálni.

SZENT ISTVÁN SE–KISVÁRDA MASTERGOOD SE 26–31 (13–18)
Monor, 230
néző. V: Fekete T., Tóth D.
SZENT ISTVÁN: Gercsó – SCHEFFER 7 (3), Aron 3, Horváth G. 1, Tobak 2, Sziráki 3, Stranigg 4. Csere: Mátéfi D. (kapus), Monori, Lyngby, Pánczél, Schneider, Albert, Szerző 5, Varjú 1, Tieff. Edző: Vojkovics Gyula
KISVÁRDA: PÁSZTOR B. – Rocha, V. MILANOVICS LITRE 6, Smid, HABÁNKOVÁ 7 (2), Dombi L. 2, Szabó N. 6 (1). Csere: Lajtos, Leskóczi (kapusok), Orbán Adrienn 1, Petika, T. Milosevics 2, Udvardi 2, Repák, Siska 3, Dudás 2. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–8. 18. p.: 8–12. 26. p.: 12–17. 39. p.: 18–20. 50. p.: 25–26
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3
Vojkovics Gyula:
– Nagyon sajnálom a mérkőzés elejét. Mi nem az a csapat vagyunk, amelyik az NB I-ben hatgólos hátrányt le tud dolgozni. Óriási energiákat mozgósítottunk, hogy fel tudjunk zárkózni, egy gólra sikerült is, utána azonban kijöttek a fáradtság jelei, ezért alakult így a vége.
Bakó Botond: – A mérkőzés elején minden úgy ment, ahogy elterveztük, ám meglepően könnyen alakult ki jelentősnek számító előny. Fordulás után azonban valami megváltozott, ami addig működött, utána már nem, így a SZISE feljött, de a végére ritmust váltottunk, s megnyugtató győzelmet arattunk.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE–DVSC SCHAEFFLER 25–33 (10–15)
Békéscsaba,
zárt kapuk mögött. V: Paska, Vastag
BÉKÉSCSABA: BALOG J. – Kovács Anett 2, BARJÁN 6, MARINCSÁK 8 (2), J. Agbaba 2, I. Mitrovics 2, Mézes 1. Csere: Horvát D., Csizmadia M. (kapusok), Bottó 1, Dombi K., KUKELY A. 3, Kukely K. Edző: Horváth Roland
DEBRECEN: OGUNTOYE – VARSÁNYI 4, KOVÁCS ANNA 5 (1), Tóvizi 3, Deszpotovics 4, BULATH 6 (5), Vantara-Kelemen 3. Csere: TRIFFA (kapus), Karsten, Arany, Borgyos 1, Vámos P. 1, Bordás 2, Karnik Sz. 3, Szabó P. 1. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása: 3. perc: 0–1. 10. p.: 3–3. 15. p.: 5–8. 20. p.: 7–9. 23. p.: 7–12. 32. p.: 10–18. 41. p.: 13–21. 46. p.: 16–21. 52. p.: 19–27. 55. p.: 21–30
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 6/6
Horváth Roland:
– Jól küzdöttek azok, akikre számíthattam a mérkőzésen, a fiatalok is igyekeztek. A Debrecen nagy fizikai fölényben volt, amit kihasznált. Voltak jó momentumaink a mérkőzésen, ezekből kell minél több a jövőben, és akkor elérhetjük a célunkat.
Köstner Vilmos: – Huszonkét éve járok Békéscsabára, de ilyen „hangulattalan” mérkőzésen még nem vettem részt, nagyon hiányoztak a szurkolók. Ötven percig a védekezésünk és a kapusteljesítmény jó volt, és támadásban is hoztuk, amit elvártam a lelkesen küzdő fiatal békéscsabai csapat ellen.

1. Győr 19 18 1 668–455 +213 36
2. Siófok 17 14 1 2 563–401 +162 29
3. FTC 18 13 3 2 579–454 +125 29
4. Debrecen 17 10 3 4 526–485 +41 23
5. Érd 17 11 6 557–475 +82 22
6. Vác 17 9 2 6 493–484 +9 20
7. MTK 19 8 2 9 542–589 –47 18
8. Dunaújváros 18 7 2 9 458–491 –33 16