Női kézi NB I: nyert a Mosonmagyaróvár, és ezzel harmadik

N. T.N. T.
2021.05.26. 19:51
Így örült a Mosonmagyaróvár a bronznak (Fotó: mkcse.hu)
A Mosonmagyaróvár három góllal nyert a Boglári Akadémia-SZISE ellen, ezzel megszerezte a bronzérmet a női kézilabda NB I-ben. Az óváriak történetük legsikeresebb idényét produkálták.

A hatodik első osztályú idényét teljesítő mosoni egyesület 2014-ben alakult, attól az évtől szerepelt először az élvonalban a Veszprém jogutódjaként és korábban háromszor is 10., egyszer pedig 13. helyen zárt (a 2017–2018-as kiírást a másodosztályban töltötte az MKC).

A Szombathely négy góllal nyert Érden, így két pontra megközelítette a még bennmaradást jelentő helyen álló Boglári Akadémiát. Ha az SZKKA az utolsó fordulóban vasárnap megveri a Fehérvárt, míg a SZISE kikap a Kisvárdától, akkor a jobb egymás elleni eredmény miatt előz, és a következő idényben is az NB I-ben szerepelhet.

A DVSC-nek kétszer kellett megnyernie a közvetlen rivális MTK elleni idegenbeli meccsét. A Loki öttel is ment az első félidőben, a második játékrészben azonban fordított a fővárosi csapat. Kudor Kitti együttese végül a 12 gólig jutó Kovács Anna vezérletével a maga javára fordította a találkozót.

A Siófok nyolccal győzött Kisvárdán, ezzel két ponttal negyedik az egy meccsel kevesebbet játszó Debrecen előtt. A már biztos kieső Békéscsaba egy góllal felülmúlta a Dunaújvárost.

NŐI KÉZILABDA NB I
25. FORDULÓ
MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁRI KC–BOGLÁRI AKADÉMIA-SZISE 38–35 (19–17)
Mosonmagyaróvár, 500 néző. V:
Bujdosó, Horváth V.
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Katona 3, KOVÁCS P. 4, Gyimesi, HORVÁTH B. 4, Hudák 2, STRANIGG ZS. 5 (3). Csere: HERCZEG L. (kapus), TÓTH ESZTER 7 (3), LANCZ 3, SZARKOVÁ 4, Sirián 2, Domokos D. 1, Hajtai 3. Edző: Gyurka János
BOGLÁR: GERCSÓ N. – KUKUCSKA 4, KAJDON 3, Farkas J., Bánhidi, Mlinkó, MÉRAI 5. Csere: Magera, Szabó Luca (kapusok), KORONCZAI 12 (5), Vámos M. 1, Faragó L. 2, Woth 2, JUHÁSZ G. 4, Takó 2. Edző: ifj. Kiss Szilárd
Az eredmény alakulása. 7. p.: 4–1. 12. p.: 9–4. 16. p.:11–8. 24. p.: 16–13. 35. p.: 23–18. 41. p.: 26–21. 45. p.: 28–26. 55. p.: 35–32
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 5/5
Gyurka János:
– Hihetetlenül boldogok vagyunk, örülünk a bronzéremnek, amit, el kell ismerni, talán a bajnokság legszélsőségesebb játékával szereztünk. Jól kezdtünk, többször elhúztunk a nagyon sokat fejlődött akadémistáktól, de mindig megremegtek a kezek, a lábak, amikor előnybe kerültünk. A végjátékban azonban ismét voltak olyan játékosaink, akik felvállalták a döntéseket és meg is oldották a helyzeteket.
ifj. Kiss Szilárd: – Gratulálok az MKC-nak a bajnoki bronzéremhez, a saját csapatomnak pedig ahhoz, hogy egy ilyen jó csapattal is fel tudta venni versenyt. Pedig néhány játékosunk kicsit késve „érkezett meg” a meccsbe, ami döntően befolyásolta a végeredményt. Vasárnap a sorsunkat eldöntő mérkőzésünk lesz, ennek az együttesnek az lesz a búcsúja egy négy éves ciklustól. A legtöbben profi szerződéssel játszanak tovább az élvonalban, de egy sikerrel még tartoznak egymásnak és az akadémiának.

MTK BUDAPEST–DVSC SCHAEFFLER 32–35 (15–17)
Népfürdő utca, zárt kapuk mögött. V:
Bócz, Wiedemann
MTK: GYŐRI B. – JUHÁSZ ESZTER 4, Szekerczés 5, Dakos 3, Marincsák 3, BUJDOSÓ-GERHÁTH 6, Pelczéder 2. Csere: Suba (kapus), Szabados G. 1, PÁL T. 7 (3), Sallai 1. Edző: Golovin Vlagyimir
DVSC: CSAPÓ KYRA – Arany R. 1, KOVÁCS ANNA 12 (2), Tóvizi, HORNYÁK D. 6 (1), Vámos P. 3, VANTARA-KELEMEN 7. Csere: Giegerich (kapus), Deszpotovics, Bordás, Bánfai K. 2, Csernyánszki 2, Petrus 2. Edző: Kudor Kitti
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–4. 11. p.: 4–9. 26. p.: 11–13. 36. p.: 20–18. 41. p.: 24–21. 49. p.: 26–27. 53. p.: 28–30
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3
Golovin Vlagyimir:
– Tisztességgel küzdöttünk és lőttünk harminckét gólt. Ha a végjátékban hatékonyabb a védekezésünk, szebb eredményt is elérhettünk volna.
Kudor Kitti: – Jó védekezéssel akartuk megállítani az MTK rohamait, ez húsz percig sikerült is, aztán percenként kaptuk a gólokat. Örülök, hogy nem fogta meg a csapatot, hogy a második játékrészben átvette az MTK a vezetést. Nem érdekel, hogy hogyan, a lényeg, hogy megnyertük a meccset.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–SIÓFOK KC 21–29 (12–16)
Kisvárda, 390 néző. V
: Nagy F., Túróczy
KISVÁRDA: Pásztor B. – UDVARDI 6, Habánková 1, Szabó Nina 4 (2), Dombi L. 2, Siska 4, T. MILOSEVICS 3. Csere: Mátéfi D. (kapus), Termány, Mészáros-Mihálffy, Bouti 1, Dombi K., Soltész. Edző: Bakó Botond
SIÓFOK: SZIKORA 1 – SUCH 5, Tomori, JEZIC 4, Mazák-Németh, HORACEK 5, NIOMBLA 6. Csere: Csapó Kincső (kapus), KISS N. 5, Tóth G. 3 (1), Lapos, Kadlicsek. Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–1. 11. p.: 7–5. 17. p.: 7–10. 26. p.: 9–15. 34. p.: 14–17. 42. p.: 16–24. 46. p.: 19–26. 52.: 19–27
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1
Bakó Botond:
– Addig, amíg eljutottunk a helyzetekig, jól játszottunk, a kapussal szemben viszont három mérkőzésre való, összesen tizennyolc ziccert hagytunk ki. Szikora Melinda remek teljesítménye miatt nem alakult ki szorosabb mérkőzés, de ezért magunkat is okolhatjuk.
Zdravko Zovko: – Az első félidőben jól védekeztünk, Szikora Melinda pedig kiválóan védett. Szünet után sem változott a játék képe, de mindkét csapat teljesítményén érezhető volt az idény végi fáradtság. Fontos győzelmet arattunk.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE–DUNAÚJVÁROS KOHÁSZ KA 32–31 (14–14)
Békéscsaba, 250 néző. V:
Medve, Südi
BÉKÉSCSABA: MISTINA K. – Andróczki 4, Török F. 3, T. Radojevics 8 (3), J. Agbaba 4, KUKELY A. 7, SZABÓ P. 5. Csere: SZABÓ D., Csizmadia (kapusok), Giricz 1, I. Mitrovics, Iván E. Edző: Vida Gergő
DUNAÚJVÁROS: Wéninger – Barján, Román 3, SZALAI B. 6, Dabevszka 1, BULATH 11 (4), Kazai 3. Csere: Babovics, Hlogyik (kapusok), FERENCZY F. 3, Horváth G. 2, Krupják-Molnár, Husti, Fodor N. 1, Mihály P. 1. Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 10. p.: 3–5. 20. p.: 10–9. 35. p.: 16–15. 37. p.: 18–16. 44. p.: 22–22. 47. p.: 24–23. 51. p.: 27–27. 55. p.: 29–28. 58. p.: 32–30
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4
Vida Gergő:
– Pörgős meccs volt, amelyen nem a védekezés dominált. A kiesés ellenére sem estünk össze, egy jobb csapatot győztünk le. Elképesztő amit az utolsó négy fordulóban nyújtottunk. Ismétlem korábbi önmagam, ha most kezdődne a bajnokság, ha ezzel a kerettel, és így dolgozhattunk volna végig, akkor biztosan nem estünk volna ki. Ám ez az idény sajnos így alakult az igazolásokkal, a vírussal és persze nézők nélkül.
Vágó Attila: – Három-négy emberrel nem lehet mérkőzést nyerni, néhány játékosunk már nagyon nem volt itt mentálisan. Milyen profi az, aki nem koncentrál? A teljes bajnokság során mintha hullámvasúton ültünk volna, ahogy elhagytuk a Dunaújváros táblát, képtelenek voltunk még csak pontot is szerezni.

ÉRD–HUNGAST SZOMBATHELYI KKA 28–32 (14–15)
Érd, 200 néző. V.:
Felhő, Öcsi
ÉRD: Györkös – Király R. 3, Abilda 2, Szabó K. 8 (5), PARÓCZY 4, Kiss-Walfisch 5, FEKETE B. 5. Csere: Győrffy (kapus), Horváth D., Sztankovics 1, Kóka, Landi. Edző: Horváth Roland
SZKKA: Tomasevics – Orbán Adrienn 4, Virág 1, Pődör R. 2, Gorilszka 4, BANDELIER 7, Forgács. Csere: Balog J. (kapus), MAYER SZ. 5, M. AGBABA 6, Wald 2, Horváth P. 1. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–1. 9. p.: 3–5. 13. p.: 7–6. 19. p.: 8–12. 25. p.: 11–13. 34. p.: 15–18. 40. p.: 19–20. 47. p.: 22–26. 53. p.: 25–26.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 0/0
Horváth Roland:
– Győzött a fizikum és azok a testi különbségek, amire számítottam. Úgy nem lehet kézilabdázni, hogy egy méter van a játékosok között. Jól játszottak a szombathelyi átlövők és jól értékesítették azokat a célokat, amiket szerettek volna.
Marosán György: – Érződött a mérkőzésen a nagyon komoly tét, sok hibával játszottunk, de amikor kellett, akkor nem. Büszke vagyok a lányokra, hogy ilyen teher mellett is tudnak teljesíteni. Megyünk tovább, az utolsó fordulóban újra ilyesmire készülünk.

14. Békéscsaba 25 3 2 20 604–791 –187 8
A végelszámoláskor pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények rangsorolnak, ez Győr–FTC viszonylatban a fővárosi csapatnak kedvez.