Női kézi NB I: nyert a Dunaújváros, a Győr és a Kisvárda is

M. B.M. B.
2023.03.25. 19:47
Farkas Johanna vezette győzelemre a Dunaújvárost az Érd ellen (Fotó: Török Attila)
Az Érd ellen törte meg tizenegy tétmeccses nyeretlenségi szériáját a Dunaújváros a női kézilabda NB I 19. fordulójában, miután hazai környezetben 30–26-ra győzte le a kiesés ellen harcoló ellenfelét. A szombati játéknap többi mérkőzésén a Győr tizenegy góllal nyert a Békéscsaba vendégeként, míg a Kisvárda hazai pályán múlta felül a Vácot.

A háromgólos hazai előnyt hozó első játékrész után alaposan bekezdett a Dunaújváros amely egy adott pillanatban kilenc góllal is vezetett. A hajrában összekapta magát a Simics Judit-féle Érd, de az egyenlítésre már nem nyílt esélye, így négygólos vereséget szenvedett. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a dunaújvárosi Farkas Johanna volt, kilenc góllal.

A Győr erődemonstrációt tartott Békéscsabán: Ambros Martín együttesét két százszázalékos pontossággal célzó játékos, az egyaránt 6 gólt szerző Ana Gros és Rju Un Hi vezette sikerre a viharsarkiak ellen.

Rendkívül szoros meccsen tartotta otthon a két pontot a Kisvárda a Vác ellen. A hazai együttes győztes találatát Sápi Gréta szerezte bő két perccel a meccs vége előtt – a Kisvárda győzelmével megelőzte a három mérkőzéssel kevesebbet játszó Siófokot és feljött a 8. helyre.

KÉZILABDA
NŐI NB I
Dunaújvárosi Kohász KA
Érd 30–26 (14–10)
Dunaújváros, 300 néző. Vezette: Nagy, Túróczy
DUNAÚJVÁROS: OGUNTOYE 1 – Kazai 1, Horváth Petra 1, Szalai B. 2, Nick 2, Krupják-Molnár 2, ARANY 4. Csere: Weisheitel, POCZETNYIK 7, Lakatos P. 1, FARKAS J. 9 (5), Fodor N., Matucza. Edző: Rapatyi Tamás
ÉRD: Hadfi – Dávid-Azari 1, Kerekes 2, Ábrahám 2, Sztankovics R. 2, KOPECZ 8 (3), Fekete B. 6. Csere: Kántor (kapus), Gerhát K. 1, CSISZÁR-SZEKERES 1, Paróczy 1, Horváth D, Gerencsér 2, Csáki L., Kiss D. Edző: Simics Judit
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 9. p.: 4–3. 16. p.: 7–5. 18. p.: 7–8. 33. p.: 15–11. 40. p.: 19–13. 46. p.: 25–15. 53. p.: 26–19.
Kiállítások:
10, ill. 12 perc.
Hétméteresek:
5/5, ill. 5/3
Rapatyi Tamás: – A végeredménynek örülök, mert rendkívül nehéz időszak van mögöttünk. Még mindig sérülések, betegségek sújtják a csapatot. Egy hétig sem tudtunk teljes kerettel edzeni, ezért jelentős bennünk a feszültség. A mérkőzés elején ez látszott is, utána azonban javuló fegyelmezettséggel játszottunk. Jelentős, tízgólos előnyt alakítottunk ki, sajnos utána alábbhagyott a koncentrációnk, számtalan buta hibát követtünk el, ezzel izgalmassá tettük a végjátékot. Le kell vonnunk a megfelelő következtetéseket, de nagyon örülök a győzelemnek, hihetetlenül fontos volt.
Simics Judit: – Rendkívül nehéz értékelést adnom egy ilyen mérkőzés után, bosszús, csalódott vagyok. Olyan távolra kerültünk az előttünk állóktól, hogy nem tudom, számolgathatunk-e egyáltalán… Ezt a meccset hoznunk kellett volna. A hazaiak kapusa kiváló teljesítményével döntően hozzájárult a Dunaújváros győzelméhez, de azt hiszem, egy ilyen téttel bíró találkozón ennél sokkal nagyobb összpontosításra lett volna szükség a játékosaimtól. Sajnos nem sikerült ebben a felfokozott hangulatban higgadtan, okosan dönteni a különböző játékhelyzetekben. Így nem lehet mérkőzést nyerni, vagy akár csak közelebb zárkózni az ellenfélhez.

Békéscsaba–Győri Audi ETO 22–33 (12–16)
Békéscsaba, 1650 néző. Vezette: Kovács-Sebők, Vastag-Réti
BÉKÉSCSABA: Razum – Horváth G. 1, Lanistanin 2 (1), Gyimesi 3, Giricz L. 1, MAYER SZ. 3, Bucsi 1. Csere: Gadányi (kapus), Borbély M., TERMÁNY 4, Andróczki 2, Kiss-Walfisch, Vámosi 3 (3), Török F., Bencsik B. 1, Zsemberi 1. Edző: Papp Bálint
ETO: S. Toft – Győri-Lukács 2, Gros 6 (3), NZE MINKO 5, Broch 2, Haugsted 1, FODOR CS 4. Csere: Leynaud (kapus), BLOHM 4, RJU UN HI 6, Faluvégi D., Anne M. Hansen 1, Brattset, Farkas Júlia 1, Deszpotovics 1, Ogonovszky. Edző: Ambros Martín
10, ill. 2 perc.
4/4, ill. 4/3
Papp Bálint: – Biztosan érvényesítette tudását a Győr. Kiemelném azonban csapatomat is, amely szépen küzdött, olyan megoldásokat mutatott be, amelyekre büszkék lehetünk. Ezeket az elemeket és mentalitást kell továbbvinnünk. Amíg csak bírtuk, mindent megtettünk, hogy egyenrangú partnerei legyünk az ETO-nak.
Ambros Martín: – Nagyon nehéz volt itt játszani és megszerezni a győzelmet. Az utolsó tíz-tizenöt percben kijött a különbség, addig viszont szoros volt a küzdelem. Nem egyszerű a Békéscsaba ellen kézilabdázni, mert jó átlövői és beállói vannak, nehéz megtalálni velük szemben a megfelelő védelmi vonalat. Az első félidőben ezt nem is tudtuk megoldani, sok gólt kaptunk beállóból, a szünet után viszont már megtaláltuk az ellenszert. Jól reagáltunk akkor is, amikor kettőre zárkózott fel ellenfelünk, és labdája volt, hogy egy gólra csökkentse a különbséget.

Kisvárda–Vác 25–24 (10–12)
Kisvárda, 500 néző. Vezette: Sándor Gy., Szabó B.
KISVÁRDA: Mátéfi D. – Akijama 2 (1), KARNIK SZ. 8, Siska, JUHÁSZ G. 3, SÁPI 3, Márai 1. Csere: Graovac (kapus), RADOJEVICS 4, Habánková, Trúnková 2, Bouti 1, Udvardi 1. Edző: Bányász-Szabó Valéria
VÁC: Pásztor B. – DIÓSZEGI 4, BALLAI B. 4 (1), KUCZORA 7 (3), Helembai 2, Marincsák 4, Schatzl Natalie 2. Csere: Csizmadia (kapus), Ferenczy F. 1, Kovács Anikó, Kovalcsik, Kurucz A. Edző: Herbert Gábor
Az eredmény alakulása. 13. perc: 4–4. 24. p.: 8–7. 26. p.: 9–10. 35. p.: 11–14. 43. p.: 16–16. 46. p.: 18–17. 49. p.: 20–20. 50. p.: 20–22. 54. p.: 23–22. 57. p.: 24–24.
6, ill. 0 perc.
1/1, ill. 6/4
Bányász-Szabó Valéria: – Boldog vagyok, mert a jól szervezett Vác ellen mindig bravúr nyerni, és nagyon ránk fért már egy ilyen győzelem. Igazi csapatmunkával értük el a sikert, a második félidőben pedig nem volt hullámvölgyünk. A ziccereket értékesítettük, a védekezés végig nagyszerűen működött.
Herbert Gábor: – Fájó kimondani, de megérdemelten nyert a Kisvárda, mert bizonyos játékelemekben felülmúlt bennünket. Olyasmiben maradtunk alul, ami eddig az erősségünknek számított. Hatalmas a pofon, és nem azért, mert Kisvárdán nem lehet veszíteni, hanem mert akadtak olyan periódusok, amikor eldönthettük volna a meccset, ennél fogva saját magunkat vertük meg.

1. Győr 21 20 1 684–480 +204 40
2. FTC 19 17 2 634–449 +185 36
3. Debrecen 18 12 2 4 533–458 +75 26
4. Mosonmagyaróvár 18 11 2 5 541–481 +60 24
5. Vác 18 9 2 7 482–474 +8 20
6. Fehérvár 18 8 2 8 453–490 –37 18
7. MTK 19 7 2 10 510–506 +4 16
8. Kisvárda 19 8 11 449–491 –42 16