Női kézi NB I: negyven gólt lőtt a Kohásznak az ETO

2021.03.24. 17:44
Faluvégi Dorottya szerezte a legtöbb ETO-gólt a Kohász ellen (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap – archív)
Az Érd a Békéscsabát, a Győri ETO pedig a Dunaújvárost győzte le a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

Elherdálta félidei előnyét az Érd otthonában a Békéscsaba. A lila-fehérek hiába vezettek a szünetben öt góllal, ellenfelük a folytatásban megfordította a mérkőzést. A találkozó legeredményesebb játékosa az érdi Kopecz Barbara volt, aki 11 alkalommal talált a kapuba.

A közelmúltban elhunyt gyúróját gyászoló Dunaújváros fűtés és meleg víz hiányában kénytelen volt Győrben fogadni az ETO-t, és az ideiglenes „hazai pálya” nem jött be a Kohásznak: a győriek már az első játékrészben is jelentős előnyre tettek szert az Audi Arénában lejátszott mérkőzésen, és meg sem álltak 40 gólig, amelyből a legtöbbet – nyolcat – Faluvégi Dorottya juttatott a kapuba.

KÉZILABDA
NŐI NB I
10. FORDULÓ

ÉRD-EUbility Group–BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 33–30 (11–16)
ÉRD Aréna, zárt kapuk mögött. V.: Medve, Südi
ÉRD: Györkös – Király, MÓD 8, KISS-WALFISCH 8, Paróczy 2, KOPECZ 11 (4), Fekete B. 2
Csere: Győrffy (kapus), Horváth D., Sztankovics 2
Edző: Horváth Roland
BÉKÉSCSABA: Mistina – Andróczki 3, IVÁN E. 8, RADOJEVICS 6 (3), Agbaba 5, Mitrovics, Szabó P. 2
Csere: Csizmadia F. (kapus), Giricz, Kukely A. 4 (2), Török F. 2, Petika 1
Edző: Vida Gergő
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2. 12. p.: 3–6. 18. p.: 5–9. 23. p.: 9–12. 32. p.: 14–17. 39. p.: 19–18. 43. p.: 22–21. 48. p.: 25–22. 55. p.: 29–28.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 5/4
Horváth Roland: – Elismerésem a lányoknak a második félidőért. Az első félidőt felejtsük el, de a karantén után nem csodálkozom, hogy ez van. A lényeget elértük, megvan a két pont, aminek örülünk.
Vida Gergő: – A második félidő elején a támadójátékunk nagyon belassult, illetve az Érd sokkal kevesebb hibával játszott támadásban, ami eldöntötte a mérkőzést. A végén nem volt meg a védekezésünkben az a feszesség, amivel visszafordíthattuk volna a meccset. A kezünkben volt a lehetőség, de nem védekeztünk, így megérdemelten nyert az Érd.

18. FORDULÓ
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–
GYŐRI AUDI ETO KC 18–40 (10–24)
Győr, Audi Aréna, zárt kapuk mögött. V:Sándor, Szikszay
DUNAÚJVÁROS:Wéninger – Mihály P., Ferenczy F.3,Szalai B., Dabevszka1,Bulath2 (1),Kazai1
Csere:Hlogyik, Babovics (kapusok), Barján2,Horváth G.2 (1),Fodor N., Krupják-Molnár2,Román4 (2),Schatzl Natalie1
Edző:Vágó Attila
GYŐR:Glauser – FALUVÉGI D.8,Nze Minko4,S. OFTEDAl6,Edwige1,E. Amorim2,Görbicz5 (2)
Csere:Silje Solberg (kapus), V. Kristiansen3,Brattset3,Anne M. Hansen4,Fodor Cs.2,Csekő1,Ogonovszky1
Edző:Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 7. perc:2–4.14. p.:4–10.19. p.:5–15.24. p.:8–20.36. p.:10–28.45. p.:11–33.52. p.:13–35.55. p.:14–37
Kiállítások:2, ill. 6 perc
Hétméteresek:7/4, ill. 3/2
Vágó Attila:– Az előző esti tragédia, gyúrónk, Bába Mihály elvesztése után nem volt könnyű pályára lépni, de tudomásul kell vennünk, hogy bár sok gonddal küzdünk, vannak feladataink is. Ezúttal mentálisan nem volt rendben a csapat, ám örülünk, hogy egyáltalán le tudtuk játszani a mérkőzést.
Danyi Gábor: –Együttérzünk a Dunaújváros csapatával. Ami a mérkőzést illeti, a válogatott időszak után néhány edzéssel meg kellett próbálnunk visszarázódni a hétköznapokba. Néhány részfeladatot sikerrel oldottunk meg és ennyi erre a napra elegendő volt.

1. Győr 16 16 580–311 +269 32
2. FTC 14 13 1 482–320 +162 26
3. Siófok 19 13 6 601–510 +91 26
4. Mosonmagyaróvár 16 12 4 468–438 +30 24
5. MTK 16 10 1 5 494–496 –2 21
6. Vác 16 10 6 471–460 +11 20
7. Debrecen 15 9 1 5 439–398 +41 19
8. Dunaújváros 17 6 11 452–504 –52 12