Női kézi NB I: most jól ment az FTC-nek, simán nyert Kisvárdán

M. D.M. D.
2020.11.11. 17:30
Schatzl Nadine hat gólig jutott Kisvárdán (Fotó: Kelet Magyarország/Dodó Ferenc)
A Ferencváros 38–26-ra nyert Kisvárdán a női kézilabda NB I szerdai mérkőzésén.

Súlyos vereséggel a háta mögött látogatott Kisvárdára a Ferencváros, amely a Bajnokok Ligája csoportkörének előző fordulójában tizenegy góllal, 35–24-re kikapott a német Bietigheimtől Érden – egy olyan mérkőzésen, amelyen a zöld-fehéreknek szinte semmi sem sikerült.

A Kisvárda elleni találkozó – nem lebecsülve a hazai csapatot – jó javítási lehetőséget nyújtott Elek Gábor együttesének, amely már a mérkőzés elején kézbe vette az irányítást, és a 17. percre 10–5-re elhúzott, amire a várdaiakat irányító Bakó Botond időkéréssel reagált. A különbség ezek után nem nőtt a felek között, de a vendégek ötgólos előnye a szünetig megmaradt.

A Kisvárda még a második játékrész első tíz percében is tartotta az FTC tempóját, utána azonban Háfra Noémiék faképnél hagyták ellenfelüket, és gyakorlatilag percről percre növelték az előnyüket (26–38).

A fővárosiaknál Emily Bölk és Angela Malestein hét-hét, a Győr felé kacsintgató Háfra Noémi és Schatzl Nadine egyaránt hat találatig jutott.

Elek Gábor a lőtt gólok számával elégedett lehet, 25-nél többet viszont most először kapott az FTC ebben a bajnokságban.

NŐI KÉZILABDA NB I
KISVÁRDA MASTER GOOD SE–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 26–38 (12–17)
Kisvárda,
zárt kapuk mögött. V: Sándor L., Szikszay
KISVÁRDA: Pásztor B. – UDVARDI 4, Karnik Sz. 2, SZABÓ N. 5 (1), Dombi L. 1, SISKA 4, Milosevics 1. Csere: Mátéfi D. (kapus), Mihálffy 3, Bouti 3, Dombi K. 2, Soltész P., Termány 1, Duranková, Bacenková. Edző: Bakó Botond
FERENCVÁROS: Janurik – MALESTEIN 7 (1), KLUJBER 5, Behnke 1, Csiszár-Szekeres, Kovacsics 1, SCHATZL NADINE 6. Csere: Bíró B. (kapus), BÖLK 7, Tóth N. 2, Pásztor N., HÁFRA N. 6, Stolle, Kovács Anett 1, Kisfaludy 2. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 11. p.: 3–6. 17. p.: 5–10. 26. p.: 11–13. 34. p.: 15–19. 39. p.: 18–22. 44. p.: 20–26. 48. p.: 20–29. 53. p.: 23–32
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/1
Bakó Botond:
– Fel voltunk arra készülve, hogy a hosszú kihagyás után hullámzó lesz a teljesítményünk, de arra nem, hogy ennyire. Előzetesen is mondtam a lányoknak, hogy próbáljuk visszaépíteni magunkat és ez egyes szakaszokban sikerült is.
Elek Gábor: – A Bietigheim ellen elszenvedett Bajnokok Ligája-vereség nagyon nagy sokkja után érkeztünk erre a mérkőzésre. Két edzéssel tudtunk csak készülni és azt is tudtuk, hogy a Kisvárda stílusosan játszó csapat. Ha a különbség túlzónak is tűnik, érvényesíteni tudtuk az akaratunkat.

1. Siófok 9 6 3 286–229 +57 12
2. Mosonmagyaróvár 7 6 1 194–192 +2 12
3. Győr 5 5 184–99 +85 10
4. FTC 5 5 165–107 +58 10
5. Debrecen 7 5 2 197–172 +25 10
6. MTK 6 4 2 187–180 +7 8
7. Vác 9 4 5 234–255 –21 8
8. Boglári Akadémia-SZISE 6 2 4 173–176 –3 4