Női kézi NB I: meglepetés, a Vasas legyőzte az Albát

2021.09.11. 18:43
Bravúrgyőzelemmel kezdett a Vasas (Fotó: <a href="https://www.facebook.com/vasaskezilabda" target="_blank">Vasas Kézilabda</a>)
A Vasas 26–24-re legyőzte az Alba Fehérvárt a női kézilabda NB I első fordulójában. A Dunaújvárosi Kohász a Szombathelyi KKA ellen nyert 26–23-ra. A Budaörs az MTK otthonában diadalmaskodott, a Vác Érden gyűjtötte be a két pontot.

Az Alba Fehérvár 6–2-re vezetett a mérkőzés elején, de a 18. percben már a Vasasnál volt az előny (8–7). Az angyalföldiek ezt követően már nem voltak hátrányban, az 50. percben 23–18-ra volt az állás. Az Alba Fehérvár a végén csak kozmetikázni tudott az eredményen.

KÉZILABDA
NŐI NB I
VASAS SC–ALBA FEHÉRVÁR KC 26–24 (13–10)
Fáy utca
, Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 300 néző. V: Őri, Pozdena.
VASAS: KURUCZ – IMREI 5, M. Agbaba 3 (2), Pénzes 3 (1), FARAGÓ L. 4, Speth 2, Oláh 2. Csere: Kajdon 2 (1), Szilovics 2, Szatmári 2, Hadnagy 1, Kovács Noémi, Ács, Sárkány. Edző: Penszki Gergely
FEHÉRVÁR: Pijevic – Töpfner 3, Bardi 2, Boldizsár, Gerháth K. 1, Triscsuk 5 (1), Takó 2. Csere: Tóth Nikolett (kapus), Szmbatian 2, Hudák 1, Besszer 1, Háfra L., Ohjama 2 (2), Domokos D., UTASI 5. Edző: Boris Dvorsek
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–4. 15. p.: 6–6. 21. p.: 9–7. 40. p.: 19–14. 49. p.: 21–18. 55. p.: 25–21.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/3
Penszki Gergely:
– Motiváltan érkeztünk a mérkőzésre, amennyire lehetett, kielemeztük az ellenfél játékát, és kiemelkedő kapusteljesítménnyel szereztük meg ezt a fontos két pontot.
Boris Dvorsek: – Tudjuk, hogy a Vasas most került fel az első osztályba, viszont hatalmas lelkesedésével, az atmoszférával és a szurkolók biztatásával megleptek minket.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA– HUNGAST SZOMBATHELYI KKA 26–23 (12–12)
Dunaújváros, 300néző.V:Sándor L., Szikszay.
DUNAÚJVÁROS: Bartulovic – KUKUCSKA4,Mrmolja, SZALAI B.6,Weisheitel, BULATH6 (4),Kazai1.Csere:WÉNINGER (kapus), Polics, BORGYOS5,Farkas J.2 (1),Fodor N.1,Matucza, Sustková1.Edző:Vágó Attila
SZOMBATHELY: K. Tomasevics – Kadlicsek2,Virág N., PŐDÖR R.7 (3),SZENDREI2,HORVÁTH P.6,Csire3.Csere:BALOG J. (kapus), Prkacin1,Forgács V., Sztosics1,Szmolek1.Edző:Marosán György
Az eredmény alakulása. 3. perc:1–0.9. p.:2–5.19. p.:7–6.23. p.:10–7.38. p.:17–14.48. p.:20–19. Kiállítások: 8, ill. 14. perc.
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/3
Vágó Attila:
– A Szombathely szíve végig a pályán volt, a miénket kicsit lassabban sikerült „kitenni”. Mindent megtettünk a sikerért, de sokáig nem tudtuk a saját játékunkat játszani. Egy idő után szerencsére megnyugodtunk és egy igazi, „első fordulós” fordulatokban gazdag találkozón begyűjtöttük a két pontot, veszélyes ellenfelet legyőzve.
Marosán György: – Most nemcsak feszegettük, de át is léptük a korlátainkat. Sajnos, ezért nem adnak pontot, de minden elismerésem a csapatomé!

ÉRD–VÁCI NKSE 22–27 (12–16)
Érd
, 800 néző. V: Bóna, Földesi.
ÉRD: Györkös – Csáki L. 5, Szabó Kitti 2, Kopecz 3 (3), PARÓCZY 6, Vukajlovics 1, Fekete B. 1. Csere: Kántor, Hadfi (kapusok), Horváth D., Mód 3, Kiss Dorottya, Sztankovics, Monori 1, Ablida. Edző: Horváth Roland
VÁC: Pásztor B. – Diószegi 2, HÁMORI 4, Kuczora 8 (7), HELEMBAI F. 5, KÁCSOR 4, Szondi 2. Csere: Bukovszky (kapus), Schatzl Natalie 1, Ballai B. 1, Grosch, Aron. Edző: Ottó Katalin
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–3. 11. p.: 4–5. 16. p.: 6–8. 21. p.: 10–9. 25. p.: 11–13. 34. p.: 12–19. 39. p.: 15–21. 45. p.: 18–22. 52. p.: 20–24. 58. p.: 20–27.
Kiállítások:
4, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/7
Horváth Roland:
– Nehezen tudtuk áttörni a Vác összeszokott védekezési rendszerét. Bár volt egy szakasz, amikor ez jól sikerült, de nálunk egy-két játékos még nagyon messze van attól a tudástól, amit mutatnia kellene. Még idő kell, hogy elérjen erre a szintre.
Ottó Katalin: – Nagy kő esett le a szívünkről, mert az első meccs mindig nagyon fontos. Elismerésem a csapatomnak, mert az ellenfél is megnehezítette a dolgunkat.

MTK BUDAPEST–MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL 23–24 (13–12)
Népfürdő utca
, 200 néző. V: Fekete T., Tóth D.
MTK: Győri B. – Juhász Eszter 1, Punyko 4, Mazák-Németh, SZABÓ LAURA 4 (1), MARINCSÁK 5 (1), Pelczéder. Csere: Rutka-Győrffy (kapus), Bujdosó-Gerháth, Pál T. 3 (1), Koronczai 2, Bánfai K. 1, Sallai N. 1, Dakos 2. Edző: Golovin Vlagyimir
BUDAÖRS: VARJAS-SIPEKI – Szabó-Májer 4, Schneider 4 (2), Pálos-Bognár 5 (3), J. AGBABA 4, J. JOVOVICS 5, Tóth M. 1 (1). Csere: Palotás, Braun, Szabadfi 1, Smid, Zsigmond V.
Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 8. perc. 2–5. 16. p.: 6–5. 24. p.: 9–9. 39. p.: 14–14. 43. p.: 14–16. 50. p.: 18–18. 56. p.: 20–21.
Hétméteresek: 6/3, ill. 8/6
Golovin Vlagyimir:
– Ellenfelünk nagyon taktikusan játszott, lelassított minket is, ezért nem tudtunk a saját tempónkban kézilabdázni. Sajnos azt láttam a csapatomon, hogy az esélyesség terhe félelmet váltott ki belőlünk és az sem tetszett hogy úgy tűnt, a Budaörs jobban akarja a győzelmet. A folytatásban jobban kell hinnünk magunkban.
Buday Dániel: – Klasszikus első mérkőzés volt, mindkét csapat idegesen, vontatottan játszott. Taktikus játékra volt szükségünk, hogy végig mérkőzésben tudjunk maradni. Jól tudtuk kihasználni, hogy a nyomás inkább ellenfelünket terhelte. Nagyon jó volt a védekezésünk, Varjas-Sipeki Flóra pedig fantasztikusan védett.