Női kézi NB I: megküzdött a Kisvárda az újonccal

2019.08.30. 20:17
A Kisvárda hazai pályán két góllal legyőzte a nyáron több rutinos játékossal erősítő, újonc Szombathelyet a női kézilabda NB I 1. fordulójában. Ugyancsak kettővel bizonyult jobbnak az Alba Fehérvár a Mosonmagyaróvárnál.

Nem játszott megilletődötten a Szombathely Kisvárdán, a szünetben például vezetett is, és végig nagy küzdelemre kényszerítette a hazai együttest, amely csak a hajrában tudta bebiztosítani a győzelmét (25–23).

Az Alba Fehérvár nem várta könnyű helyzetben a bajnoki rajtot, ugyanis kiderült, Májer Krisztina után Temes Bernadett is anyai örömök elé néz, így pedig fiatal játékosoknak kell megoldania az irányítóposztot. Az Alba a Mosonmagyaróvár elleni nyitányon a Kisvárdához hasonlóan 13–12-es hátrányban volt a szünetben, de a végén ugyanúgy két góllal nyerni tudott (29–27).

NŐI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ

ALBA FEHÉRVÁR KC–MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR KC 29–27 (12–13)
Székesfehérvár, 465
néző. V.: Horváth P., Marton
FEHÉRVÁR: Attingré – ZAZAI 5, MENDY 8 (5), WALFISCH 5, Boldizsár, Rózsás, Pelczéder 5. Csere: MISTINA (kapus), Sztankovics 3, Hudra 2 (1), Szarka A. 1, Töpfner. Edző: Deli Rita
MOSONMAGYARÓVÁR: DÁNYI – Katona 3, Popa 1, Tilinger 3, Horváth B. 1, DE SOUZA 7 (4), Hajtai. Csere: Herczeg (kapus), Holesová 3, LANCZ 3, HUDÁK 5, Bardi, Kellermann 1, Domokos. Edző: Bognár Róbert
Az eredmény alakulása: 6. perc: 1–3. 12. p.: 4–6. 18. p.: 6–8. 24. p.: 9–11. 28. p.: 11–12. 34. p.: 14–14. 40. p.: 18–17. 46. p.: 20–20. 52. p.: 25–23. 58. p.: 28–26
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 10/6, ill. 4/4
Deli Rita:
– Az első félidőben a hetesek értékesítése gondot okozott, valamint Dányi Bernadett a kapuban kiemelkedő formát mutatott. A védelmünk jól működött, de sajnos a támadójátékunkkal akadtak problémát, rengeteg helyzetet hagytunk ki. Mindenki tudja, hogy sok nehézséggel küszködtünk, és én magam sem tudtam, hogy kritikus szituációkban mire számíthatok. A második félidőben a csapat betartotta a taktikai utasításokat, és szépen játszott.
Bognár Róbert: – Kicsit csalódott vagyok, bíztam benne, hogy legalább egy pontot meg tudunk szerezni, de megérdemelten győzött a Fehérvár, a kritikus helyzetekben okosabban, megfontoltabban játszott. Játékosai a hajrában türelmesebbek voltak, és jól fejezték be az akcióikat. Ettől függetlenül időnként jól játszottunk, de az NB I-ben ennyi hibával nem lehet nyerni.

KISVÁRDAMASTER GOOD SE–SZOMBATHELYI KKA 25–23 (12–13)
Kisvárda, 950
néző. V: Felhő, Öcsi
KISVÁRDA: PÁSZTOR B. – Orbán Adrienn 1, HABANKOVÁ 5, RADOJEVICS 9 (5), Litre 1, Siska 2 (1), Milosevic 1. Csere: Lajtos (kapus), Petika 1, Smid, Dombi L. 2, ROCHA 3. Edző: Bakó Botond
SZOMBATHELY: SIPEKI – Jovetic 3, Virág N. 1, Mitrovics 3, GORILSZKA 6 (1), Bandelier 2, Mayer M. 3 (3). Csere: Gadányi (kapus), Pődör R. 2, Mayer Sz. 2, Csire 1, Horváth P. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–3. 18. p.: 8–6. 23. p.: 9–10. 33. p.: 12–14. 42. p.: 18–17. 53. p.: 21–19. 56. p.: 22–21
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 6/4
Bakó Botond:
– Rövid volt a kispadunk, irányító-átlövő poszton egy cserével játszottunk. Az első félidőben a kapusok domináltak, szünet után már nagyobb sebességgel kézilabdáztunk, de nem akkorával, amekkorával szeretném.
Marosán György: – Örülök, hogy újoncként kiélezett csatára kényszerítettük a Kisvárdát. Sajnos a fontos periódusokban hagytunk ki ziccereket és büntetőket. A vereség ellenére büszke vagyok a lányokra.