Női kézi NB I: másodszor is legyőzte az FTC a Vácot

2020.11.04. 19:45
Háfra Noémi fontos gólokat lőtt a hajrában (Fotó: Tumbász Hédi)
A Ferencváros nehéz meccset nyert meg Vácon a női kézilabda NB I-ben. A hazai csapat komolyabb hátrányból állt fel, az egyenlítésért is támadhatott, de a hajrában nem adta ki a kezéből a sikert Elek Gábor együttese. A másik szerdai találkozón a 39 nap után újra pályára lépő Szombathely két góllal múlta felül a Dunaújvárost.

Jól mutatja a koronavírus-járvány hatását a bajnokságra, hogy a Fradi még csak negyedik meccsét játszotta, de ebből már másodszor találkozott a Váccal. Az FTC keretéből hiányzott Szucsánszki Zita és Márton Gréta, de egyébként sem számíthatott könnyű találkozóra a fővárosi együttes. A vendégek kapujában Janurik Kinga állta útját a váci rohamoknak, a Fradi pedig szélsői, Angela Malestein és Schatzl Nadine révén már hat góllal is vezetett az első félidő második felében, amiből öt maradt meg a szünetre.

A váci kapuban Bukovszky Anna az MKSZ statisztikája szerint 50 százalékkal védett a második játékrészben, így főszerepet vállalt csapata felzárkózásában. Kétszer is feljött egyre a hazai csapat, az egyenlítésért is támadhatott, de nem jött össze. A hajrában Háfra Noémi háromszor is betalált, ezzel bebiztosította az FTC sikerét.

A Szombathely hazai pályán két góllal legyőzte a Dunaújvárost. A vasiak koronavírusos megbetegedések miatt 39 nap után játszottak ismét mérkőzést. A 35. percben még nyolc góllal vezettek, majd az ötvenedikben már csak egy találat volt az előnyük, de a vendégek az egyenlítésig nem jutottak el. A mezőny legeredményesebb játékosa a dunaújvárosi Bulath Anita volt, aki 14 lövésből tízszer talált be.

NŐI KÉZILABDA NB I
14. FORDULÓ
VÁCI NKSE–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 25–29 (12–17)
Vác,
120 néző. Vezette: Fekete T., Tóth D.
VÁC: Triffa – DIÓSZEGI 6, HÁMORI 4, Helembai F. 1, Lakatos R. 2, Kácsor 3 (1), Radoszavljevics 2. Csere: BUKOVSZKY (kapus), Szabó Laura 2 (2), Aron 1, Bárdy 1, Szondi 3. Edző: Szilágyi Zoltán
FTC: JANURIK 1 – MALESTEIN 7 (1), Stolle 2, Behnke 3, Csiszár-Szekeres, Kovacsics 3, Schatzl Nadine 5. Csere: Bíró B. (kapus), Bölk 1, Klujber 3, Háfra N. 4, Tóth N., Pásztor N., Kovács Anett, Kisfaludy. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–4. 18. p.: 7–11. 24. p.: 9–15. 39.p.: 17–19. 47. p.: 20–21. 55. p.: 24–25
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1
Szilágyi Zoltán:
– Talán egy kicsivel több kiemelkedő teljesítménnyel és eredményesebb átlövőjátékkal a fordulópontokból mi jöttünk volna ki jobban és akkor egy ilyen kvalitású ellenféllel szemben is pontot tudtunk volna szerezni. A védekezésünk bizonyos időszakokban jó volt, a második félidőben Bukovszky Anna bravúrosan védett. Kár, hogy a lehetőségeinkkel rosszul sáfárkodtunk.
Elek Gábor: – Már évek óta hasonló típusú, küzdelmes meccseket játszunk Vácon. Az első félidőben jól hajtottuk végre az elképzeléseinket, de a szünet után – bár készültünk rá – megzavarta a csapatot a hazaiak lassító taktikája. Ekkor ritmustalanul kézilabdáztunk és sok helyzetet is elrontottunk.

HUNGAST SZOMBATHELYI KKA–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 28–26 (17–11)
Szombathely,
300 néző. Vezette: Őri, Pozdena
SZOMBATHELY: K. Tomasevics 1 – Orbán Adrienn 1, M. AGBABA 5 (1), GORILSZKA 6 (3), Bandelier 4, Mayer Sz. 3, Wald 2. Csere: Bíró D., Franka, Pődör B. 2, Horváth P. 1, Pődör R. 2, Virág N. 1. Edző: Marosán György
DUNAÚJVÁROS: Babovics – Horváth G., Román 1 (1), Szalai B. 4, Nick 1, BULATH 10 (4), Schatzl Natalie. Csere: Hlogyik (kapus), Jovovity 1, Mihály P. 1, Barján, KAZAI 4, KRUPJÁK-MOLNÁR 3, Moutsogianni, Sziráki, Dabevszka 1. Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 11. perc: 5–3. 14. p.: 7–4. 20. p.: 12–17. 25. p.: 14–9. 33. p.: 20–12. 38. p.: 21–17. 47. p.: 24–21. 50. p.: 24–23. 55. p.: 27–23
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/5
Marosán György:
– Azt ígértem a mérkőzés előtt, hogy csúszni-mászni fogunk. Ezt be is tartottuk. Az első félidőben szép megmozdulásaink voltak, de ezt a játékot a szünet után már nem tudtuk megismételni. Érződött a mérkőzéshiány rajtunk, hiszen több mint egy hónapja játszottunk bajnoki találkozót.
Vágó Attila: – Az első félidőben erőtlenül kezdtünk, ami megmutatkozott az eredmény alakulásában. A második játékrészben feljavult a játékunk, egy gólra is megközelítettük az ellenfelünket, de a jó erőkből álló Szombathely győzött.

1. Siófok 9 6 3 286–229 +57 12
2. Mosonmagyaróvár 7 6 1 194–192 +2 12
3. Győr 5 5 184– 99 +85 10
4. Debrecen 7 5 2 197–172 +25 10
5. FTC 4 4 127– 81 +46 8
6. MTK 6 4 2 187–180 +7 8
7. Vác 9 4 5 234–255 –21 8
8. Boglári Akadémia-SZISE 6 2 4 173–176 –3 4