Női kézi NB I: Kristiansen még nem kész a játékra, nyert a Győr

N. T.N. T.
2022.11.30. 19:48
Kristiansen egyelőre nem bevethető (Fotó: Nagy Gábor, archív)
A Győri ETO 33–21-re nyert Fehérváron a női kézilabda NB I 11. fordulójában.

Az ETO a találkozó előtt írt arról, hogy Veronica Kristiansen még nem áll készen a folytatásra. Az irányító-átlövő nem volt tagja az újabb Eb-győzelemig menetelő norvég válogatottnak, hanem a torna alatt orvosi kezelésen esett át. „A távolmaradás indoka egy sporttevékenységgel nem összefüggő ok volt, amely miatt nem lehet sportolni. A beavatkozás kapcsán egyelőre élsport tevékenység továbbra sem végezhető” – írja a klub honlapja, hozzátéve, hogy Kristisansen így lemarad a soron következő mérkőzésekről is.

Rajta kívül az Ázsia-bajnokságon szereplő Rju Un Hi és a svéd Linn Blohm is hiányzott. A címvédőt ez sem akadályozta meg a fölényes sikerben, ugyanis bár a Győrben nevelkedő Varga Emőke góljával a Fehérvár jutott előnyhöz, a harmadik perctől kezdve a folytatásban nem tudott vezetni. Az ETO sztárjátékosai ott folytatták, ahol az Eb-n abbahagyták – Silje Solberg például 53 százalékkal védett, esélyt sem hagyva a Fejér megyeieknek.

NŐI KÉZILABDA NB I
11. FORDULÓ
ALBA FEHÉRVÁR KC–GYŐRI AUDI ETO KC 21–33 (9–15)
Székesfehérvár,
700 néző. V: Ignéczi, Pánczél-Héjjas
FEHÉRVÁR: Pijevic 1 – ZRNIC 6 (3), Boldizsár, Szmbatjan 3, Varga E. 2, Utasi 1, TAKÓ 4. Csere: Kubina (kapus), Tolnai, Kocsis B. 1, Szemes, SZTOSICS 3, Sulyok, Bojtos. Edző: Józsa Krisztián
ETO: Silje Solberg – GYŐRI-LUKÁCS 4, GROS 6 (1), Broch 3, ANNE M. HANSEN 5, S. Oftedal 2, Schatzl Nadine 3. Csere: Toft (kapus), NZE MINKO 6, Faluvégi 1, Farkas J. 2 (1), Ogonovszky 1. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 12. p.: 5–7. 18. p.: 6–9. 24. p.: 6–13. 28. p.: 8–14. 34. p.: 11–19. 40. p.: 13–21. 46. p.: 15–23. 52. p.: 17–26. 58. p.: 20–30
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2
Józsa Krisztián:
– Büszke vagyok a csapatomra, próbáltuk megnehezíteni a Győr dolgát. Tudtuk az, hogy az Európa-bajnokságról jönnek vissza a játékosaik, és ezen a héten nem a mi csapatunk a legfontosabb számukra. Jó meccset játszottunk, helyt álltunk, amíg ezt fizikálisan bírtuk.
Ambros Martín: – Egy jó mérkőzésen tudtunk visszatérni klub kézilabdához, az első húsz percben a Fehérvár mindent megtett, hogy megnehezítse a dolgunkat, és ez elég jól sikerült is nekik. Hatvan percen keresztül működött a védekezésünk, ami azért is jó, mert egy nehéz ellenfél ellen tettük mindez. Kicsit nehezítettek voltak a körülményeink, kevés játékosunk volt, de így is jól helyt tudtunk állni.

1. Győr 8 8 253–171 +82 16
2. FTC 6 6 192–135 +57 12
3. Debrecen 7 5 2 211–172 +39 10
4. Mosonmagyaróvár 7 5 2 226–192 +34 10
5. Dunaújváros 6 3 1 2 165–181 –16 7
6. Vác 5 3 2 130–140 –10 6
7. Fehérvár 6 2 1 3 152–174 –22 5
8. Siófok 5 2 3 121–130 –9 4