Női kézi NB I: az Érd izgalmas döntetlenje a Kisvárdával

N. T.N. T.
2021.05.07. 18:14
A Békéscsaba fontos pontot szerzett (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)
Nem bírt egymással az Érd és a Kisvárda a női kézilabda NB I pénteki mérkőzésén, a lefújáskor ugyanúgy 30–30-at mutatott az eredményjelző, mint az Alba Fehérvár békéscsabai vendégjátéka alkalmával.

A 27. percben egy tizenkét gólos sorozattal már tízzel vezetett a hazai pályán játszó Érd, ekkor kevés jel utalt arra, hogy még izgulnia kell a végén. A második félidőben azonban a Kisvárda 12 perc alatt feljött előbb egyre, majd ki is egyenlített. Ekkor kapcsolt az Érd, és újra átvette az irányítást, azonban az utolsó perchez érve 30–29-re a vendégeknél volt az előny. Végül a 11 góljával a mezőny legeredményesebb játékosának bizonyuló Kiss-Walfisch Mercédesz 12 másodperccel a lefújás előtt legalább az egyik pontot megmentette a hazai csapatnak.

A Békéscsaba–Fehérvár szintén 30–30-as döntetlennel ért véget. A sereghajtó hazaiak egyszer sem vezettek a meccsen, azonban többször is utolérték ellenfelüket. Utoljára öt másodperccel a vége előtt, a végül kilenc találatot jegyző Tamara Radojevics révén.

NŐI KÉZILABDA NB I
ÉRD–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 30–30 (19–10)
Érd,
300 néző. V: Sándor L., Szikszay
ÉRD:
Györkös – KIRÁLY R. 6, Mód 1, Szabó K. 4, Paróczy 4, KISS-WALFISCH 11 (2), Fekete B. 2. Csere: Győrffy (kapus), Horváth D., Sztankovics 2, Csáki, Abilda. Edző: Horváth Roland
KISVÁRDA:
Pásztor – Udvardi 5 (1), HABÁNKOVÁ 5, Szabó N. 5 (1), Dombi L. 4, Mészáros-Mihálffy 3, Milosevics 1. Csere: Mátéfi (kapus), SISKA 6, Termány 1, Bouti, Dombi K. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása.
4. perc: 3–3. 9. p.: 5–6. 18. p.: 12–9. 27. p.: 19–9. 33. p.: 19–14. 42. p.: 22–21. 49. p.: 27–24. 56. p.: 28–28. 59. p.: 29–30
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. 2/1
Horváth Roland:
– Nem tudom eldönteni, hogy elbuktunk vagy nyertünk egy pontot, ennyi az egész.
Bakó Botond:
– Ezt nem hiszem el, ha látom se, pedig itt voltam, az első félidőben elbuktuk a meccset, aztán 20 másodperccel a vége előtt még mi álltunk nyerésre, de iksz lett. Az első félidőért le kell szidnunk magunkat, a másodikért viszont nagy elismerésem a csapatnak, mert nyertünk egy pontot. Ott volt a két pont a kezünkben, de az első félidő alapján örülünk az egy pontnak.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–ALBA FEHÉRVÁR KC 30–30 (15–17)
Békéscsaba, 350 néző. V:
Bócz, Wiedemann
BÉKÉSCSABA: Mistina K. – ANDRÓCZKI 5, Iván 2, J. Agbaba 4, T. RADOJEVICS 9 (3), KUKELY A. 6, Szabó P. Csere: Szabó D., Csizmadia (kapusok), Török F., Petika, GIRICZ 3, Mitrovics 1, Kukely K. Edző: Vida Gergő
FEHÉRVÁR: PIJEVIC – TÖPFNER 6, Afentaler 2, Boldizsár 2, Gerháth K. 2, BARDI 6, Szarka A. 4. Csere: Dányi (kapus), Rózsás, TRISCSUK 7 (3), Varga E., Temes 1. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 10. perc: 1–5. 16. p.: 6–7. 21. p.: 10–10. 28. p.: 12–14. 41. p.: 17–22. 47. p.: 24–24. 52. p.: 26–26. 59. p.: 29–29
Kiállítások: 8, ill. 4 perc (kizárva Török Fanni 43. percben)
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3
Vida Gergő:
– Bizonyítottuk, hogy tudunk küzdeni, többször is felálltunk vert helyzetből. Amikor átfordult volna a mérkőzés, akkor rontottunk. Büszke vagyok a lányokra, örülök, hogy kiszolgáltuk a közönséget.
Józsa Krisztián: – Az egyik szemem sír, a másik nevet, hiszen kezünkben volt a mérkőzés, igaz, Csabán nagyon nehéz nyerni. Sajnos a második félidőben rossz döntéseket hoztunk, védekezésben is hibáztunk. A véghajrában is eldönthettük volna a mérkőzést, de elhibáztuk a helyzetet.

14. Békéscsaba221219518–708–1904
Azonos pontszám esetén idény közben az összesített gólkülönbség rangsorol, az idény végén viszont az egymás elleni eredmények. A Győr–FTC viszonylatban ez a fővárosiaknak kedvez.