Női kézi NB I: izgalmas döntetlen a Fehérvár és a Dunaújváros meccsén

R. P.R. P.
2022.09.09. 20:09
Farkas Johanna parádésan kézilabdázott (Fotó: Török Attila)
A női kézilabda NB I pénteki játéknapján a DVSC hét góllal legyőzte az MTK-t, míg a Fehérvár nem bírt hazai pályán a Dunaújvárossal.

A debrecenieknél Kácsor Gréta villogott, kilenc gólt szerzett (11 lövésből), de Töpfner Alexandra és Petrus Mirtill is remekül játszott, ők ketten hat-hat góllal vették ki részüket a győzelemből.

A Dunaújváros nagyon izgalmas meccsen szerzett pontot a Fehérvár elleni csata végén. A találkozó utolsó találatát a dunaújvárosi Farkas Johanna az utolsó másodpercben dobta. Farkas messze a mezőny legjobbja volt 12 góllal.

NŐI KÉZILABDA NB I
ALBA FEHÉRVÁR KC
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 26–26 (10–11)
Székesfehérvár, 200
néző. V: Paska, Vastag
FEHÉRVÁR:
PIJEVIC – Szemes 2, AFENTALER 5, Szmbatian 5 (1), Varga E. 2, SZTOSICS 7 (4), Takó 1. Csere: Tóth Nikolett (kapus), Zrnic 2, Boldizsár 1, Utasi 1, Bojtos, Tolnai. Edző: Józsa Krisztián
DUNAÚJVÁROS: OGUNTOYE – Arany R. 1, Krupják-Molnár, Weisheitel, Nick 1, Poczetnyik, Szalai B. 1. Csere: Bartulovic (kapus), FARKAS J. 12 (5), Kazai 2, Borgyos 1, Horváth P. 3, Matucza 1, FODOR N. 4, Agócs. Edző: Rapatyi Tamás
Az eredmény alakulása: 6. perc: 3–2. 12. p.: 6–3. 18. p.: 7–5. 24. p.: 9–8. 28. p.: 10–10. 34. p.: 14–11. 40. p.: 17–14. 46. p.: 18–15. 52. p.: 20–20. 58. p.: 24–25
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/5
Józsa Krisztián: – Sikerült előrelépni a Debrecen elleni mérkőzés óta védekezésben, viszont ez egy iszonyatosan hektikus meccs volt, amelyen ha jó volt a védekezésünk, akkor magabiztosan vezettünk. Amikor pedig felpuhultunk és beengedtük a lövőket a közeli zónába, valamint Farkas Johannát és Szalai Babettet hagytuk egy-egyezni, akkor akadtak bőven problémáink. Támadásban rengeteg ziccert hibáztunk, ez sokba került. Két perccel a vége előtt a csarnokban mindenki aláírta volna az ikszet, így azonban van hiányérzetem, mert Farkas Johanna szerintem meglőtte élete gólját...
Rapatyi Tamás: – Keményen küzdő és jól játszó Fehérvár ellen sikerült egy pontot szereznünk idegenben. Számunkra ez nagyon sokat jelent, mert fiatal csapatunk van. Mindkét félidőben voltak olyan szakaszok, amikor a védekezésünk egészen jól összeállt, ez nagyon biztató a jövőre nézve. A támadásokban viszont, úgy érzem, nem találtuk a ritmust, nagyon sok rossz döntést hoztunk, ezen javítani kell.

DVSC SCHAEFFLERMTK BUDAPEST 31–24 (15–10)
Debrecen, 1000 néző: V: Őri, Pozdena
DVSC: GABRIEL – M. Costa, Vámos P. 3, BORDÁS 3, Planéta 3, Jezsikava, PETRUS 6. Csere: Torda (kapus), KÁCSOR 9, Hámori 1, Hornyák D., Szabó N., Tóvizi, TÖPFNER 6 (3). Edző: Szilágyi Zoltán
MTK: Győri B. – Grosch 2, KEKÉZOVITY 7, Simon P. 2, Szabó L. 1, Koronczai 1, Pelczéder 1. Csere: Suba (kapus), Mazák-Németh, Mészáros-Mihálffy 1, ROMÁN D. 2, PÁL T. 5 (1), Dakos 1, Sallai N. 1, Juhász E. Edző: Vida Gergő
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–1. 13. p.: 6–5. 19. p.: 10–6. 26. p.: 12–9. 33. p.: 17–10. 42. p.: 20–15. 46. p.: 24–16. 52. p.: 29–21
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1
Szilágyi Zoltán: – Több volt ebben a meccsben. Nem tudtunk gyors kézilabdát játszani, a védekezésünkre azonban nem lehet panasz. A támadójátékban ezúttal szerencsénk volt, Kácsor Gréta ugyanis átlövésben kiemelkedőt nyújtott. Összességében mégis elégedett vagyok a teljesítményünkkel.
Vida Gergő: – A múlt héten elkövetett hibáinkat sikerült kijavítanunk, ennek örülök. A Debrecen védelme a bajnokságban az egyik legjobb, mi sem tudtunk vele mit kezdeni. Hiányérzetem a védekezésünk kapcsán van csak, de pozitívan látom az összképet.