Női kézi NB I: hozta a kötelezőt a Győri ETO

2020.01.12. 19:40
Ünnepelhettek a győriek, sorozatban 14. bajnokijukat is megnyerték (Fotó: Török Attila, archív)
A Győri Audi ETO KC 41–27-re legyőzte idegenben a Szombathelyi KKA-t a női kézilabda NB I vasárnapi játéknapján. Az MTK a sereghajtó Szent István SE vendégeként tudott nyerni.

Veronica Kristiansen indította be a győri hengert, egy négyperces szombathelyi gólcsendet követően már 6–1-re meglépett az ETO. Innentől kezdve végig kézben tartotta a mérkőzést a vendégcsapat, amely a szünetre nyolcgólos fórba került. Az első félidőt végigvédő Kiss Évát a kapuban Amandine Leynaud váltotta.

A francia kapus olyannyira jól szállt be a mérkőzésbe, hogy ő maga lőtte az ETO utolsó gólját a mérkőzésen, amire még másodpercekkel a vége előtt Kulcsár Dorottya válaszolt hetesből. A győrieknek a két kihagyott hetes is belefért – a szombathelyiek hármat is elhibáztak –, a mezőnyjátékosok közül csak Eduarda Amorim és Bódi Bernadett nem lőtt gólt.

KÉZILABDA
NŐI NB I
SZENT ISTVÁN SE–MTK BUDAPEST 26–37 (13–22)
Monor, 500 néző. V: Andorka M., Hucker
SZENT ISTVÁN: Gercsó N. – Horváth G. 5 (1), MONORI 5, Lyngby 2, Aron 1, Varjú 3, Stranigg Zs. 3. Csere: MÁTÉFI D. (kapus), Szerző 1, Albert Helga, Tobak 1, Pánczél, Tieff, BALOGH B. 5 (3). Edző: Vojkovics Gyula
MTK: SUBA – DÁVID-AZARI 8, Dakos 2, Szabados 1, Szőllősi–Zácsik 3, TÓTH ESZTER 7 (1), Fekete B. 3. Csere: Malovics, Sallai 2, GERHÁTH F. 4 (1), Mihálffy 4, Juhász Eszter 1, Ferenczi P. 1, Horváth D. 1. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–5. 17. p.: 8–12. 22. p.: 10–18. 41. p.: 15–26. 49. p.: 22–30
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/2
Vojkovics Gyula:
– Sajnos nem pörgött fel a csapat eléggé, nem küzdöttek a lányok, nem vagyok megelégedve a hozzáállással. Lehet, hogy ha felpörgünk, ugyanilyen eredmény születik, de jobb meccset játszottunk volna.
Golovin Vlagyimir: – Nehezen indult a meccs, amíg nem játszottuk a saját ritmusunkat. Amikor erre rátaláltunk, el tudtunk húzni, a második félidőt pedig lejátszottuk.

SZOMBATHELYI KKA–GYŐRI AUDI ETO KC 27–41 (13–21)
Szombathely, 2000 néző. V: Földesi, Halász
SZKKA: K. Tomasevics – JOVETIC 4, Virág N. 3, Pődör R. 3, Mayer Sz. 2, BANDELIER 4 (1), Csire. Csere: Sipeki (kapus), Pődör B. 1 (1), Szmolek, Kozma A., VARGA N. 3, Kulcsár D. 1 (1), HORVÁTH P. 4, Szendrei 2. Edző: Marosán György
GYŐR: Kiss É. – Faluvégi 2, K. Bulatovics 2, S. OFTEDAL 6 (2), Brattset 2, V. KRISTIANSEN 6 (1), FODOR CS. 4. Csere: Leynaud (kapus) 1, Bódi, Nze Minko 4, Edwige 2, ANNE HANSEN 4, KNEDLÍKOVÁ 5, Puhalák 2, Kurtovic 1 (1). Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–5. 10. p.: 4–10. 16. p.: 7–14. 20. p.: 9–16. 35. p.: 17–24. 38. p.: 17–28. 43. p.: 20–29. 55. p.: 25–37
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 7/4
Marosán György:
– A foglalkozás elérte célját. Fiataljaink bátran felvették a játék iramát. Bebizonyosodott, hogy Szombathelyen igenis igény van a kézilabdára. Ígérem, hogy bent maradunk az NB I-ben.
Danyi Gábor: – Nagyon jó, küzdelmes mérkőzést játszottunk, igazi BL-hangulatot teremtett a hazai közönség. Védekezésben még javulnunk kell, mert még messze vagyunk az igazi formánktól.

1. Győr 14 14 463–328 +135 28
2. FTC 13 9 3 1 421–334 +87 21
3. Siófok 12 9 1 2 397–279 +118 19
4. Érd 12 9 3 389–321 +68 18
5. Debrecen 12 7 3 2 362–329 +33 17
6. Vác 12 5 2 5 337–337 0 12
7. Dunaújváros 12 5 2 5 293–305 –12 12
8. MTK 14 5 2 7 388–433 –45 12