Női kézi NB I: hibátlan maradt a Győr; tovább menetel a DVSC

2019.10.09. 20:08
Ismét nyert a DVSC (Fotó: Koncz György)
A címvédő Győri Audi ETO KC 30–19-re legyőzte a Békéscsabát a női kézilabda NB I szerdai játéknapján, így továbbra is hibátlan a jelenlegi kiírásban. Tovább menetel a DVSC, amely ezúttal az Érd otthonában nyert 33–29-re.

Nem kezdte jól az összecsapást a címvédő Győr, Danyi Gábor csapata 21 percig nem tudott ellépni a Békéscsabától, s az első félidőben mindössze három góllal vezetett (10–13). A második játékrészben azért rákapcsoltak a vendégek, s egyre nagyobb előnyt dolgoztak ki – a vége 30–19 lett, így, ha nem is meggyőző teljesítménnyel, de a Győr hibátlan maradt az NB I-ben. A mérkőzés legeredményesebb játékosa Stine Oftedal volt hét találattal.

A Siófok elleni hétvégi sikere után újabb kemény bajnoki mérkőzés várt az Érdre, hiszen a tabellán egy hellyel előtte álló Debrecen az FTC elleni korábbi döntetlennel már megmutatta, hogy képes a bravúrra. Az Érd törekedett a gyors játékra, de ezt a fegyvert a DVSC jobban használta, és kétgólos hátrányból tíz perc után már néggyel vezetett. A vendégek a félidei nyolcgólos előnnyel igencsak megalapozták a pontszerzést.

A fordulás után Köstner Vilmos jó ütemű időkérésének köszönhet ő, hogy megakadt a gyors egymásutánban négy találatot szerző házigazda, amely a végjátékban már csak kozmetikázni tudott.

„Örülök, hogy győzni tudtunk Érden – mondta a DVSC jobbszélsője, Varsányi Nóra. – Nagyon kemény meccs volt, de jó formában vagyunk és ezt meg is tudtuk mutatni, a félidei nyolcgólos előnyünk kitartott a végéig. Nagyon örülök, hogy sikerült idegenben legyőznünk az Érdet.”

A rangadót nyerő hajdúságiak továbbra is őrzik veretlenségüket és már másodikok a tabellán.

Október lévén, az Alba Fehérvár is csatlakozott a mellrák elleni kampányhoz, ezért pinkbe öltöztek Deli Ritáék a Kisvárda elleni hazai mérkőzésen. A fehérváriak a szokásos hazai mezen kívül pink zoknit is viseltek, és a szakmai stáb is rózsaszínbe öltözött ez alkalomból.

Az újonc Szombathely mintegy 33 percen át vezetett a Vác ellen, ám a vendégek elfáradtak, amit a Vác ki is használt, a maga javára fordította a találkozót, és három góllal, 31–28-ra diadalmaskodott.

NŐI KÉZILABDA NB I
ÉRD–DVSC SCHAEFFLER 29–33 (13–21)
Érd, 1300
néző. Vezette: Hargitai, Markó
ÉRD:
Janurik – Nascimento 5, Lavko 1, TÓTH G. 6, SZABÓ L. 5 (3), J. Kovacsevics 1, Bízik R. 1. Csere: Foggea (kapus), Kiss N., Jerábková 4 (1), Kisfaludy 2, Schatzl Natalie 1, Termány 3. Edző: Szabó Edina
DVSC: TRIFFA – Varsányi 4, KOVÁCS ANNA 6, BULATH 5 (3), Tóvizi 1, Deszpotovics 3, Vantara-Kelemen 2. Csere: Szabó D. (kapus), VÁMOS P. 3, Bordás 1, Karsten 3, Karnik Sz. 3 (1), Petrus, Arany 1, Poczetnyik 1. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 12. p.: 4–8. 16. p.: 6–12. 21. p.: 9–15. 26. p.: 11–19. 34. p.: 17–21. 40. p.: 20–24. 50. p.: 21–29. 57. p.: 27–31
Kiállítások:
10, ill. 6 perc
Hétméteresek:
6/4, ill. 7/4
Szabó Edina:
– A kezdésünk rányomta a bélyegét a találkozóra, nem csak rengeteg fizikai, hanem lelki erő is ráment arra, hogy az elemeket, amelyekkel készültünk megvalósítsuk. D így is teljesen szétesett a csapat. A második félidőben nagy rohamot vittek végig a lányok, de ebben a harcban felőrlődött a csapat.
Köstner Vilmos:
– Az első félidőben mutatott szenzációs támadójátékunkkal és kifejezetten nagy sebességünkkel megérdemelten nyertük meg a nagyon fontos találkozót. A második félidőben az Érd is jól játszott és már részünkről is több volt a figyelmetlenség, de a megfelelő rotációval uraltuk a meccset.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–GYŐRI AUDI ETO KC 19–30 (10–13)
Békéscsaba, 1800
néző. Vezette: Rontó Ádám, Szanyi Péter Gábor
BÉKÉSCSABA:
Balog J. Kovács A. 2, Vukajlovics 2, J. Agbaba, Bottó 1, Barján 1, Mézes 2. Csere: Horváth D., Csizmadia (kapusok), KOPECZ 6 (2), Marincsák N. 4, Kukely A. 1, Dombi K. Edző: Horváth Roland
GYŐR
: Leynaud – Bódi 2, K. Bulatovics 3, OFTEDAL 7 (2), Edwige 2, E. Amorom 3, Puhalák 2. Csere: KISS É. (kapus), Nze Minko 2, A. HANSEN 5 (1), Brattset, Faluvégi 1, Fodor Cs. 3, Knedlíková. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása
. 7. p.: 3–1. 10. p.: 3–4. 18. p.: 8–7. 28. p.: 9–12. 38. p.: 15–18. 45. p.: 16–26. 50. p.: 18–26.
8 ill. 2 perc
5/2, ill. 4/3
Horváth Roland:
– Voltak szép periódusaink, helyenként jó volt a védekezésünk és a támadásra sem lehetett panasz. Negyven percig jól álltuk a sarat.
Danyi Gábor
: – A békéscsabaiak hozzáállása ma kiváló volt. Az első félidőben nem nagyon találtuk a ritmust és a másodikban is csak tíz perc játék után. Amikor a hazaiak elfáradtak, végleg felülkerekedtünk. Próbáltam mindenkinek játéklehetőséget adni.

VÁCI NKSE–SZOMBATHELYI KKA 31–28 (14–16)
Vác, 500
néző. Vezette: Horváth P., Marton B.
VÁC: ARENHART – DIÓSZEGI 6, Hámori 2, Lakatos R. 5, Helembai F., KÁCSOR 10 (4), RADOSZAVLJEVICS 5. Csere: Bukovszky (kapus), Szabó K. 1, Kuczora 2, Paróczy, Szeberényi, Kovács N. Edző: Szilágyi Zoltán
SZOMBATHELY: K. Tomasevics – Jovetic 3, Virág N. 3, MITROVICS 8, Gorilszka 3, BANDELIER 4, Mayer Sz. 1. Csere: Gadányi (kapus), Csire 1, Varga N., Horváth P., PŐDÖR R. 5, Szendrei. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása: 7. perc: 2–3. 14. p.: 6–10. 26. p.: 11–15. 35. p.: 18–17. 43. p.: 24–22. 51. p.: 29–25. 55. p.: 29–27
8, ill. 8 perc
5/4, ill. 1/0
MESTERMÉRLEG:
Szilágyi Zoltán:
– Rosszul védekezve, dekoncentráltan kezdtünk és emiatt futhattunk az eredmény után. Ez sokat kivett belőlünk, de nagyot küzdve, a döntő szituációkat jól megoldva sikerült legyőznünk remek ellenfelünket.
Marosán György:
– Örülök, hogy a csapat fel tudott nőni a Vác színvonalához. Jó mérkőzésen, jó teljesítményt nyújtottunk, kár, hogy ezért nem kaptunk pontot.

ALBA FEHÉRVÁR KC–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 32–25 (14– 8)
Székesfehérvár, 800
néző.Vezette: Fekete T., Tóth D.
FEHÉRVÁR:
ATTINGRÉ – TÖPFNER 6 (2), Walfisch 3, Rózsás 2, SZTANKOVICS 3, MENDY 8 (3), Szarka A. Csere: Györkös (kapus), Boldizsár 2, Zazai 2, Besszer, Pelczéder 3, Dubán, GERHÁTH K. 3. Edző: Deli Rita
KISVÁRDA: PÁSZTOR B. – Orbán Adrienn 1, Smid, Siska 1, LITRE 4, Dombi L. 2, T. Milosevics 1. Csere: Lajtos (kapus), RADOJEVICS 9, Habánková 3 (1), Rocha 1, Dudás G. 1, Petika 2, Udvardi. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása: 6. p.: 2– 3. 12. p.: 4– 3. 18. p.: 8– 5. 24. p.: 12– 6. 28. p.: 13– 8. 34. p.: 16– 9. 40. p.: 18– 12. 46. p.: 21– 16. 52. p.: 25– 18., 58. p.: 30– 22
10, ill. 12 perc
7/5, ill. 4/1
Deli Rita:
– Csapatként, fegyelmezetten játszottunk. Védekezésben domináltunk, a gyors lerohanásainkra építettünk és ez nagyon jól működött az első félidőben. Fiatal, még rutintalan játékosaink is szépen szálltak be. Mindenki hozzátett ehhez a győzelemhez.
Bakó Botond
: – Abszolút nem tudtunk abban a ritmusban játszani, amit szerettünk volna. Nem sikerült megállítani a Fehérvár lerohanásait, valamint bosszantó, hogy rengeteg párharcot elvesztettünk a kapusukkal szemben, aki kiemelkedően védett. A statikus támadójátékunk miatt nem igazán kerültünk helyzetbe egészen a második félidő közepéig, és a visszarendeződésünk is akadozott.

1. Győr 6 6 189–132 +57 12
2. Debrecen 6 5 1 187–161 +26 11
3. FTC 6 4 2 189–156 +33 10
4. Érd 6 4 2 175–155 +20 8
5. Vác 6 3 1 2 165–164 +1 7
6. Siófok 5 2 1 2 142–123 +19 5
7. Fehérvár 5 2 1 2 134–139 –5 5
8. Kisvárda 6 2 1 3 143–162 –19 5