Női kézi NB I: meglepetés! A Békéscsaba legyőzte a Siófokot

2023.01.31. 20:05
Lanistanin Marija 8 gólt szerzett, a csabaiak legeredményesebbje volt (Fotó: Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)
A Békéscsaba meglepetésre 29–27-re legyőzte a Siófok KC-t a női kézilabda NB I keddi játéknapján.

A kiesés elől menekülő csabaiak az első félidőben négygólos hátrányban is voltak, ám a játékrész második felére jelentősen összekapták magukat, s a szünetre már egygólos vezetéssel (15–14) mentek. A második félidőben aztán nem tudott ellenfele fölé kerekedni a Siófok, amely ebben a 30 percben egyszer sem vezetett. A vége 29–27 lett a Békéscsabának...

KÉZILABDA
NŐI NB I

SIÓFOK KC–
EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 27–29 (14–15)
Siófok, 400néző.V:Rontó, Szanyi
SIÓFOK:Rajcsics – Such1,Papp N.5,Debreczeni-Klivinyi4,N'Diaye4,Miloszavljevics4 (1),Mavsar9 (3).Csere:Herczeg (kapus), Kojics, Sirián, Juhász F., Török, Kajdon, Abdourahim, Wald, Puhalák. Edző: Uros Bregar
BÉKÉSCSABA:
Razum – Bucsi4,Lanistanin8 (1),Gyimesi3,Giricz1,Mayer, Borbély. Csere: Hajtai 4, Termány 7, Andróczki, Vámosi P.1 (1),Kiss-Walfisch, Horváth G.1,Madera-Domokos, Zsemberi, Bencsik. Edző:Papp Bálint
Az eredmény alakulása.
12. perc. 6–3.16. p.:9–5.24. p.:12–12.27. p.:13–15.35. p.:16–16.47. p.:20–23.54. p.:23–26
Kiállítások:6, ill. 16 perc
Hétméteresek:5/4, ill. 2/1
Uros Bregar:– Rendben volt a kezdésünk, aztán a lerohanásainkba sok hiba csúszott. Amikor problémáink adódtak, a Békéscsaba élt a lehetőséggel és megérdemelten győzött. A vendégek jobbak voltak csapatként, a vereség az én felelősségem.
Papp Bálint:– Csapatként funkcionáltunk, az első tizenöt perc után a védekezésünk is stabilizálódott, és működtek a megállító faultjaink. Elöl szerkezetet váltottunk, bejöttek a távoli lövések. Ezután uraltuk a mérkőzést, a kritikus pillanatokban is megtartottuk a vezetést, és emberhátrányból is tudtunk gólokat szerezni.

1. Győr 14 13 1 447–325 +122 26
2. FTC 13 12 1 429–318 +111 25
3. Debrecen 15 10 1 4 439–386 +53 21
4. Mosonmagyaróvár 12 8 4 377–327 +50 16
5. Vác 12 6 2 4 316–314 +2 14
6. Siófok 13 6 1 6 343–345 –2 13
7. Dunaújváros 13 5 2 6 333–387 –54 12
8. MTK 14 4 2 8 391–406 –15 10