Női kézi NB I: gólzáporos FTC-siker a péntek délelőtti matinén

M. D.M. D.
2021.01.29. 12:54
Javarészt Emily Bölkről (zöldben) szóltak az utolsó percek hazai részéről (Fotó: Árvai Károly)
A Ferencváros 39–25-re legyőzte a vendég Boglári Akadémia-SZISE-t a női kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

Nem szoktunk hozzá ahhoz, hogy a női kézilabda NB I-ben – meg úgy en bloc bármelyik honi sportág élvonalbeli bajnokságában – munkanapon délelőtt rendezzenek mérkőzést, de a Győr elleni jövő szerdai rangadóra, valamint a BL-csoportkörből még hátralévő ütközetekre készülő FTC pénteken 11 órától csapott össze a Boglári Akadémia-SZISE-vel az ismét parkettával lefedett Elek Gyula Arénában. A szokatlan időpontot – de legalábbis a meccs minél hamarabbi lebonyolítását – a zöld-fehér klub vezetői kezdeményezték, miután a Vipers ellen e hét szerdára kiírt Bajnokok Ligája-találkozót ismét elhalasztották.

A hazaiak keretéből Bíró Blanka, valamint Csiszár-Szekeres Klára is kimaradt, Julia Behnke pedig csak két és fél percet töltött a pályán a végjátékban; a német beálló a napi terhelés legnagyobb részét a félidei sprintekkel kapta meg, amíg csapattársai kifújták magukat.

Elek Gábornak az első félidei támadójátékra nem sok panasza lehetett, hiszen játékosai 22 gólt dobtak, s ezek többségét nagyon gördülékenyen, gyorsan végigvitt akciókból. A tízgólos különbség az első játékrészben még nem, „csak” a 32. percben alakult ki először a felek között (25–15). Utána rövid időre megakadt az FTC támadójátéka, és a kétperces kiállítások sem könnyítették meg a dolgát, ezt követően viszont már nem nagyon volt megállás, Emily Bölk is megszórta magát, és a hazaiak 14 gólos győzelmet arattak.

A meccsre benevezett játékosok közül a Ferencvárosból – Behnkén és a két kapuson kívül – csak Szucsánszki Zita nem lőtt gólt.

NŐI KÉZILABDA NB I
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–BOGLÁRI AKADÉMIA SZISE 39–25 (22–13)
Elek Gyula Aréna, zárt kapuk mögött. V:
Héjjas, Kránitz
FTC: JANURIK – MALESTEIN 6 (2), Klujber 2, Szucsánszki, Kisfaludy 3, Háfra N. 2, Schatzl Nadine 3. Csere: Hadfi (kapus), Stolle 2, PÁSZTOR N. 4, Kovacsics 4, Kovács Anett 2, MÁRTON G. 4, Bölk 5, Tóth N. 2, Behnke. Edző: Elek Gábor
BOGLÁR: Gercsó N. – Kukucska 3, Faragó, Mlinkó 2, Woth, KAJDON 6, Takó 3. Csere: Szabó Luca (kapus), KORONCZAI 4 (2), Farkas J. 2 (1), Mérai 1, Kocsis B., Vajer, Monori 2, Bánhidi 2, Juhász Gréta. Edző: ifj. Kiss Szilárd
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–0. 15. p.: 12–5. 23. p.: 17–9. 32. p.: 25–15. 44. p.: 28–20. 57. p.: 39–21
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3