Női kézi NB I: gálázott, 40 gólig meg sem állt a DVSC

2022.09.16. 18:44
Töpfner Alexandra nyolc gólt szerzett a debreceni csapatban (Fotó: Hajdú-Bihari Napló/Czinege Melinda)
A DVSC hazai pályán 40–27-re legyőzte a Dunaújvárost a női kézilabda NB I 13. fordulójából péntekre előrehozott mérkőzésen, és három fellépés után is őrzi hibátlan mérlegét.

A vendégek 12–12-ig tartották magukat, aztán a debreceniek 10–2-es rohammal zárták az első félidőt, és gyakorlatilag biztossá vált, hogy érvényesül a papírforma.

A második játékrészben tovább nyílt az olló, a hazaiak az idény első 40 pontos produkcióját ünnepelhették.

NŐI KÉZILABDA NB I
13. FORDULÓ, előrehozott mérkőzés
DVSC SCHӒEFFLER–DUNAÚJVÁROSI KKA 40–27 (22–14)
Debrecen, 900
néző. V: Bujdosó, Horváth V.
DEBRECEN: Gabriel – TÖPFNER 8 (2), PLANÉTA 4, Vámos P 1, Füzi-Tóvizi 2, KÁCSOR 6 (4), VÁMOS M 7. Csere: Torda (kapus), Jezsikava 1, Hámori 2, Hornyák D. 1, Bordás 2, SZABÓ N. 6, Petrus, Costa, Panyi. Edző: Szilágyi Zoltán
DUNAÚJVÁROS: Bartulovic – Szalai B. 2, Borgyos 1, WEISHEITEL 4, Nick 2, Horváth P. 2, Kazai 2. Csere: Oguntoye (kapus), Arany R. 1, FARKAS J. 8 (6), Matucza, Krupják-Molnár, Poczetnyik 1, Lakatos P. 2, Fodor N. 1, Agócs 1. Edző: Rapatyi Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–2. 11. p.: 8–8. 19. p.: 11–9. 21. p.: 12–12. 28. p.: 19–13. 37. p.: 25–16. 49. p.: 32–24. 54. p.: 34–27
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 9/6, ill. 8/6
Szilágyi Zoltán:
– Nagyon nehezen jöttünk lendületbe, elsősorban védekezésben voltak problémáink. Ahogy aztán feszesebb lett a védekezésünk és rendezni tudtuk a sorainkat, kinyílt az olló, és az első félidő hajrájában eldőlt a két pont sorsa. A második félidőben egy az egyben lekopíroztuk a szünet előtti teljesítményt. Örülök a negyven szerzett gólnak, a huszonkét leindításból szerzettnek különösen.
Rapatyi Tamás: – Mostani állapotunkban húsz percig képesek vagyunk felvenni a küzdelmet az olyan jó csapattal is, mint a Debrecen. A munkánk elején járunk, sok mindenben kell fejlődnünk, de látszik, jó úton indultunk el. A második félidő első húsz percében megint egyenrangú partnerek voltunk.

A forduló többi mérkőzését januárban és februárban játsszák le.

1. Győr 4 4 133–91 +42 8
2. Debrecen 3 3 104–74 +30 6
3. Mosonmagyaróvár 3 2 1 94–77 +17 4
4. Vác 2 2 54–42 +12 4
5. FTC 2 2 56–45 +11 4
6. Dunaújváros 3 1 1 1 83–92 –9 3
7. Siófok 3 1 2 76–84 –8 2
8. Kisvárda 3 1 2 78–95 –17 2