Nyílt a bajnokság! Hatalmas küzdelemben az FTC öt góllal nyert az ETO ellen

VARGA ÁDÁM (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)VARGA ÁDÁM (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2022.04.14. 18:37
Hatalmas mérkőzésen öt góllal nyert a Ferencváros a női kézilabda NB I rangadóján a Győri ETO ellen. A hazaiak abban a tudatban kezdtek, hogy idegenben öt góllal veszítettek, ezért legalább ennyivel kellett győzniük, hogy esélyük legyen a bajnoki címre. Változatos találkozón a hazaiak végül a remekül játszó Klujber Katrin időn túli hetesével hozták az eredményt, így a bajnoki címről valószínűleg a jobb gólkülönbség fog dönteni.
Óriási meccsen nyert öt góllal a Ferencváros – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Török Attila)

KÉZILABDA
NŐI NB I
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–GYŐRI AUDI ETO KC 29–24 (14–13)
Elek Gyula Aréna, 1200
néző. V: Bíró Á., Kiss O.
FTC:
JANURIK – MALESTEIN 7 (2), KLUJBER 9 (2), Szucsánszki 1, EDWIGE 1, BÖLK 7, Márton G. 2. Csere: Suba (kapus), Csiszár-Szekeres, Szöllősi-Zácsik 2, Grbics, Kisfaludy, Stolle. Edző: Elek Gábor
GYŐR:
Leynaud 1 – Faluvégi D. 2, V. KRISTIANSEN 5 (1), Brattset 2 (2), Anne M. Hansen, S. OFTEDAL 5, SCHATZL NADINE 3. Csere: Silje Solberg (kapus), Blohm 2, Rju Un Hi 4, Nze Minko, Fodor Cs. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása.
12. perc: 8–2. 17. p.: 10–6. 24. p.: 13–10. 37. p.: 15–17. 46. p.: 20–18. 51. p.: 21–21. 56. p.: 25–23.
Kiállítások:
4, ill. 8 perc.
Hétméteresek:
5/4, ill. 4/3
Elek Gábor:
– Belőlem is sokat kivett a mérkőzés. Sajnálom, mert az első félidő végét, amit nagyon elrontottunk, aminek én is részese voltam azzal, hogy elszállt az agyam, azt nagyon sajnálom, de arról az esetről nem akarok beszélni. Összességében viszont nagyon büszke vagyok a csapatomra, tényleg hősök voltunk. Borzasztóan nagy a differencia a két együttes összesített gólkülönbsége között, amit nem lehet behozni. Nem fogjuk feladni, mindent megpróbálunk és még az ETO is veszíthet pontot, ám a realitás nem azt sugallja, hogy behozható ez a nagy különbség.
Ambros Martín:
– Vereséget szenvedtünk, mert az ellenfél nagyon jól játszott, főleg a meccs végén. A hazaiak az első félidőben is kihasználták a hibáinkat és a kiállításainkat, ugyanakkor a második játékrész jelentős részében sikerült kontroll alatt tartanunk a mérkőzést, egészen az utolsó percig az történt, amit mi szerettünk volna.

Emily Bölk góljával a Ferencváros szerzett vezetést a rangadón. Veronica Kristiansen válaszolt erre hétméteresből, de a következő próbálkozását már kihagyta a vonalról a norvég klasszis. Öt perc elteltével 2–1-re vezetett a házigazda. A 9. percben Bölk majdnem egész pályás gólja után Malestein is betalált, ezzel négygólosra nőtt a zöld-fehérek előnye (6–2). Ambros Martín, a Győr vezetőedzője 7–2-es állásnál kérte ki az első idejét.

Az időkérés után több hiba is csúszott a Fradi játékába, melyeket kihasznált a rosszul kezdő ETO (8–5, 12. perc). Pár perc múlva azonban újra öt volt közte, Klujber lövése talált utat a kapuba (10–5). A folytatásban állandósult a négy-öt gólos különbség a két csapat között.

A 29. percben Ambros Martín és Elek Gábor között alakult ki kakaskodás egy kétes szituáció miatt, a játékosoknak kellett szétválasztaniuk a két vezetőedzőt. A félidő hajrájában elolvadt a Fradi előnye, az ETO 14–13-ra zárkózott fel – így egygólos hátránnyal ment szünetre.

Fordulás után gyorsan egyenlített a Győr (14–14). A 33. percben a mérkőzés során először vezetett a vendégegyüttes (15–16). A fővárosiak a 40. percben érték utol riválisukat (18–18), sőt, a remekül játszó Klujber góljával visszavették a vezetést. Az utolsó tíz percre 21–20-as hazai vezetéssel fordultak a csapatok.

Az 53. percben Oftedal verte meg a védőket, újra előnyben volt az ETO (22–23). Ismét jött azonban a fordulat, Bölk hatodik találatával két góllal vezetett az FTC (25–23, 56. perc). Az egész mérkőzésen nagyot küzdő Ferencváros másfél perccel a vége előtt 28–24-re állt. Veronica Kristiansen pirosat, a Fradi időn túli hétméterest kapott – Klujber pedig belőtte. A vége 29–24. A jobb gólkülönbség dönthet majd a bajnoki címről.

Négy éve hasonló körülmények között dőlt el az aranyérem sorsa, akkor végül eggyel volt jobb a Győr gólkülönbsége. Idén azonban aligha ismétlődik meg ez, hiszen a Győrnek plusz 289, a Fradinak – három mérkőzéssel kevesebbet játszva – plusz 202 a gólkülönbsége.

A játéknap többi találkozójárólIDE KATTINTVA olvashat!

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a mérkőzésnek, a Ferencváros is öt góllal nyert, akárcsak az ETO Győrben. Valószínűleg a gólkülönbség dönt a bajnoki cím sorsáról... 29–24

60. perc: HIHETETLEN! Klujber állt oda a heteshez, és bedobta! 29–24

60. perc: Megnézték, és pirosat adtak Kristiansennek, valamint hetest a Ferencvárosnak!

60. perc: Alig maradt valami hátra, amikor Kristiansen nem engedte elvégezni a ferencvárosi szabaddobást. Megnézik videón.

60. perc: Rju lőtte el, fölé!

59. perc: Győri időkérés, kell a gól a vendégeknek.

59. perc: Rju került megint helyzetbe, de ott volt Janurik, aki nagyot védett. A másik oldalon küzdenek a hazaiak, Szucsánszki hetest harcolt ki, amelyet Klujber belőtt. 28–24

58. perc: Oftedal lehetőségét Janurik védte megint, a másik oldalon pedig Malestein használta ki hidegvérrel a helyzetét. 27–24

57. perc: Bölk egyéni akcióból, erősen balra kisodródva is betalált. 26–24

57. perc: Rju találta meg a rést a hazai védőfalon, és hozta fel egy gólra a Győrt. 25–24

56. perc: Bölk ezúttal nem várt sokat a lövéssel, kegyetlenül kilőtte a bal felsőt. 25–23

56. perc: Janurik nagyszerűen véd, ezúttal Oftedal lövését szedte ki.

55. perc: Stolle labdát szerzett, indult a ferencvárosi támadás, amelynek a végén a ma remekül játszó Klujber lőtte ki a jobb alsót kissé jobbról. 24–23

54. perc: Bölkre várt a lehetőség, hogy kiegyenlítsen, és ő meg is felelt ennek az elvárásnak, a jobb alsóba lőtt. 23–23

53. perc: Megint vezet az ETO. Oftedal tört előre ellenállhatatlanul, és a labda a hálóban kötött ki. 22–23

53. perc: Malestein lövését mentette a keresztléc, de maradt a labda a Fradinál. Zácsik távolról lőtte el, de kevés erővel, így Leynaud védett.

52. perc: Janurik két remek védése sem ért sokat, mert Blohm végül hetest harcolt ki. A hetest Brattset a bal alsóba dobta. 22–22

51. perc: Zácsik lőtte el középről, és szerencséjére gól lett belőle, hiába ért bele a kapus. 22–21

50. perc: Elhamarkodott Ferencvárosi akció után jöhetett a Győr, Faluvégi pedig a jobb szélről nagyon szépen megoldotta. 21–21

50. perc: Ez nagyon szép volt. Helyet csináltak Kristiansennek, aki szépen lőtt a jobb alsóba. 21–20

50. perc: Győri időkérés.

49. perc: Rossz passz a győrieknél, utána a Ferencváros kereste a rést a védőfalon, majd Zácsik lövése ment mellé a blokkról. Passzívot jeleztek a bírók, el kellett lőni, de ez nagyon harmatos volt Bölktől.

48. perc: Szép gól, és megint Klujber szerezte, a bal alsóba durrantott. Ez már a hatodik volt neki. 21–19

47. perc: Stolle belemenése után szép blokk Edwige-től Rju lövése után.

46. perc: Blohm maradt nagyon egyedül, kapta is a labdát Rjutól, és a jobb alsóba lőtt. 20–19

45. perc: Rju lőtte el jó messziről, de a kapufa mentett. A másik oldalon Bölk is megpróbálta távolról, de ő a jobb felsőbe talált. 20–18

44. perc: Nze Minko kezéből megint kiesett a labda, a Ferencváros megfontolta a támadást, de Zácsik eladta a labdát.

43. perc: Meg is van, Klujber volt eredményes ismét, üresbe futás után. 19–18

42. perc: Janurik újabb szép védése után ismét a vezetés megszerzéséért támadhatott a Fradi.

40. perc: Klujber labdát szerzett, de nem tudott gyorsan indítani, visszaértek a védők. Passzívig játszottak, végül Klujber remekül szlalomozott át a védőkön, és lőtt a jobb alsóba. 18–18

39. perc: Malestein kapta a jobb szélen, beugrott, és bár Leynaud beleért, mégis bejutott a labda a hálóba. 17–18

39. perc: Klujber előkészítetlen lövését lesáncolták, a másik oldalon Oftedal betörését védte Janurik.

38. perc: Ferencvárosi időkérés.

38. perc: Úgy tűnt, labdát szerez a Fradi, de végül Oftedal szerezte meg, és a jobb alsóba lőtt. 16–18

38. perc: Az egyik oldalon Rju lövését védte Janurik, a másik oldalon Bölk bombáját mentette a léc.

37. perc: Szucsánszki lőtte el betörés után, és ha nehezen is, de begyötörte. 16–17

37. perc: Újabb rossz passz a hazaiaknál, jöhetett az ETO. Oftedal találta meg a rést előbb a védőfalon, majd a kapuban is. 15–17

35. perc: Gyengélkedett támadásban az FTC, ezt egy eladott labda jelezte, de szerencséjükre a másik oldalon is hibáztak.

35. perc: Rju óriási helyzetet alakított ki, de hiába lőtt a bal felső felé, Janurik ezt is kifogta!

34. perc: Janurik nagy védésével tartotta a lelket a hazaiakban. Jött a Fradi támadása, Szucsánszki betörését viszont Leynaud lábbal védte.

33. perc: Hetest kapott a Ferencváros, amelyet Malestein kihagyott.

32. perc: Klujber lövését blokkolták, a másik oldalon Kristiansen önzőzött, de maradt a labda a győrieknél. Rju nagy passzából Kristiansen tört be, és lőtt gólt. 15–16

31. perc: Márton a jobb szélről lőtt ügyes gólt, de nem sokáig vezetett az FTC, mert Oftedal egyenlített. 15–15

31. perc: Rjuval nem tudtak mit kezdeni a hazai védők, besétált a hatosra, és egyenlített. 14–14

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, egy gól a Ferencváros előnye. 14–13

30. perc: Feljött a Győr, az utolsó pillanatokban Schatzl lőtt még egy gólt a bal szélről. Nagyon szépen megoldotta. 14–13

30. perc: Rju nem teketóriázott sokat, és átlövésből lőtt a jobb alsóba. 14–12

29. perc: A bírók mindkét csapatból kiosztottak egy-egy kétpercest.

29. perc: Ambos Martín és Elek Gábor összeszólalkozott, úgy kellett szétválasztani őket.

29. perc: Gyanús volt, hogy Malesteinnel esetleg szabálytalankodtak, de a bírók nem fújtak semmit, nem lett hetes.

28. perc: Óriási játék után Blohm maradt teljesen tisztán, és kihasználta a helyzetét. 14–11

27. perc: Nze Minko elcsúszott, jöhetett az FTC, Bölk viszont10 méterről lőtt magasan fölé.

26. perc: Hosszasan játszott a Ferencváros, majd Bölk passzát Malestein a jobb szélről ejtett mellé.

26. perc: Ferencvárosi időkérés.

26. perc: Blohm kapott gyönyörű passzt beállóban, a lövését viszont Janurik nagy bravúrral védte.

25. perc: Malestein próbálta meg rendkívül éles szögből, de neki ez sem volt akadály, bevette a jobb alsót. 14–10

24. perc: Elek Gábor reklamált, de nem kapott sárgát.

24. perc: Zácsik lövését védte Leynaud, aki azonnal megcélozta az üresen hagyott kaput, és betalált. 13–10

23. perc: Blohm szedte össze a labdát, Szekeres nem engedte el, hetes és két perc. A hetest Brattset a jobb alsóba dobta. 13–9

23. perc: Elrontotta a Ferencváros is a támadását, egy rossz passz kellett mindehhez.

22. perc: Rju már passzívnál lőtte el, Janurik viszont kivédte.

21. perc: Zácsik lőtte el messziről, és jól tette, mert utat talált a labda a győri hálóba. 13–8

21. perc: Megint Schatzl hozta a gólt, és ezúttal is Janurik lába között talált be. 12–8

20. perc: Türelmes játékot mutatott a Ferencváros, sikerült játékba hozni Mártont, aki a bal szélről a jobb alsóba pattintott. 12–7

19. perc: Kristiansen góljával kapaszkodott közelebb az ETO. 11–7

18. perc: Klujber jó formában van, ezúttal egy gyengébb erejű lövése is utat talált a kapuba. 11–6

17. perc: Támadószabálytalanságot fújtak az FTC-nél, a győri támadás végén Brattset fordult kapura, de Janurik védett.

17. perc: Rju az imént állt be, és máris egy góllal jelentkezett a bal alsóba. 10–6

15. perc: Oftedal passza nem volt jó, jöhetett a Fradi. Elhúzódott a hazaiak támadása, végül Klujber ismerte fel a lehetőséget, és lőtt egyéni akcióból a jobb alsóba. 10–5

14. perc: Bölk egy csel után lövőhelyzetbe került, és a jobb alsóba lőtt. 9–5

13. perc: Klujber kihagyta a helyzetét, a gyors ETO-ellenakciót pedig Faluvégi lőtte be. 8–5

13. perc: Bölk kezéből kiperdült a labda, gyorsan indult Kristiansen, és biztosan bevágta a ziccert. 8–4

12. perc: Schatzl kapott labdát most először a bal szélen, és Janurik lába között pattintott a kapuba. 8–3

11. perc: Zácsik tört be az ETO védőfalának résébe, hetest kapott. A hetest Malestein a jobb alsóba dobta. 8–2

11. perc: Hosszasan támadott a Győr, Oftedal viszont végül alaposan fölé lőtt.

10. perc: Kellett az időkérés, mert nagyon beragadt az első tíz percben a vendégcsapat.

10. perc: Győri időkérés.

10. perc: Nze Minko gyenge lövését védte Janurik, az ellentámadásból pedig Edwige-t találta meg egy jó passz, ő pedig a jobb felsőbe lőtt. 7–2

9. perc: Malestein labdát lopott, és ő is betalált az üres kapuba. 6–2

9. perc: Nze Minko nem tudta megfogni a kínai passzt, Bölk a saját térfeléről talált a hálóba. 5–2

8. perc: Bölk találta meg a jobb oldalon Malesteint, aki ezúttal pontosabban célzott, betalált a jobb alsóba. 4–2

8. perc: Rossz győri bejátszás után gyorsan indult Malestein, aki messziről ellőtte, Oftedal odacsapott, őt is kiküldték két percre.

7. perc: Szucsánszkit hetest érően faultolták, a hetest Malestein a jobb alsóba dobta. 3–2

7. perc: Oftedal nagyon szépen megcsinálta magának a helyzetet, aztán nagy erővel lőtt a jobb felsőbe. 2–2

5. perc: Labdát szerzett a Ferencváros, de nem siették el, inkább felépítették a támadást. Bölköt ragadta vállon Brattset, kiküldték két percre. Malestein maradt egyedül a jobb szélen, de a kapufát találta el.

5. perc: Klujber lőtte el a bal alsó felé, de Leynaud kitalálta a gondolatát, és védett.

4. perc: Kristiansen tört be a belül álló védők közé, és kapott is egy hetest. A hetest Kristiansen a kapu fölé lőtte.

3. perc: Malestein találta el a kapust a jobb szélről, de maradt a labda a hazaiaknál. Újra megpróbálták, csak ezúttal átlövésből, és Klujber a jobb felsőbe lőtt. 2–1

2. perc: Brattset harcolt ki hetest, amelyet Kristiansen a jobb alsóba lőtt. 1–1

1. perc: A Fradié volt az első támadás, alaposan megjáratták a labdát, majd Bölk zúdította a bal felsőbe. 1–0

1. perc:Elkezdődött a találkozó, az FTC fekete-zöldben, a Győr tiszta fehérben játszik.

Az eredetileg 18 óra 30 percre kiírt mérkőzés 18 óra 50 perckor kezdődik a női kézilabda NB I-ben. Az ok, hogy az M1-es autópályán történt balesetek és torlódások miatt csak jelentős késéssel érkeztek meg a vendégek a fővárosba – írta a győriek Facebook-oldala.

ELŐZMÉNYEK

A két élcsapat tavaly november 17-én Győrben már megmérkőzött egymással az aktuális idényben, akkor az ETO 25–20-ra győzött. Ez azt jelenti, hogy a címvédő FTC-nek csütörtökön hat góllal kellene felülmúlnia legnagyobb hazai riválisát ahhoz, hogy az egymás elleni összevetésben jobban álljon, és azonos pontszám esetén ismét ünnepelhessen az idény végén. Ez természetesen csak akkor igaz, ha a hátralévő fordulókban már egyik csapat sem veszít pontot.