Női kézi NB I: először jutott negyven gól fölé az FTC

K. Zs.K. Zs.
2019.10.15. 19:39
Háfra Noémi hét góllal járult hozzá a Fradi győzelméhez (Fotó: Török Attila)
A Ferencváros 45–26-ra nyert Monoron a sereghajtó Szent István SE ellen a női kézilabda NB I 6. fordulójának keddi mérkőzésén.

Jól kezdtek az újonc hazaiak, 4–2-re vezettek, még az első félidő derekán is ott voltak jóval erősebb ellenfelük nyakán (9–9), de aztán a Fradi sebességet váltott, és a második játékrészben tekintélyessé hizlalta a különbséget.

A zöld-fehérek először jutottak 40 szerzett gól fölé ebben a bajnoki kiírásban.

NŐI KÉZILABDA NB I
6. FORDULÓ, keddi mérkőzés
SZENT ISTVÁN SE–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 26–45 (15–20)
Monor, 750
néző. V: Marton Zs., Szabó E.
SZENT ISTVÁN: GERCSÓ – Horváth G., Monori 2, LYNGBY 4, Aron 4, Scheffer 4, Stranigg 2. Csere: Mátéfi (kapus), Szerző 2, VARJÚ 3, Balog B. 2 (2), Pánczél 2, Albert 1, Tieff. Edző: Vojkovics Gyula
FTC: SZEMEREY – Lukács V. 6, HÁFRA N. 7, Snelder 2, Csiszár-Szekeres, Kovacsics 1, Schatzl Nadine 3. Csere: Klujber 5 (2), Bánfai 3, Márton G. 3, Christensen 1, PÁSZTOR N. 4, KLIVINYI 5, TÓTH NIKOLETT 5, Mészáros R. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–2. 12. p.: 6–8. 17. p.: 9–12. 27. p.: 14–18. 33. p.: 16–23. 42. p.: 19–29. 49. p.: 22–37
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2
Vojkovics Gyula:
– Rövid idő alatt két nagy különbségű vereséget szenvedtünk, de a mostani után nem kell lehajtott fejjel távozni a csarnokból. Jó első félidő után ott vettük a levegőt, ami mást cél szolgál.
Elek Gábor: – Nem könnyű helyzetből érkeztünk, nem számítottam szárnyalásra, de olyan fellazult védekezésre sem, amit az első félidőben mutattunk. A második játékrészben kijött a csapatok közti különbség.