Női kézi NB I: először győzte le idegenben a Békéscsaba a Siófokot

SZ. R.SZ. R.
2021.05.29. 20:17
Először győzte le idegenben a Békéscsaba a Siófokot (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap, archív)
Vereséggel zárta a női kézilabda NB I 2020–2021-es idényét a Siófok, amely hazai környezetben 32–30-ra kikapott a sereghajtó, az élvonaltól búcsúzó Békéscsabától.

A találkozót szinte végig kézben tartották a békéscsabaiak, a siófokiak csupán három alkalommal tudták megszerezni a vezetést. A vendégek 14–11-nél léptek el először három góllal, ami aztán állandósult a félidő hátralévő részében – annak ellenére, hogy a házigazda többször is visszajött egy találatra –, így 20–17-es Békéscsaba-vezetésnél vonulhattak szünetre a felek.

A fordulás után először 24–24-nél tudott egyenlíteni a Siófok Such Nelli révén, de a Békéscsaba ezt követően ismét háromra növelte az előnyét, míg az utolsó öt percet már 35–31-es állásnál kezdték meg a felek. A végeredményt aztán egy hétméteresből a siófokiak játékosa, Tóth Gabriella állította be, így 37–34-re győzött a vendégcsapat.

A találkozó legeredményesebb játékosa a siófokiak francia légiósa,Gnonsiane Niombla lett, aki tíz próbálkozásból kilencszer volt eredményes.

NŐI KÉZILABDA NB I
SIÓFOK KC–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE
34–37 (17–20)
Siófok, 400 néző. Vezette: Marton Zs., Szabó E.
SIÓFOK: Szikora – Such 3, Tomori 3, NIOMBLA 9 (4), JEZIC 5, MAZÁK-NÉMETH 4, Horacek 1. Csere: Csapó Kincső, Krasznai (kapusok), Kiss N. 1, TÓTH G. 7 (2), Lapos 1. Edző: Zdravko Zovko
BÉKÉSCSABA: Mistina K. – Andróczki 3, Török F. 2, RADOJEVICS 8 (3), J. AGBABA 6, KUKELY A. 7, SZABÓ P. 4. Csere: Csizmadia, Szabó D. (kapusok), GIRICZ 3, Mitrovics 4, Iván E. Edző: Vida Gergő
Az eredmény alakulása: 5. perc: 2–3. 7. p.: 4–6. 9. p.: 6–6. 16. p.: 9–10. 18. p.: 11–10. 21. p.: 11–14. 25. p.: 14–15. 27. p.: 14–18. 35. p.: 19–23. 42. p.: 24–24. 45. p.: 24–27. 51. p.: 28–29. 56. p.: 31–35
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 3/3
Zdravko Zovko: – Ezen a mérkőzésen nem koncentráltak megfelelően a lányok. A védekezésünk gyenge volt, az első félidőben húsz gólt kaptunk. Szünet után egy kicsit javult a védekezésünk, de így is jobb volt a Békéscsaba, megérdemelten nyert.
Vida Gergő: – Nagyon büszke vagyok a csapatra, hiszen ezen a meccsen is végig jó teljesítményt nyújtott, harminchét gólt tudott lőni az Európa-liga második helyezettjének. Siófokon folytattuk az előző fordulókban látott jó játékot, két pont lett az eredménye. Örülök, hogy győzelemmel búcsúztunk a idénytől.

14. Békéscsaba 26 4 2 20 641–825 –184 10
A végelszámoláskor pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények rangsorolnak, ez Győr–FTC viszonylatban a fővárosi csapatnak kedvez.