Női kézi NB I: az FTC tízzel nyert Siófokon; a Győr és az MKC is győzött

D. S. B.D. S. B.
2022.10.12. 18:09
Klujber Katrinék végig vezetve győztek Siófokon, a válogatott átlövő nyolc gólt lőtt (Fotó: Kovács Anikó/MKSZ)
Jobban kezdett a vendég FTC a Siófok elleni idegenbeli rangadón a női kézilabda NB I negyedik fordulójának szerdai játéknapján, s ugyan a hazaiak az első negyedórában próbáltak kapaszkodni, de a fővárosiak már a szünetre eldöntötték a lényegi kérdéseket, majd 29–19-re nyertek. A Győri Audi ETO KC Vácon, a Mosonmagyaróvár pedig hazai pályán a Dunaújváros ellen győzött könnyedén.

Sokkal jobban kezdte a mérkőzést a Ferencváros, amely Klujber Katrin vezérletével rögtön 3–0-ra ellépett, a Siófok első góljára pedig több mint hét percet kellett várni, amikor Tamara Mavsar értékesített egy hétméterest. Ezután a Balaton-partiak visszajöttek egy gólra is, de egyenlíteni már nem tudtak. Sőt, Uros Bregar időkérése ellenére az FTC váltott ritmust, és szűk tíz percig nem engedett gólt vendéglátójának, miközben nyolcszor is betalált, s már a félidőben 15–8-ra vezetett – eldöntve a lényegi kérdéseket.

A játék képe a második félidőben sem változott, a Siófok még kettős emberelőnyben is nehézkesen tudta bevenni a zöld-fehérek kapuját, a 43. percben Kovács Anett góljával pedig már tíz góllal, 23–13-ra elhúztak Elek Gáborék, akik végig vezetve győztek 29–19-re.

A Praktiker-Vác a Győri Audi ETO KC ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését, mielőtt november elsején bezár a helyi csarnok felújítás miatt.

A Rába-partiaknál pedig két játékos is visszatért, hiszen a DVSC elleni mérkőzés mellett a szlovén válogatott magyarok elleni felkészülési mérkőzéseit kihagyó Ana Gros és a szeptemberben egyaránt orrsérülést szenvedő Stine Oftedal is bevethető volt a váciak ellen. Ambros Martín csapata pedig alaposan bekezdett Vácon, s a tizedik percben úgy vezettek 6–2-re, hogy a hat gólból ötöt Linn Blohm vállalt magára, a szünetig pedig nyolcgólosra növelték a különbséget (8–16).

A Vác ugyan próbálta tartani a győrieket, de a vendégek a második félidő derekán már 24–14-re vezettek, győzelmük pedig nem forgott veszélyben és magabiztosan nyertek 28–17-re.

A Dunaújvárost fogadó Mosonmagyaróvár is hamar lerendezte a lényegi kérdéseket és már a 27. percben tíz góllal, 20–10-re vezetett. Ugyan a Kohász többször is visszajött tízen belülre, de a mérkőzés utolsó harmadában a Lajta-partiak még növelni is tudták a különbséget és sima, 44–31-es győzelmet arattak.

NŐI KÉZILABDA NB I, 4. FORDULÓ
SIÓFOK KC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 19–29 (8–15)
Siófok, 700 néző. V.: Nagy F., Túróczy.
SIÓFOK: Rajcsics – Such N. 2, Janjusevics 5, Debreczeni-KlivinyI 4, N’Diaye 1, Kajdon 2, Mavsar 2 (1).
Csere: Csapó K. (kapus), Kiss N. 1, Kojics, Sirián, Juhász F., TöröK 1 (1), Papp N. 1, Wald 1, Puhalák.
Edző: Uros Bregar
FTC: Janurik – Malestein 1, Klujber 8 (3), Lekics 2, Edwige, Bölk 1, Márton 4.
Csere: Sass (kapus), Tomori, Szucsánszki 2, Kisfaludy, Cvijics 1, Hársfalvi 2, Kovács A. 6, Kukely A.  2, Kármán.
Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 0–3. 12. p.: 3–4. 16. p.: 6–7.  27. p.: 7–15. 35. p.: 10–17. 38. p.: 11–21. 44. p.: 13–24. 48. p.: 14–26. 55. p.: 18–27.
Kiállítások:
–, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3
Uros Bregar: –
Először fordult elő a pályafutásom során, hogy a csapatom több labdát adott el, mint ahány gólt szerzett... Továbbra sincs igazi balátlövőm, így nem tudunk olyan szinten játszani, mint a Ferencváros.
Elek Gábor: – Az elmúlt hétvégén mindkét csapat fontos mérkőzést játszott, és elég sok energiát is veszített. Azzal tudtunk a hazaiak fölé kerekedni, hogy a védekezésünk nagyon jól működött, és könnyű gólokat szereztünk. Felállt fal elleni játékban nem volt nagy különbség közöttünk.

MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 44–31 (22–14)
Mosonmagyaróvár, 800 néző. V.: Fekete Tamás, Tóth Dávid.
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Mihály 3, Faragó 1, Tóth E.  4 (1), PÁSZTOR 7, IVANCOK  4, Stranigg Zs.  2.
Csere: MISTINA (kapus), ALBEK 6, Kovács P. 2, Lancz 4, Tóth Nikolett  2, Hajtai 3,  Sztankovics K. 1, BARDI 3, Csire 2.
Edző: Gyurka János
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – ARANY 5, Borgyos, SZALAI B. 7 (2), Weisheitel, Poczetnyik 2, Kazai 4.
Csere: Bartulovic (kapus), Farkas J. 5 (1), Nick 3, Krupják-Molnár 1 (1), Horváth P. 2, Matucza 1, Fodor N., Farkas K. 1, Agócs.
Edző: Rapatyi Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–2. 7. p.: 7–3. 12. p.: 11–5. 16. p.: 14–7. 20. p.: 16–8. 24. p.: 18–10. 35. p.: 27–18. 41. p.: 30–20. 45. p.: 33–22. 55. p.:39–26.
Kiállítások: 2, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 6/3
Gyurka János: –
A csapat élvezte a kézilabdát, a játékosok hozzáállásával teljes mértékben elégedett voltam. Ugyanezt mondhatom el az első szűk húsz perc játékáról, ami szép reményekre jogosít, ha majd hosszabb időre kit tudjuk tolni. Ezt követően egy kicsit „flúgos futammá” vált a találkozó, amiben sok gólt kaptunk, többet hibáztunk a kelleténél. Viszont a hosszú ideig sérüléssel bajlódó Albek Anna sikeres, gólerős visszatérésének nagyon örülünk.
Rapatyi Tamás: – Az egész mérkőzés alatt azzal küzdöttünk, hogy megtaláljuk azt a formációt, azt a csapatot, amely megfelelően tud védekezni az MKC ellen. Sajnos az eredmény is azt mutatja, hogy ez nem sikerült, így pedig nem tudtuk tartani a hazaiak erős tempóját. A támadójátékunk valamivel jobban működött, de csak azzal itt Mosonmagyaróváron nem lehet eredményesen szerepelni.

PRAKTIKER-VÁC–GYŐRI AUDI ETO KC 17–28 (8–16)
Vác, 800 néző. V.: Haskó, Natkai.
VÁC: Bukovszky – Diószegi, Ballai B. 1, Kuczora 5 (2), Helembai 1, Marincsák 1, Schatzl Natalie 2.
Csere: Pásztor, Csizmadia (kapusok), Ballai A. 3, Világos, Bárdy 1, Kurucz 1, Bánfai 2,  Kovalcsik.
Edző: Herbert Gábor
GYŐR: Silje Solberg – Faluvégi 2, Rju Un Hi 2, Nze Minko 1, Blohm 8, Kristiansen, Fodor Cs. 1.
Csere: Toft (kapus), Ogonovszky 1,   Schatzl Nadine 3, Hansen 2 (1), Gros 3, Győri-Lukács 2, Broch 3.
Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 13. p.: 2–8. 26. p.: 7–14. 36. p.: 11–17. 37. p.: 13–18. 42. p.: 13–22. 48. p.: 14–25. 57. p.: 15–28.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1
Herbert Gábor: –
Az ETO megérdemelten nyert, és látszott, hogy más szintet képvisel. Csapatom küzdőszelleme megfelelő volt, de a negyvenedik percre felőrlődtünk a csatában, keresgéltük magunkat támadásban, nem folyt a labda. A bajnok minden hibánkra rávilágított.
Ambros Martín: – Nagyszerűen küzdött a Vác, amely sohasem adja fel. Nehéz ilyen fiatal csapat ellen játszani, mert mindig duplán szeretnének bizonyítani. Komolyan vettük a mérkőzést, a védekezésünk végig magas szintű volt.

1. Győr 6 6 186–130 +56 12
2. Debrecen 5 4 1 156–123 +33 8
3. FTC 4 4 119–90 +29 8
4. Mosonmagyaróvár 5 3 2 162–138 +24 6
5. Vác 4 3 1 101–98 +3 6
6. Dunaújváros 5 2 1 2 139–159 –20 5
7. Fehérvár 3 1 1 1 74–82 –8 3
8. Budaörs 3 1 2 70–87 –17 2