Női kézi NB I: Cvijics 10 gólt lőtt a Vácnak, biztosan nyert az FTC és a Győr

2022.10.19. 19:36
13 góllal volt jobb az FTC a Vácnál (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Magabiztosan gyűjtötte be a két pontot a Győri ETO és a Ferencváros a női kézilabda NB I-ben, előbbi a NEKA-t győzte le 14 góllal, utóbbi a Vácnál bizonyult jobbnak 13 találattal.

A BL-címvédő Vipers elleni döntetlen után a Vácot fogadta a bajnokságban az FTC, amely az Eb miatt legközelebb majdnem két hónap múlva játszik ismét hazai környezetben. A váciak a Ferencváros meccs eleji megtorpanását kihasználva mínusz kettőről 5–4-re fordítottak, de utána rendezte a sorokat a népligeti együttes, és az első félidő második felében, 8–8 után egy 15–4-es sorozattal megnyugtató előnyre tett szert. A jobb szélen Angela Malestein hiányában egyedül maradó Kovács Anettnek végig kellett játszania a meccset, de Hársfalvi Júliához hasonlóan jól fejezte be a lerohanásokat. Beállóban Dragana Cvijics igencsak elemében volt, 11 kísérletéből 10 gólig jutott. A második játékrészben újra kiegyenlítettebb volt a mérkőzés, az FTC az előny birtokában nyugodtan a játszhatott, a hajrában Buzsáki Bodza első NB I-es góljának tapsolhattak a szurkolók. Az FTC 13 gólos sikerrel melegített a hétvégi, csehországi BL-találkozóra. A Vácban a válogatott Kuczora Csenge 12, Marincsák Nikolett 7 gólt ért el.

A címvédő Győri ETO a szünetben még csak öt góllal ment a NEKA ellen, végül 14 találattal győzött. Érdekesség, hogy a magyar válogatott keretébe meghívott mind a négy győri szélső négy gólig jutott.

NŐI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ

FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA–PRAKTIKER-VÁC 42–29 (23–12)
Budapest,
Elek Gyula Aréna, 750 néző. Vezette: Altmár, Horváth M.
FTC: JANURIK – KOVÁCS A. 5, KLUJBER 6, Edwige 2, Lekics, Bölk, HÁRSFALVI 5. Csere: Sass (kapus), Tomori, CVIJICS 10, Szucsánszki, KISFALUDY 5, KUKELY 5, Márton 3, Buzsáki 1. Edző: Elek Gábor
VÁC: Pásztor B. – Bánfai 1, Ferenczy 1, Helembai 3, KUCZORA 12 (4), MARINCSÁK 7, Ballai A. Csere: Bukovszky, Csizmadia (kapusok), Ballai B., Kurucz 1, Kovalcsik, SCHATZL NATALIE 4, Pálffy, Világos. Edző: Herbert Gábor
Az eredmény alakulása. 10. p.: 6–7. 18. p.: 12–8. 28. p.: 21–11. 41. p.: 30–17, 45. p.: 34–19. 54. p.: 40–23.
Kiállítások: 4, ill. – perc
Hétméteresek: –, ill. 4/4
Elek Gábor:
– Lőttünk tizenhét gólt beálló pozícióból, ami óriási dolog. Fásultan kezdtünk, aztán belelendültünk, és tudtunk futni. Elégedett vagyok a játékkal, bár kicsit bosszant, hogy a végén sok gólt kaptunk.
Herbert Gábor: – Megérdemelten nyert a Fradi. Egy héten belül másodszor szembesülök azzal, hogy készültünk arra, amit az ellenfél játszik, aztán a mérkőzésen ebből semmi sem látszik. A kapott góljaink száma aggasztó, nem volt megfelelő a védekezés, nem voltak megállító faultok, de támadásban is volt több talált gólunk.

GYŐRI AUDI ETO KC–NEKA 34–20 (16–11)
Győr, 1029
néző. Vezette: Dáné, Marton
ETO: TOFT – FALUVÉGI 4, Rju Un Hi, Nze Minko 1, BLOHM 6 (2), Anne M. Hansen 1 (1), FODOR CS. 4. Csere: SILJE SOLBERG (kapus), Gross 2, Broch 2, Ogonovszky 1, S. Oftedal 3, Győri-Lukács 4, Schatzl Nadine 4, V. Kristiansen 2. Edző: Ambros Martín
NEKA: Wéninger – Molnár D. 1, Ferenczy 3, UHRIN 8 (2), Juhász K., Varga E., Szabó A. 3. Csere: Zaj (kapus), Kovalcsik 1, Szabó L., Kellermann 1, Csata, Gém 2, Horváth P. 1, Zsembery. Edző: Bohus Bea
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–1. 14. p.: 8–3. 20. p.: 12–5. 26. p.: 14–10. 38. p.: 20–13. 46. p.: 25–15. 49. p.: 29–17. 54. p.: 32–18.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2
Ambros Martín:
– Fiatal, tehetséges, motivált játékosok ellen kellett csapatomnak a lehető legjobb teljesítményt nyújtania. Amint egy kicsit kihagytunk, büntettek bennünket, de összességében sikerült az ellenfelet húsz gólon tartani.
Bohus Bea: – Részcélokat tűztünk ki, ezeket meg is tudtuk valósítani. Megilletődötten kezdtünk, de utána okoztunk néhány kellemetlen percet is a Győrnek. Fiataljainknak élmény volt az ETO ellen játszani, sokat tanulhattak a mérkőzésből.

1. Győr 7 7 220–150 +70 14
2. FTC 5 5 161–119 +42 10
3. Debrecen 6 4 2 179–148 +31 8
4. Mosonmagyaróvár 5 3 2 162–138 +24 6
5. Vác 5 3 2 130–140 –10 6
6. Fehérvár 4 2 1 1 104–111 –7 5
7. Dunaújváros 5 2 1 2 139–159 –20 5
8. Budaörs 4 2 2 95–110 –15 4