Női kézi NB I: bent maradt a Szombathely, kiesett a SZISE

M. D.M. D.
2021.05.30. 17:32
Szombathelyi örömtánc, a csapat bent maradt az első osztályban (Fotó: Szendi Péter/Vas Népe)
Eldőlt, hogy a Békéscsaba mellett a Boglári Akadémia-SZISE esik ki a női kézilabda NB I-ből! A Balaton-parti együttes az utolsó fordulóban 32–25-re kikapott otthon a Kisvárdától, miközben a Szombathely 26–21-re legyőzte hazai pályán az Alba Fehérvárt, így a jobb egymás elleni eredményének köszönhetően a Vas megyei alakulat maradt bent az első osztályban.

A Szombathely a Fehérvár felett aratott ötgólos sikere, no meg a Boglári Akadémia-SZISE-vel szembeni jobb egymás elleni mérlege (31–29, 24–22) mellett annak is köszönheti a bennmaradását, hogy az ezt megelőző két meccsét is megnyerte a Békéscsaba (26–24), valamint az Érd (32–28) ellen – Mayer Szabináék tehát három győzelemmel fejezték be a bajnokságot.

Eközben a SZISE sem teljesített rosszul, egymás után legyőzte az Érdet, a Fehérvárt és meglepetésre a Vácot is, ám az utolsó két meccsét elveszítette – köztük a szezonzárót is a Kisvárda ellen (25–32) –, így a „vonal” alá került.

A Szombathely ősszel sorozatban a harmadik idényét kezdheti majd meg az NB I-ben.

A Dunaújváros a bajnokság végére elfáradó Érd elleni otthoni sikerrel zárta a bajnokságot (36–33), Szabó Kitti 14 gólt szerzett a vendégek soraiban.

A játéknap rangadóján a Vác 30–28-ra nyert Debrecenben, hiába dobott a hazaiaknál Kovács Anna 11 gólt. A Pest megyei alakulat sikerével fellépett az ötödik helyre, de lehet még negyedik is, ha a Siófoktól az MKSZ versenybizottsága jogerősen is levon pontokat.

S éppen a Balaton-parti együttest sújtó esetleges büntetések miatt a Győr ellen záró DVSC is lehet még ötödik a bajnokság végén…

NŐI KÉZILABDA NB I
HUNGAST SZOMBATHELYI KKA–ALBA FEHÉRVÁR KC 26–21 (12–11)
Szombathely, 400
néző. Vezette: Andorka M., Hucker
SZOMBATHELY: K. TOMASEVICS – Orbán Adrienn 1, M. Agbaba, GORILSZKA 6 (2), BANDELIER 4, MAYER SZ. 6, Wald 3. Csere: Balog J. (kapus), Kulcsár D., Pődör R. 1, Varga N., HORVÁTH P. 4, Szendrei, Forgács V., Virág N. 1, Szmolek. Edző: Marosán György
FEHÉRVÁR: Pijevic – Töpfner 3, Boldizsár, Bardi 3, TRISCSUK 3 (2), Gerháth K. 3, SZARKA A. 4. Csere: Tóth N., Kubina (kapus), Szabó-Májer 2, UTASI 3, Besszer, Háfra L., Sulyok, Temes, Rózsás. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 10. p.: 4–3. 15. p.: 4–6. 20. p.: 6–8. 25. p.: 7–10. 28. p.: 9–11. 32. p.: 13–11. 35. p.: 15–12. 40. p.: 18–14. 45. p.: 19–16. 50. p.: 22–17. 55. p.: 24–19. 58. p.: 26–21
Kiállítások: 4, ill. 0 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2
Marosán György:
– Elképesztően nehéz idény van mögöttünk, de a munka, amit elvégeztünk, meghozta a gyümölcsét, és kivívtuk a bennmaradást. Büszke vagyok a lányokra, nagyszerű emberekkel dolgozhattam egész évben. Mentálisan erősek voltunk mindvégig, jól kezeltük a stresszhelyzeteket. Most végre megnyugodhatunk.
Józsa Krisztián: – Gratulálok a Szombathelynek a győzelemhez és a bennmaradáshoz. Nyerni jöttünk, az első félidőben kézben is tartottuk az irányítást, de a játékrész derekán valami megtört nálunk. Utána már sokat hibáztunk védekezésben és támadásban is. Nem voltunk kellően élesek, pedig ha győzünk, előzhettünk volna a tabellán.

BOGLÁRI AKADÉMIA-SZISE–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 25–32 (10–14)
Balatonboglár, 200
néző. V: Horváth P., Marton B.
BALATONBOGLÁR: Magera – Kukucska 1, Kajdon 3, Faragó L., Farkas J. 6, Koronczai 4 (4), Mérai 1. Csere: Gercsó (kapus), Juhász G. 4, Bánhidi 3, Vámos M. 2, Kocsis B. 1, Mlinkó, Takó. Edző: ifj. Kiss Szilárd
KISVÁRDA: PÁSZTOR B. – UDVARDI 4 (2), HABÁNKOVÁ 8, DOMBI L. 4, SZABÓ NINA 6 (1), Siska 2, T. Milosevics 2. Csere: Mátéfi D. (kapus), Mészáros-Mihálffy 4, BOUTI 2, Bacenková, Dombi K., Termány, Soltész, Zavaczki. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 8. perc: 1–4. 14. p.: 5–6. 21. p.: 7–8. 26. p.: 7–11. 28. p.: 9–12. 35. p.: 12–18. 40. p.: 16–20. 44. p.: 17–23. 48. p.: 18–25. 52. p.: 22–27. 55. p.: 23–31
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/3
ifj. Kiss Szilárd:
– Szerettük volna megnehezíteni a Kisvárda dolgát, de szerkezeti problémáink voltak, hiszen Woth Viktória személyében az egyik alapemberünk esett ki a védelemből. Az idény végén ránk került egy kis teher, de az utolsó lépés nem sikerült, ezt a nyomást még nem bírták el a gyerekek. Ennek ellenére büszkék lehetünk a lányokra, nagy tanulsággal járt ez a bajnokság, de nincs szégyenkeznivalónk.
Bakó Botond: – Mindenképp szerettük volna győzelemmel zárni az idényt, a lányok ennek érdekében becsülettel dolgoztak, nagyon akarták a sikert. A balatonbogláriak megmutatták, hogy nagyon jó, minőségi munkával milyen szintre lehet eljutni, akár nagyon fiatalon is. A tizenhárom megszerzett pont önmagáért beszél, mint ahogy az is, hogy sok játékosuk a következő kiírásban is az élvonalban kézilabdázik más kluboknál.

DVSC SCHAEFFLER–VÁCI NKSE 28–30 (12–16)
Debrecen, 700
néző. V: Felhő, Öcsi
DEBRECEN: Csapó Kyra – Arany 1, KOVÁCS ANNA 11 (2), Tóvizi 2, Hornyák D. 2 (1), VÁMOS P. 6, Vantara-Kelemen. Csere: Giegerich (kapus), Deszpotovics 1, Bordás 2, Petrus 1, Csernyánszki 1, Bánfai 1. Edző: Kudor Kitti
VÁC: BUKOVSZKY – Diószegi 2, HÁMORI 4, Aron 2, HELEMBAI F. 4, KÁCSOR 6, SZONDI 4. Csere: Bálint A. (kapus), Szabó Laura 5 (4), Lakatos R., BÁRDY 3, Pálffy A. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–3. 12. p.: 3–7. 22. p.: 7–13. 43. p.: 20–21. 51. p.: 22–26. 54. p.: 26–27
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3, ill 4/4
Kudor Kitti:
– Adtunk harminc perc előnyt a jól játszó vendégeknek, utána sok energiát emésztett fel a felzárkózás, s amikor közel kerültünk ellenfelünkhöz mindig hibáztunk: Nem voltunk élesek, ezt mutatja a rengeteg technikai hiba és kihagyott ziccer.
Szilágyi Zoltán: – Az lehetett az esélyünk, ha az elejétől jól kézilabdázunk, lassítjuk a DVSC játékát, próbáljuk megállítani a keresztmozgásait és a lerohanásokat. Nehéz helyzetben voltunk, de nagyot küzdve meg tudtuk nyerni a mérkőzést.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–ÉRD 36–33 (18–17)
Dunaújváros, 400
néző. V: Hargitai, Markó
DUNAÚJVÁROS: Wéninger – Mihály P. 2, FERENCZY F 4, SZALAI B. 5, Matucza, BULATH 9 (6), Kazai 4. Csere: Hlogyik (kapus), Pál E. 1, BARJÁN 3, ROMÁN 5 (1), Dabevszka 1, Husti, Horváth G. 2. Edző: Vágó Attila
ÉRD: Györkös 1 – Király 2, Abilda, SZABÓ KITTI 14 (5), PARÓCZY 4, KISS-WALFISCH 5, Fekete B. 5. Csere: Győrffy, Horváth D., Landi, Sztankovics 2. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 2. perc: 1–2. 7. p.: 6–3. 14. p.: 8–10. 20. p.: 13–11. 34. p.: 22–18. 46. p.: 27–27. 55. p.: 32–31
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 5/5
Vágó Attila:
– Melós, lüktető mérkőzést játszottunk, a küzdelem dominált. Vagy háromszor kellett megnyernünk a találkozót, mert az Érd mindig „visszajött”. A szerdai, békéscsabai találkozóhoz képest teljesen más volt a csapat hozzáállása, szellemisége, ez örömteli. Vár még ránk a Ligakupa döntője, ott is sikeresen akarunk szerepelni.
Horváth Roland: – Nagyon jól küzdöttek a lányok, ilyen Dunaújvárostól nem szégyen vereséget szenvedni. Sok gólt lőttünk, de a védekezésünk időnként hiányos volt.

14. Békéscsaba 26 4 2 20 641–825 –184 10
A végelszámoláskor pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények rangsorolnak.